Skocz do zawartości


Zdjęcie

Happening związany z akcją "Wear The Mask, Upload Your Photos'


29 replies to this topic

#1 JoJo

JoJo

    Użytkownik

  • Members
  • 149 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Tichau

Napisano 25 lipca 2009 - 17:01

Dawno mnie tu nie było, ale dzisiejsze wejście na główną stronę U2 uderzyło JoJo (vel Zimną_Kawę) w czachę, skutkiem czego owy pomysł.

W linku wszelkie potrzebne informacje

Z racji tego, że nasi Panowie wielokrotnie nawoływali w tejże sprawie, często gęsto z niezłym skutkiem warto byłoby większym zespołem poprzeć ich inicjatywę. Jednakże w trochę innej formie niźli tylko włożeniu maski w czasie grania Walk On. Myślę o czymś bardziej 'spektakularnym', a jednocześnie - szybkim, prostym i niewymagającym nakładów finansowych czy czasowych. Konkretnie - o zdjęciu. Tuż przed wejściem na stadion, pod jedną z bram. Im nas więcej, tym lepiej.

Jeśli pomysł jest chybiony, nie posiada najmniejszego sensu i generalnie 'ssie' - wyrzucić z hukiem do kosza. Jeśli nie - proszę modów o podpięcie, a forumowiczów o zdanie i własne pomysły udoskonalające.

Z partyjnym pozdrowieniem, Jo. ;)

Dzięki acr za poparcie. ;)
Błogosławieni Ci,którzy nie mając nic do powiedzenia nie obierają tego faktu w słowa.

#2 GhostGirl

GhostGirl

    Acrobat

  • Members
  • 978 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Kraków, dawna stolica Polaków

Napisano 25 lipca 2009 - 17:20

Piszę się na to... :) pod bramą nr 1 ;P

#3 numb

numb

    I feel numb!

  • Members
  • 1 698 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Brzeg Dolny/ Wrocław

Napisano 25 lipca 2009 - 17:39

OK pod bramą nr 1 i mogę zabrać kilka masek dla zapominalskich :D
I was looking for the Spirit
And I found alcohol
I was looking for The Soul
And I bought some style
I wanted to meet God
And they sold me religion...


I still haven't found what I'm looking for...


#4 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 26 lipca 2009 - 07:06

to ja jeszcze raz, przepraszam ze nocnie powróciwszy, troszkę wypiwszy, ale calkiem serio - popieram jak najbardziej.
zrobmy to, tyle mozemy. warto. bo naprawde warto na to zwrocic uwage.

a przy okazji moze sie dostaniemy na u2.com i bedzie fejm jakis, ze an san su cziii w koszulce u2forums.com np. ;)

#5 Mirbalman

Mirbalman

    Pan Tamburyn

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 26 lipca 2009 - 09:28

Oczywiście, że tak. Bierzcie po kilka masek jak coś :P Wyróżnienie się w tej akcji moim zdaniem bardziej wzruszyłoby chłopaków niż druga flaga.

I koszulka forumowa "must have" jak rozumiem? ;)

#6 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 26 lipca 2009 - 12:44

Ale skąd będziemy mieli paski PRZED koncertem? :D

#7 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 26 lipca 2009 - 13:08

jakie paski? :P a maskę musisz sobie druknąć ;)

#8 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 26 lipca 2009 - 13:57

A o ktorej godzinie mniej wiecej byscie przewidywali to foto? Bardziej z rana, czy po poludniu...?

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#9 JoJo

JoJo

    Użytkownik

  • Members
  • 149 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Tichau

Napisano 26 lipca 2009 - 18:31

Myślę, że najlepiej będzie zrobić zdjęcie koło 15, 16. Większa liczba chętnych ;)

EDIT: Zbieramy się oczywiście pod bramą nr 1. Dzwońcie, piszcie do znajomych w innych sektorach czy przy bramie nr 7, niech przybiegną, dostaną maskę, będą na zdjęciu. Zabierzcie kilka zapasowych dla zapominalskich lub niezorientowanych. Myślę, że niegłupim byłoby także powiadomienie mediów o sprawie, zawsze znajdziemy się profesjonalnie w fotoreportażu z koncertu np. w GW, a to sprawie nada potrzebny rozpęd ;)
Błogosławieni Ci,którzy nie mając nic do powiedzenia nie obierają tego faktu w słowa.

#10 JoJo

JoJo

    Użytkownik

  • Members
  • 149 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Tichau

Napisano 30 lipca 2009 - 07:38

Pardon, że post pod postem. Stowarzyszenie Polsko-Birmańskie nas już poparło, wezmą udział w akcji (w miarę możliwości), a maski wykorzystają także na Warszawskim Street Party. Amnesty tak samo powiadomiłam.
Błogosławieni Ci,którzy nie mając nic do powiedzenia nie obierają tego faktu w słowa.

#11 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 01 sierpnia 2009 - 18:03

Info od Kolezanki Joasii: Amnesty przyłączyło się do naszej akcji, maski bedzie mozna dostac na ich stoisku pod stadionem, potem wyjda do nas o 15:00.
AI donosi rownież, że pod wpływem ich nacisków oraz akcji którą U2 zaczeło na swoich koncertach, powodujac lawine petycji, zainteresowanie medialne itp. proces Aung San Suu Kyi który miał odbyć się dziś, został przelozony na 11 sierpnia. Więc jak widzicie, te akcje mają sens. Mozemy choć w minimalnym stopniu przysłuzyc się dobrej sprawie, o ktora warto zabiegać i warto o niej mówić. Zwłaszcza jako Polacy powinniśmy to doskonale rozumieć. Dziękujemy U2 za New Year's Day, za pamięć o Solidarnosci, Lechu Wałęsie - więc teraz pokazmy, ze pamiętamy tez o innych narodach znajdujących sie w podobnej sytuacji jak my wtedy. Nic nas to nie kosztuje, a może w ramach bonusu dostaniemy się na strone u2.com w naszych forumowych koszulkach ;)
Dlatego tez podwieszam ten watek i apeluję do Was o udział, poświęcenie tych paru minut przed stadionem na jedno zdjęcie. Warto.

Użytkownik acr edytował ten post 01 sierpnia 2009 - 18:05


#12 JoJo

JoJo

    Użytkownik

  • Members
  • 149 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Tichau

Napisano 03 sierpnia 2009 - 08:52

Przed 10 minutami dzwonił do mnie Wojtek Makowski z Amnesty International Polska. Potwierdzili obecność 18 wolontariuszy w ogóle na stadionie i taka też załoga stawi się na akcji. Władze stadionu nie odpowiadają na maile z prośbą o informację dotyczącą fotograficznej rejestracji stadionu - AI zatem uznała (i ja też myślę, że tak będzie najlepiej) po prostu ich olać. Godzina pozostaje ta sama - 15. Weźcie dużo zapasowych masek, ja sama będę miała około 25.
Błogosławieni Ci,którzy nie mając nic do powiedzenia nie obierają tego faktu w słowa.

#13 Lmollu

Lmollu

    Użytkownik

  • Members
  • 1 003 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 04 sierpnia 2009 - 13:13

Przyłączę się oczywiście.

#14 Bremo

Bremo

    Kaka demona

  • Members
  • 1 816 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ancient Place

Napisano 04 sierpnia 2009 - 17:33

kilka pytań. To spotkanie jest o 15, to co ze staniem w kolejce? (nie wiem jak to działa)
2. czy jak się nie ma forumowej koszulki to też można? :(

#15 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 04 sierpnia 2009 - 17:39

2. czy jak się nie ma forumowej koszulki to też można? :(


ja nie mam, a mam zamiar wziąć udział, to nie o koszulkę chyba tu chodzi ;)

#16 JoJo

JoJo

    Użytkownik

  • Members
  • 149 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Tichau

Napisano 04 sierpnia 2009 - 19:23

Na stadion i tak wpuszczani będziemy od 17, a przed bramą i tak będziemy o tej porze jeszcze bezczynnie siedzieć. ;)
W akcji bierze udział ten, kto chce. Nie ma podziału na forumową kastę w forumowych koszulkach i "obcych", Bremo.
Błogosławieni Ci,którzy nie mając nic do powiedzenia nie obierają tego faktu w słowa.

#17 Lmollu

Lmollu

    Użytkownik

  • Members
  • 1 003 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 04 sierpnia 2009 - 21:16

Maska już gotowa. Naklejona na karton, wycięta i przymocowana do drewnianej listewki. Przyłączę się, jeśli będę w pobliżu.

#18 Mrufcia

Mrufcia

    Użytkownik

  • Members
  • 36 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Radom

Napisano 13 sierpnia 2009 - 23:12

Przywódczyni birmańskiej opozycji Aung San Suu Kyi została skazana na 18 miesięcy aresztu domowego za złamanie zasad jego odbywania.


Została stworzona specjalna petycja o uwolnienie Aung San Suu Kyi. Dla chętnych dostępna jest tutaj: http://www.thepetiti...7?z00m=19783367

#19 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 13 sierpnia 2009 - 23:15

Już podpisałem ;)

#20 Gringo

Gringo

    Użytkownik

  • Members
  • 258 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Golub-Dobrzyń

Napisano 14 sierpnia 2009 - 06:11

Popieram akcję!



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych