Skocz do zawartości


Zdjęcie

"U2 360° At The Rose Bowl"


1279 replies to this topic

#1 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Napisano 14 sierpnia 2009 - 22:39

Coby nie zaśmiecać wszystkich tematów po kolei, stwierdziłem że warto zrobić oddzielny wątek dla trasowego DVD.

Gdzie zostanie nakręcone, wszelkie nasze domysły, plotki, oficjalne i nieoficjalne newsy proszę o zamieszczanie tutaj :)

Ja, jak pewnie większość forumowiczów stawiałem mimo wszystko na Londyn. Ale w stolicy Anglii nie było odpowiedniego sprzętu nagrywającego. Wobec tego obstawiam DVD europejskie w 2010 roku.

19.10.2009 - oficjalne info z U2.com o kręceniu trasowego DVD w Pasadenie:

Dołączona grafika

Wiadomość dla subskrybentów od U2.com:

As a U2.com subscriber, we wanted you to be first with some breaking news - this Sunday the band's 360° Show at the Rose Bowl in Pasadena will be filmed for a dvd.

As they're drafting in more cameras to create a great film, the band has decided to allow it to be streamed live on YouTube.

It'll be officially announced later today but at 8.30pm (PT) on Sunday, wherever you are in the world don't miss the chance to see the show live and uninterrupted online. See a clip on You Tube.

As well as being able to watch the show, we'll bring our subscribers news as the week progresses from our video reporter on the ground. We'll also have bulletins from Director Tom Krueger and other exclusive video footage from backstage over the weekend.

Stay tuned, should be quite a night...

best wishes,


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pełny koncert - KLIK

ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#2 Piotrek_1986

Piotrek_1986

    Użytkownik

  • Members
  • 764 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 14 sierpnia 2009 - 22:41

No ja licze na DVD z Chorzowa :lol:
Oh sugar, don't you cry
Oh child, wipe the tears from your eyes
You know I need you to be strong
And the day is as dark as the night is long
Feel like trash, you make me feel clean
I'm in the black, can't see or be seen

#3 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 14 sierpnia 2009 - 23:16

A gdzie do tej pory był sprzęt nagrywający? Z tego co pamiętam to w Dublinie, Barcelonie i gdzieś jeszcze (Paryż?). Przede wszystkim powinni nagrywać gdzieś gdzie w miarę szybko się ściemniło. Dublin i Paryż więc odpadają. Może z tej Barcelony coś będzie? Jest taka możliwość? WOWY też chyba ma klip z DVD r&h, Gone z Mexico CIty, więc to że wypuścili z Barcelony i will go crazy może nic nie znaczyć. Bo po co mieliby czekać z wejściem na scenę aż się ściemni (tylko tam to robili jeśli dobrze pamiętam) No i stadion też znany.

A jeśli leg 2010, to myślę że jakaś zachodnia stolica lub południe gdzie publika sprawdzona i gorąca, jakby był DVD z Pragi czy Wiednia to bym się wkurzył. Więc albo wynegocjują Chorzów (:P), albo może Grecja lub Portugalia?

#4 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 14 sierpnia 2009 - 23:17

Sprzęt nagrywający był w Barcelonie, i to tylko na potrzeby Crazy Tonight. Nie będzie już na pewno żadnego DVD z 1st Leg.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#5 chrapcio

chrapcio

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 1 938 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Pleszew

Napisano 14 sierpnia 2009 - 23:18

Barcelona raczej odpada z tego względu, że były to pierwsze koncerty trasy. Zespół nie rozgrzany, część rzeczy niedopracowanych itp :)

ciuch ciuch!

Chrapcio7 on Last.FM


#6 mayday

mayday

    Użytkownik

  • Members
  • 358 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 14 sierpnia 2009 - 23:19

Wątpię w DVD z Barcy, to były pierwsze koncerty na tej trasie. Byli stremowani, "nierozgrzani" etc.

Chorzowa raczej nie będzie, bo będzie w remoncie. Jak już to Poznań :P

Ta Portugalia fajna opcja... Stadiony po Euro 2004 piękne, nowoczesne i pojemne - Estadio Da Luz w Lizbonie na 65 tysięcy, Estadio Do Dragao w Porto na 50 tysięcy.

Jestem za!

#7 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 14 sierpnia 2009 - 23:21

Znalazłem wypowiedź jakiegoś gościa na U2start, który ponoć gadał w Dublinie z kimś z ekipy technicznej, i dowiedział się, że " no plans for the DVD yet ".
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#8 anton

anton

    .

  • Members
  • 1 310 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 14 sierpnia 2009 - 23:23

I teraz powinien nastąpic koniec spekulacji!

#9 owczarzMT

owczarzMT

    "That's how my love goes"

  • Members
  • 1 274 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:warszawski Żo(L)iborz

Napisano 15 sierpnia 2009 - 17:48

ehh szkoda że musi być koncert z jednego miejsca...mogliby zrobic tak jak Pearl Jam na Touring Band 2000 DVD utwory z różnych miejsc w tym przypadku z USA ale gdyby nawet to myślę że NYD z Chorzowa by się znalazło :-)

To byłby bajer !
1 VIII - 3 X 1944

Dołączona grafika

#10 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 15 sierpnia 2009 - 17:51

Moim zdaniem, jeśli Songs of Ascent wyjdzie na początku 2010 roku, to będzie grany podczas kolejnego legu w Europie i co za tym idzie, dopiero wtedy będzie można snuć jakieś plany o DVD. Analogicznie do Zoo TV.

Dołączona grafika


#11 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 15 sierpnia 2009 - 18:00

Bardzo dziwne, że nie wypuszczają DVD z pierwszego lega. Z drugiej strony jest to kamyczek do ogródka tych (w tym mnie), którzy posądzają management U2 o pęd za kasą i wypuszczanie gniotowych oficjałek typu słabe single.

#12 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 15 sierpnia 2009 - 18:04

Być może wydanie DVD w obecnym stanie firmy po prostu przekracza ich możliwości ? :D W końcu nie potrafią nawet zorganizować singla DVD..
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#13 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 15 sierpnia 2009 - 19:14

myśle że dvd będzie nagrywane podczas legu w USA a potem być może w przyszłym roku po wydaniu już SOA albo będą nagrywać gdzieś w europie albo poprostu wybiorą lokalizację gdzieś podczas ostatniego legu trasy( Ameryka południowa???).

#14 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 15 sierpnia 2009 - 21:53

A na U2start właśnie zasiano wątpliwości..

i wish to point to everyone, on the train home tonight, i spoke to a few fans who were in 1 row from the front, and they said there were more cameras than the other shows they went to, they noted at least 5 more cameras than normal, and i noticed a couple from where i was sitting, i knew there was gonna be alot of cameras but not as many as i saw!

and another fan said a techy let loose that the shows setlist was being altered slightly/ worked better for future reasons?

plus as i waited for u2 to arrive to the stadium, i swear on my mothers life i saw hamish hamilton wanderin around!

Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#15 arrrow

arrrow

    Użytkownik

  • Members
  • 87 Postów

Napisano 15 sierpnia 2009 - 22:07

i robi się ciekawiej...

#16 owczarzMT

owczarzMT

    "That's how my love goes"

  • Members
  • 1 274 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:warszawski Żo(L)iborz

Napisano 22 sierpnia 2009 - 20:32

Hmm a czy możliwe jest żeby nie było w ogóle dvd z 360 Tour ?
1 VIII - 3 X 1944

Dołączona grafika

#17 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 23 sierpnia 2009 - 09:22

Wszystko jest możliwe.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#18 corbijn

corbijn

    Użytkownik

  • Members
  • 337 Postów

Napisano 24 sierpnia 2009 - 06:44

Najważniejsze żeby było 1920x1080 :rolleyes:

#19 pjkrupa

pjkrupa

    Użytkownik

  • Members
  • 124 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 30 sierpnia 2009 - 11:24

Hmm a czy możliwe jest żeby nie było w ogóle dvd z 360 Tour ?


Nie - ego Bono jest na to za duze ;) Tak przelomowa scena musi trafic na DVD. Poza tym od 20 lat wychodzilo co najmniej jedno DVD z kazdej trasy, wiec dlaczego mialoby sie to zmienic teraz?

Aha, i glos Bono jest najlepszy od 20 lat, wiec bedzie chcial sie nim pochwalic B) (Tak tak, wiem ze to zalezy od gustu...)

#20 jackseg1

jackseg1

    Użytkownik

  • Members
  • 146 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Dublin

Napisano 10 września 2009 - 23:31

ehh szkoda że musi być koncert z jednego miejsca...mogliby zrobic tak jak Pearl Jam na Touring Band 2000 DVD utwory z różnych miejsc w tym przypadku z USA ale gdyby nawet to myślę że NYD z Chorzowa by się znalazło :-)

To byłby bajer !


Pearl Jam gra fantasryczne koncerty live, ale to zespół który ma dokładnie przeciwstwną filozofię jesli chodzi o promocję i trasy. PJ po pierwsze się nie promują, ludzie sami dowiadują się kiedy jest trasa i koncerty, scenografia w trakcie koncertów jest bardzo uboga, ale potrafią samym swoim zachowaniem pociągnąć za sobą kilkadziesiąt tysiecy ludzi. Dzieki takiemu nastawieniu, nie są uwiązani do techniki, bardziej spontaniczni, potrafią zupełnie przewrócić setlistę, albo wydłużyć koncert o X utworów, bo im sie podoba atmosfera. U2 wybrało inną drogę, z jedej strony nowatorską, ale z drugiej nie zostawiającą pola manewru. Gdy U2 nagrywa DVD koncert nie jest zwyczajnie rejstrowany, ale wszystko jest na rejestrację nastawione. Nie mówiąc już o tym, że po Bostonie nie pozwolili sobie na nagranie DVD jedego wieczoru, zastępując to sklejką z 2-3, to są zupełnie nie elastyczni ze względu na technologę. DVD z Chicago wg mnie traci przez przerost efektowego oświetlenia, celowych zabiegów upiększających. Specjalne dodatkowe pasy oswietlenia, zupełnie inne światło na scenie niż live sprawiają, że to DVD jest nieco oderwane od rzeczywistości. Może nieco bardziej kolorowe, ale jednoczesnie dużo bardziej sztuczne. Jesli ktoś ocenia Vertigo w USA oglądając oficjalne DVD z Chocago nie ma zielonego pojęcia jak naprawdę wyglądały te "legi". Jest masa swietnych bootlegów DVD z USA lepiej pokazujących tą trasę w aranach.
Zastanawiam się gdzie zostanie nagrane DVD z 360Tour.. stawiałem i liczyłem na Londyn, ale teraz mam wrażenie, że UK to ostatni kraj gdzie nagrają kiedykolwiek koncert. Na dzień dzisiejszy powiedziałbym, że będzie to jakies egzotyczne miejsce podczas Leg4 - "reszta świata" - może Brazylia.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych