Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor 2 - October


  • Please log in to reply
277 replies to this topic

#1 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Napisano 03 marca 2007 - 21:55

No to zaczynamy :rolleyes: Dla jasności skopiuję zasady i trochę je uściślę, żeby np nie było niepotrzebnych oburzeń jak się ktoś minutę spóźni :P

Zasady

- bierzemy jeden album U2 i głosujemy na naszym zdaniem "najsłabszy" kawałek na płycie, tzn na ten, który chcemy aby odpadł ;p

- wybrana płyta nie musi być wybrana chronologicznie, bo chcę, żeby jakaś różnorodność była, a Acr już zaczął temat o Boy, więc ja wybiorę coś inego na rozgrzewkę I wliczamy w to także the besty, czyli na chwilę obecną mamy 15 płyt

- na głosowanie mamy conajmniej 48 h (tak jak ostatnio- za każdym razem określę konkretną godzinę zakończenia głosowania w zależności kiedy będę mogła zliczyć głosy), każdy ma jeden głos, głosowanie jest jawne, tzn piszemy post, a nie pm, nasz typ piszemy pogrubioną czcionką, a uzasadnienie wyboru jest oczywiście mile widziane, wedle uznania i chęci

- liczone są głosy oddane tylko do określonej godziny, jeśli ktoś się spóźni choćby minutę wg zegara forumowego, jego głosu nie policzę

- oczywiście jest całkowity zakaz zmieniania typów- dziękuję Atomic za słuszną uwagę. Mogłabym zapisywać kto na co głosuje, ale liczę na to, że będziemy grać fair, a jeśli ktoś zostanie przyłapany, jego głos nie będzie się liczył. Także proszę się zastanowić zanim zagłosujecie

- osoba, która założyła Survivor po określonym czasie zlicza głosy, wykreśla jeden, ten "najsłabszy" utwór z płyty i głosujemy dalej, aż zostanie jeden kawałek - potem zakładamy nowy survivor dotyczący innego albumu

- na koniec każdego survivora możemy ułożyć ranking, w zależności od tego w jakiej kolejności poszczególne utwory odpadały

- survivory są prowadzone pojedynczo, tzn nie można założyc nowego póki się nie skończy poprzedni

- jak juz przelecimy wszystkie albumy możemy się zabrać za zrobienie survivora survivorów, czyli wybrać kawałek wszechczasów, ale to jeszcze trochę czasu potrwa :wink:

_______________________

To by było na tyle- jeśli ktoś ma jakieś uwagi, proszę je zgłosić :)
______________________________

October posiada takie piosenki :o :
1. Gloria
2. I Fall Down
3. I Threw A Brick Through A Window
4. Rejoice
5. Fire
6. Tomorrow
7. October
8. With a Shout (Jerusalem)
9. Stranger in a Strange Land
10. Scarlet
11. Is That All ?
:)
Głosujemy na "najsłabszy". Tura zakończy się w poniedziałek, 5.03.07 o godzinie 22:00
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think

#2 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 03 marca 2007 - 22:01

I Threw A Brick Through A Window

#3 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 03 marca 2007 - 22:03

I Threw A Brick Through A Window

#4 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 03 marca 2007 - 22:11

I Threw A Brick Through A Window

#5 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 04 marca 2007 - 00:09

Fire

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#6 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 marca 2007 - 00:21

- liczone są głosy oddane tylko do określonej godziny, jeśli ktoś się spóźni choćby minutę wg zegara forumowego, jego głosu nie policzę

HA-HA-HA... B)


Pierwszy głos na Scarlet

I threw a brick poszło na pierwszy ogień jak na razie :o Toż to jeden z najlepszych kawałków na tej płycie! :)

#7 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 04 marca 2007 - 09:18

Scarlet out.

#8 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 04 marca 2007 - 11:15

Scarlet. Jakoś z tym utworem jestem najmniej związany emocjonalnie. Pomijając fakt, iż z tytułu tego kawałka wziął się nick naszej przesympatycznej forumowej koleżanki. Wybacz Edytko! B)
Dołączona grafika

#9 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 04 marca 2007 - 11:35

Scarlet

#10 dredziarz

dredziarz

    Użytkownik

  • Members
  • 143 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:masz tego papierosa?

Napisano 04 marca 2007 - 12:23

With a Shout (Jerusalem)

#11 matt

matt

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Konin

Napisano 04 marca 2007 - 12:36

scarlet

#12 Maya

Maya

    aaa <ziew>

  • Members
  • 588 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:..heartland...

Napisano 04 marca 2007 - 13:02

SCARLET
..let's see colours that have never been seen
let's go to places no one else has been..

#13 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 04 marca 2007 - 13:40

'Scarlet' oczywiście :)

Dziwne, że na początku były głosy na ' I Threw A Brick Through A Window' - znakomita piosenka. Zresztą na tej płycie każda piosenka jest swego rodzaju specjalna... No, ale głosować trzeba :)

#14 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 04 marca 2007 - 13:46

Mam tu większy problem niż przy Zooropie. Nie wiedziałem na co zagłosować, dlatego głosuję na I Threw A Brick Through A Window, ale nie dlatego że najmniej lubię ten kawałek. Nie ma takiego na tej płycie. Golosują na to po prostu dlatego, że tylu z Was głosuje na cudowne Scarlet, a ja na to patrzeć nie mogę :D

#15 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 04 marca 2007 - 14:12

aż tyle głosów na I Threw A Brick? :huh:

I Fall Down

#16 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 04 marca 2007 - 14:27

aż tyle głosów na I Threw A Brick? :huh:


Ja nie uważam że to najsłąbszy utwór tego albumu, po prostu strasznie ciężko mi wybrać, a że mi się nie chce :P o tym teraz myśleć, głosuję tak, żeby uratować Scarlet które moim zdaniem zdecydowanie nie zasługuje na wywalenie go w pierwszej kolejności.

Żeby jednak było trochę ciekawiej, żeby nie było tak, ze tylko wpisujemy jakiś tytuł i spadamy, proponuję jakieś komentarze czy argumentacje dla której cos powinno zostać/wypaść.

Co mi się tak podoba w Scarlet? Minimalizm formy. Wokalny (minimalizm treści akurat mi nie przeszkadza), instrumentalny. Genialna jest ta perkusja, zawsze ją uwielbiałem. Nie pamiętam czy w okolicznościwo-urodzinowym wątku o Larry'm Mullen'ie na heh'u nie uznałęm tego za jedno z ciekawszych osiągnięć. Pięknie się to nakręca.. i opada, uwielbiam. Często sobie to wygrywam czymkolwiek słuchając. Linia basu sobie tam płynie i utrzymuje ten utwór w specyficznym klimacie, to ona nadaje tu ton, do tego ta dzwoniąca gitara Edge'a, jakby ktoś przywalił w prawdziwy dzwon czasem, ajj. No i ascetycznie proste pianino, a w prostocie tkwi potęga (zwłaszcza w muzyce U2 :) ). I jakoś tak.. żal mi się tego pozbywać i wrzucać na ostatnie miejsce. No.

#17 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 04 marca 2007 - 14:28

Scarlet


nie wiem, po prostu nie lubię

#18 felis_immanis

felis_immanis

    Odkrywca Wszechświata

  • Members
  • 814 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z kosmosu

Napisano 04 marca 2007 - 14:44

ja to chyba nie jestem jeszcze psychicznie gotowa na poszatkowanie October ;)
ale skoro jednak to niestety scarlet. nie bo nie lubie tylko pozostale kawalki lubie bardziej :rolleyes:

Moi sąsiedzi z góry zalali moich sąsiadów z dołu. A mnie wszyscy ignorują..


Dołączona grafika


#19 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 04 marca 2007 - 15:41

Is that all

Akcja "na ratunek Scarlet"! To przecież taki optymistyczny wbrew pozorom utwór; poza tą niezwykłą perkusją, wychwalaną już przez acra, strasznie podoba mi się bas.

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#20 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 04 marca 2007 - 19:38

Głos na Scrlet bo I Threw A Brick Through A Window to topowy kawałek na tej plycie.
U2




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych