Skocz do zawartości


Zdjęcie

DVD Multicam Chorzów 06.08.09


831 replies to this topic

#521 teka55

teka55

    Użytkownik

  • Members
  • 2 040 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sulejówek

Napisano 20 marca 2011 - 22:52

Doznałem jakościowego szoku 240 a 720p :)
Fajny montaż , od 2:12 do 2:23 zmieniłbym ujęcie na inne(może bliżej sceny) ;)


Pozdrawiam !
Posted Image
I can Breatheeeee!

lans.efę

#522 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 20 marca 2011 - 22:53

Fajny montaż , od 2:12 do 2:23 zmieniłbym ujęcie na inne(może bliżej sceny) ;)

Nie ma z czego. Poprostu nie da się inaczej złożyć przy obecnej ilości materiału.

#523 teka55

teka55

    Użytkownik

  • Members
  • 2 040 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sulejówek

Napisano 20 marca 2011 - 22:56

Nie ma z czego. Poprostu nie da się inaczej złożyć przy obecnej ilości materiału.


Brałem pod uwagę brak materiałów :) To raczej zrozumiałe, że robisz z czego masz.
Tylko takie moje drobnemarne opinie ;)
Posted Image
I can Breatheeeee!

lans.efę

#524 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 20 marca 2011 - 23:01

Brałem pod uwagę brak materiałów :) To raczej zrozumiałe, że robisz z czego masz.
Tylko takie moje drobnemarne opinie ;)


Jeszcze tylko dodam. Błędy w ciągłości cięć (o ile nie dostane lepszych nagrań) będą naprawiane zbliżeniami.
Tak jak poprzednio, wszystkie nagrania muszą być jeszcze dostatecznie ustabilizowane i pokolorowane :P

#525 Stalker

Stalker

    Użytkownik

  • Members
  • 383 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 marca 2011 - 23:23

Jest dobrze, ale niestety rzuca się w oczy brak ujęć zespołu "od frontu". Zdaje się, że ludzie w GC woleli szaleć niż kręcić, co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Szkoda, że justisza nie nagrała całego show - jej materiały będą chyba jednym z jaśniejszych punktów całego multicamu - klik

#526 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 20 marca 2011 - 23:25

Jest dobrze, ale niestety rzuca się w oczy brak ujęć zespołu "od frontu". Zdaje się, że ludzie w GC woleli szaleć niż kręcić, co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe. Szkoda, że justisza nie nagrała całego show - jej materiały będą chyba jednym z jaśniejszych punktów całego multicamu - klik

Kręcili, kręcili... niestety nie mamy do nich dojścia. Przydałaby się reklama przed wiadomościami :P
To jak? Zrzuta :P

#527 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 20 marca 2011 - 23:34

Zdaje się, że ludzie w GC woleli szaleć niż kręcić, co jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe.


Dla mnie twoje zdziwienie graniczy z absurdem.
Wyobraź sobie koncert, na którym co druga osoba zajęta jest przekręcaniem pokręteł na sprzęcie audio-video, a nie uczestnictwem w tymże.


'Multimedialność i cyfryzacja' koncertów, co bezpośrednio wpływa na publiczność (z reguły negatywnie), to moim zdaniem jedna z najgorszych rzeczy, z jaką mamy aktualnie do czynienia. No cóż, jest XXI w. i trzeba się chyba z tym pogodzić.

#528 Stalker

Stalker

    Użytkownik

  • Members
  • 383 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 marca 2011 - 23:39

Dla mnie twoje zdziwienie graniczy z absurdem.

Czy jeśli wstawię emotikonkę na końcu tamtego zdania, ironia będzie wystarczająco widoczna?

Pełna zgoda co do zjawiska cyfryzacji.

#529 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 20 marca 2011 - 23:42

Ironia najwyższych lotów.

#530 teka55

teka55

    Użytkownik

  • Members
  • 2 040 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Sulejówek

Napisano 20 marca 2011 - 23:44

Kręcili, kręcili... niestety nie mamy do nich dojścia. Przydałaby się reklama przed wiadomościami :P
To jak? Zrzuta :P



Dobre hasła reklamowe już mamy : ,,Breathe - MY go nie wycięliśmy " :P
Posted Image
I can Breatheeeee!

lans.efę

#531 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 21 marca 2011 - 00:05

Jak jeszcze Konrad zajmował się multicamem to działałem trochę na laście. Wici o poszukiwanych nagraniach poszły do kilkuset a może i nawet 2 tysięcy użytkowników, ale odzew był praktycznie zerowy. Teraz, po prawie dwóch latach o nowe nagrania będzie chyba jeszcze trudniej. Ale próbować warto.

#532 kkingstoun

kkingstoun

    Użytkownik

  • Members
  • 625 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań / Kalisz

Napisano 21 marca 2011 - 10:42

Zamierzam stworzyć model 3D pająka 360. utrzymując go w skali szarości z czerwonymi, krwistymi elementami który będzie stanowił Menu płyty naszego multicama.

Moja wizja wygląda tak:

Kamera wewnątrz pająka, tak gdzieś nad sceną, kadrująca jedno ramię (tak z dolnego prawego rogu do lewego górnego, w dali widać moment flagi) z którego wyłaniać się będą napisy -> menu płyty, po "kliknięciu" scena będzie się obracała do następnego ramienia i do nowych "napisów".

Gdzieś tak mniej więcej pomiędzy takimi barwami się poruszać Dołączona grafika

Co o tym sądzicie? Ktoś posiada doświadczenie 3dmax'ie lub innych tego typu programami?

Nie wiem czy będę w stanie to zrobić w stopniu wystarczająco eleganckim aby dało się to wrzucić na płytę więc wszelkie alternatywy, propozycję zmiany są mile widziane.


Myślałem też aby znaleźć jakieś mega dobre zdjęcie sceny, materiał video i gdy wszystko jest "zamrożone" poruszać się miedzy chłopakami, nie wiem jak to opisać aby wam to przekazać:P (coś w stylu intra Conrada.

Jak nie wypalą te mega ambitne plany to chyba właśnie wykorzystał bym wyjątkowe ujęcia chłopaków w hd i "zmrożenia właśnie" -> wyłaniające się napisy.

#533 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 21 marca 2011 - 10:58

Swego czasu, jak jeszcze Konrad zajmował się multicamem miałem propozycję zrobienia na początku menu czegoś w rodzaju lądowania "Pająka" na stadionie. Niestety było to zanim U2 ukradli mi pomysł do Rose Bowl ;).

Genernie wszelkie tego typu bajery to fajny pomysł :). Powodzenia kkingstoun.

#534 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 21 marca 2011 - 15:31

Jak to się mówi: wiecie co z nią zrobić. :P
http://www.youtube.com/watch?v=rgmYz9GQYA4

AAAAARGGGGHHHH!!!!!
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#535 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 21 marca 2011 - 20:24

Znalazłem dwa duże błędy w ostatnim montażu.
Dodatkowo Paweł ma krótki materiały z Bootsów ;)
Zmian nie będę już wrzucał, zobaczycie je w wersji finalnej.

#536 votec

votec

    Użytkownik

  • Members
  • 36 Postów

Napisano 21 marca 2011 - 21:50

Cieszę się, że mój materiał się nie zmarnował, ciekawie ogląda się koncert z innej perspekrywy, większość koncertu pamiętam tylko z tego co zarejestrowałem więc nie dziwię się że większość skoncentrowała się na imprezowaniu. W zasadzie aparat kupiłem specjalnie na ten koncert, priorytetem była możliwość nagrywania w HD (teraz to juz powszechnie w kompaktach) dobry zoom oraz (w klasie kompakt) dobre audio. jedyne czego się nie spodziewałem to ból rąk podzczas wielominutowego trzymania aparatu.

#537 Spid3r

Spid3r

    Użytkownik

  • Members
  • 23 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Lublin

Napisano 22 marca 2011 - 17:35

Jeśli cały Multicam będzie tak zmontowano jak choćby ten przecież wciąż "roboczy" materiał NLOTH + GOYB... to będzie po prostu...a brak mi słów, warto czekać ;) i to pomimo "braków", które dostrzeże się być może dopiero za 2,3 razem na TV, a może i ich nie będzie, bo przecież wciąż jest nadzieja, że ktoś dośle swoje zbiory..
Audio zdaje się jest poprawione w stosunku do materiału z "Breathe" - tam wydawało mi się dużo wyraźniej słyszeć te małochciane "klaski" i krzyki z bliska...Tu jest tego jakby znacznie mniej, no i świetnie, oby tak dalej.

#538 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 22 marca 2011 - 18:15

jedyne czego się nie spodziewałem to ból rąk podzczas wielominutowego trzymania aparatu.

Widziałem takie fajne kamery do sportów ektremalnych (Full HD), które przyczepia się do głowy... next time ;)

Jeśli cały Multicam będzie tak zmontowano jak choćby ten przecież wciąż "roboczy" materiał NLOTH + GOYB... to będzie po prostu...a brak mi słów, warto czekać ;) i to pomimo "braków", które dostrzeże się być może dopiero za 2,3 razem na TV, a może i ich nie będzie, bo przecież wciąż jest nadzieja, że ktoś dośle swoje zbiory..
Audio zdaje się jest poprawione w stosunku do materiału z "Breathe" - tam wydawało mi się dużo wyraźniej słyszeć te małochciane "klaski" i krzyki z bliska...Tu jest tego jakby znacznie mniej, no i świetnie, oby tak dalej.


GOYB jest już bardzo zmodyfikowane, doszły materiały od Pawła i jeszcze jednego źródła ;)
Mam też Magnificent, Beautiful Day i Elevation. To jest równia pochyła w porównaniu do GOYB...
Nie wiem, czy będę publikował jeszcze jedną wersję roboczą Bootsów... szczególnie, że kamery lattaaaają i bez stabilizacji nie wyglądają za dobrze (ale za to, przy "Not right now" widać spoconą facjatę boniacza w kamerze :P).

ps. Nie doszły do mnie materiały od trzech osób, które zobowiązały się je wysłać...

#539 votec

votec

    Użytkownik

  • Members
  • 36 Postów

Napisano 22 marca 2011 - 21:37

Widziałem takie fajne kamery do sportów ektremalnych (Full HD), które przyczepia się do głowy... next time ;)

Niestety aktualna oferta kamerHD do sportów ekstremalnych nie dorównuje jakości kompaktów HD. optyka zbyt słaba brak zoom'u. Jeżdzę na różne zloty enduroMTB (to taka odmiana kolarstwa górskiego) gdzie kilka osób ma kamery GO Pro, czy contour. http://camonboard.pl...dbd9c38347b7ef2

#540 devonukkk

devonukkk

    Użytkownik

  • Members
  • 476 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:soul love land

Napisano 22 marca 2011 - 22:20

Jedzej ! wrzuć pls BD ;-) we love you.....we love you...aah...aahhh ....nothing .....we can do.. ;-)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych