Jump to content


Photo

Knebworth czy nie Knebworth ?!


14 replies to this topic

#1 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Posted 08 marca 2007 - 20:31

Witam Serdecznie,

postanowiłem nadać spawie bieg, zobaczymy co z tego wyjdzie:). Dla tych co nie znają przebiegu sprawy, wyjaśnienie w poniższym mailu.

List skierowałem do Stołecznej Gazety Wyborczej:

Witam Serdecznie, postanowiłem się z Państwem podzielić pewnym spostrzeżeniem. Otóż jakiś czas temu otwarto w Warszawie Hard Rock Cafe, sporo było przy tym szumu. Jak wiadomo HRC na całym świecie ma tradycję przyozdabiania lokali w pamiątki podarowane przez artystów. Warszawska restauracja pod tym względem stoi bardzo wysoko. Jedną z pamiątek (określaną jako jedna z najważniejszych), która zdobi ścianę na parterze jest gitara, którą podarowali Bono i The Edge z zespołu U2. No i nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie podpis opisujący pamiątkę, który wisi pod gitarą. Treść podpisu poszła w świat, niemal we wszystkich mediach mówiących o otwarciu HRC było o nim głośno. Jaka jest jego treść? Zdaniem Hard Rock Cafe na pamiątkowej gitarze Bono i The Edge grali podczas festiwalu w Knebworth w 1990 roku. I dochodzimy do sedna. Otóż obaj panowie nigdy nie wystąpili na tym festiwalu. A na pewno nie w tym roku. Nigdzie, dosłownie nigdzie - poza stroną HRC.com nie ma najmniejszej informacji o tym, że Bono i Edge pojawili się na scenie w Knebworth. Jestem fanem U2 od ponad 10 lat, mam wielu przyjaciół, którzy równie mocno interesują się zespołem. Wszyscy jesteśmy zdumieni powyższym faktem, bo sprawdziliśmy wiele źródeł i wszystkie milczą na ten temat. Fakt ten stawia pod znakiem zapytania pochodzenie pozostałych pamiątek...

Czy aby na
pewno są sprawdzone? Niestety warszawski HRC nie odpowiada na e-maile. Myślę, że sprawa może się wydać interesująca dla Kogoś z lokalnego wydania Gazety Wyborczej. Może Państwu się uda zdobyć informację, skąd Hard Rock Cafe ma informacje odnośnie tej pamiątki.
Pozdrawiam

Patryk u2roopa Ciszewski

Redakcja // www.u2-site.com


I oto odpowiedź od Pana Łukasza Kamińskiego z GW:

dziękuję serdecznie za list w sprawie knebwortowej gitary Bono i The Edge'a. faktycznie wygląda to dziwnie, skontaktowałem się już z warszawskim HRC, ale oni nie mają pojęcia, obiecali zadzwonić więc do centrali. istnieje jednak szansa, że nie ma pomyłki, bo choć Bono i Edge faktycznie nie wystapili na festiwalu, to mogli wziąć udział w odbywającym się w tym mieście spotkaniu fundacji (podpis pod gitarą w końcu brzmi *A hollow body electric guitar used by Bono and Edge at *Knebworth Charity Fest* in 1990*). Zobaczymy co odpowiedzą! W każdym razie nie zostawimy tego bez komentarza, jak tylko będę miał jakieś informacje z centrali, natychmiast do Pana się odezwę.

dziękuję za maila,
pozdrawiam ciepło ,
Łukasz


Zobaczymy co z tego wyjdzie:)...

#2 Sara

Sara

    hermit

  • Members
  • 1 856 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 08 marca 2007 - 21:07

Oby nic złego, choć już takie wątpliwości to wstyd, niedopatrzenie, a powinno w 100% wszystko być sprawdzone i dopięte na ostatni guzik.
"Long hair is an unpardonable offense which should be punishable by death."

#3 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Posted 08 marca 2007 - 21:12

Dobrze Patryk, że zabrałeś się za wyjaśnienie tej zagadki. Coś tu niewątpliwie nie gra. Przyszło mi na myśl to w tym momencie - może tą gitarę Bono i Egde podarowali na rzecz jakieś dobroczynnej aukcji odbywającej się w związku z tym festiwalem? Bardzo jestem ciekawy jak kierownictwo HRC wybrnie z tej sytuacji B)
Dołączona grafika

#4 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 08 marca 2007 - 22:14

Depe miał wątpliwości też co do złotej płyty za War.

#5 pigol

pigol

    akinori gensai

  • Members
  • 556 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:miasto świętej wieży ...

Posted 27 marca 2007 - 15:49

w sumie to najbardziej "gitarowy" topic w newsach !

i tu chyba jest bna to miejsce !

The Edge sprzedaje na aukcji sowja ulubiona gitare :
moze kogos bedzie stac ! ;) ;)
klik
 

koszulki dla fanów::

 logo.jpg

oraz autorskie projekty:

maska02.jpg

 

 
 

#6 agrace

agrace

    Użytkownik

  • Members
  • 682 posts

Posted 27 marca 2007 - 16:46

w sumie to najbardziej "gitarowy" topic w newsach !

i tu chyba jest bna to miejsce !

The Edge sprzedaje na aukcji sowja ulubiona gitare :
moze kogos bedzie stac ! ;) ;)
klik


Pigol, spóźniłeś się o kilka godzin z tą informacją... ;) Byłam pierwsza - w tym miejscu:

http://u2forums.com/...7...

#7 pigol

pigol

    akinori gensai

  • Members
  • 556 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:miasto świętej wieży ...

Posted 27 marca 2007 - 21:08

no to wykasuj moj post !!!!
nie wiedzialem ....
sorki
 

koszulki dla fanów::

 logo.jpg

oraz autorskie projekty:

maska02.jpg

 

 
 

#8 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Posted 27 marca 2007 - 22:24

'U2owa' gitara została zdjęta ze ściany w HRC.
A więc jednak coś było z nią nie tak..

d//d

#9 Guest_MacPhisto18_*

Guest_MacPhisto18_*
  • Guests

Posted 28 marca 2007 - 06:54

Sie porobiło trzeba przyznać. Lepiej żeby to wyjaśnili bo głupio by było jechać zobaczyć jakąs podróbke :D

#10 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Posted 06 kwietnia 2007 - 22:29

Wygląda na to, że im dowaliliśmy:)... Ze strony HRC, tam gdzie było Top 10 pamiątek w HRC Warsaw zniknęła "gitara od U2". A jestem na 100% przekonany, że była na pierwszym miejscu(!!!).

To co? Zabieramy się teraz za złotą płytę o której pisał Darek? Jak tak dalej będzie to w końcu sama kapota od Bono się ostanie;)...

#11 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 06 kwietnia 2007 - 22:51

Wygląda na to, że im dowaliliśmy:)... Ze strony HRC, tam gdzie było Top 10 pamiątek w HRC Warsaw zniknęła "gitara od U2". A jestem na 100% przekonany, że była na pierwszym miejscu(!!!).

To co? Zabieramy się teraz za złotą płytę o której pisał Darek? Jak tak dalej będzie to w końcu sama kapota od Bono się ostanie;)...


Niech U2roppa napisze ponownie do Pana z gazety. Poważnie. Bo troche to dla mnie śmieszne, że niby taka świetna restauracja, a taki chłam odstawia...

#12 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 06 kwietnia 2007 - 23:02

No bo oni se w kulki lecą, w sumie możnaby zrobić z tym porządek, bo tak się nie robi.
Mam poważne wątpliwości co do całej reszty stuff'u, podejrzewam że gdyby się komuś chciało posprawdzać te wszystkie memorabilia mogłoby niezłe HRC-gate z tego wyjśc.

#13 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Posted 20 maja 2007 - 11:59

Niestety nic nowego w sprawie... Udało mi się dowiedzieć tyle, że gitara pojechała do centrali "żeby wyjaśnic sprawę".

Pozdrawiam i trzymam rękę na pulsie.

#14 Margot

Margot

    Użytkownik

  • Members
  • 1 132 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Warszawa

Posted 20 maja 2007 - 12:09

Qrde a ja miałam właśnie zamiar pójść do HRC (bo wcześniej mało czasu było- matura itp) a tu proszę <_< !

Na szczęście zostaje mi łazienka w całych Guns n' Roses :P Ale to jednaknie to samo co U2...

#15 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Posted 20 czerwca 2007 - 19:42

6!

Hmm... nie tylko nas, Polakow, robia w jajo...
Przegladalem, z wielkim emigracyjnym rozczuleniem, zabrane ze soba zdjatka i tak cos mnie tknelo...
Pisaliscie juz o tym w innym watku, ja tez to zdjatko tam zamiescilem.
Teraz porownanie - w oryginalnej rozdzielczosci i powiekszeniu - zdjatko gitary (ex-gitary) z Wa-wy i HRC w San Diego (tez ex i tez fake)... :) :) :)
http://www.wlb.vectr...go_Warszawa.jpg
Ciekawe gdzie pozniej ja wywiesza? W Pekinie? Bo w Moskwie HRC otworzyli przed Wa-wa... ;)

pozdro, Wiercioch
"The right to appear ridiculous is something I hold dear"



Reply to this topic



  


1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users