Skocz do zawartości


Zdjęcie

DVD Multicam Chorzów 06.08.09


831 replies to this topic

#541 Guest_madredeus_*

Guest_madredeus_*
  • Guests

Napisano 22 marca 2011 - 22:39

Ponieważ nie widziałam oczochrystowego (czy jak mu tam było) dvd czekam z niecierpliwością na koniec prac! :)

#542 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 23 marca 2011 - 15:56

No niestety kolejne trzy tracki to wielka porażka... brak materiałów, a raczej dziwne zachowania kręcących spowodowały, że nie mogłem ich złożyć poprawnie.
Chociażby Magnificent, gdzie dwie kamery HD kręcą przez część utworu Adama, który ledwo co się rusza (pewnie był najbliższym celem) oraz ciągłe zoomy powodują że 3/4 materiały od ręki idzie do kosza, dodatkowo niszcząc to, co jest dobre (dobre ujęcie jest przerywane oddaleniem się kamery w bliżej nieokreślonym kierunku)...

Poniższe materiały są w wersji RAW (bez modyfikacji), więc w finalnej zostaną:
- zremasterowane (usuwanie szumu i artefaktów)
- pokolorowane (większe nasycenie kolorów [patrzy Rose Bowl])
- ustabilizowane

Magnificent (HD 720p)
http://www.youtube.com/watch?v=y7jR96mmUX4

Beautiful Day (HD 720p)
http://www.youtube.com/watch?v=jpr3mDnKNvY

Elevation (HD 720p)
Tutaj na początku są niewyraźne kadry spod sceny, jednakże w aktualnej wersji są wycięte.
http://www.youtube.com/watch?v=1kHsSETbiVY

GOYB 2(HD 720p)
Zawiera materiały od Pawła i Pro-shot.
http://www.youtube.com/watch?v=c8jcSbQmts8

#543 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Napisano 23 marca 2011 - 17:00

a mi sie wszystko podoba i uważam, że drobne nieostrości itp są całkiem normalne, w końcu przecież Jedrek nie dyponuje profesonalnymi nagraniami..montaż z szybkimi ujęciami też mi się podoba:)zresztą wydaje mi się, że i tak nikt tego nie ma szans zrobić niż nasz admin ;)

#544 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 23 marca 2011 - 17:14

Dałeś czadu!
Będę pisał w kolejności, w jakiej oglądałem filmiki
Elevation rewelacja, właśnie na coś takiego liczyłem! Dużo ujęć publiki, super! Jedyny mankament to trzęsący obraz czasami, ale kogo to obchodzi, jest moc! Świetna robota.
Beuatiful Day - i tu kompletnie zaskoczenie (ujęcie Bono ), rewelacja, sorry, nie mogę znaleźć innego słowa :D Idealne wyważenie ujęć zespołu i publiki, naprawdę, kawał dobrej roboty.
nowe Get on your boots - bez porównania lepszy od pierwszej wersji, no tutaj to już trudno zauważyć, że to multicam a nie oficjalne wydanie :D (podobnie z resztą jak w bd; elevation jest lepsze niż na oficjalnym ;)
Magnificent, no z tej czwórki wypada najgorzej, widać niedobór dobrych ujęć, ale i tak jest spoko :)

Nic, tylko wiatru w żagle, Jędrzej!

#545 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 23 marca 2011 - 18:04

Jestem piekielnie rozczarowany tymi nagraniami, ale montażu nie da się zrobić lepiej (są drobne błędy, które będą poprawione w wersji Altered)... czekam na nowe materiały, będę poprawiał co się da.
Co do premiery to myślę, że wydamy wersję RAW z drobnymi poprawkami a kiedyś w przyszłości wersję Altered, z nowymi materiałami (które, mam nadzieję, wypłyną po premierze) i z w pełni poprawionym obrazem.
Co do daty nie mogę nic potwierdzić, bo nie zależy to tylko ode mnie.
Mam urlop do końca tygodnia, więc do tego momentu chcę skończyć większość utworów (no może z wyjątkiem New Years Day'i).
To w dużej mierze zależy od materiału. Jeżeli będzie tak samo posiekany, to potrwa to znacznie dłużej.

#546 Spid3r

Spid3r

    Użytkownik

  • Members
  • 23 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Lublin

Napisano 23 marca 2011 - 18:36

Jak najbardziej dobry pomysł z wypuszczeniem wpierw wersji RAW, która miejmy nadzieje dotrze gdzieś tam w jakiś sposób do tych osób, które są w stanie wesprzeć jeszcze ten projekt i poprawić swoimi nagraniami dotychczasowy montaż - który i tak jest naprawdę dobry i idzie w jeszcze lepszym kierunku, a myślę zdecydowana większość doskonale rozumie, że materiały są jakie są i lepi się z tego co jest.
Heh, gdzie by ten multicam już był, gdyby odpowiednie osoby zajęły się tym projektem od samego początku (?) ;)

#547 Piotrek_1986

Piotrek_1986

    Użytkownik

  • Members
  • 764 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 23 marca 2011 - 18:55

Jak najbardziej dobry pomysł z wypuszczeniem wpierw wersji RAW, która miejmy nadzieje dotrze gdzieś tam w jakiś sposób do tych osób, które są w stanie wesprzeć jeszcze ten projekt i poprawić swoimi nagraniami dotychczasowy montaż - który i tak jest naprawdę dobry i idzie w jeszcze lepszym kierunku, a myślę zdecydowana większość doskonale rozumie, że materiały są jakie są i lepi się z tego co jest.
Heh, gdzie by ten multicam już był, gdyby odpowiednie osoby zajęły się tym projektem od samego początku (?) ;)



Tak sobie czytam i czytam o braku materiałów...
Co z materiałami od ochoczysta, z jego dvd? cos czytałem w poscie, bodajze maxa ze ten gosc chciał 250 zł...
Rozumiem ze to oszustwo, zlodziejstwo...ale dla naszego multicamu tworzonego przez Jedrzeja jako pierwszy daje 10 zł na materiał od ochoczysta zeby mozna to wykorzystac
kto następny
Oh sugar, don't you cry
Oh child, wipe the tears from your eyes
You know I need you to be strong
And the day is as dark as the night is long
Feel like trash, you make me feel clean
I'm in the black, can't see or be seen

#548 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Napisano 23 marca 2011 - 19:15

ja myśle, że Jędrzejowi nie chodzi o kase, a w całym multicamie nie głownie o to żeby miał "zajebistą" jakość tylko żeby była pamiątka

#549 Piotrek_1986

Piotrek_1986

    Użytkownik

  • Members
  • 764 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 23 marca 2011 - 19:19

ja myśle, że Jędrzejowi nie chodzi o kase, a w całym multicamie nie głownie o to żeby miał "zajebistą" jakość tylko żeby była pamiątka



rozumiem całą ideę,ale jeśli jest mozliwośc to dlaczego nie skorzystać. Po co dziadować?
Oh sugar, don't you cry
Oh child, wipe the tears from your eyes
You know I need you to be strong
And the day is as dark as the night is long
Feel like trash, you make me feel clean
I'm in the black, can't see or be seen

#550 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Napisano 23 marca 2011 - 19:33

rozumiem całą ideę,ale jeśli jest mozliwośc to dlaczego nie skorzystać. Po co dziadować?


że tak zapytam, co rozumiesz przez "dziadowanie" :P

#551 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 23 marca 2011 - 19:44

rozumiem całą ideę,ale jeśli jest mozliwośc to dlaczego nie skorzystać. Po co dziadować?


Pamiętaj, że piszesz do ludzi z mocą banowania ;) [to był żart - dop.red.]

Wszystko zmierza w dobrym kierunku. Nie ma co panikować.

#552 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 23 marca 2011 - 20:20

Goyb wymiata z tej czwórki najlepszy montaż i nie trzymanie przez kilkanascie sekund jednego ujęcia no i pro-shoty trzymam za ciebie kciuki Jędrzej :)
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#553 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 23 marca 2011 - 21:22

Goyb wymiata z tej czwórki najlepszy montaż i nie trzymanie przez kilkanascie sekund jednego ujęcia no i pro-shoty trzymam za ciebie kciuki Jędrzej :)

Jedni lubią taki montaż, drudzy nie. Niestety, nie ma środka :(

Tak samo NYD... dla niektórych będzie za szybko, no i dla innych pewnie trochę kontrowersyjnie ;)

#554 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 23 marca 2011 - 23:55

A może bądźmy odważniejsi niż Jutu i wywalmy Elevation z setu. Oni mogli Breathe to my im tak!
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#555 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 24 marca 2011 - 00:52

A może bądźmy odważniejsi niż Jutu i wywalmy Elevation z setu. Oni mogli Breathe to my im tak!

Raczej Magnificient. To jakaś pomyłka :P

ps. Dzisiaj zmontowałem 33 minuty. Najlepszy numer jest z Unforgettable Fire. Istna orgia kolorów i buziora Boniacza w HD :P Gdyby takie materiały były wszędzie, to byłaby uczta dla oka :)

#556 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 24 marca 2011 - 03:20

Generalnie chciałem powiedzieć po obczajeniu kilku tych fragmentów, że mi się to podoba.
Zależy mi, osobiście, przede wszystkim na jakości dźwięku (oby się znalazło ładne audio) i jakimś oddaniu atmosfery wydarzenia - montaż ujęć jest mniej ważny, niż ich odpowiedni dobór.
Na razie mi się podoba, z tym że czasem naprawdę te skaczące, niestabilne właśnie uważam że byłyby fajnymi elementami, w końcu to był rock show! publika chodziła, skakała, działo się. Zbyt dużo samego zespołu co sobie hula po scenie przy marginalizacji ZJAWISKA jakie tworzyli wszyscy tam obecni, to nie jest do końca to.
Dla zasady nie obejrzałem nawet DVD Pana Ochoczysta, nie wiem co na nim jest, ale generalnie pamiętam różne z DVD z Chorzowa '05 - mając wtedy dla porównania jakąś wersję One Cam z trybun i późniejszy multicam nieocenionego Bartka Manany, czasem było w tym drugim za dużo szołu, za mało po prostu tej atmosfery która właśnie na tym lamerskim nagraniu z jednej kamery była widoczna. Po prostu więcej tej skaczącej publiczności, tej trzęsawicy ujęć, dramatyzmu, dynamiki nie montażu, a tego jednego ujęcia chcącego nadążyć za tym, co istotne, czegoś. Wiem że to mocno subiektywne i ciężkie do przekazania, pewnie jak i do zrozumienia przez twórcę ;) ale może w skrócie powiem tak - kiedy oglądam takie fanowskie DVD z koncertu na którym byłem, uwielbiam znowu się czuć częścią publiczności, znowu pamiętać jak się to przeżywało, niekoniecznie idealnie widzieć co robił Larry czy Edge, jak wyglądały wszystkie światełka i jak się prezentowali nasi panowie na ekranie, jak na typowym oficjalnym DVD gdzie są wszystkie te detale. No. Czyli ten czasem brak lepszych, stabilnych ujęć, uważam - może się nawet przysłużyć, czasem można tego brudu trochę dać, takiego lo-fi, w końcu tak to wtedy też momentami widzieliśmy, ja na to narzekał nie będę. Coś tam ;)

#557 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 24 marca 2011 - 11:02

Nie zgodzę się, że montaż jest marginalny. Jest najważniejszym elementem. To jakby tworzyć człowieka bez kręgosłupa.
Brud będzie. Ooooooj będzie. Tylko w odpowiednich proporcjach, także tam gdzie go teraz nie ma, tak aby nagrania wyglądały spójnie.
Pojedyncze nagrania są online, więc nie ma sensu tworzyć statycznych 5 minutowych ujęć z trybuny. Multicam to spektakl, próba oddania emocji chwili, które nie koniecznie wynikają z samej publiczności... montaż ma za zadanie obrobić surowe tworzywo, aby wyzwolić te emocje.
Zresztą, nie ma tylu dobrych nagrań z "tłumu", te które są, zostały wmontowane.
No i oczywiście najważniejsze jest audio. Tym zajmuje się Grinderman, ma wszystkie ważne nagrania audio + oryginalne od Matta + jedno źródło 5.1 (6GB), więc mam nadzieje, że efekt będzie satysfakcjonujący.

#558 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Napisano 27 marca 2011 - 22:02

a ja widziałam NYD a wy nie:P
tere fere:P

#559 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 28 marca 2011 - 22:16

NYD jest już skończone, niestety nie udało mi się go jeszcze odpowiednio ustabilizować :(
Zużyłem na niego już tydzień i na razie go zostawiam, idę do montażu kolejnych utworów (tj. UF i CoBL).

Jeżeli ktoś ma pomysły na stabilizację proszę o kontakt. Materiał video ma dużo ramek z motion blurem, co uniemożliwia normalną stabilizację. Myślałem o przerabianiu każdej zepsutej ramki w Photoshopie, ale nie znalazłem jeszcze odpowiedniej techniki.

#560 kkingstoun

kkingstoun

    Użytkownik

  • Members
  • 625 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań / Kalisz

Napisano 29 marca 2011 - 08:51

NYD jest już skończone, niestety nie udało mi się go jeszcze odpowiednio ustabilizować :(
Zużyłem na niego już tydzień i na razie go zostawiam, idę do montażu kolejnych utworów (tj. UF i CoBL).

Jeżeli ktoś ma pomysły na stabilizację proszę o kontakt. Materiał video ma dużo ramek z motion blurem, co uniemożliwia normalną stabilizację. Myślałem o przerabianiu każdej zepsutej ramki w Photoshopie, ale nie znalazłem jeszcze odpowiedniej techniki.


Kiedyś spotkałem się z czymś takim właśnie. Po poprzedniej piosence gdy słychać tylko publikę, zrobić ściemnienie, przeniknięcie do jakiegoś zdjęcia które będzie panaromicznie wyskalowane, nastepnie w tym samym wyskalowaniu (ucieta gora i dol) niech leci NYD. Myślę ze dało by to właśnie efekt panaromiczności (wskazane przy podizwianiu flagi) a przy okazji ucinając odpowiednio trochę z góry i z dołu w kazdej klatce możemy wybierać (stabilny) kadry w klatkach tak aby uzyskać efekt stabilnego ekranu -> są do tego programy, mówiłeś że już coś próbowałeś? Rozważałeś coś takiego?



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych