Jump to content


Photo

DVD Multicam Chorzów 06.08.09


831 replies to this topic

#501 kkingstoun

kkingstoun

    Użytkownik

  • Members
  • 625 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań / Kalisz

Posted 20 marca 2011 - 00:15

Zajmowałem się montażem, robiłem montaż szybkich ujęć i na początku spotykałem się z krytyką, zatem z doświadczenia wiem że uwagi się przydają. Za dużo jest szybkich ujęć (krótkich czasowo, po 2 s), chce się wykorzystać dostępne materiały "bo każdy jest fajny i wnosi coś nowego", niestety na dłuższą metę będzie to po prostu męczące. Ujęcia powinny być bardziej stabilne aby nie męczyły oczu, radził bym wybrać zdjęcia które wnoszą coś na prawdę wartościowego, tutaj nie mówię, że ma być to monotonne, w filmie muzycznym dynamika zdjęć jest wręcz najważniejsza, ale jak stworzysz obraz odpowiadający wartości bpm (uderzenia na minutę) to będzie po prostu męczące. Nie ma co się ponaglać aby stworzyć coś na szybko, proponował bym Ci stworzenie drugiej wersji i zrobienie ankiety, bo boję się ze w połowie pracy sam się przekonasz, że będziesz się męczył.

+:

Są momenty z zaburzeniem ramek, z tego co wiem to takie coś zdarza się gdy mamy połączenia/przejścia z dwóch różnych formatów. Jutro napiszę coś więcej. Ps: jakbyś mógł też udostępnić wersję mpeg, lub avi tego breatche -> bez konwersji do flv to z chęcią bym to pokratkował bo chciałbym się bliżej przyjrzeć niektórym klatkom.

#502 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Posted 20 marca 2011 - 00:40

Zajmowałem się montażem, robiłem montaż szybkich ujęć i na początku spotykałem się z krytyką, zatem z doświadczenia wiem że uwagi się przydają. Za dużo jest szybkich ujęć (krótkich czasowo, po 2 s), chce się wykorzystać dostępne materiały "bo każdy jest fajny i wnosi coś nowego", niestety na dłuższą metę będzie to po prostu męczące. Ujęcia powinny być bardziej stabilne aby nie męczyły oczu, radził bym wybrać zdjęcia które wnoszą coś na prawdę wartościowego, tutaj nie mówię, że ma być to monotonne, w filmie muzycznym dynamika zdjęć jest wręcz najważniejsza, ale jak stworzysz obraz odpowiadający wartości bpm (uderzenia na minutę) to będzie po prostu męczące. Nie ma co się ponaglać aby stworzyć coś na szybko, proponował bym Ci stworzenie drugiej wersji i zrobienie ankiety, bo boję się ze w połowie pracy sam się przekonasz, że będziesz się męczył.


Zgadzam się. Oryginalnie wziąłem za wzór Breathe z Rose Bowl, które jest o wieeele szybsze. Ale bez materiałów nie warto się aż tak bawić.
No i nie ma czasu... a co do drugiej wersji, to właśnie (po raz drugi) się renderuje :P
Przy poprzednim renderze drugiej wersji ustawiłem za niską liczbę klatek (25) i wszystko skakało. Teraz ustawiłem 50... resztę masz na PM :P

#503 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Posted 20 marca 2011 - 03:23

Zmieniona wersja.

http://www.youtube.com/watch?v=faC6nNMEA4E

Wersja 720p

#504 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 20 marca 2011 - 07:02

Oby tak dalej :)
ALe może trochę wiecęj z GC????
P.S Dla mnie strasznie męczące w Breatch z Rose Bowl była zmiana kąta kamery przy każdym uderzeniu LArry'ego w werbel (chodzi mi oczywiście o introo perkusyjne)
Zdarzały się tam nieostre i czasem nawet zbyt jaskrawe ujęcia, ty Jędrzej rozwiązałeś to o wiele lepiej.
P.S2 Co do ujęć z GC możesz wzorować się Vertigo Live from Chicago tam jest ich masa :)
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#505 devonukkk

devonukkk

    Użytkownik

  • Members
  • 476 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:soul love land

Posted 20 marca 2011 - 07:11

AWESOME !!!!!!!!!!!

#506 devonukkk

devonukkk

    Użytkownik

  • Members
  • 476 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:soul love land

Posted 20 marca 2011 - 07:49

Jędrzej ! wiem ze etap zbierania materiałow masz zasobą i wszyscy chcemy jak najszybciej ujrzeć gotowe dzieło ....ale tylko wskaże super dodatkowe cuts GC w Breathe od niejakiego pawelbootleg.

http://www.youtube.c...h?v=_XQn5dpoSRw


pozdro 2all

#507 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 20 marca 2011 - 08:00

0:27 ekstra ujęcia Larry'ego z taką poświatą z tyłu :)
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#508 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 20 marca 2011 - 09:32

ale tylko wskaże super dodatkowe cuts GC w Breathe od niejakiego pawelbootleg.


pawelbootleg? To przecież nasz forumowy kolega.

#509 devonukkk

devonukkk

    Użytkownik

  • Members
  • 476 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:soul love land

Posted 20 marca 2011 - 09:42

wiem... Jedrzej robi super robotę !nie chcę być intruzem i ingerować w jego dzieło ;-)lecz ujęcia pawlabootleg są naprawde dobre jako supplement...... może warto wrzucić kilka cuts ?

#510 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 20 marca 2011 - 10:06

Szególnie świetne będa te w których Paweł daje płyte Beatlesów Bono :)
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#511 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Posted 20 marca 2011 - 10:13

Szególnie świetne będa te w których Paweł daje płyte Beatlesów Bono :)

Paweł wysłał mi swoje materiały, ale jeszcze nie doszły.
Oczywiście, zostaną dodane (jeżeli dojdą ;)).

ps. który montaż finału Breathe jest lepszy? Oryginalny, czy nowszy?

#512 devonukkk

devonukkk

    Użytkownik

  • Members
  • 476 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:soul love land

Posted 20 marca 2011 - 13:05

ps. który montaż finału Breathe jest lepszy? Oryginalny, czy nowszy?
[/quote]

zdecydowanie 3.23 am version ;-)

#513 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Posted 20 marca 2011 - 13:41

@Jędrzej:


społeczność na U2Torrents żądna jest informacji:

chcą wiedzieć ile GB materiału zgromadziłeś, na jakim etapie są prace (która piosenka montowana), coś o dźwięku i czy będzie w HD... ;)

#514 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Posted 20 marca 2011 - 15:15

@Jędrzej:


społeczność na U2Torrents żądna jest informacji:

chcą wiedzieć ile GB materiału zgromadziłeś, na jakim etapie są prace (która piosenka montowana), coś o dźwięku i czy będzie w HD... ;)

Co będzie HD? Nagranie na Youtube jest w HD 720p. Dźwięk? Nie.
Mam ponad 100GB.

Jestem na podstawowym montażu No Line. Analizowałem i zmieniałem jeszcze Breathe.

ps. I zastanawiam się co zrobić z dwuminutowym zbliżeniem tyłka Adama w (prawie) Full HD...

#515 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Posted 20 marca 2011 - 16:32

Co będzie HD? Nagranie na Youtube jest w HD 720p. Dźwięk? Nie.
Mam ponad 100GB.

Jestem na podstawowym montażu No Line. Analizowałem i zmieniałem jeszcze Breathe.

ps. I zastanawiam się co zrobić z dwuminutowym zbliżeniem tyłka Adama w (prawie) Full HD...


A w ogóle to najlepsze jest to, że w Mattowym nagraniu na początku NLOTH kamerę zasłoniła jakaś babka... i to na tyle pięknych zbliżeń (w tym utworze)... najchętniej wyznaczyłbym nagrodę za jej głowę :P

#516 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Posted 20 marca 2011 - 17:10

A w ogóle to najlepsze jest to, że w Mattowym nagraniu na początku NLOTH kamerę zasłoniła jakaś babka... i to na tyle pięknych zbliżeń (w tym utworze)... najchętniej wyznaczyłbym nagrodę za jej głowę :P

Jak to się mówi: wiecie co z nią zrobić. :P
http://www.youtube.com/watch?v=rgmYz9GQYA4

#517 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Posted 20 marca 2011 - 17:34

ps. który montaż finału Breathe jest lepszy? Oryginalny, czy nowszy?

Zdecydowanie nowszy, jednak w oryginale trochę za często była zmiana ujęć (jak pisano wcześniej).

Nic do tej pory nie pisałem, bo nie piszę generalnie jak nie mam nic do powiedzenia :P Ale co tam, chciałem tylko wyrazić wdzięczność, że się za to wziąłeś, Jędrzej! I sposób w jaki pracujesz, przyjmując otwarcie rady i krytykę bez fochowania się, jestem pełen podziwu! Żałuję tylko, że nie mam umiejętności, które by się do czegoś przydały..

Nowa wersja breathe jest świetna, tylko dorzucić zbliżenia od Pawła i będzie już rewelacja B) W utworach, kiedy publika jest bardziej aktywna, fajnie by było wrzucić jej ujęcia, nawet kosztem jakości (elevation, vertigo, magnificent, bd, itd). W ogóle nie bój się wybrać czasem ujęcia w gorszej jakości, jeśli lepiej oddaje klimat piosenki.

Głównie chodziło mi o wyrazy uznania, pozdro! :)

#518 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Posted 20 marca 2011 - 19:16

W ogóle nie bój się wybrać czasem ujęcia w gorszej jakości, jeśli lepiej oddaje klimat piosenki.


NLOTH i Boots napewno wystawią to stwierdzenie na próbę :]

#519 Jędrzej (admin)

Jędrzej (admin)

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 548 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gdańsk

Posted 20 marca 2011 - 22:34

NLOTH + Get on Your Boots RAW.
Widać braki w materiałach :/ W miejscach, w których niestykają ujęcia, nie ma innych nagrań...

http://www.youtube.com/watch?v=_EpCHKBP7YI

Wersja HD 720p

#520 Gone

Gone

    Użytkownik

  • Members
  • 1 101 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Posted 20 marca 2011 - 22:48

Jędrzej - lecisz z pracą jak burza. Jak zobaczyłem GOYB to padłem - pełna dynamika zachowana! GENIALNE!
"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."



Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users