Skocz do zawartości


Zdjęcie

U2 nagra cover Instant Karma


40 replies to this topic

#1 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 12 marca 2007 - 20:27

U2 nagra cover piosenki Instant Karma Johna Lennona, który znajdzie się na albumie z coverami tego artysty w wykonaniu gwiazd. Płyta ma być wydana 12 czerwca a wpływy z jej sprzedaży zasilą konto Amnesty International.

Obok coveru U2 na albumie znajdą się m.in.:"Working Class Hero" - Green Day, "Mother" - Christina Aguilera, "Power to the People" - the Black Eyed Peas, "Love" - The Cure, "Jealous Guy" - Yousou N'Dour, "Imagine" - Willie Nelson, "Real Love" - Regina Spektor.

Więcej o projekcie tutaj. B)
Dołączona grafika

#2 Sara

Sara

    hermit

  • Members
  • 1 856 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 12 marca 2007 - 21:06

świetna wiadomość i już nie mogę się doczekać, ale mam nadzieję, że nagrają piosenkę na miarę prawdziwego U2. Przynajmniej jak dla mnie, bo nie zaliczę np. ostatniego duetu z GD do takich udanych. Bez U2 byłaby to paranoja:P.
Cover. Cieszę się, że nagrają to sami, nie powiązując do żadnych ich ostatnich piosenek.
"Long hair is an unpardonable offense which should be punishable by death."

#3 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 12 marca 2007 - 21:32

Świetnie :) "trafiła" im się jedna z piękniejszych piosenek Lennona!

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#4 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 13 marca 2007 - 12:16

Szykuje się świetna składanka ! Już sobie wyobrażam " Working Class Hero " przerobione na punk rock :) A " Imagine " w wersji Williego Nelsona będzie, być może, jeszcze bardziej poruszające od oryginału ( szkoda, że boss że nie zaprosił Neila Younga, który tak wspaniale wykonał ten utwór na Tribute To Heroes.. )
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#5 Ariena

Ariena

    Użytkownik

  • Members
  • 723 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 13 marca 2007 - 16:42

Pycha, pycha, czekamy! ;)

#6 agrace

agrace

    Użytkownik

  • Members
  • 682 Postów

Napisano 13 marca 2007 - 19:33

Będzie jeszcze R.E.M.

http://cgm.pl/aktual...8ebcd14b400908b

#7 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 13 marca 2007 - 19:42

Utwór w wykonaniu R.E.M. będzie pierwszym singlem z tego albumu. Z uwagi na to, że R.E.M. to druga po U2 moja ulubiona kapela - album kupie na 100 %. Świetnie, że przy okazji będzie można pomóc w tak szczytnej akcji.
Dołączona grafika

#8 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 14 marca 2007 - 08:41

Wspaniała wiadomość!
To będzie naprawdę rewelacyjna składanka! Świetne zespoły i naprawdę dobre utwory.

Mam nadzieję, że warto będzie czekać ;)

#9 Ariena

Ariena

    Użytkownik

  • Members
  • 723 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 14 marca 2007 - 20:17

Oj, i R.E.M. Matuś, tego już za wiele! ;) Jupi.

#10 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 15 marca 2007 - 08:23

Będzie jeszcze R.E.M.


Przy kawałku R.E.M. warto zaznaczyć, że z zespołem na perkusji znowu zagra Bill Berry. Album zapowiada się więc na prawdziwe wydarzenie muzyczne :D
Dołączona grafika

#11 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 11 czerwca 2007 - 12:00

Bardzo poprawna, żeby nie powiedzieć doskonała wersja :)
Bono mocno upodabnia swój głos do Johna .. i nawet mu to wyszło!
U2 - Instant Karma
http://youtube.com/watch?v=CSrLtbqtBqk

Z mojej strony chciałbym tylko zaapelować ..
Kupcie TĄ Płytę!!!
http://www.youtube.c...h?v=XGbP23uHYE8

(W Merlinie 2 CD 84.50 zł)

d//d

#12 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Napisano 11 czerwca 2007 - 13:14

Super, tylko dla mnie porażką jest że Tokio Hotel pojawi sie na tej skladance. Może jestem uprzedzony, może jestem wredny, ale dla mnie to jest po prostu smieszne.

#13 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 11 czerwca 2007 - 13:27

A ja się bardzo cieszę, bo dzięki temu setki tysięcy ich fanek zwrócą uwagę na tą płytę, na ideę, jaka za tą płytą stoi, a zapewne także i na innych wykonawców - zwłaszcza na U2, jako że TH również przerobili Instant Karmę, z tego co widzę :)
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#14 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 17 czerwca 2007 - 21:56

A tu Instant Karma! w wykonaniu Tokio Hotel - chłopaki wymyślili to zupełnie inaczej: http://youtube.com/w...p...ted&search=.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#15 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 17 czerwca 2007 - 23:00

co do nagrania u2 - nagranie dobre acz moglo byc lepiej B)
a co do wersji w wykonaniu tokio hotel - no cóz spodziewalem sie ze bedzie duzo fuzy zeby odwrócic uwage od braku jakiegokolwiek oryginalnego pomyslu na ten utwór , zenada i jeszcze raz zenada i nie pisze tak bo to tokio hotel, tylko dlatego ze to poprostu prawda ( John napewno przewraca sie w grobie :( )

#16 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 17 czerwca 2007 - 23:18

A dla mnie moment 02:02 jest doskonały, szkoda że taki krótki.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#17 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 18 czerwca 2007 - 12:26

A dla mnie moment 02:02 jest doskonały, szkoda że taki krótki.


Owszem, bardzo fajny, jest to tez jedyny moment poza refrenami w którym wokal mi nie przeszkadza. W ogóle refreny mają zdecydowanie więcej mocy niż studyjna wersja U2.* Z tym że brak pomysłu, owszem, zagrajmy to jako naparzanke z mocną perką i mocnym przesterowanym riffem, a wokalista se trochę pokrzyczy. Od paru lat różne zespoły nagrywają podobne covery i poza "Smooth Criminal" nie pamiętam kogo, ale sobie robili jaja z Jacksona i porządnie zagrali, to syf jest.

*Bo studyjna wersja U2 przy tym, co grali live, jest niczym. Szkoda.

#18 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 18 czerwca 2007 - 13:44

"Smooth Criminal" nie pamiętam kogo


Alien Ant Farm :)

Co do U2 - mi się podobają te afrykańskie podbarwienia. Z drugiej strony kolejny raz Bono gorzej wypada w studiu niż na żywo. No i w wersji live centralnym punktem była ta regałowa wstawka, w której a to coś Bono powiedział, a to coś dośpiewał ( genialny cytat z Merry Xmas w Portland ! ) - a wersja studyjna właśnie w tym miejscu się kończy..
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#19 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 28 czerwca 2007 - 20:55

dzisiaj jestem po odsłuchu tej płyty, i moge powiedzieć po kilkukrotnym przesłuchaniu że kawałki johna w ustach innych oraz zagrane poprzez innych są dobre. ogólnie bardzo sceptycznie podchodziłem do tej składanki - nie jestem zwolennikiem podgrzewanych starych utworów, coverów i po pierwszym odsłuchu w aucie znane kawałki z twórczości lenona wydawały mi się że trącają raczej o poezje śpiewana a nie żywa muze (oczywiście oprócz naszego u2:)) Ale poważnie mówiąc bliższe jednak sa mi wykonania bardziej rockowe ostrzejsze jesli o tym mowa niżeli spokojne klimaty w których zabrakło nutki szaleństwa tego wydarcia rockowego - mozna by sie tu rozpisywac na temat każdego artysty, bandu lecz ogólne spostrzeżenia sa pozytywne a odczuci kazdego ze słuchających inne - u mnie napewno góre wzieły w ocenie upodobania muzyczne lecz jest napewno też kilka rozczarowań miłych i negatywnych. zachecam do posłuchania!.

#20 Lmollu

Lmollu

    Użytkownik

  • Members
  • 1 003 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 04 lipca 2007 - 22:02

Przyjemny ten cover U2 nagrało. Arcydzieło to to nie jest, ale nie spartolili tego tak jak choćby Tokio Hotel. Rzeczywiście "Instant Karma" lepiej brzmi na żywo. Zgadzam się z tym, że ostatnio coraz więcej utworów U2 brzmi lepiej na koncertach niż na płycie. Odpowiedzialny za to wydaje się być przede wszystkim Bono, którego głos wypada lepiej na żywo. Jaka jest tego przyczyna? Może on coś pije przed nagraniami? Albo pije przed koncertami i dlatego jest lepiej? A może fani muszą wprowadzić go w ekstazę, żeby mógł zademonstrować pełnię swoich możliwości? Diabeł go wie.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych