Jump to content


Photo

Kombatanckie wspomnienia witrynowo - portalowe


79 replies to this topic

#21 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 02 kwietnia 2015 - 17:01

Do dziś pamiętam te emocje, gdy ktoś zamieszczał jakiegoś bootlega w formacie mp3 128 kbps i to była mega sensacja i cymes.



#22 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 03 kwietnia 2015 - 21:42

Pobierałem je w kafejkach netowych i prosiłem typów żeby mi nagrali na płyty. Rasowi informatycy mi raz nagrali w formacie wave 14 takich empetrójek z 40 które nie wiem ile godzin pobierałem. Zdarzało się.



#23 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Posted 03 kwietnia 2015 - 22:26

Ja też pamiętam strony Dive To U2 World, i U2 At The End Of The World.

To były czasy kiedy chodziłem do kafejek internetowych 2002 rok jakoś.

Wtedy nawet nie przyszło mi do głowy i nie śmiałem marzyć o komputerze w domu, a co dopiero internecie.

Pamiętam jak zapisywałem wszystkie zdjęcia ze stron, a później prosiłem żeby gość z kafejki nagrywał mi je na płytę.

Wtedy też odkryłem U2.com gdzie można było oglądać krótkie filmiki jak np pierwszy koncert Elevation z Miami czy występ z Super Bowl.

I do dziś pamiętam mój pierwszy ściągnięty bootleg właśnie ze strony Dive To U2 World, był to PopMart Roma w mp3.

To było niesamowite uczucie posłuchać innego koncertu z trasy, wtedy znałem tylko oficjalny Meksyk.

Często w tamtym czasie marzyłem o tym aby móc posłuchać lub obejrzeć koncerty z innych miast.

Na Dive To U2 World chyba tez po raz pierwszy pojawił się PopMart z Warszawy, niesamowite wspomnienia i piękne czasy.


Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#24 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 04 kwietnia 2015 - 00:13

Ja PopMart z W-wy pobrałem w strasznej jakości z DC++, u2-hub tam był, jakiś rocznik 2004, 2005 może, pamiętam że straszną aferę zrobił mi Spider za upublicznienie tego najgorszego jakościowo nagrania ever publicznie. He.



#25 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Posted 04 kwietnia 2015 - 09:39

Ja się w ten koncert na słuchawkach wsłuchiwałem, są gorsze momenty z gorszych, i minimalnie mniej gorsze ;)

Wiedziałem  że w Last Night On Earth Bono wplata coś ala Mexico Mexico City, i się nie myliłem, była Warsawa i ciarki na plecach :)

Dla mnie ten koncert jest naprawdę bardzo ważny, mój tata był na tym koncercie i opowiadał mi jak tam było, do tego zrobił kilka zdjęć.

Wtedy to były moje pierwsze kroki z U2, i poznawałem płytę POP.

Później zobaczyłem dokument z Polsatu który oczywiście nagrywaliśmy i byłem pod ogromnym wrażeniem.

Dodam że nie raz śnił mi się PopMart Warszawa, że oglądam na Dvd lub że nawet tam jestem, to chyba jedno z największych moich U2owych marzeń, obejrzeć ten koncert na Dvd, czy to z amatorskiej kamery czy z kamer które nagrywały zespół :)

 

Magia:  http://www.u2-site.c...1997_08_12.html

 

 

A jeszcze co do wspomnień kafejkowych, pamiętam że z kafejki dowiedziałem się że już nie ma biletów na Vertigo w Chorzowie.

Boże jaki ja byłem załamany, bilety kupiłem przez allegro oczywiście drożej, ale udało się odebrać osobiście w Katowicach.

A o koncercie w Polsce dowiedziałem się leżąc w klinice, modliłem się aby być na tym koncercie, a po koncercie mogę nawet umrzeć.

Na szczęście jeszcze żyje, ale to pokazuje że byłem naprawdę mega fanem, dziś chyba aż tak by mi nie zależało.

To znaczy oddałbym wiele za bycie na koncercie U2 który odbywa się w Polsce, ale chyba za życie się nie opłaca ;)

 

http://www.u2-site.c...2005_07_05.html


Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#26 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 04 kwietnia 2015 - 11:56

Kiedyś na forum był gostek o nicku fidzi123, który nagrywał tę Warszawę audio. Teraz siedzi chyba zagranico - Belfast.



#27 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 08 kwietnia 2015 - 11:46

Ale tylko polskie się liczą? Bo skoro już jest ten temat, to wspomnę (po raz tysięczny) kultową dla mnie U2Exit, która zawierała rare recordings (live i nielive) w formacie .ram, to znaczy o wadze pozwalającej zgrywać je w INTERNET CAFE na DYSKIETKI - zagadnienie fundamentalne w czasach, gdy NAPĘD CD-ROM był dla mnie czymś w rodzaju AppleWatcha. Po wizycie u kumpla dysponującego specjalnym kabelkiem dało się to zgrywać na KASETY MAGNETOFONOWE, co miało istotne znaczenie wobec nieposiadania GŁOŚNIKÓW do komputera.

 

At The End Of The Net to ta strona, gdzie Zbych zamieszczał swoje "-logie" (Badologia, Bulletologia itp.)? To się czytało!


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#28 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 08 kwietnia 2015 - 20:48


At The End Of The Net to ta strona, gdzie Zbych zamieszczał swoje "-logie" (Badologia, Bulletologia itp.)? To się czytało!

 

Dziś pamiętam ją jako "stronę Mofo", ciekawe jak to się zmienia jak się poznaje towarzystwo, ale zdaje się że tak. Taka z czarnym tłem, tak?



#29 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Posted 11 kwietnia 2015 - 17:43

6!

 

Mikrooftopik - ale to dzięki tym starym stronom (no, grupie dyskusyjnej - precyzując) doszło do pierwszych spotkań na żywo.

No, jasne, wcześniej też były - ale 'skala', 'tradycja', 'powtarzalność' i choćby fama (zasłużona) pewnych osób - wtedy się zaczęła i do dziś trwa.

Np... pan Zbyszek Broatis ;) (wycinek/wydruk nie przetrwał całkiem próby czasu).

http://1drv.ms/1I2Ti0L

Eee... 28 październik? Zlot kiedy to mimo premiery nowego albumu w klubie nie było jego kopii (internet to jeszcze wtedy w powijakach)?

 

pozdro, (stary, coraz starszy) Wiercioch


"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#30 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Posted 01 listopada 2016 - 20:38

6!

 

Slusznie, rzeczywiscie - przypomnial Acr wlasciwy watek... zatem partia 1sza wspominek:

https://1drv.ms/f/s!...0jFaagPCGyh813l

Jakos same Poznanie sie napatoczyly.

Partia 2ga - chyba dopiero w grudniu.

 

edit:

partia 1,5 już teraz - Wrocek, luty 2005.

 

pozdro, Wiercioch


"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#31 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 posts
  • Płeć:Nie powiem

Posted 01 listopada 2016 - 21:50

A ja mam coś sprzed ery internetu:
https://goo.gl/photo...rKkBviPugvKe8i7

#32 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Posted 04 listopada 2016 - 18:03

Jak czas pozwoli to postaram sie wrzucać jakieś combat fotki.

 

Pierwszych ludzi z u2pl 'w realu' poznałem gdy razem szliśmy sie na koncert Depeche Mode.

Wpadło do mnie wtedy kilka osób, niestety nie pamietam kto..

Ocalała jedynia fotka z Joy'em. (Był wtedy chyba jeszcze mofo i ktoś jeszcze ale nie pamiętam)

02.09.2001 / ZOOlejówek / Warszawa

1.jpg

 

2.jpg

 

Mój pierwszy 'zlot', a w zasadzie meet.. poznałem wtedy Ariadna, Venda, MichaU2, Zbych, Mofo, Joy

13.10.2001 / ZOOlejówek

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

6.jpg

 

7.jpg

 

8.jpg

 



#33 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Posted 04 listopada 2016 - 18:09

Mój pierwszy prawdziwy zlot..

Wtedy to poznałem Melona, Wierciocha i Troy

07.12.2001 / Poznań

9.jpg

 

10.jpg

 

11.jpg

 

12.jpg

 

pp3.jpg

 

13.jpg

 

14.jpg

 

15.jpg

 

16.jpg

 

CDN...



#34 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 04 listopada 2016 - 22:11

Joy/Troy - czy to nie człowiek kolekcjoner bootlegów U2&DM?

Coś mi świta, że razu pewnego dostałem coś od niego gratisowo na zasadzie: "masz tu młody bootleżka, teraz możesz zacząć się wymieniać z innymi".



#35 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 04 listopada 2016 - 23:23

Znam większość z tych osób z późniejszych zlotów, niektórych do dziś, muszę powiedzieć że wiele się nie zmieniliście ;) Nie wiem kim byli Joy i Troy, szkoda pewnie.

 

Znalazłem siebie z Eweliną i Karolą z mojego pierwszego zlotu, jesień 2005? Kraków na pewno, nie pamiętam daty. Ale to tam poznałem osobiście pierwsze parę osób z heha i nie tylko. W tle J99 w kratę iii... to w czerni i różu to Bombelka?

 

10641107_4506459595010_88311001755287733

 

I kolejny Kraków na którym poznał mnie zdaje się kolega Wybierak i chyba robiła Daga to zdjęcie, znowu nie pamiętam daty ale jest na nim sporo miłych osóbek ;)

 

564047_3420397524137_1805733903_n.jpg?oh



#36 alien

alien

    Użytkownik

  • Members
  • 875 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:wawa

Posted 05 listopada 2016 - 22:52

daga jest na tym zdjeciu robil je moj maz chyba.



#37 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Posted 05 listopada 2016 - 23:29

Joy/Troy - czy to nie człowiek kolekcjoner bootlegów U2&DM?
Coś mi świta, że razu pewnego dostałem coś od niego gratisowo na zasadzie: "masz tu młody bootleżka, teraz możesz zacząć się wymieniać z innymi".

Zgadza się. Joy to kolekcjoner bootlegów, fan U2 i DM,
Troy to dziewczyna, na fotkch siedzi w jeansowej koszuli obok Wierciocha. Była na wielu zlotach 2001/02, potem wyemigrowała do Irlandii.

#38 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Posted 07 stycznia 2017 - 13:12

6!

 

Partia 2ga, skromna, bo tylko Bielsko 28/06/2008 - dorzucona.

Pod tym samym linkiem co ponizej.

 

pozdro, Wiercioch

 

6!

 

Slusznie, rzeczywiscie - przypomnial Acr wlasciwy watek... zatem partia 1sza wspominek:

https://1drv.ms/f/s!...0jFaagPCGyh813l

Jakos same Poznanie sie napatoczyly.

Partia 2ga - chyba dopiero w grudniu.

 

edit:

partia 1,5 już teraz - Wrocek, luty 2005.

 

pozdro, Wiercioch


"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#39 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 10 stycznia 2017 - 23:20

Bardzo dobry zlot to był a zaraz po nim było Zarzecze pierwsze, ojej. A ja coś za dużo zdjęć przy mikrofonie mam, nie podoba mi się to :P



#40 depe

depe

    The Legend

  • Members
  • 4 654 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Strawberry Fields

Posted 16 czerwca 2018 - 09:58

16.06.2012

Dziś mija równe 6 lat.

Pamiętny meet u mnie w Zabrzu.

Euro 2012 // Polska - Czechy..  :(

 

https://photos.app.g...b3QbojbinxE1PE8

 

DSC00949.jpg





Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users