Jump to content


Photo

DVD Multicam Chorzów 06.08.09


831 replies to this topic

#41 marcin93

marcin93

    Użytkownik

  • Members
  • 1 570 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Posted 19 sierpnia 2009 - 22:55

Ja mam taką nieśmiałą propozycję. Co prawda sam nie dysponuję nagraniami, ale trza by w tym wątku chyba co nieco uporządkować. Tak na przyszłość. To taka propozycja do wszyskich, którzy są chętni do udostępnienia swoich nagrań - by stworzyć pewien "magiczny" szablon i na jago podstawie opisywać swoje nagrania. W jakim formacie, czy pełny koncert, skąd kręcone, jakość i takie tam. W międzyczasie któryś z modów mógłby to wrzucać do pierwszego posta czy coś. Myślę, że to by było bardzo wygodne rozwiązanie dla kogoś, kto chciałby się tego podjąć.

A, i co do uploadu jeszcze takie jedno przemyślenie. Do momentu kiedy nikt się nie zgłosi nie ma chyba zbytnio co szaleć, by np. linki nie wygasły. Dużo szybciej by też wszystko pewnie trwało, gdyby osoba podejmująca sie dostała materiały na płytkach. No ale o tym można będzie pomyślec dopiero, gdy ktoś się podejmie. :)
...a oto mój fejs, flykr i elitarny lans.efę!

#42 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Posted 19 sierpnia 2009 - 23:03

Wychodzi na to, że "i have a blessing" i się tego podejmuje. Zgromadziłem jakąś małą część materiału. Z tego co wiem Zbychu dysponuja coraz większą bazą i o ile na początku byłem sceptyczny do ilości ujęć, tak teraz jest coraz bardziej optymistycznie! Mam w sumie zgoła odmienną wizję niż to wszystko co się do tej pory ukazało, ale liczę, że Wam się spodoba. Jeśli ktoś jest chętny do współpracy to zapraszam, walcie drzwiami i oknami :) W końcu to przede wszystkim projekt od fanów dla fanów.

Edited by conr4d, 19 sierpnia 2009 - 23:10 .


#43 fu3ak

fu3ak

    Użytkownik

  • Members
  • 1 posts

Posted 19 sierpnia 2009 - 23:58

Ludziska, czytajcie, co pisałem. Ja nie mówię (w zasadzie "piszę"), żeby ograniczyć liczbę źródeł i robić tylko Blu-raya. Na pewno będzie o nieba więcej źródeł SD niż HD i bootleg DVD jest koniecznością. Ale wykorzystajmy źródła HD do zrobienia drugiego bootlega - HD. Ja akurat chciałbym mieć taki. I parę osób sie pewno znajdzie. [...]


Popieram! Mysle, ze tych osob nie bedzie pare tylko bardzo duzo. Za góra 3 lata standard HD bedzie tak powszechny jak dzisiaj DVD. Nalezy miec swiadomosc, ze z standardu Blu-Ray zawsze mozna zrobic konwersje do formatu i jakości DVD, a w drugą stronę odzyskanie pierwotnej jakości jest już niemożliwe. Wiec nie piszmy "na cholere Blu-Ray?", bo swiat sie nie konczy na naszym nosie... ;)

Trzymam kciuki za wszystkie produkcje! Te HD a takze SD! Tylko nie trzymajcie swoich skarbow zbyt dlugo w ukryciu! :)

#44 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Posted 20 sierpnia 2009 - 09:02

Powszechny za 3 lata to on będzie na świecie, a nie w Polsce ;-)
Mam nadzieję, że uda się zebrać chociaż kilka nagrań w jakości High Definition i da się z tego zrobić coś. Chociaż zawsze będzie kusiło, żeby jednak wykorzystać te materiały nieco gorszej jakości. Zobaczymy jak się sytuacja potoczy. Możemy sobie dywagować, ale wszystko zależy od materiałów, które uda się zgromadzić.

#45 m~p

m~p

    Użytkownik

  • Members
  • 127 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 20 sierpnia 2009 - 09:24

W międzyczasie któryś z modów mógłby to wrzucać do pierwszego posta czy coś. Myślę, że to by było bardzo wygodne rozwiązanie dla kogoś, kto chciałby się tego podjąć.

Wgodne na pewno, ale należy pamiętać, że są złodzieje, którzy po sklejeniu tego wszystkiego zaczną sprzedawać jako swoje DVD.

#46 wiewior

wiewior

    Użytkownik

  • Members
  • 44 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3miasto

Posted 20 sierpnia 2009 - 10:13

Wgodne na pewno, ale należy pamiętać, że są złodzieje, którzy po sklejeniu tego wszystkiego zaczną sprzedawać jako swoje DVD.


Większości złodziei nie będzie się chciało kleić. Wezmą gotowy bootleg i wtedy zaczną sprzedawać.

#47 m~p

m~p

    Użytkownik

  • Members
  • 127 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 21 sierpnia 2009 - 23:24

Tutaj dziewczyna nagrywała spod sceny. Może warto uderzyć do niej? ;) Trochę niestabilne, ale coś może się przyda...
http://www.youtube.com/user/justisza

Pozdrawiam.

#48 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Posted 22 sierpnia 2009 - 07:23

Tutaj dziewczyna nagrywała spod sceny. Może warto uderzyć do niej? ;) Trochę niestabilne, ale coś może się przyda...
http://www.youtube.com/user/justisza

Pozdrawiam.

Dzięki wielkie za informację! Już napisałem do dziewczyny.

#49 Dudzio

Dudzio

    Użytkownik

  • Members
  • 616 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Stolica

Posted 22 sierpnia 2009 - 10:12

Ja też jestem za DVD, na cholere Blue-Ray? Wiecie ile to będzie ważyć, w takiej jakości?

Ja wiem ile to będzie ważyć, w takiej jakości. Odpowiednio skompresowany dwu godzinny film w 720p(mkv) może ważyć nawet 1,5 gb. (To jedna trzecia płyty dvd, więc może ci co nie mają zielonego pojęcia o temacie, niech nie sieją popłochu wśród innych) Wystarczy chcieć.
Odtworzy to bez problemu każdy komputer kupiony nie później niż dwa lata temu. Kable PC-TV też są za grosze, więc wydaje mi się, że gdyby udało się nazbierać odpowiednią ilość materiału w wysokiej rozdzielczości, to dlaczego by nie powalczyć o Multicam HD ? Na pewno dużo przyjemniej by się to oglądało, niż jakąś pikseloze.

#50 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 22 sierpnia 2009 - 11:08

Tutaj dziewczyna nagrywała spod sceny.


Odjazdowe te klipy są !
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#51 Vater

Vater

    Użytkownik

  • Members
  • 2 posts

Posted 22 sierpnia 2009 - 13:59

Chcialbym tylko poprzec wszystkich chcacych tworzyc to w HD. Jaki problem udostepnic pozniej ten material w dwoch formatach? Wersja HD moze przeciez zawierac ujecia SD (moze upscalowane, jesli ktos ma dostep do odpowiednich narzedzi). Pozniej wszystko konwertujemy do DVD i szafa gra. Natomiast ja zdecydowanie jestem zainteresowany tym koncertem w HD (czy to jako obraz BlueRay, czy w kontenerze mkv).

#52 zbo

zbo

    Użytkownik

  • Members
  • 336 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 22 sierpnia 2009 - 14:16

Przyłączam się do grona HD fanów. To by naprawdę był popisowy bootleg, a DVD i tak będzie ;)

#53 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Posted 22 sierpnia 2009 - 14:25

Wszystko i tak będzie zależeć od tego jakie zostaną zebrane materiały. Więc może warto się wstrzymać z pisaniem postów w stylu "a ja bym chciał to mieć na Blue-Ray/HD/SD/DVD/VHS". :rolleyes:

#54 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Posted 22 sierpnia 2009 - 14:26

Przyłączam się do grona HD fanów. To by naprawdę był popisowy bootleg, a DVD i tak będzie ;)

Ja też popieram wersję na Blu-Ray disc.
A DVD regular - swoją drogą.
Powinny to być dwa niezależne projekty.

Odpowiednio skompresowany dwu godzinny film w 720p(mkv) może ważyć nawet 1,5 gb. (To jedna trzecia płyty dvd, więc może ci co nie mają zielonego pojęcia o temacie, niech nie sieją popłochu wśród innych) Wystarczy chcieć.
Odtworzy to bez problemu każdy komputer kupiony nie później niż dwa lata temu. Kable PC-TV też są za grosze, więc wydaje mi się, że gdyby udało się nazbierać odpowiednią ilość materiału w wysokiej rozdzielczości, to dlaczego by nie powalczyć o Multicam HD ? Na pewno dużo przyjemniej by się to oglądało, niż jakąś pikseloze.

Kompresja?
Upychanie materiału HD na DVD-R??
Toż to jakieś qui pro quo jest i paranoja..
Robienie multicamu HD ma tylko wtedy sens kiedy zostanie zrobiony on na BD-R (25 GB) lub BD-R DL (50 GB)
i będzie dytrybuowany drogą pocztową.
Moje 3 cents..

#55 bezet

bezet

    Użytkownik

  • Members
  • 321 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 22 sierpnia 2009 - 14:39

Kompresja?
Upychanie materiału HD na DVD-R??
Toż to jakieś qui pro quo jest i paranoja..
Robienie multicamu HD ma tylko wtedy sens kiedy zostanie zrobiony on na BD-R (25 GB) lub BD-R DL (50 GB)
Moje 3 cents..

Depe, az nie wierze ze to piszesz, to ze zostanie zrobiony multicam w HD nie oznacza ze nie mozna go pozniej downscalowac do DVD ... po zmontowaniu materialu tworca ma wybor jak zostanie wydany. Jednak najwazniejsza kwetsia sa materialy, chyba ze chcesz upscalowac filmy z telefonow do HD. IMHO nie ma co dyskutowac w tej chwili o tym ... trzeba zbierac materialy a pozniej zobaczy sie 'z czym do ludzi'.

Everything You Know Is Wrong


#56 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Posted 22 sierpnia 2009 - 14:51

Depe, az nie wierze ze to piszesz, to ze zostanie zrobiony multicam w HD nie oznacza ze nie mozna go pozniej downscalowac do DVD ... po zmontowaniu materialu tworca ma wybor jak zostanie wydany. Jednak najwazniejsza kwetsia sa materialy, chyba ze chcesz upscalowac filmy z telefonow do HD. IMHO nie ma co dyskutowac w tej chwili o tym ... trzeba zbierac materialy a pozniej zobaczy sie 'z czym do ludzi'.

Chyba coś źle zrozumiałeś.
1. Chodziło mi o to, że bez sensu jest upychanie materiału HD na DVD-R, jak ktoś napisał, bo to nie będzie produkt High Def.
DVD-R ma pojemność 4.7 GB, DVD-R DL 8.5 GB
Ponad dwugodzinny koncert z materiałów HD będzie ważył 20-30 GB.. albo i więcej..
Rozdzielczość DVD to 720x576
Rozdzielczość HD to 1920x1080 lub 1280x720
Jakie to 'HD' na DVD?? to po prostu nie będzie HD..
2. Oczywiście gotowy multicam HD można downscalować do DVD - jakość DVD będzie świetna ale nie o DVD był mój post przecież.. a o HD
3. 'Upscalowac filmy z telefonow do HD' ? - :lol: - no proszę Cię, nie rób se jaj..

#57 bezet

bezet

    Użytkownik

  • Members
  • 321 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 22 sierpnia 2009 - 14:59

Robienie multicamu HD ma tylko wtedy sens kiedy zostanie zrobiony on na BD-R (25 GB) lub BD-R DL (50 GB)
i będzie dytrybuowany drogą pocztową.

Niekoniecznie, Matrioszka ladnie sobie radzi z materialem HD i nie wazy az tyle by poczta go rozsylac, mysle ze DVD i zapis HD w plikach (.mkv) ma sens. Osobiscie wole te drugie rozwiazanie bo nie ma sie co oszukiwac ze to co mamy/bedziemy miec nie da nam takiej jakosci ktora wymagala by BD.

Everything You Know Is Wrong


#58 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Posted 22 sierpnia 2009 - 15:12

mysle ze DVD i zapis HD w plikach (.mkv) ma sens.

Jestem innego zdania. Nie ma sensu.
HD to obraz pure-cristal-ideal-perfect itp.. I taka jest idea tego formatu.
Na DVD muisisz upchnąć (czytaj kompresować i to bardzo) masę GB, co się kłóci z ideą HD.
Plików .mkv z normalnego DVD nie odtworzy żaden stacjonarny Blu-Ray player.

nie ma sie co oszukiwac ze to co mamy/bedziemy miec nie da nam takiej jakosci ktora wymagala by BD.

Oj, bo się pomylisz.. :)
Z tego co wiem, jest już (znanych) bardzo dużo materiałów z kamer HD, z nie którymi autorami jest już kontakt, niektórzy nawet dostarczyli swoje materiały..
Uważam, że multicam HD na BD-R jest jak najbardziej realny i osobiście, tylko takie 'HD' mnie interesuje.

Dobra, koniec OT.
Jakby co, to pisz na PM. Nie zaśmiecajmy.

#59 Dudzio

Dudzio

    Użytkownik

  • Members
  • 616 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Stolica

Posted 22 sierpnia 2009 - 17:04

Uważam, że multicam HD na BD-R jest jak najbardziej realny i osobiście, tylko takie 'HD' mnie interesuje.

Ciebie może i tylko taki interesuje, ale ilu z nas ma odtwarzacz blu-ray? Komputer który odpali mkv ma niemal każdy, a waga materiału w tym formacie pozwoli ściągnąć go osobom nie posiadającym szybkich łącz.
Poza tym nie wiem skąd u Ciebie taka awersja do kompresji. Nie jestem co prawda jakimś wideofilem, ale ja nie potrafię dostrzec różnicy w obrazie z "prawdziwego" blu-ray, a filmu mkv. Jeżeli jest jakaś, to mimo wszystko i tak wydaje mi się ona nie warta różnicy odpowiednio 20gb i 45gb(dla dwuwarstwowych płyt).

#60 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Posted 22 sierpnia 2009 - 17:24

Ciebie może i tylko taki interesuje, ale ilu z nas ma odtwarzacz blu-ray? Komputer który odpali mkv ma niemal każdy

A ilu z Was ma w tych komputerach ekran o rozdziałce 1920x1080 żeby cieszyć się pełnią obrazu HD??
Założe się, że jest ich mniej niż posiadaczy Blu-Ray playera.
HD na BD-R nie robimy na dziś.. to przyszłościowy format, który za kilka lat będzie stał w co drugim mieszkaniu.
Jak pokazały badania w 2000 r. tylko 5% posiadało DVD, reszta stare dobre VHS..
Czas szybko płynie. Ceny spadają. Odtwarzacze Blu-Ray kosztują już poniżej 500 zł.. a za rok? za dwa..?
To samo się tyczy wyświetlaczy, nośników itp...

Mała dygresja.. pamiętam jak dziś, .. w MediaMarkt, za szybą zobaczyłem pierwszą nagrywalną płytę DVD-R 4.7 GB Verbatim.. kosztowała 100 zł...

Poza tym nie wiem skąd u Ciebie taka awersja do kompresji. Nie jestem co prawda jakimś wideofilem, ale ja nie potrafię dostrzec różnicy w obrazie z "prawdziwego" blu-ray, a filmu mkv. Jeżeli jest jakaś, to mimo wszystko i tak wydaje mi się ona nie warta różnicy odpowiednio 20gb i 45gb(dla dwuwarstwowych płyt).

Wytłumacz mi, jak obraz zajmujący w oryginale 30GB może tak samo wyglądać skompresowany do wielkości 4.7 GB??
Po za tym, ty wciąż piszesz o 'HD na PC', a ja o 'HD na HomeTheater'.
To dwie troszkę inne sprawy.
'Twoje HD' będzie odtwarzane tylko na kompach.
'Moje HD' na wszystkim. (czytniki BR w PC to kwestia krótkiego czasu, już wiele osób je posiada)
Więc jeśli robić HD, to porządne, kompatybilne ze wszystkim.



Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users