Skocz do zawartości


Zdjęcie

Satanizm w muzyce U2


24 replies to this topic

#1 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 23 października 2009 - 20:53

Podpada to pod 'najdziwniejsze opinie o u2' ale uważam że można z tego wyprowadzić większą dyskusję więc zakładam nowy temat.
Oglądałem coś w internecie i jak to zobaczyłem to zdębiałem.
Wystarczy zacytować "Bono przyznaje że wpłynął na niego Oscar Wilde podczas odkrywania satanistycznej mocy Mcphisto", "Bono wielokrotnie podkreślał rolę Lucyfera w swojej muzyce" czy określenie muchy "iluzją Belzebuba".

Tutaj jest link do fragmentu filmu traktującego o sataniźmie i zapewniającego o głębokim oddaniu Bono dla Szatana.
http://www.youtube.c...RJHEbfCHJc&NR=1

Otwiera to temat satanizmu w muzyce rockowej i popkulturze. Bazując na doświadczeniu uważam że jest to temat którego nie powinno się traktować zbyt powierzchownie i w którym należy być szczególnie ostrożnym z stawianiu ostatecznych tez. Nie uważam że każdy twórca rockowy jest czcicielem diabła nie uważam też że ludzie którzy zwracają uwagę na wspomniany temat są "śmieszni, żałośni" czy "panaroiczni". Ogromnnie szkodliwa dla zagadnienia jest rażąca niekompetencja podejmujących badania na ten temat, zwracają oni jednak uwagę na pewien fenomen który powinien wywołać zastanowienie.
Przedewszystkim ciekaw jestem Waszych opini dotyczących tego wszystkiego jak i feralnego filmiku ;)
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#2 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 października 2009 - 20:56

Czy w tym dokumencie pojawiają się nazwy wszystkich zespołów świata?

#3 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 23 października 2009 - 21:02

Czy w tym dokumencie pojawiają się nazwy wszystkich zespołów świata?


No nie... Ich Troje nie było :P
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#4 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 23 października 2009 - 22:09

6!

Tak na szybko...
Gdyby nie "Zly", swiadomosc jego istnienia; wplywu tej drugiej czesci... hmm... istnienia; bialo-czarnego podzialu swiata... to przeciez 3/4 tekstow tego calego Bono nie mialoby absolutnie zadnego uzasadnienia. Byloby wyssane z palca. Plytkie. Bez duszy. Bez podstaw, odniesien, waluacji, odczuc, energii, oparcia, porownan, jestestwa, nawiazan, sprzezen, fundamentow, natury, opinii, osi, szacunku, poznania, ograniczone jakies...

pozdro, Wiercioch
"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#5 timewind

timewind

    Użytkownik

  • Members
  • 639 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 23 października 2009 - 22:59

Zawsze wiedziałem, że U2 gra dla szatana! Wystarczy lekka korekcja Photoshopem i co widzimy?

Przed:
Dołączona grafika

Po:
Dołączona grafika



A tak poważnie to wyjęte z kontekstu wypowiedzi niczemu nie dowodzą. Podejrzewam, że jeśli ktoś miałby czas i chęci to sprawnie cytując i manipulując moimi postami mógłby udowodnić, że wyznaję kult Latającego Potwora Spaghetti.

Chwała Ci o Potworze na wieki!


Cały ten film skojarzył mi się z historią pt. "Paul Is Dead"...

http://www.paulisdeadhoax.com/

#6 Rotunda

Rotunda

    Użytkownik

  • Members
  • 40 Postów
  • Płeć:Nie powiem
  • Skąd:Cesky Tesin (Tschechen)

Napisano 23 października 2009 - 23:04

Eeee, co za bezsens... Same głupoty... :/

Temat do zamknięcia...

#7 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 24 października 2009 - 09:05

Problem w popkulturze niewątpliwie jest i to olbrzymi. Wystarczy włączyć MTV. Ale U2 jest tu ostatnie, dla mnie są raczej tym płomykiem nadziei w dzisiejszych, co tu kryć, poj... czasach. Dlatego raczej martwiłbym się o postawę i zdrowie psychiczne autorów filmiku. Taka niezdrowa fascynacja rogatym pod płaszczykiem potępienia jest bardzo groźna dla nią dotkniętego jak i tych, którzy wezmą to wszystko do siebie i ewentualnie zaczną przewartościowywać swoje postawy. Problem jest, ale mamy też - póki co - wolny wybór. Więc uważam metodę wiwisekcji tego problemu, nadawania mu jakiegoś olbrzymiego rozgłosu, rozdmuchiwania, za złą. Bo zaraz okaże się, że wszystko jest w rękach rogatego, a my jesteśmy całkowicie bezsilni i możemy się temu jedynie poddać, bo przecież nie zrezygnujemy ze słuchania ulubionych grup. Jednym słowem: zdrowy rozsądek i mądry wybór TAK, fanatyzm jak u twórców filmiku NIE.

See through in the sunlight


#8 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 24 października 2009 - 10:02

Tak, masz rację. Pytanie natomiast co z grupami pokroju Behemota, całą resztą, czy nieświętej pamięci KATem. Grupy które otwarcie propagują satanizm (który teoretycznie jest w Polsce zabroniony w równym stopniu co rasizm) są cholernie popularne wśród młodzieży która raczej nie podejmuje refleksji na temat tego jakie konsekwencje ma to co sobie podśpiewują i po co ktoś to napisał.
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#9 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 24 października 2009 - 10:11

Tu sprawa jest tak oczywista, że nie wiem, czy jest sens o tym gadać. Chodzi raczej o grupy popularne w sposób masowy, uważane za mainstreamowe i niegroźne, a których przekaz jest równie destrukcyjny jak wspomnianego Behemotha.

Ps. A jeżeli chodzi o sam temat: żadnego satanizmu w muzyce U2 nie ma, jest to jakiś absurd.

See through in the sunlight


#10 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 24 października 2009 - 10:17

Ten temat nie ma sensu - w muzyce U2 nie ma satanizmu, ani propagowania go - ten dokument z youtube, do którego był link to porażka - szacun dla autorów, skoro nie rozumieją idei wizerunku Macphisto :-). Nie wiedziałem, czy śmiać się czy płakać jak to oglądałen...
Ludzie dajcie spokój, film żałosny, a ten temat jeszcze bardziej...

DO ZAMKNIĘCIA!!!
12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#11 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 24 października 2009 - 10:27

Ps. A jeżeli chodzi o sam temat: żadnego satanizmu w muzyce U2 nie ma, jest to jakiś absurd.


No, wiadomo.
Ciekawie sprawa wygląda np. z Iron Maiden. O ile podejrzewam ich raczej o wyrachowanie i chęć zarobienia na muzycznym kiczu niż jakieś konkretne kultywowanie czegokolwiek to warstwa tekstowa utworów powinna być traktowana chyba poważniej.
Co z The Beatles, Led Zeppelin, Davidem Bowie'm i całą resztą?


smoke -> ten temat ma dotyczyć całej muzyki rockowej, co w tym widzisz żałosnego?
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#12 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 24 października 2009 - 10:32

No, wiadomo.
Ciekawie sprawa wygląda np. z Iron Maiden. O ile podejrzewam ich raczej o wyrachowanie i chęć zarobienia na muzycznym kiczu niż jakieś konkretne kultywowanie czegokolwiek to warstwa tekstowa utworów powinna być traktowana chyba poważniej.
Co z The Beatles, Led Zeppelin, Davidem Bowie'm i całą resztą?
smoke -> ten temat ma dotyczyć całej muzyki rockowej, co w tym widzisz żałosnego?


Dobra, jeśli temat miał dotyczyć satanizmu w CAŁEJ muzyce rockowej, to czemu się nazywa "satanizm w muzyce U2" - właśnie to jest żałosne...
Jeśli temat miałby nazwę "satanizm w muzyce rockowej" byłoby OK.
pzdr
12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#13 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 24 października 2009 - 10:37

Co z The Beatles, Led Zeppelin, Davidem Bowie'm i całą resztą?


Szczerze mówiąc: nie wiem i raczej nie chcę wiedzieć, nie chcę w to wchodzić za głęboko, bo czemu ma to służyć ? Nie zrezygnuję ze słuchania The Beatles i LZ, bo uwielbiam ich muzykę. Bono chyba też. Jakoś mi to w niczym nie koliduje. A przekaz ? Po prostu staram się nie słuchać Stairway to Heaven od tyłu ;) A tak poważnie - słuchać samej muzyki i dalej nie wchodzić, a wręcz zachowywać się, jakby nie było nic dalej. Tak jest wdłg. mnie najrozsądniej, nie ma co popadać w paranoję.

Ps. Bob Dylan grał dla Papieża, a wdłg. autorów filmiku też jest pewnie satanistą.

See through in the sunlight


#14 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 24 października 2009 - 10:42

Ps. Bob Dylan grał dla Papieża, a wdłg. autorów filmiku też jest pewnie satanistą.


Nie, akurat jego ominięto ale umiłowanie autorów do używania zwrotów "demoralizacja młodzieży", "wyznawał nauki Crowley'a" powtarzająca się przy każdym wykonawcy od Elvisa poczynając na N-Sync kończąc naprawdę robi człowiekowi pranie mózgu :blink:
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#15 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 24 października 2009 - 10:50

No i właśnie do tego prowadzi fanatyzm. Słuchanie muzyki należałoby zacząć i skończyć na Bachu, Haendlu i Vivaldim. Już wiedeńscy klasycy to przecież wykolejeńcy i syfilitycy (polecam "Amadeusza' Formana), klasyczni jazzmani z lat 40-60 to banda ćpunów (bez drugów nie powstałyby klasyczne utwory Parkera, Mingusa ani Coltrane'a), a potem - wiadomo - sami sataniści. Pozostaje chyba Creed i podobny shit - w końcu trudno oskarżyć Pro-Toolsa o satanizm ;)

A taki np. Coltrane przeszedł przemianę duchową, jego późne płyty to medytacje, hymny uwielbienia. I co ? Wdłg. autorów filmu nie miałby szans na rehabilitację, bo byłby już skreślony po wcześniejszych wyczynach. To wszystko są tylko ludzie, nawet Madonna...

See through in the sunlight


#16 timewind

timewind

    Użytkownik

  • Members
  • 639 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 października 2009 - 12:54

Tu sprawa jest tak oczywista, że nie wiem, czy jest sens o tym gadać. Chodzi raczej o grupy popularne w sposób masowy, uważane za mainstreamowe i niegroźne, a których przekaz jest równie destrukcyjny jak wspomnianego Behemotha.


Hehe Behemoth to w Polsce przecież już mainstream jest. Ostatnia płyta była na 1 miejscu pod względem sprzedaży przez jakiś czas. :P

A z tym przekazem to nie jest taka prosta sprawa bo teksty Nergala nie do końca propagują satanizm.


Tak co do wykonawców i niebezpiecznym przekazie - polecam (a właściwie to odradzam) twórczość niejakiego GG Allin.

http://en.wikipedia.org/wiki/GG_Allin

Jak obejrzałem parę filmów na Youtube z jego koncertów to nie mogłem uwierzyć, że to działo się naprawdę. Jest też rozmowa z nim u Springera.


Ps. Bob Dylan grał dla Papieża, a wdłg. autorów filmiku też jest pewnie satanistą.


Nie wspominając już o tym, że Dylan nagrał kilka albumów o tematyce silnie powiązanej z religią.

Tak w ogóle Ratzinger odniósł się do tego występu negatywnie.

#17 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 24 października 2009 - 13:49

Reasumując - zgadzam się, że stan i przekaz dzisiejszej popkultury jest bardzo zły i negatywny. Dlatego nie słucham m.in. Prodigy, Britney Spears, Tatu, Rammsteina czy 'du hast den schonsten arsch in the world' bo tu widzę prawdziwe zło - banalne, bezmyślne i masowe, przy tym tandetne ale to teraz nieistotne. Beatles, LZ i Dylana - zawsze.

See through in the sunlight


#18 macphisto

macphisto

    Użytkownik

  • Members
  • 34 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Tarnowskie (Pa)Góry

Napisano 24 października 2009 - 18:55

Na upartego można by się w każdym utworze doszukać satanizmu. Są fanatycy backmasking'u, odtwarzający każdą piosenkę od tyłu i wyściubiający z niej 'six six six' albo 'satan'.
Moja wychowawczyni (jest katechetką) próbowała mnie uświadomić, że jak będę dalej słuchać Led Zepellin itd., to skończę na czarnych mszach odgryzając głowy zwierzętom. Na szczęście nie wyszło jej, a ja coraz częściej ubieram się na czarno ;)

#19 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 24 października 2009 - 19:15

Nieprawda że wszystko, w U2 nigdzie nie słychać Carlosa Sa(n)tana. I to jest moje stanowisko w tej sprawie :P

#20 Rotunda

Rotunda

    Użytkownik

  • Members
  • 40 Postów
  • Płeć:Nie powiem
  • Skąd:Cesky Tesin (Tschechen)

Napisano 24 października 2009 - 19:39

Ostatnie słowo w tym temacie: do zamknięcia...



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych