Jump to content


Photo

DVD Multicam Chorzów 06.08.09


831 replies to this topic

#21 wiewior

wiewior

    Użytkownik

  • Members
  • 44 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3miasto

Posted 18 sierpnia 2009 - 17:21

Nie prościej po prostu nagrać swój materiał na DVD i wysłać pocztą do osoby robiącej Multicam? Wrzucanie i ściąganie nagrań dużych rozmiarów do łatwych nie należy. Tym bardziej jak ktoś nagrywał koncert kamerą HD w 16:9.


W przypadku HD to i DVD może sprawić kłopot :)
Swoją drogą, ciekawe czy uda się zebrać tyle materiału HD, żeby zrobić bootleg w HD (Blu-ray lub "chociaż" MKV).

#22 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Posted 18 sierpnia 2009 - 18:24

640x480 pixeli, 30kl/sek. Czy to wystarczy czy za słabe?

Tzn. priorytetem jest zrobienie tego 16x9, to jest w sumie minimum. A czy uda się HD...powstaje dylemat, czy lepiej robić w HD i mieć mniejszą ilość ujęć, czy w 16x9 i mieć większe możliwości, ale gorszą jakość poprzez mniejszą rodzielczość. Na pewno się przyda, im więcej tym lepiej.
A co do uploadu to w sumie już ściągałem 4 gigowe uploady i bez problemu szło.

#23 darekby

darekby

    Użytkownik

  • Members
  • 168 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Katowice

Posted 18 sierpnia 2009 - 18:27

blu-ray jest może i lepszy ale mniej ludzi będzie mogło sobie pooglądać. Tak mi się wydaje, bo dvd jednak popularniejsze i wkażdym domu stoi a blu-ray już nie.
http://www.imprezy.katowice.eu/
http://www.2016katowice.pl/

#24 m~p

m~p

    Użytkownik

  • Members
  • 127 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 18 sierpnia 2009 - 18:35

A chcecie zdjęcie na okładkę a'la ochoczysty (czy jak mu tam)? :D
Jakby co odstąpię od praw autorskich ;)
Oczywiście żartuję.

Jednak jeśli zdjęcia się mogą naprawdę przydać, to podeślę.

#25 wiewior

wiewior

    Użytkownik

  • Members
  • 44 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3miasto

Posted 18 sierpnia 2009 - 19:21

Tzn. priorytetem jest zrobienie tego 16x9, to jest w sumie minimum. A czy uda się HD...powstaje dylemat, czy lepiej robić w HD i mieć mniejszą ilość ujęć, czy w 16x9 i mieć większe możliwości, ale gorszą jakość poprzez mniejszą rodzielczość. Na pewno się przyda, im więcej tym lepiej.

Jedno drugiego nie powinno wykluczać. Niech powstanie "bogaty" bootleg DVD i uboższy ilościowo, ale za to ciekawszy jakościowo bootleg HD. I aż mnie korci, żeby do tego drugiego sie zgłosić do pomocy, choć z czasem u mnie dość krucho :(

A co do uploadu to w sumie już ściągałem 4 gigowe uploady i bez problemu szło.

4 giba to pikuś :) Dwuwarstowe BR to wyzwanie :)

blu-ray jest może i lepszy ale mniej ludzi będzie mogło sobie pooglądać. Tak mi się wydaje, bo dvd jednak popularniejsze i wkażdym domu stoi a blu-ray już nie.

BR jeszcze jest mniej popularne, ale czemu zostawać w tyle? No i różnica w jakości jednak jest.
Poza tym materiał w HD w kontenerze MKV pójdzie praktycznie na każdym w miarę nowym kompie :)

#26 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 18 sierpnia 2009 - 19:22

ja mysle, zeby jednak to BR sobie darowac, wszak multicam powinien trafic do jak najwiekszej ilosci fanow, czyz nie? :]

#27 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 18 sierpnia 2009 - 19:23

Poza tym materiał w HD w kontenerze MKV pójdzie praktycznie na każdym w miarę nowym kompie :)


Komp kompem, ale czy na kinie domowym sobie to odpale? Na moim, raczej nie odpale, a na kompie to mi sie szczerze nie chce ogladac i mysle że wiele osób ma podobnie jednak ;)

Edited by acr, 18 sierpnia 2009 - 19:23 .


#28 Dudzio

Dudzio

    Użytkownik

  • Members
  • 616 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Stolica

Posted 18 sierpnia 2009 - 21:09

bo tak ciężko jest kupić za 15zł kabel PC--TV...

swoją drogą co będzie komu przeszkadzało jeżeli powstanie wersja dvd i wersja mkv?

#29 reic_diov

reic_diov

    Użytkownik

  • Members
  • 625 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Krsono

Posted 18 sierpnia 2009 - 22:57

bo tak ciężko jest kupić za 15zł kabel PC--TV...

swoją drogą co będzie komu przeszkadzało jeżeli powstanie wersja dvd i wersja mkv?


No ale jak ktoś ma dobry sprzęt audio - video z odtwarzaczem dvd to po co ma się męczyć z komputerem :P Ale tak na serio to masz rację, jak powstanie wersją HD to nie problem jest stworzyć wersję DVD. Ale żeby był sens tworzyć wersję HD dla jakości a nie tylko literek potrzebny jest naprawdę materiał doskonałej jakości.

... :P


#30 Marcel

Marcel

    Użytkownik

  • Members
  • 70 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 19 sierpnia 2009 - 12:30

wszystko zalezy od tego ile materialu w HD uda sie zebrac - nie ma sensu robienie HD dla samego HD jesli bedzie duzo dobrych nagran nadajacych sie do DVD. dodatkowo i tak to HD predzej czy pozniej bedzie smigac na torrentach przerobione na avi :]

generalnie to ciekawe i fajne ujecia chocby byly troche gorszej jakosci powinny sie znalezc w takim multicamie... naprawde lekki spadek jakosci podczas ogladania nie jest jakos strasznie zauwazalny jesli mamy cos ciekawego na ekranie - czlowiek sie skupia na ogladaniu a nie na zastanawianiu sie czy dany material byl interpolowany do rozdzielczosci DVD czy tez nie :P

chyba, ze niektorzy maja tak, ze analizuja kazda klatke jak audiofile rozbieraja na czesci nagrania koncertowe ;]
focus is overrated

#31 bezet

bezet

    Użytkownik

  • Members
  • 321 posts
  • Płeć:Mężczyzna

Posted 19 sierpnia 2009 - 14:24

Ja chce mieć moje 16:9 w jak najlepszej jakości niczym z Hollywood, chłamu kręconego aparatem fotograficznym oglądać ja nie będę!!!
:P


Luzik, to nie bedziesz. Wszystkim sie wydaje ze same kamerki HD byly i ze jest materjalu od uja i ciut ciut. To samo z planami na BD. Trzeba miec wpierw material i z czego zrobic a na koniec zostawic rozwazania w jakiej wersji ujrzy on swiatlo dzienne.

Everything You Know Is Wrong


#32 chojny

chojny

    Użytkownik

  • Members
  • 211 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Konin

Posted 19 sierpnia 2009 - 21:38

Jestem za DVD. Blue-Ray jest jeszcze formatem za mało spopularyzowanym w Polsce... Jeszcze nie teraz. DVD będzie wyjściem najlepszym
Co do ujęć i jakości... Ja szczerze wolę bootlega bardzie dynamicznego (czytaj: z większej ilości kamer) niż np z 3 ale lepszej jakości.

#33 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Posted 19 sierpnia 2009 - 21:43

Ja też jestem za DVD, na cholere Blue-Ray? Wiecie ile to będzie ważyć, w takiej jakości? Na co to nagrać, jak odtworzyć w DVD itp. same problemy, zresztą większa ilość ujęć jest zdecydowanie ważniejsza.

#34 ArcticPawlo

ArcticPawlo

    Użytkownik

  • Members
  • 5 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Katowice

Posted 19 sierpnia 2009 - 21:53

Witam
Osobiście mam materiał kręcony kamerą Sony co prawda nie w HD lecz formatu 16:9. Niestety z sektoru 15 ( z tyłu) ale trochę ujęć można by było wykorzystać, szczególnie te jak któryś z członków zespołu jest odwrócony w moją stronę a takich nie brakuje, jest jeszcze jeden problem ponieważ bateria siadła przy Walk On :( Dźwięk jest gorszy ale myślę że ze znalezieniem dobrego dźwięku do multicama nie będzie problemu. Co do tego czy było by to na Blu-Rayu czy też DVD to myślę że najpierw trzeba znaleźć nagrania bo nie wiadomo jak z tym będzie. Dogadałem się już z wiewiorem i prześlę mu film pocztą, bo sądzę że on będzie w stanie lepiej ocenić co z tym zrobić :)
Pozdrawiam

#35 Chico la verdad

Chico la verdad

    Użytkownik

  • Members
  • 1 273 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:from another Country

Posted 19 sierpnia 2009 - 22:08

Jak dla mnie możecie to zrobić w formacie rmvb :P

#36 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Posted 19 sierpnia 2009 - 22:12

Witam
Osobiście mam materiał kręcony kamerą Sony co prawda nie w HD lecz formatu 16:9. Niestety z sektoru 15 ( z tyłu) ale trochę ujęć można by było wykorzystać, szczególnie te jak któryś z członków zespołu jest odwrócony w moją stronę a takich nie brakuje, jest jeszcze jeden problem ponieważ bateria siadła przy Walk On :( Dźwięk jest gorszy ale myślę że ze znalezieniem dobrego dźwięku do multicama nie będzie problemu. Co do tego czy było by to na Blu-Rayu czy też DVD to myślę że najpierw trzeba znaleźć nagrania bo nie wiadomo jak z tym będzie. Dogadałem się już z wiewiorem i prześlę mu film pocztą, bo sądzę że on będzie w stanie lepiej ocenić co z tym zrobić :)
Pozdrawiam

Jeśli możesz to uploaduj to gdzieś ;-)

#37 wiewior

wiewior

    Użytkownik

  • Members
  • 44 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3miasto

Posted 19 sierpnia 2009 - 22:13

Ludziska, czytajcie, co pisałem. Ja nie mówię (w zasadzie "piszę"), żeby ograniczyć liczbę źródeł i robić tylko Blu-raya. Na pewno będzie o nieba więcej źródeł SD niż HD i bootleg DVD jest koniecznością. Ale wykorzystajmy źródła HD do zrobienia drugiego bootlega - HD. Ja akurat chciałbym mieć taki. I parę osób sie pewno znajdzie.
A jeżeli nie ma na taką wersję chętnych, to miałbym chociaż prośbę, żeby dać mi szansę na otrzymanie materiałów w HD. W wolnych chwilach mogę podłubać nad takim bootlegiem. I gdy go "wydłubię" to i tak udostępnię :P

#38 Guest_(VeRTigo)_*

Guest_(VeRTigo)_*
  • Guests

Posted 19 sierpnia 2009 - 22:24

Nie czytam regularnie, więc nie wiem, czy było, ale wiadomo Wam, że jest już dvd z Chorzowa?
I mimo to jednak "montujecie" swoje?

#39 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 19 sierpnia 2009 - 22:30

Chcemy zmontować multicam, a takiego jeszcze nie ma.

#40 Guest_(VeRTigo)_*

Guest_(VeRTigo)_*
  • Guests

Posted 19 sierpnia 2009 - 22:39

Aha, okej. (pytałam o DVD, bo w podtemacie jest o tym)



Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users