Skocz do zawartości


Zdjęcie

Metallica


153 replies to this topic

#1 Greg27

Greg27

    Użytkownik

  • Members
  • 152 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Biała Podlaska

Napisano 25 lutego 2007 - 12:35

Co sądzicie o metallice?

IMO to moje ulubiona kapela metalowa/thrashowa i pózniej rockowa :)... każda płyta jest niesamowita i jedyna w swoim rodzaju, każda piosenka ma w sobie TO coś... Enter Sandman, The Unforgiven, Seek&Destroy, Whiskey In The Jar, Master Of Puppets, Fade To Black...

#2 Sara

Sara

    hermit

  • Members
  • 1 856 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25 lutego 2007 - 12:44

Przepadam za Metallica, a "Master Of Puppets" jest świetna. Jeden z tych niewielu zespołów, gdy słyszę ich muzyę, myślę, że jest dobra i, że to naprawdę jest "to."
"Long hair is an unpardonable offense which should be punishable by death."

#3 matt

matt

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Konin

Napisano 25 lutego 2007 - 12:47

Najbardziej lubie Reload i koncert symfoniczny ;) ale znawca nie jestem <_<

#4 Pyza U2

Pyza U2

    Użytkownik

  • Members
  • 932 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Meseritz

Napisano 25 lutego 2007 - 13:12

Najlepsze dni maja już chyba za sobą,ale tzw."Czarny album"dla mnie arcydzieło od początku do końca a jak macie mozliwośc posłuchania tej płytki w DTS to was powali na kolana,naprawdę płyta nabiera nowego wymiaru i ta energia.Polecam.
''Beautiful Country Beautiful Day'' - Bono 5.07 2005 !

#5 felis_immanis

felis_immanis

    Odkrywca Wszechświata

  • Members
  • 814 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z kosmosu

Napisano 25 lutego 2007 - 15:03

metallica to kawal mojej mlodosci ;) pierwsza piosenka, ktora uzyskala miano mojej ulubionej ever to sad but true, wyobrazacie sobie, ze przewijalam enter sandman zeby tego posluchac?? :P
oj, pamietam moja pierwsza rockoteke - pusto, dziko, nieswojo.. nagle zaczyna sie enter sandman i caly parkiet moj! szalenstwo! :lol:
masa wspomnien, lezka sie w oku kreci, eh... szkoda ze nie ma juz tam mojego ukochanego Newsteda... ostatniego wydawnictwa jednak nie mialam potrzeby poznac. moze kiedys, przy okazji... :rolleyes:
mimo to uwazam, ze metallica to jeden z najwiekszych zespolow wszechczasow (obok u2, the beatles i moze doorsow), majacy istotny wplyw na swiatowa scene muzyczna. mysle ze mozemy tu mowic o swego rodzaju fenomenie.
i nawet takie iron maiden to przy nich pikusie! B)

Moi sąsiedzi z góry zalali moich sąsiadów z dołu. A mnie wszyscy ignorują..


Dołączona grafika


#6 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 25 lutego 2007 - 15:38

dysponuje ktoś nagraniem live z Chorzowa??
pozdr

#7 Pyza U2

Pyza U2

    Użytkownik

  • Members
  • 932 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Meseritz

Napisano 25 lutego 2007 - 15:40

dysponuje ktoś nagraniem live z Chorzowa??
pozdr


Witaj.Ja mam znajomego który ma to nagranie ,może załatwić... ?
''Beautiful Country Beautiful Day'' - Bono 5.07 2005 !

#8 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 25 lutego 2007 - 16:23

Jak dasz radę to wrzuć w przyszłości do działu 'inni wykonawcy na żywo'
jeśli to audio, oczywiście;)

#9 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 26 lutego 2007 - 11:54

Mój ulubiony album Metalliki to "Ride the Lightning", zaraz po nim "Master of Puppets". Chłopaki wtedy byli w najlepszej formie, tworzyli fajne, rozbudowane, ostre kawałki.
"Ride the Lightning" na bardziej klimatyczne kompozycje, a jedyne do czego można sie przyczepić to wokal Hetfield'a, jeszcze nieukszałtowany i piskliwy.
Jeszcze gorzej z wokalem było na "Kill'em All", gdzie Hetfield nie dość, że piszczał to jeszcze wrzeszczał.
Na "Kill'em All" są same dobre kompozycje, ale brzmienie tego albumu daje dużo do życzenia. No jeszcze ten wokal!

Po tych trzech albumach, z mnóstwem niesamowitych solówek przyszedł czas na gorsze dokonania zespołu.
Niezbyt lubię And The Justice For All. Brzmienie tej płyty jest tragiczne. Niektóre kawałki brzmią jak dema. Czytałem, że ponoć po stracie Burtona, zespół był tak nieufny w umiejetności Newsteda, że przy miksowaniu tej płyty kazali partie nowego basisty pościszać o połowę. I to, kurka, słychać!!! Zero "mięcha"! Jedynie co mnie się tu bardzo podoba to "One" i "To Live is to Die".

"Mięcho" za to było przy okazji płyty "Metallica", jednak wolę Metallicę nagrywającą utwory, a nie piosenki.
Load jak dla mnie jest za długi, eksperyment z nagraniem płyty która ma 79 min 59 sek, to jak dla mnie samobój.
Gdyby wyrzucić z 5-6 kawałków, mogłaby to być dużo bardziej strawniejszy, a co za tym idzie lepszy album.
W dodatku, płyta kończy się chamskim wyciszeniem na wspaniale zapowiadającej się solówce "The Outlaw Torn". To nagłe wyciszenie to amatorszczyzna najwyższej rangi. Już ja lepiej wyciszam piosenki!

Reload też nie przypadł mi do gustu, bo również jest przydługi. Poza 3-4 fajnymi utworami, reszta jest jakaś taka ... bezpłciowa.

Z St. Anger chłopaki popełnili ten jeden niewybaczalny błąd, że na tej płycie nie ma ani jednej solówki. Utwory są ciężkie, aż przytłaczające, a całośc brzmi jakoś dziwnie. Ciężko tą płytę jest przesłuchac od A do Z. Już w połowie mam dosyć.
Jedynie utwór tytułowy się broni.

I to jest to co sądzę o albumach Metalliki.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#10 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 26 lutego 2007 - 13:09

Dwie najlepszepłyty wg mnie to Justice... i ST.Anger.Ta ostatnia jeśli chodzi o brzmienie to mistrzostwo świata.
Kompletnym nieporozumieniem jest natomiast płyta z orkiestra - żałosne...
Chór gregoriański jeszcze mogli dodać, albo kapelę cygańską...

#11 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 26 lutego 2007 - 13:54

Do czarnego albumu świetny zespół. Potem szereg słabizn ( Load, Reload, i szczyt muzycznej grafomanii, czyli S&M ), a powrót do ciężkiego i ostrego grania na St.Anger, który to album jednakże od dawnego poziomu leży bardzo daleko.. Na nową płytę nie czekam z niecierpliwością.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#12 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 07 marca 2007 - 00:25

Dla mnie jeden z najgorszych rockowych zespołów...
U2

#13 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 07 marca 2007 - 11:14

Dla mnie jeden z najgorszych rockowych zespołów...


Dwa słowa uzasadnienia ?
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#14 Ariena

Ariena

    Użytkownik

  • Members
  • 723 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 07 marca 2007 - 18:29

Metallica to dla mnie kawał dzieciństwa:) Kiedyś bardzo często jej słuchałam, teraz tylko okazyjnie... Co śmieszne, 3 razy, kiedy jechałam samochodem albo byłam na ulicy i słucham M., jakiś samochód miał wypadek. Ekhu:) Jeśli chodzi o dokonania muzyczne, to właśnie S&M najbardziej mi się podoba ;P Ale ja się nie znam. No i Czarny album oczywiście. Nowej Metallice czegoś niestety brakuje...

#15 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 07 marca 2007 - 19:21

Dwa słowa uzasadnienia ?


Darcie mordy i ogólny hałas. W zasadzie wszystko na jedno kopyto. Kolesie wypluwają z siebie te wszystkie dźwięki ale spójnej całości w tym nie widzę.
U2

#16 Ariena

Ariena

    Użytkownik

  • Members
  • 723 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 07 marca 2007 - 22:57

Oui, z czasem hałas też zaczął mi przeszkadzać, ale metallice cenić mi wypada- to taka, kurcze, no... klasyka ;)

#17 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 08 marca 2007 - 14:33

Darcie mordy i ogólny hałas. W zasadzie wszystko na jedno kopyto. Kolesie wypluwają z siebie te wszystkie dźwięki ale spójnej całości w tym nie widzę.


Albo w ogóle nie tolerujesz metalu ( wtedy wporzo ), albo z Metallicy słyszałeś tylko pierwszy i ostatni album ( wtedy jesteś niesprawiedliwy ).
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#18 Ariena

Ariena

    Użytkownik

  • Members
  • 723 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 08 marca 2007 - 14:47

Słuszna uwaga.

#19 Greg27

Greg27

    Użytkownik

  • Members
  • 152 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Biała Podlaska

Napisano 08 marca 2007 - 16:22

Darcie mordy i ogólny hałas. W zasadzie wszystko na jedno kopyto. Kolesie wypluwają z siebie te wszystkie dźwięki ale spójnej całości w tym nie widzę.



Szczególnie w Mama Said i Nothing Else Matters <hahaha>

#20 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 08 marca 2007 - 19:53

Albo w ogóle nie tolerujesz metalu ( wtedy wporzo ), albo z Metallicy słyszałeś tylko pierwszy i ostatni album ( wtedy jesteś niesprawiedliwy ).

Przesłuchałem większość, metal toleruje nie jest to mój ulubiony gatunek. Poza tym lubie ostre kawałki. Ale wiecej finezji bylo w wypocinach Johnnego Rottena niz w tym co serwuje Mettalica.

Szczególnie w Mama Said i Nothing Else Matters <hahaha>


Analogiczny przypadek - ktos kto nie lubi U2 na poparcie swojej tezy zapewne wymieniłby kawalki w stylu So Cruel i I Fall Down. Jesli chcesz mi tymi dwoma przypadkami coś udowodnić to musisz sie trochę bardziej wysilić:)
U2



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych