Skocz do zawartości


Zdjęcie

DVD Multicam Chorzów 06.08.09


831 replies to this topic

#781 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 18 lipca 2011 - 00:17

bardzo fajne ujecia z wiezowca koło stadionu zostały pokazane w reportażu. Kiedyś chyba nawet była o tym mowa na forum.

Ktoś z forumowiczów mówił, że TVS obiecała udostępnić nam ten materiał, ale jak widać skończyło się na samych deklaracjach. ;)

#782 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Napisano 18 lipca 2011 - 07:07

oglądałam ten multicam w całości i wielokrotnie fragmentami i nigdy żadnego watermark nie zauważyłam nawet:P niektórzy to se muszą pomarudzić:P

TV oczywiście dała ciała z tym adresem strony, ale nawet chyba nie ma sensu tego prostować

#783 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 18 lipca 2011 - 14:39

bardzo fajne ujecia z wiezowca koło stadionu zostały pokazane w reportażu. Kiedyś chyba nawet była o tym mowa na forum.

Kilka postów wyżej i jeszcze wcześniej. W reportażach są fragmenty, ale bardzo krótkie więc nie było sensu wykorzystywać. Widać fragmenty z różnych utworów od NLOTH po Crazy - kamera pewnie na statywie, więc ujęcia stabilne i obejmujące cały stadion. Może tylko te fragmenty a może i całość. :rolleyes: Niestety - TVS wątpię by tym się podzieliła - chyba trzeba by było mieć znajomości w stacji by to wydobyć. :P A niestety - nawet jak jeszcze kiedyś U2 zawita do Chorzowa - to chyba z wieżowców już dużo się nie zobaczy, bo trybuny będą zakryte a scena mniejsza, więc okazja była świetna do filmowania. Może za 20 lat wypłynie cały materiał do sieci i wtedy się go wykorzysta.

Ktoś z forumowiczów mówił, że TVS obiecała udostępnić nam ten materiał, ale jak widać skończyło się na samych deklaracjach. ;)

Ktoś o tym pisał, ale już nie wiem czy chodzi o Pro-Shoty które dostali jakoś od zespołu (tym raczej się nie podzielą, bo więcej by nie dostali nic) czy o tą kamerę z wieżowca (to prędzej, ale może też wolą się nie dzielić), a może o oba razem. Ale takie rzeczy raczej nie wypływają ze stacji TV. Poza super wyjątkami jak Buenos Aires z VT. ;)

oglądałam ten multicam w całości i wielokrotnie fragmentami i nigdy żadnego watermark nie zauważyłam nawet:P niektórzy to se muszą pomarudzić:P

Oj zaraz pomarudzić. :P Wszystko co piszę i mówię to tylko dlatego, bo chcę, aby multicam był jak najlepszy. Tak już mam.;) A piszę teraz, bo wcześniej nikt o tym nie wspomniał (chyba, że czegoś nie doczytałem?). ;) Mam się przenieść do działu "Rozterki multicamowe"? :P Jakby co, to niech przerzuci ktoś tam odpowiednie posty i tam przekieruje się ten wątek. :)

Epicki Magnificent ;)
Polecam zacząć ok. 3:40

Morze rąk.... wygląda super. :D To robi wrażenie.

Tak już trochę poza tematem to szkoda, że U2 nie zdecydowało się na nagranie jakiegoś DVD, bonusów czy tym podobnego z różnych koncertów - najlepsze wersje utworów. Już nawet nie chodzi o NYD, choć też ;) ale o różne utwory - słucham wokalu w Crazy, w innych utworach. Oglądam inne utwory jak Magni i robią świetne wrażenie - mimo, że tylko nagrania audence, a co dopiero nagrane profesjonalnie wypadają lepiej niż Pasadena. ;) W prawdzie ucierpiały by na tym multicamy na U2torrents, ale po polskim przykładzie widać, że dystrybucja idzie pełną parą poza tymi stronami.

#784 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 18 lipca 2011 - 22:05

Kilka postów wyżej i jeszcze wcześniej. W reportażach są fragmenty, ale bardzo krótkie więc nie było sensu wykorzystywać. Widać fragmenty z różnych utworów od NLOTH po Crazy - kamera pewnie na statywie, więc ujęcia stabilne i obejmujące cały stadion. Może tylko te fragmenty a może i całość. :rolleyes: Niestety - TVS wątpię by tym się podzieliła - chyba trzeba by było mieć znajomości w stacji by to wydobyć. :P A niestety - nawet jak jeszcze kiedyś U2 zawita do Chorzowa - to chyba z wieżowców już dużo się nie zobaczy, bo trybuny będą zakryte a scena mniejsza, więc okazja była świetna do filmowania. Może za 20 lat wypłynie cały materiał do sieci i wtedy się go wykorzysta.


Proponuję zrobić zrzutkę i wynająć ekipę, która wykradnie ten materiał z TVS. Dzięki temu będziemy mieli wreszcie kompletne DVD.
Dołączona grafika

#785 martino20025

martino20025

    Użytkownik

  • Members
  • 33 Postów

Napisano 19 lipca 2011 - 17:57

Cześć wszystkim. Jędrzeju piękna robótka, pamiątka na lata będzie to DVD. Na chwilę wspomnę temat poprzedniego DVD "płatnego" które nie było takie złe bądźmy szczerzy, ale wiadomo z tym się nie równa choć.... domyślam się że nie miałeś dostępu do wszystkich materiałów które miał tamten typek. A szkoda, bo było by jeszcze lepiej. Żeby nie było że narzekam, jest zajebiście i tak :) A teraz prośba... być może gdzieś już jest ta info. Jakby ktoś był taki miły i napisał jak nagrać ten piękny materiał na dvd by chodziło bez zarzutu, w sensie które pliki na 1 płytkę, które na drugą, foldery jakie potworzyć itp. Video_ts zapewne i wszystko tam, a audio_ts pusty w ogóle zakładać? Z góry dzięki :)

#786 thomassoo

thomassoo

    Użytkownik

  • Members
  • 22 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:łódź

Napisano 19 lipca 2011 - 18:53

-> Jędrzej
Sciagnalem koncert za free, super pamiatka i te ciarki, wielkie dzieki!

Nie rozumiem tylko jednego, dlaczego sa tylko napisy ang (skoro Bono mowi po ang...), a nie ma napisow polskich... Niestety z ang u mnie slabo, ozumiem 5/10. Chyba ze sciagnalem wersje bez napisow PL...

#787 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 20 lipca 2011 - 06:50

Nie rozumiem tylko jednego, dlaczego sa tylko napisy ang (skoro Bono mowi po ang...), a nie ma napisow polskich... Niestety z ang u mnie slabo, ozumiem 5/10. Chyba ze sciagnalem wersje bez napisow PL...


Nie było czasu na tłumaczenie po polsku ;)

#788 Dudzio

Dudzio

    Użytkownik

  • Members
  • 616 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Stolica

Napisano 20 lipca 2011 - 11:17

A znajdzie się czas na wrzucenie reszty kawałków na YT ? :)

#789 Melon

Melon

    Użytkownik

  • Members
  • 715 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bardziej z nikąd niz skądkolwiek

Napisano 20 lipca 2011 - 11:36

Obejrzałem koncert (na razie) dwa razy. Wspomnienia wróciły. Moim zdaniem "produkt" jest super fajny.
Bardzo się cieszę, że znalazła się grupka ludzi którzy poświęcili swój czas (ogromnie dużo czasu) oraz wykorzystali swoje umiejętności i podarowali nam to dzieło.

Ja do niczeg się nie przyczepię. Po prostu nie umiałbym zrobić tego tak samo dobrze, nie mówiąc już o lepiej. No nie wiem co by powiedziała moja rodzina gdybym każdą wolną chwilę poświęcał U2.

Raz jeszcze dziękuję całej ekipie.
"Życie należy przeżyć tak aby nie wstydzić się lat przeżytych bez celu!"


#790 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 20 lipca 2011 - 11:40

A znajdzie się czas na wrzucenie reszty kawałków na YT ? :)

Tak. Wszystkie kawalki wyladuja w koncu na YT.

#791 louise_76

louise_76

    Użytkownik

  • Members
  • 327 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:W-wa

Napisano 20 lipca 2011 - 20:54

Od dzisiaj dzięki uprzejmości forumowego wolontariusza teka55 jestem posiadaczką dvd z chorzowskiego koncertu.:rolleyes: Chyba spać dziś nie pójdę:lol:
Nie dodam chyba nic nowego. w/w dvd to wspaniała pamiątka ,dzięki niej wspomnienia wracają. To ciężka praca ,za którą skromnie dziękuję wszystkim ,którzy doprowadzili ten projekt do końca.
Warto było czekać. DZIĘKUJĘ!!!!!
...Blue-eyed boy and this brown-eyed girl...

#792 gm1976

gm1976

    Użytkownik

  • Members
  • 18 Postów

Napisano 20 lipca 2011 - 23:51

Obejrzałem multicam i powiem szczerze ,że tak profesjonalnego wykonania w innych bootlegach nie widziałem. :) Szacunek Jędrzej dla ciebie!

#793 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 21 lipca 2011 - 00:07

Ja również dzięki koledze Tomkowi (teka55) od dziś mam swoją kopię!!! Dziękuję Tomkowi z całego serca a także wszystkim, dzięki którym możemy to cudo mieć we własnych domach!!! :) Dziękuję!!!
12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#794 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 22 lipca 2011 - 11:24

Wczoraj wieczorem nareszcie miałem okazję obejrzeć multicam. :)
Teraz jestem w trakcie oglądania drugi raz.
Przyznam iż myślałem że będzie nie najlepiej,słabe ujęcia,większość dalekich z trybun.
A tu okazuje się że wszystko jest dobrze wyważone.
I to tym bardziej zasługuje na pochwałę,ponieważ nie było do dyspozycji tyle dobrych nagrań jak to jest w przypadku innych multicamów np:
Paryż,Bruksela,Zurich...
Już po pierwszych 4 piosenkach pomyślałem sobie jest na prawdę nieźle,naprawdę bardzo fajny wstęp koncertu.
Profesjonalne ujęcia w Breathe, No Line, i Butach mimo iż nie są wysokiej jakości to robią dobre wrażenie.
Magnificent świetny las rąk po solówce,super ujęcie z trybuny na wprost sceny.
Jak dla mnie trochę niepotrzebny ten znaczek U2 Live From Chorzów,no bo przecież każdy wie skąd ogląda koncert,wszystko pisało na początku.
Ale po czasie można się przyzwyczaić,ładny efekt na New Year's Day kiedy dolna cześć napisu zrobiła się czerwona. :)
Ujęcia w dwóch okienkach na NYD mogą drażnić na mniejszym Tv lub monitorze,ale przy Tv od 32 cali myślę że dobrze wszystko widać i nie trzeba się wpatrywać co jest w danym okienku.
Dalszą cześć koncertu dobrze się ogląda,fajne ujęcia na AJSTYLU,Stuck In A Moment.
The Unforgettable Fire też ładnie wypadło,myślałem że nie będzie tak wyraźnych ujęć.
City Of Blinding Lights równie dobrze,ładne ujęcia Edga z pod sceny.
Jeśli chodzi o napisy to szkoda że tylko po angielsku,wiadomo że nie są to jakiejś trudne zdania do zrozumienia ale niektórzy na pewno wszystkiego nie rozumią.
W niektórych momentach brakuje napisów Np w Crazy - Katowice Move Your Big Fat Ass.
Dalsza cześć koncertu pod względem montażu też super,Sunday Bloody Sunday i Pride bardzo wyraźne.
Where The Streets Have No Name,brakuje ujęcia całej sceny kiedy światła rozbłyskają,ale za to jest skacząca publika.
One, jak dla mnie najlepsza Milky Way na całej trasie,co jest równie bardzo dobrze pokazane.
Ultra Violet,trochę ciemno i to był dobry zabieg w 2 legu kiedy Bono miał już świecący mikrofon.Ale są dobre ujęcia w HD i lasery dobrze się prezentują.
Wowy fajny pomysł z pokazaniem tych zaręczyn.
No i końcowy Moment Of Surrender,spokojne stabilnie ujęcia i ładna końcówka kiedy chłopaki schodzą ze sceny.
Dźwięk też jest całkiem fajny,słuchałem na kinie domowym i przyjemnie się słuchało,czasem słychać trochę głośniej piski i wrzaski ale słyszałem o wiele gorsze nagrania.
Dodatki bardzo fajne,powitanie na lotnisku nigdy nie widziałem tej dłuższej wersji.
Koncert Snow Patrol jest również bardzo dobrym nagraniem które sprawia że wspomnienia z tamtego dnia wracają.
Trochę słaby ten New Year's Day z Frankfurtu,trzeba było wcisnąć wersję z multicama,albo nagranie z Hannoveru tam wydaje mi się lepsza akcja z flagą i Solidarity w ustach Bono.
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z Multicama i dziękuję Jędrzejowi że się za to zabrał,inaczej pewnie byśmy sobie jeszcze poczekali...
Wielkie dzięki dla wszystkich którzy nie skąpili swoich nagrań z koncertu,bo to od tego zależy czy koncert będzie miał w sobie ten czar.
Gdyby wszyscy bez problemu udostępniali swoje nagrania to byłoby jeszcze lepiej.
Ale mamy dwa multicamy z Chorzowa więc jest naprawdę dobrze,mimo że za pierwszy trzeba było zapłacić...
Teraz trzeba czekać na trzeci Chorzów,miejmy nadzieje że jeszcze się takiego doczekamy.

Pozdrawiam i Dziękuję ;)

Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#795 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25 lipca 2011 - 09:22

Wczoraj oglądałam Multicam.Nie będę się rozpisywać powiem krótko należy ci się wielka bomboniera za to dzieło. :D :D
Podziwiam twoje zdolności informatyczno - graficzne itp. Pozdrawiam ciebie i wszystkich , którzy z Tobą złożyli tak wspaniały
Multiam.
Posted Image

#796 Spid3r

Spid3r

    Użytkownik

  • Members
  • 23 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Lublin

Napisano 25 lipca 2011 - 19:40

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby można było obejrzeć raz jeszcze TEN koncert :) Dzięki !
Wiele wspaniałych momentów...które łącząc się przypominają, nie dającą się powtórzyć, WYJĄTKOWOŚĆ tego koncertu..
To było tak jak i mówił Bono: "unbelievable, incredible.. what a night... never ever to be forgotten".
Sam Multicam.. wierzę, że jest doskonały na te możliwości i materiały, które były dostępne. Owszem, czasem chciałoby się mieć widok z dalsza, czasem z bliska.. no nie było tylu materiałów..znowu niektóre ujęcia są tak niesamowitej jakości, że można liczyć zmarszczki na twarzy Bono ;) cóż to za kamery ludzi mieli ?! co za ujęcia... niesamowite niektóre. Świetny dźwięk ! i na Snow Patrolu i na U2.
Najbardziej fajne momenty multicamu jak dla mnie.. cały ogół, a ze szczegółów przede wszystkim falowanie rąk podczas "Magnificent", zaręczyny.. he he, ale gość wyczekał moment ;) to ja myślałem, że byłem niezły kiedy oświadczyłem się nad morzem przy zachodzie słońca.. :P "like Nejmen said.. it's strange world" heh, nawet nie wiedziałem, że Bono coś takiego powiedział i chyba mało kto to wyłapał podczas koncertu bo nie było jakiejś szczególnej reakcji a przecież te słowa były...niesamowite :) tam, wtedy..
Milky Way..to było coś, co można przeżyć tylko raz tak.. żadna kamera amatorska nie ściągnie tylu światełek, ale jak najbardziej da się odczuć jak wielkie to było widowisko. Ogólnie.. jest to mega czadowa pamiątka i lepszej być po prostu nie mogło :) Wspaniałe wspomnienie tego dnia, do którego chce się wracać co jakiś czas. Dzięki.

#797 niemowicnic

niemowicnic

    Użytkownik

  • Members
  • 823 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Wrocław

Napisano 26 lipca 2011 - 19:28

Nie będę się rozpisywać, napiszę jedynie, że naprawdę dobra robota! Mimo, że niestety nie byłam na koncercie, mogłam choć w taki sposób zobaczyć czar chorzowskiego występu.
Dzięki ;)
'I like classic music. But it doesn't have sex. And sex is rhythm. That's why Rock'n'roll is so important.'
- Bono

#798 autek

autek

    Użytkownik

  • Members
  • 72 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 27 lipca 2011 - 05:41

Świetna robota . Szacunek i podziękowania dla Jedrzeja & Co.
Po czyjejs wypowiedzi balem sie iz bedzie sie to ogladac jak teledysk , ale nie!
Fajne , dluzsze ujecia sprzyjające nastrojowi , ktorego nawet watermark nie przeszkadzal bo
jest w sumie "niezauważalny".
WIELKIE DZIĘKI.

#799 pabcio75

pabcio75

    Użytkownik

  • Members
  • 13 Postów

Napisano 28 lipca 2011 - 16:28

Nie można nagrać HD na DVD-Video. Pewnie nagrałeś sam plik .mkv (lub .mp4 itd) a odtwarzacz to odtworzył jak film z pendrive'a.

Jeżeli jednak robimy wydanie, które ma działać na wszystkich odtwarzaczach, to w grę wchodzi tylko BD.

ps. Wersja HD jeszcze nie jest ukończona.


Jak będzie ukończona wersja na Blue Rayu to można przekonwertować to na format AVCHD jakośc jest super a wchodzi to na jedną płytkę jednowarstwową DVD. Odtwarzać to można na komputerze za pomocą odpowiedniego programu lub na odtwarzaczu blue ray obsługujący ten format (większośc go ma). Jak będzie gotowe to służe pomocą!!!

#800 bono3d

bono3d

    Użytkownik

  • Members
  • 83 Postów

Napisano 28 lipca 2011 - 20:13

Na płycie DVD można nagrać maksymalnie 35 min materiału w formacie AVCHD



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych