Skocz do zawartości

Zdjęcie

Green Day

128 replies to this topic

#1 Johnny99

Johnny99

Nothingman

• Members
  • 10284 Postów

Napisano 22 marzec 2007 - 17:20

Teraz będziecie mieć okazję się na mnie odegrać za te wszystkie dissy na Myslovitz i RHCP :D Bo otóż ja Green Daya po prostu uwielbiam ! Poznałem ich daaaawno, bo w okresie boomu na neo-punk spod znaku ichże i Offspringa, przy czym z początku bardziej podobali mi się ci drudzy. To mi jednak przeszło, i być może nie wróciłoby nigdy, gdyby nie album " American Idiot ", którym Billie Joe i s-ka wykosili całą pop-punkową konkurencję.. i dzięki któremu do nich wróciłem. Należy im się szacunek choćby za to, że zawsze starali się " majstrować " przy swojej muzyce, każdy kolejny album był krokiem do przodu, coś wnosił - a jednocześnie zachowali talent do pisania po prostu chwytliwych, rockowych ( nie tylko punkowych ) piosenek. Tym, moim zdaniem, całkowicie zasłużyli sobie na zainteresowanie takich gigantów, jak U2. Co zaowocowało bardzo ciekawym ( i niezwykle popularnym - trochę to zaskakujące, zważywszy na to, iż wzięli na warsztat zupełnie zapomniany utwór zupełnie zapomnianego, i nigdy specjalnie nie popularnego, choć świetnego, zespołu ) singlem. Ciekawi mnie, jaki będzie ich następny ruch - dadzą radę nagrać coś lepszego od " American Idiot " ? Czy to w ogóle możliwe ? Mam nadzieję, że przekonamy się niebawem.. Ktoś jeszcze ich tu lubi ? :)

#2 celtka

celtka

Użytkownik

• Members
  • 92 Postów

Napisano 22 marzec 2007 - 17:34

Ja jak ich pierwszy raz zobaczyłam w bravo czy popcornie to miałam wrażenie, że to jacyś chłoptasie niczym us5 ale później moja koleżanka opowiawiadała mi o nich (to było jakieś 2 lata temu) no i spróbowałam ich posłuchać i zostałam bardzo mile zaskoczona, od razu dało się zauważyć, że mają pomysł i talent i tak to wyszło. Obecnie ich bardzo lubie i powoli się pozbywam myśli, że to zespół dla zbuntowanych, że tak się wyraze "słodkich idiotek". To przecież normalne, że są popularni a to nic złego. A co do piosenek to są świetne, teledyski też nienajgorsze no i wydaje mi się, że to takie zwykłe sympatyczne chłopaki :)

#3 Johnny99

Johnny99

Nothingman

• Members
  • 10284 Postów

Napisano 22 marzec 2007 - 17:36

Często słyszy się opinię, że Green Day się sprzedali. Tymczasem ich najbardziej hitowy album, " Dookie " ( 15 milionów sprzedanych egzemplarzy ) właściwie niczym się nie różni od poprzednich płyt, nagranych dla niszowych wytwórni..

#4 Max

Max

nocny tabaskowicz

• Moderatorzy
  • 9026 Postów

Napisano 22 marzec 2007 - 17:52

Utożsamiam ten zespół z młodzieżą, posiadającą naszywki różnych bandów na tornistrach.

#5 komandos

komandos

Kawał cholery!

• Members
  • 737 Postów

Napisano 22 marzec 2007 - 18:14

Lubię GD, lubię też Offspringa. 'American Idiot' jest świetny od poczatku do końca. Max, nie dziwię się, że tak kojarzysz ten band - u mnie w szkole co trzecia osoba ma wielkie GD na plecaku ;)
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#6 Zigy Stardust

Zigy Stardust

senior forumowy

• Members
  • 1516 Postów

Napisano 22 marzec 2007 - 18:24

Rzeczywiście ,,American Idiot'' wymiata, ale czy to jeszcze punk rock?? mnie to bardziej podpada pod hard rock, wiem po co to szufladkowanie zapytacie ale chcialbym wiedzieć co o tym sądzicie??

#7 Sara

Sara

hermit

• Members
  • 1856 Postów

Napisano 22 marzec 2007 - 19:31

Utożsamiam ten zespół z młodzieżą, posiadającą naszywki różnych bandów na tornistrach.

Ha, dokładnie.

Ja za nimi nie przepadam. Ich muzyka mnie nie przyciąga, ale przyznam, że niektóre kawałki, te starsze mieli naładowane energią i czasem dało się posłuchać, ale nie muszę do tego wracać.
"Long hair is an unpardonable offense which should be punishable by death."

#8 Marysieńka. love U2

Marysieńka. love U2

Użytkownik

• Members
  • 697 Postów

Napisano 22 marzec 2007 - 21:01

A ja poprostu nie przepadam ze Green Day

Załączone grafiki

• 143602600245802d82a9411.jpg

#9 Ariena

Ariena

Użytkownik

• Members
  • 723 Postów

Napisano 22 marzec 2007 - 21:16

Też za nimi nie przepadam, drażni mnie ten typ muzyki, a może bardziej ten amerykanizm... Ale przyznać muszę, że im częsciej słyszę ich piosenki, tym mniej mnie wkurzają :) Gdyby ktoś mnie nimi przez pewien czas maglował, zapewne bym się przemogła, może nawet polubiła- póki co jednak podziękuję :) Co do Offspringów sprawa ma się trochę inaczej, bo znam ich i słucham od daaawna :)

#10 Scarlet

Scarlet

Użytkownik

• Members
  • 204 Postów

Napisano 22 marzec 2007 - 22:19

Green Day, podobnie zresztą jak Offspring, to czasy mojej wczesnej młodości (jakaś końcówka podstawówki - wieki temu!), okres buntu, głód niezależnosci, glany w temperaturze 20 st. i te sprawy :lol: Teraz rzadko do nich wracam, choć ostatnio znalazłam w samochodzie kasetę "Smash" Offspringa i aż pożałowałam, że nie mam tam kaseciaka... American Idiot niestety w całości nie poznałam, ale te kilka piosenek zasłyszanych w radio czy tv działa na mnie pozytywnie. A singiel we współpracy z U2 jest, moim zdaniem, świetny!

#11 felis_immanis

felis_immanis

Odkrywca Wszechświata

• Members
  • 814 Postów

Napisano 22 marzec 2007 - 23:06

Jaś, mozesz sobie pogratulowac - nawróciles mnie :) to az dziwne zwazywszy na moj konserwatyzm, radykalizm i reszte -zmów. :rolleyes: zwlaszcza ze stalo sie to w dosc krotkim czasie.
przestalam ich nie lubic po uslyszeniu skladanki od Ciebie, a po przesluchaniu American Idiot wrecz mi sie spodobali :D
noi najwazniejsze - Jesus of Suburbia juz mnie nie wkurza - co wiecej, sporo zyskuje jesli sluchany sam, bez ogladania klipu (ktory jest do dupy). bo to wlasnie ten twór (piosenka+klip) zawazyl o mojej uprzedniej niecheci.

a ten kawalek parodiujący country to faktycznie bomba jest :lol: wlasnie sobie leci..

Moi sąsiedzi z góry zalali moich sąsiadów z dołu. A mnie wszyscy ignorują..

Dołączona grafika

#12 Daniel84

Daniel84

"Someone in this village is practising witchcraft."

• Members
  • 3641 Postów

Napisano 22 marzec 2007 - 23:42

Nie lubię muzyki zaproponowanej przez Green Day. Ten gatunek (punk-hard-rock?) mi w ogóle nie podchodzi.

#13 Ariena

Ariena

Użytkownik

• Members
  • 723 Postów

Napisano 23 marzec 2007 - 00:10

Felis droga, ja też tego teledysku nie znoszę, choć sama piosnka faktycznie jest ... strawna i dość smaczna :)

#14 felis_immanis

felis_immanis

Odkrywca Wszechświata

• Members
  • 814 Postów

Napisano 23 marzec 2007 - 00:50

no ale zeby nie bylo, ze zrazilam sie przez jeden teledysk - wokal mnie draznil jakos.. ale po uslyszeniu "dominated love slave" jestem w stanie go zaakceptowac :rolleyes:

Dołączona grafika

#15 Johnny99

Johnny99

Nothingman

• Members
  • 10284 Postów

Napisano 23 marzec 2007 - 10:50

bez ogladania klipu (ktory jest do dupy). bo to wlasnie ten twór (piosenka+klip) zawazyl o mojej uprzedniej niecheci.

Klip faktycznie fatalny. Może i dobrze, że nie udało im się nakręcić całego filmu..

A propos - ja do całkiem niedawna miałem na plecaku naszywki U2.

#16 Sara

Sara

hermit

• Members
  • 1856 Postów

Napisano 23 marzec 2007 - 11:58

A ja mam na jednej torbie naszywkę U2 do dziś. I podoba mi się i nie uważam, że to obciach czy tym inne :P.
"Long hair is an unpardonable offense which should be punishable by death."

#17 felis_immanis

felis_immanis

Odkrywca Wszechświata

• Members
  • 814 Postów

Napisano 23 marzec 2007 - 12:40

ja co prawda naszywek nie mam, ale mam namalowanego bialą farbką spaceboya i takie metalowe U2 przypięte na klapie czarnej kostki. a ostatnio dolączyl badzik z "krolikiem bojowym" :rolleyes:
ale naszywek, badzikow etc z GD mimo wszystko nie chce:P

Dołączona grafika

#18 Ariena

Ariena

Użytkownik

• Members
  • 723 Postów

Napisano 23 marzec 2007 - 14:16

Oj, sporo naszywek w życiu się miało,ale najgłupsza z nich brzmiała: jest sobie świnka i piesek, i ta pierwsza mówi do psiaka: "kłi kłi!" :) U nas w szkole GD jest bardzo popularny- kiedy radio zapodaje jakąś ich piosenkę, połowa populacji z zeszytami czy bez, podśpiewuje sobie pod nosem ;)

#19 carman

carman

Użytkownik

• Members
  • 17 Postów

Napisano 27 marzec 2007 - 19:00

W moim przypadku cała zabawa z muzyką zaczęła się od Green Day-a, a "American Idiot" to pierwszy album jaki zakupiłem :) Ogólnie lubię klimaty punkrock, czy pop-punk.
I still haven't found what I'm looking for...

#20 BoomCha

BoomCha

Użytkownik

• Members
  • 215 Postów

Napisano 17 kwiecień 2007 - 17:58

Ja ogólnie nie przepadam, ale czasami lubię włączyć Wake Me Up When Semptember Ends, ale nic po za tym. nie przepadam na punkiem...<bezradny>
Dołączona grafika

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych