Skocz do zawartości


Koncertowe Wpadki...


116 replies to this topic

#41 Tyśka

Tyśka

    Użytkownik

  • Members
  • 311 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Legnica

Napisano 02 marca 2007 - 20:49

Zgadzam się ze Zbychem, że fajnie byłoby,
aby na zakończenie kocnertu w Chorzowie
panowie z U2 zagrali ponownie " New Year's Day"

Moim zdaniem ten brak ukłonu w stronę publiczności
można nazwać taką koncertową wpadką ;)

#42 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 03 marca 2007 - 12:18

Zgadzam się ze Zbychem, że fajnie byłoby,
aby na zakończenie kocnertu w Chorzowie
panowie z U2 zagrali ponownie " New Year's Day"
Moim zdaniem ten brak ukłonu w stronę publiczności
można nazwać taką koncertową wpadką ;)


Ponowne New Year's Day było nierealne, ale rzeczywiście mogliby coś dołożyć, najlepiej " 40 "..
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#43 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 03 marca 2007 - 14:20

Dlaczego było nierealne?

#44 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 03 marca 2007 - 14:50

No właśnie, dlaczego ?

Z koncertowych wpadek przypomniał mi się jeszcze koncert z Turynu z lipca, gdzie Larry poleciał za wcześnie na końcówce 'Pride'
Doszedłem do wniosku, że poza wokalistą, pałkers ma najbardziej 'uwidocznione' i 'słyszalne' błędy.

#45 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 03 marca 2007 - 15:14

Doszedłem do wniosku, że poza wokalistą, pałkers ma najbardziej 'uwidocznione' i 'słyszalne' błędy.

bo (w największej mierze) trzyma w ryzach całą grupę i jak komuś się kopsnie to pałker musi nadrabiać, żeby jakoś wyszło ;) (np. Bono we wspomnianym Las Vegas - zbyt wolno zaczął "Staring.." i Larry musiał się jakoś dostosować, i co? - Bono chyba dopiero wówczas zauważył, że jednak coś nie tak :D )

edit: tak mi się skojarzyło jeszcze, że "uwidocznione" błędy rzeczywiście spore.. jak wyleci taka pałka na przykład. Chociaż wokalista rywalizuje, bo takie zniknięcie Bono w czasie "Until.." chyba było bardziej widoczne ;D Gitarzystom to raczej nie grozi

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#46 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 03 marca 2007 - 15:41

No właśnie, dlaczego ?


Bo oni takich rzeczy w zasadzie od dawna już nie robią. Jeżeli już wyjątkowo wychodzą na extra bis, to grają utwór, którego nie zagrali w części zasadniczej. O ile dobrze pamiętam przynajmniej..
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#47 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 03 marca 2007 - 18:20

a no to tak. Myślałem, że chodzi Ci o nierealność zagrania NYD z jakiegoś czysto technicznego punktu widzenia.

#48 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 03 marca 2007 - 18:36

Bo oni takich rzeczy w zasadzie od dawna już nie robią. Jeżeli już wyjątkowo wychodzą na extra bis, to grają utwór, którego nie zagrali w części zasadniczej. O ile dobrze pamiętam przynajmniej..


Ale to, że zazwyczaj czegoś nie robią, nie znaczy, że nigdy tego nie zrobią. Mimo swego koncertowego sztywniactwa czasem jednak potrafią nas czymś zaskoczyć. Na samej Vertigo Tour takich zaskoków było sporo.

#49 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Napisano 06 marca 2007 - 10:28

może jeszcze ktoś nie widział:

Beautiful Day z Amsterdamu, VT
http://www.youtube.c...Q...ted&search=

:P
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think

#50 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 06 marca 2007 - 12:44

Ale to, że zazwyczaj czegoś nie robią, nie znaczy, że nigdy tego nie zrobią. Mimo swego koncertowego sztywniactwa czasem jednak potrafią nas czymś zaskoczyć. Na samej Vertigo Tour takich zaskoków było sporo.


Generalnie chciałem powiedzieć, że jakikolwiek bonus by mnie usatysfakcjonował. Nie musiałby to być taki total max zaskok, jak drugi raz New Year's Day. Zresztą, szczerze mówiąc, zamiast usłyszeć jakąś piosenkę ponownie, wolałbym coś naprawdę extra, np. właśnie 40.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#51 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 06 marca 2007 - 20:19

Ostatnio ściągnąłem koncert z San Francisco 01.06.1983
Dość konkretna wpadka: Edżowi na solówce (przed nią też w sumie) podczas "out of control" gitara siada, czasem brzęczała, czasem nie - efekt taki jakby mu ktoś kabel wyciągał i wkładał co chwilę :D Oczywiście, chłopoki przestali grać. Wcześniej Bono puścił w trakcie songa freestyle'a o chwilowych kłopotach gitarowych. Później stwierdził, że prawdopodobnie pierwszy raz od 5 lat coś takiego zdarzyło im się na koncercie, ale że to San Francisco to mogą robić co im się podoba, więc przerwanie piosenki za grzech nie powinno być im traktowane w tymże mieście.

#52 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 06 marca 2007 - 20:24

wrzucisz to max?

#53 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 06 marca 2007 - 20:27

Jak przerobię na mp3 to wrzucę;)

#54 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 07 marca 2007 - 09:28

Generalnie chciałem powiedzieć, że jakikolwiek bonus by mnie usatysfakcjonował. Nie musiałby to być taki total max zaskok, jak drugi raz New Year's Day. Zresztą, szczerze mówiąc, zamiast usłyszeć jakąś piosenkę ponownie, wolałbym coś naprawdę extra, np. właśnie 40.


Myślę, że brak bisów w Chorzowie wynika z przyjętego przez zespół założenia, aby wszystkich fanów traktować w ten sam sposób. Dla nas koncert w Chorzowie pozostanie czymś magicznym, ale obiektywnie trzeba stwierdzić, że fani fantastycznie się sprawdzili również w innych państwach - we Włoszech, Meksyku czy Ameryce Południowej. Tam również fani nie doczekali się na pozaprogramowe bisy. Zresztą takie bisy w historii zespołu pojawiały się naprawdę sporadycznie.
Dołączona grafika

#55 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 07 marca 2007 - 11:10

Myślę, że brak bisów w Chorzowie wynika z przyjętego przez zespół założenia, aby wszystkich fanów traktować w ten sam sposób. Dla nas koncert w Chorzowie pozostanie czymś magicznym, ale obiektywnie trzeba stwierdzić, że fani fantastycznie się sprawdzili również w innych państwach - we Włoszech, Meksyku czy Ameryce Południowej. Tam również fani nie doczekali się na pozaprogramowe bisy. Zresztą takie bisy w historii zespołu pojawiały się naprawdę sporadycznie.


O, masz słuszność. Na ten przykład fantastyczna ( o wiele lepsza niż chorzowska ) publiczność w Mediolanie nie dostała nic nadprogramowego, i fakt, że kręcili wtedy DVD nie jest tu wytłumaczeniem - ewentualnych extra bisów im nikt kręcić nie kazał. Myślę, że muszą tu wystąpić dwa czynniki: a) wyjątkowo dobra publiczność B) wyjątkowo dobry humor zespołu. Zresztą niektórzy twierdzą, że widzieli, jak w Chorzowie, po ostatnim Vertigo, Bono podszedł do Edge'a, i coś tam mu nawijał - a Edge pokręcił przecząco głową ( ja tego nie zauważyłem, wierzę na słowo ). Może chodziło właśnie o to, by coś jeszcze nam zagrać, na co Edge się nie zgodził ?
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#56 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 07 marca 2007 - 11:13

A poza tym zespół żegnał się z publicznością już po "One". Może więc gdyby zdarzyło się, że publiczność była do bani to wtedy nie dostałaby "programowych" bisów B)
Dołączona grafika

#57 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 07 marca 2007 - 11:18

A poza tym zespół żegnał się z publicznością już po "One". Może więc gdyby zdarzyło się, że publiczność była do bani to wtedy nie dostałaby "programowych" bisów B)


Skąd ten wniosek ? To się nigdy dotąd nie zdarzyło, a publika do bani - i owszem ( Popmart w Tokyo !! ). " Programowe " bisy w sumie zawsze były integralnym elementem koncertów, a nie jakimś bonusem. Żegnanie się z publiką to po prostu gra, wielu artystów tak robi.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#58 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 07 marca 2007 - 11:41

Wiem o tym, nie pisałem na poważnie. B)

Analiza dotychczasowych koncertowych poczynań zespołu wskazuje, iż jeżeli zespół chce w jakiś sposób "odpłacić" się publiczności to prędzej sięga po jakiś utwór - rarytas niż decyduje się na zagranie nieplanowanych bisów, po standardowej setliście. Rozpoczynając koncert w Chorzowie zespół traktował go jak każdy inny występ (wskazują na to słowa Bono w których przyznał się iż "umknął" mu solidarnościowy podtekst NYD). Być może więc rekacja publiczności, akcja flaga trochę ich przerosła. Jestem jednak przekonany, że niespodzianki ze strony zespołu doczekamy się przy okazji kolejnego koncertu U2 w Polsce.

Chciałbym również zauważyć, że setlista podczas 3 leg Vertigo Tour była wyjątkowo sztywna. Nie licząc trzeciego koncertu w Dublinie zmiany były raczej sporadyczne. Być może to wynika to z przyczyn technicznych, organizacji koncertu na stadionie itp. Taka teoria jednak mnie nie przekonuje - wystarczy porównać częstotliwość zmian w secie podczas 4 i 5 leg. Wydaje mi się, że zespół po prostu nie miał za dużo czasu przed koncertem w Chorzowie i być może dlatego zdecydował się na przećwiczony standard. Trzy dni wcześniej zespół dał przecież dwa występy - na Live 8 (które pewnie kosztowało zespół dużo wysiłu czasowego i organizacyjnego) i w Wiedniu. Ponadto Egde przyleciał do Chorzowa prosto z Dublina. Może zaistniały okoliczności o których nie wiemy? (problemy zdrowotne córki Edge'a?). Może nie był on w dobrej kondycji psychicznej tamtego dnia? Tłumaczyłoby to ewentualnie również sytaucję o której pisze Johny99 - czyli te "ewentualne" zadecydowanie przez Edge'a o rezygnacji z jakiegoś bonusa. Ale są to tylko takie moje dyrdymały, nie mające oparcia w materiale dowodowym B)
Dołączona grafika

#59 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 07 marca 2007 - 14:49

Jestem jednak przekonany, że niespodzianki ze strony zespołu doczekamy się przy okazji kolejnego koncertu U2 w Polsce.

Ciekawe, czy Bono nauczy się czegoś więcej po polsku poza " dziękuję " i " dobranoc " :D

Tłumaczyłoby to ewentualnie również sytaucję o której pisze Johny99 - czyli te "ewentualne" zadecydowanie przez Edge'a z jakiegoś bonusy. Ale są to tylko takie moje dyrdymały, nie mające oparcia w materiale dowodowym B)


Z tego co wiem, zespół zaraz po koncercie odleciał do Berlina - może nie chcieli się spóźnić na samolot ? :D:D
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#60 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 08 marca 2007 - 10:55

Ciekawe, czy Bono nauczy się czegoś więcej po polsku poza " dziękuję " i " dobranoc " :D
Z tego co wiem, zespół zaraz po koncercie odleciał do Berlina - może nie chcieli się spóźnić na samolot ? :D:D


Patrząc na efekty tej nauki podczas koncertu w Chicago wolałbym jednak, aby ograniczył się do używania tych dwóch słów B)
Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych