Skocz do zawartości


Zdjęcie

Green Day


129 replies to this topic

#41 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 09 maja 2009 - 14:06

21st Century Breakdown w sklepach juz w tym tygodniu, b-side z tego albumu:

Lights Out (na mojej 21CB playliście kawałek nr 18)

Lights out, here comes the night,
As the darkness falls over the light
Lights out, there goes the day
And this fear that comes won't go away
And I'm losing track of time
In the corners of my mind
And I'm living out my private suicide

Lights out (background)

Lights out, I lost myself
In the space between heaven and hell
Lights out, finding my way
Till I waste my time losing the way

And I'm losing track of time
In the corners of my mind
And I'm living out my private suicide

Lights out (background)

Lights out, here comes the night,
As the darkness falls over the light

Lights out, I lost myself
In the space between heaven and hell

And I'm losing track of time
In the corners of my mind
And I'm living out my private suicide

Lights out (background)

#42 Fan

Fan

    Użytkownik

  • Members
  • 67 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10 maja 2009 - 14:49

nie powiem, żeby ta płyta mi się nie podobała, kiedyś ich słuchałam, to było dobrych kilka lat temu, ale ogólnie teraz Green Day dosyć pozytywnie mnie zaskoczyli :D

#43 CocoJumbo

CocoJumbo

    Użytkownik

  • Members
  • 104 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 10 maja 2009 - 21:49

Depe,
Dotychczas słuchałem tylko co nieco na youtube. Mógłbyś wrzucić linka, żebym mógł ściągnąć Last Night On Earth i Viva La Gloria? Zwłaszcza ta pierwsza świetnie się zapowiada. Z góry dziękuję.

#44 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 11 maja 2009 - 14:59

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#45 Guest_VeRTi-go_*

Guest_VeRTi-go_*
  • Guests

Napisano 15 maja 2009 - 19:06

Właśnie dziś słyszałam "Know your enemy" w MTV 2 przy okazji rankingu hitów ost. tygodnia; stwierdzam następującą rzecz: było fajnie, fajnie, ale jak doszło do refrenu, to miałam wrażenie, jakbym już coś takiego słyszała na poprzedniej płycie. Brak świeżych pomysłów? Będę zmuszona przesłuchać całość w takim razie, żeby to stwierdzić czy też odwołać to. Ale opierając się na "american idiot" można powiedzieć, że ich kawałki są dosyć podobne do siebie, co nie znaczy, że złe. Otóż nie. No, ale tak w każdym kawałku słuchać tego łupania w perkusję... Cóż, taki jest urok punkrockowych bandów.
Pierwsze wrażenie w miarę pozytywne, ale, ale...

#46 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 16 maja 2009 - 10:51

Na torrentach pojawił się album w wersji AC3 5.1

#47 Guest_VeRTi-go_*

Guest_VeRTi-go_*
  • Guests

Napisano 16 maja 2009 - 11:45

Nie, nie jestem zwolenniczką ściągania ;]...

#48 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 16 maja 2009 - 11:49

Ja jestem. Można sporo ciekawej muzyki poznać.

#49 Guest_VeRTi-go_*

Guest_VeRTi-go_*
  • Guests

Napisano 16 maja 2009 - 12:03

Tzn. ściągnąć płytę dla rozeznania, a potem i tak sobie oryginał kupić, to ok. Ale inne opcje nie bardzo mi się widzą.
Zresztą większość utworów na YT trafia, więc tam też można odsłuchać, zanim się kupi. Na oficjalnych stronach zespołów też często można "zasmakować" płyty.
Sami też mówicie, że w Trójce puszczają dużo ciekawej muzyki, którą można poznać i wtedy się wie, czy chce się kupić tę płytę czy nie.
Jest kilka możliwości oprócz ściągania...

#50 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Napisano 16 maja 2009 - 12:35

no ale to niech już każdy w swoim sercu osądzi moralność ściągania:P

jedno wiem na pewno okno zawsze warto mięć uchylone coby kompa przez niego można wyrzucać:P

#51 matri

matri

    Użytkownik

  • Members
  • 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdynia

Napisano 25 maja 2009 - 15:30

Jestem naprawdę miło zaskoczony ich nowym albumem - słucham, słucham i nadziwić się nie mogę, że to Green Day - kurczę, podoba mi się, zupełnie jak nie Green Day (w sensie jak najbardziej na plus) bo dotychczas zwyczajnie ich nie lubiłem. Całą płytkę bardzo przyjemnie się słucha, kawałki są różnorodne, równe i naprawdę niezłe, a do tego energetyczne, z porządną mocną gitarą, sekcją rytmiczną i ciekawie pokombinowane (w teksty jeszcze się nie wsłuchałem więc się nie wypowiadam). W każdym bądź razie pierwsze wrażenie bardzo pozytywne - lubię być tak zaskakiwany (czasami jednak warto dać drugą szansę a nie przekreślać czegoś z góry).
I Still Haven't Found What I'm Looking For

#52 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 27 maja 2009 - 11:19

Czy tylko mnie wydaje sie, że piosenka "Last Night on Earth" jest jakby żywcem wyjęta z albumu "Time" Electric Light Orkiestra.

Nie będę ukrywał, ze na chwile obecną to mój ulubiony utwór na tej nie-aż-tak-rewelacyjnej-jak-zapowiadano płycie.









.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#53 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 27 maja 2009 - 12:02

Czy tylko mnie wydaje sie, że piosenka "Last Night on Earth" jest jakby żywcem wyjęta z albumu "Time" Electric Light Orkiestra.


Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę, ale w tym momencie własnie tym skojarzeniem mnie przekonałeś że warto ten album gd w końcu poznać ;)

ps. żeby nie było zbyt miło :P, powinno być 'orchestra' ;)

Użytkownik acr edytował ten post 27 maja 2009 - 12:03


#54 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 31 maja 2009 - 19:08

Żeby nie było że ciągle narzekam nie napiszę, co sądzę o tej płycie.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#55 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 31 maja 2009 - 20:18

Ja płytkę kupuję lada dzień i natychmiast podzielę się wrażeniami :D
A propos, orientuje się ktoś, czy płyta ta ma wydanie Polska cena ? Coś mi się wydaje, że nie... ?

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#56 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 czerwca 2009 - 08:22

bardzo energetyczna przyjemna płytka! jak to ktoś napisał w cgm cos pomiedzy ugrzecznionym u2 a rozbrykana metalica:)
tak na marginesie mogliby troche odpuscić to przechodzenie z gramofonowych wstepów w czystą muzę - mnie juz to meczy
płyta z duzym plusem!

#57 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 02 czerwca 2009 - 14:58

Płytka właśnie przesłuchana... Cóż, znawczynią nie jestem, więc nie jestem w stanie ocenić płyty od strony technicznej, ani bawić się w jakieś porównania, ale to chyba nie na tym polega, chłonę bowiem album całym serduchem, więc w mojej opinii płytka jest PO PROSTU WSPANIAŁA ! Godny następca American Idiot. Jako około 5letnia słuchaczka czuję się niezmiernie zaspokojona słuchając jej! :)

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#58 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 czerwca 2009 - 12:56

Widzę, że "Dziennik" neguje wszystkie wielkie płyty tego roku. Po przejechaniu się po NLOTH, wzięli na tapetę 21stCtrBdwn

I tradycyjnie z odsieczą Wyborcza choć ciężko to nazwac recenzją

#59 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 08 czerwca 2009 - 10:45

Przesłuchałem drugi raz, i podtrzymuje ocenę - cienkie to jest jak d**** węża. Normalnie wprawdzie trudno byłoby mieć do punkowego ( już nie bardzo ) zespołu o to, że dokładnie wszystko na nowej płycie jest całkowicie przewidywalne ( za każdym razem wiadomo, jaki akord bądź dźwięk zabrzmi za chwilę, po parudziesięciu minutach staje się to niemożliwie irytujące ), ale nie wtedy, gdy to miała być niby to ROCK OPERA. I to porównywana do arcydzieł w rodzaju Tommy ( aaaa ). Na poprzedniej płycie może i było podobnie, ale tam zawsze ( w każdym utworze ) opierano się na zabójczych hookach ( np. prosta progesja akordowa w Wake Me Up When September Ends była prowadzona przez genialną wpółpracę gitar i perkusji ) - na nowej płycie nie ma ani jednego. Na American Idiot bywały zaskakujące rozwiązania w rozbudowanych, wielowątkowych piosenkach - tutaj dwie zmiany w obrębie utworu to już sporo, rządzą zwykłe, nudne i wtórne poprockowe schematy zwrotka-refren. Nie czuje się żadnego konceptu, żadnego nowatorstwa, żadnej próby w ogóle STWORZENIA czegokolwiek - emooool, ceduuuur, amooooool, deduuuuur ( na gitarze bądź pianinie, większej różnicy to nie robi ) + jakiś tam wokal. Dramat. Jakiś poziom trzymają tylko dwa kawałki - Horseshoes and Handgrenades ( pierwszy i jedyny fajny riff na płycie, w końcu jakiś punk, należało zostawić w spokoju Queen i The Who, i nagrać normalny, greendayowy album właśnie w takim stylu - dałoby się ? Dałoby się ) i 21 Guns ( oczywiście autoplagiat z Boulevard Of Broken Dreams, ale wyszła cał?iem przyjemna ballada ). I to tyle. Płyta w większej części nienadająca się do słuchania. Mam jednak nadzieję, że Green Day zarobią na niej sporo kasy, i wrócą do normalnego grania.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#60 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 czerwca 2009 - 14:02

hm, tak mi sie skojarzylo:


Dołączona grafika


Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych