Skocz do zawartości


Zdjęcie

Survivor 1 - Zooropa


  • Please log in to reply
314 replies to this topic

#1 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Napisano 11 lutego 2007 - 20:55

Od razu muszę napisać, że za pozwoleniem szanownego Acr'a tworzę nowy wątek, który ma służyć głównie zabawie, a jak się poleje krew, to ja umywam ręce :D

Mam dla Was propozycję gry w tzw Survivory (podpatrzone na innym forum;p ). Już tłumaczę zasady:

- bierzemy jeden album U2 i głosujemy na naszym zdaniem "najsłabszy" kawałek na płycie, tzn na ten, który chcemy aby odpadł ;p

- wybrana płyta nie musi być wybrana chronologicznie, bo chcę, żeby jakaś różnorodność była, a Acr już zaczął temat o Boy, więc ja wybiorę coś inego na rozgrzewkę :) I wliczamy w to także the besty, czyli na chwilę obecną mamy 15 płyt

- na głosowanie mamy 48 h, każdy ma jeden głos, głosowanie jest jawne, tzn piszemy post, a nie pm, nasz typ piszemy pogrubioną czcionką, a uzasadnienie wyboru jest oczywiście mile widziane, wedle uznania i chęci

- oczywiście jest całkowity zakaz zmieniania typów- dziękuję Atomic za słuszną uwagę. Mogłabym zapisywać kto na co głosuje, ale liczę na to, że będziemy grać fair, a jeśli ktoś zostanie przyłapany, jego głos nie będzie się liczył. Także proszę się zastanowić zanim zagłosujecie ;)

- osoba, która założyła Survivor (w przypadku tego pierwszego to ja) po 48 h zlicza głosy, wykreśla jeden, ten "najsłabszy" utwór z płyty i głosujemy dalej, aż zostanie jeden kawałek - potem zakładamy nowy survivor dotyczący innego albumu

- na koniec każdego survivora możemy ułożyć ranking, w zależności od tego w jakiej kolejności poszczególne utwory odpadały

- survivory są prowadzone pojedynczo, tzn nie można założyc nowego póki się nie skończy poprzedni

- jak juz przelecimy wszystkie albumy możemy się zabrać za zrobienie survivora survivorów, czyli wybrać kawałek wszechczasów, ale to jeszcze trochę czasu potrwa :wink:

Mam nadzieję, że wszystko jest jasne, w razie czego proszę pytać :) Jeśli ktoś widzi jeszcze coś, co powinno być zawarte w zasadach, to też proszę pisać. I mam nadzieję, że zabawa Wam się spodoba :wink:

____________________

Ok, to skoro pierwszy Survivor tyczy się Zooropy, ja oddaję swój głos

Babyface

edit: aha, dodam jeszcze, że pierwsza tura głosowania zakończy się we wtorek, 13.02.2006 o godzinie 21:00
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think

#2 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 11 lutego 2007 - 21:00

The Wanderer

#3 Maya

Maya

    aaa <ziew>

  • Members
  • 588 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:..heartland...

Napisano 11 lutego 2007 - 21:03

Ja również The Wanderer
..let's see colours that have never been seen
let's go to places no one else has been..

#4 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 11 lutego 2007 - 21:05

ej, co Wy tak z tym "The Wanderer"..! ;P ;]

Babyface
lubię, ale chyba jednak najmniej. i jeśli miałabym się pożegnać z jakimś utworem, to rozstanie z tymże byłoby chyba najmniej bolesne.

#5 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Napisano 11 lutego 2007 - 21:08

obywatelko Weroniko, So cruel nie ma na Zooropie :P
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think

#6 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 11 lutego 2007 - 21:09

Jestem mądra..taa, jestem mądra..Jak ja to w ogóle zrobiłam? wie ktoś? ;D Ech.

#7 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 lutego 2007 - 21:09

- jak juz przelecimy wszystkie albumy możemy się zabrać za zrobienie survivora survivorów, czyli wybrać kawałek wszechczasów, ale to jeszcze trochę czasu potrwa  :wink:

Około roku... :lol:

Babyface

#8 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 11 lutego 2007 - 21:11

Że ja mam wybrać najsłabszy utwór z płyty która dla mnie nie ma słabych punktów? No dobra, pobawić się można :wink:

Po chwili namysłu pierwszy typ jest prosty - The Wanderer. Johny Cash to mistrz, utwór uwielbiam. Skorzystam jednak z najłatwiejszego rozwiązania - typuje utwór w którym trochę za mało jest mojego ulubionego wokalisty :wink:

#9 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Napisano 11 lutego 2007 - 21:12

Około roku... :lol:


zdaję sobie z tego sprawę, a nawet rzekłabym, że dłużej :wink: wydaje mi się jednak, że może być fajnie, szczególnie jak już będziemy dochodzić do końcówek ;)

@Atomic, dlatego slowo najsłabszy wzięłam w cudzysłów :wink: A życie to sztuka wyboru przecież :D
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think

#10 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 lutego 2007 - 21:15

I tak wygra One Tree Hill :D:D:D

#11 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 11 lutego 2007 - 21:15

So Cruel bym się pozbył z każdego albumu na którym by był, Weronika pewnie też, więc niech ją to usprawiedliwi :D

Nie ogarniam, jak możecie nie lubić The Wanderer? Przecież to jest wielkie! Johnny Cash i U2, panie, panowie, nie czujecie tego? Ech.

Babyface. Bo nigdy mnie nie powaliło, a reszta tak.


I tak wygra One Tree Hill :D:D:D

Ba!! Już my tak zrobimy żeby wygrało :D:D:D

#12 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 11 lutego 2007 - 21:16

The Wanderer

#13 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 11 lutego 2007 - 21:20

Nie ogarniam, jak możecie nie lubić The Wanderer? Przecież to jest wielkie! Johnny Cash i U2, panie, panowie, nie czujecie tego? Ech.


Właśnie, że czuję. Utwór jak dla mnie genialny. Johny Cash również. Nieuniknione jest, że z genialnej płyty muszą odpaść niektóre genialne kawałki :cry:

Babyface. Bo nigdy mnie nie powaliło, a reszta tak.


Kolego Acr, kolega tego nie czuje? Jak można nie lubić Babyface. Jak ten kawałek odpadnie to chyba zbojkotuję zabawę :wink:

#14 dredziarz

dredziarz

    Użytkownik

  • Members
  • 143 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:masz tego papierosa?

Napisano 11 lutego 2007 - 21:22

Dirty day

#15 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 11 lutego 2007 - 21:25

Właśnie, że czuję. Utwór jak dla mnie genialny. Johny Cash również. Nieuniknione jest, że z genialnej płyty muszą odpaść niektóre genialne kawałki :cry:

No ale czemu The Wanderer? Ech, już widzę że pewnie odpadnie. Nie zgadzam się z Twoim uzasadnieniem, moim zdaniem Bono jest tam tyle ile być powinno, a gdyby go nie było w ogóle, też bym nie narzekał :D

Kolego Acr, kolega tego nie czuje? Jak można nie lubić Babyface. Jak ten kawałek odpadnie to chyba zbojkotuję zabawę :wink:

Kolego Mariuszu, własnie nie czuję jakoś za bardzo, nie mówię że nie lubię, bo to fajny kawałek, dobry, ale co w nim takiego niezwykłego? Ja nic nie potrafię dostrzec niestety. I taki przesłodzony jest. Dziwne że ten argument jeszcze nie padł. A Babyface i tak odpadnie jako drugie, zobaczy kolega ;))

#16 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 11 lutego 2007 - 21:34

No ale czemu The Wanderer? Ech, już widzę że pewnie odpadnie. Nie zgadzam się z Twoim uzasadnieniem, moim zdaniem Bono jest tam tyle ile być powinno, a gdyby go nie było w ogóle, też bym nie narzekał :D


Dobrze, że się nie zgadzasz bo uzasadnienie jest do bani. Nawet siebie nie przekonałem. Tak naprawdę mój typ jest przypadkowy. Coś trzeba było wybrać. Jeśli The Wanderer przejdzie dalej to pewnie zmienię swój typ :wink:

Kolego Mariuszu, własnie nie czuję jakoś za bardzo, nie mówię że nie lubię, bo to fajny kawałek, dobry, ale co w nim takiego niezwykłego? Ja nic nie potrafię dostrzec niestety. I taki przesłodzony jest. Dziwne że ten argument jeszcze nie padł. A Babyface i tak odpadnie jako drugie, zobaczy kolega ;))


Buuuuu! :cry: :cry: Nie wiem co w nim jest niezywkłego, bo muzykę odbieram sercem a nie rozumem. Mi właśnie to przesłodzenie i lekka konwencja utworu bardzo się podoba, to wszystko zabieg celowy, idelanie pasujący mi do tekstu i przesłania utworu :)

Mam pytanie formalne - w związku z tym że na tym forum istnieje możliwość edycji postów - czy można zmieniać swoje typy? Czy może lepiej wprowadzić tutaj ograniczenia - zakaz edytowania postów z typami?

#17 Małgosia

Małgosia

    U2 and 80's addict

  • Members
  • 1 106 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Szczecin

Napisano 11 lutego 2007 - 21:42

BABYFACE nuda.. :wink:

ale oszczedzcie the wanderer, przynajmniej za sam tekst utworu!! :(

#18 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 11 lutego 2007 - 21:43

Babyface

A tak na marginesie The Wanderer jest świetny! :)

I tak wygra One Tree Hill :D:D:D


właśnie!!! :D

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#19 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 11 lutego 2007 - 21:46

Nie wyobrażam sobie survivor'a The Joshua Tree czy The Unforgettable Fire..Jak z nich coś wyrzucić, no jak..?;D

#20 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Napisano 11 lutego 2007 - 21:49

Nie wyobrażam sobie survivor'a The Joshua Tree czy The Unforgettable Fire..Jak z nich coś wyrzucić, no jak..?;D


właśnie w tym cała zabawa :D będzie ostro, zresztą już są spory, fajnie, nie? :P

@Atomic- dodałam odpowiedni punkt do zasad :wink:
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych