Skocz do zawartości


Zdjęcie

DVD Multicam Chorzów 06.08.09


831 replies to this topic

#81 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 30 sierpnia 2009 - 21:32

Pieniądze rozwiążą wszystko.

#82 fred

fred

    Użytkownik

  • Members
  • 120 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:blisko

Napisano 30 sierpnia 2009 - 21:41

pewnie nie o kase biega........... ja mam fioleta prawie całego ale za duzo wazy, no i niestety nagrywany aparatem :unsure:

#83 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 30 sierpnia 2009 - 22:08

pewnie nie o kase biega........... ja mam fioleta prawie całego ale za duzo wazy, no i niestety nagrywany aparatem :unsure:

A jaka rodzielczość?

#84 wiewior

wiewior

    Użytkownik

  • Members
  • 44 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3miasto

Napisano 30 sierpnia 2009 - 22:23

Doszedłem do wniosku, że Multicam powstanie w High Definition 720p, także jeśli czegoś będziecie szukać to szukajcie właśnie w tej jakości. Z góry będę wdzięczny za jakiekolwiek info. Napisałem póki co do większości osób, które udostępniły coś w HD - z różnym skutkiem.


Oby tylko 720p50, bo 720p25 to ni pies, ni wydra...

#85 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 30 sierpnia 2009 - 22:46

Oby tylko 720p50, bo 720p25 to ni pies, ni wydra...

Przeciętny widz aż tak bardzo odczuję różnicę klatek między 25, a 50? ;-) Ja myślę, że tu większą rolę odgrywa rozdzielczość, którą w 720 jest całkiem fajna.

#86 wiewior

wiewior

    Użytkownik

  • Members
  • 44 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3miasto

Napisano 30 sierpnia 2009 - 22:58

Przeciętny widz aż tak bardzo odczuję różnicę klatek między 25, a 50? ;-) Ja myślę, że tu większą rolę odgrywa rozdzielczość, którą w 720 jest całkiem fajna.


Po prostu taki format jest w zasadzie wykorzystywany jedynie do tworzenie ripów z TV czy Blu-rayów. Bo oszczędza się na przepływności. Nie ma go w żadnym standardzie i Blu-raya się z tego też nie zrobi. Więc multicam będzie mógł istnieć jedynie jako plik do odtworzenia na kompie.
A jak ktoś widział obraz z kamery w p50 to wie, że różnica jest jednak kolosalna - obraz jest wręcz bajkowo płynny. No i tak naprawdę 720p25 da obraz sporo mniej płynny niż 1080i50, choć to może jeszcze zależeć od źródła.

#87 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 30 sierpnia 2009 - 22:59

Tylko musisz wziąć pod uwagę, że to nie my tworzymy film, tylko tworzymy film z dostarczonych materiałów :)

#88 wiewior

wiewior

    Użytkownik

  • Members
  • 44 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3miasto

Napisano 30 sierpnia 2009 - 23:06

Tylko musisz wziąć pod uwagę, że to nie my tworzymy film, tylko tworzymy film z dostarczonych materiałów :)


No i? Materiał 720p25 pochodzić może raczej tylko z aparatów cyfrowych. Obawiam się, że żadna kamera takiego trybu nie obsługuje. Chyba, że jakiś patent w stylu najtańszych Toshib.

#89 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 30 sierpnia 2009 - 23:06

No i? Materiał 720p25 pochodzić może raczej tylko z aparatów cyfrowych. Obawiam się, że żadna kamera takiego trybu nie obsługuje. Chyba, że jakiś patent w stylu najtańszych Toshib.

Ale tak się składa, że większość nagrań pochodzi z aparatów cyfrowych, niestety ;)

#90 wiewior

wiewior

    Użytkownik

  • Members
  • 44 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3miasto

Napisano 30 sierpnia 2009 - 23:10

Ale tak się składa, że większość nagrań pochodzi z aparatów cyfrowych, niestety ;)


No to będzie w takim razie pseudo-HD, zwłaszcza że kompaktom do jakości kamery wiele brakuje... Czyli: ni pies, ni wydra...

#91 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 30 sierpnia 2009 - 23:13

No to będzie w takim razie pseudo-HD, zwłaszcza że kompaktom do jakości kamery wiele brakuje... Czyli: ni pies, ni wydra...

Większość bootlegów HD z tej trasy jest psedu-HD. Ale co w związku z tym? I tak pseudo-HD ogląda się o niebo lepiej niż standardowe formaty 720x480. Niestety, nie ode mnie to zależy, a jedynie od materiału, który został nagrany. Zawsze można spróbować pewne fragmenty przerobić z 25 do 50 klatek.

Użytkownik conr4d edytował ten post 30 sierpnia 2009 - 23:13


#92 wiewior

wiewior

    Użytkownik

  • Members
  • 44 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3miasto

Napisano 30 sierpnia 2009 - 23:20

Większość bootlegów HD z tej trasy jest psedu-HD.

Ja akurat trafiłem albo na 1080i50, albo 720p50.

Ale co w związku z tym? I tak pseudo-HD ogląda się o niebo lepiej niż standardowe formaty 720x480. Niestety, nie ode mnie to zależy, a jedynie od materiału, który został nagrany. Zawsze można spróbować pewne fragmenty przerobić z 25 do 50 klatek.

Oki - Twoja sprawa - rób, jak chcesz. Ty tu jesteś Szefem...

#93 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 30 sierpnia 2009 - 23:23

Ja akurat trafiłem albo na 1080i50, albo 720p50.
Oki - Twoja sprawa - rób, jak chcesz. Ty tu jesteś Szefem...

Bądźmy poważni i nie obrażajmy się na siebie. Nie jestem mistrzem w kwestii formatów, konwersji itp. dlatego prosiłem o pomoc w tych właśnie sprawach. Skoro Ty się na tym znasz to bardzo liczę na Twoją pomoc i szkoda, że od razu się nie zgłosiłeś :)

#94 wiewior

wiewior

    Użytkownik

  • Members
  • 44 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3miasto

Napisano 31 sierpnia 2009 - 07:50

Skoro Ty się na tym znasz to bardzo liczę na Twoją pomoc i szkoda, że od razu się nie zgłosiłeś :)

Poczytaj dokładnie moje posty...

#95 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 31 sierpnia 2009 - 08:13

@wiewior - czuwanie nad każdym użytkownikiem, który cokolwiek napisze w tym temacie, analiza każdych cyferek pojawiających się w tym miejscu, dorzucanie swoich fachowych 3 groszy za każdym razem, lekkie besztanie pomysłów i 'sprowadzanie na ziemię' - czemu się nie zgłosiłeś do tworzenia projektu?

#96 wiewior

wiewior

    Użytkownik

  • Members
  • 44 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3miasto

Napisano 31 sierpnia 2009 - 08:20

@wiewior - czuwanie nad każdym użytkownikiem, który cokolwiek napisze w tym temacie, analiza każdych cyferek pojawiających się w tym miejscu, dorzucanie swoich fachowych 3 groszy za każdym razem, lekkie besztanie pomysłów i 'sprowadzanie na ziemię' - czemu się nie zgłosiłeś do tworzenia projektu?


Pisałem parę razy w tym wątku i na PM do conr4da. Miałem jeszcze pisać poleconym, za potwierdzeniem odbioru? :blink:

#97 max4u2

max4u2

    Użytkownik

  • Members
  • 143 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:No Line on the Horizon

Napisano 31 sierpnia 2009 - 08:55

Panowie,
Ale po co te klotnie. Zbierzcie najpierw materialy, a pozniej podejmiecie decyzje w jakim formacie to zrobic.

Conr4d, czyli jakby co to do Ciebiew przesylac filmiki, ktore sie krecilo kamerka? Jak mozesz to podrzuc na prvia adres, dzieki.

To take a cup
To fill it up
To drink it slow
I can't let you go


#98 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 31 sierpnia 2009 - 08:56

Tak, Conr4d, z tego co wiem, juz cos tam montuje i wychodzi mu nie najgorzej...a wrecz kapitalnie :)

#99 VietnaM

VietnaM

    Użytkownik

  • Members
  • 55 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gniezno

Napisano 31 sierpnia 2009 - 12:08

Skończy montować do zlotu na Malcie? :-D

#100 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 31 sierpnia 2009 - 12:28

Oj raczej to nie jest możliwe. Moim zdaniem powinniśmy co najmniej przez parę miesięcy kolekcjonować nagrania. Nikomu, nigdzie się nie spieszy.
Przypominam, że multicam Chorzów '05 pojawił się rok (!) po koncercie. Tak samo powinno być z Chorzowem '09.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych