Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alternatywne tytuły i okładki.


61 replies to this topic

#21 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 08 lutego 2007 - 11:50

Ciekawe projekty, ale mimo wszystko uważam, że okładka do ATYCLB była bardzo trafiona - idealnie pasuje mi do klimatu i przesłania płyty :)

#22 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 08 lutego 2007 - 11:51

Poniżej trochę projektów okładek do ATYCLB z widocznymi roboczymi tytułami.


twórczość fanów, mam rozumieć? :D

#23 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 08 lutego 2007 - 12:24


Poniżej trochę projektów okładek do ATYCLB z widocznymi roboczymi tytułami.


twórczość fanów, mam rozumieć? :D

Jakbyś troszkę poczytał to byś takich głupot nie wypisywał... :D
No, chyba, że to żart jakiś.. :D
Scan pochodzi z książki 'Stealing Hearts At A Travelling Show - The graphic design of U2 by FOUR5ONE°CREATIVE'

W książce tej jest cała masa projektów, które FOUR5ONE tworzyła dla U2 i to nie tylko okładki płyt. Są również projekty shirt'ów, plakatów, znaczków i innych promocyjnych gadżetów.

http://www.four5one.ie/flashSite.html
(kliknij na SHOP)

Dla odmiany trochę projektów okładek do POPa.. :)
Jak myślisz Max, twórczość fanów? A może to ja taki zdolny jestem.. :) ;)
(chyba odbiegamy od tematu tego topica ale co tam, obrazki fajne, a sądząc po wypowiedzi Maxa wielu ich nie widziało)
Dołączona grafika

#24 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 08 lutego 2007 - 12:35


Poniżej trochę projektów okładek do ATYCLB z widocznymi roboczymi tytułami.


twórczość fanów, mam rozumieć? :D

Jakbyś troszkę poczytał to byś takich głupot nie wypisywał... :D
No, chyba, że to żart jakiś.. :D
Scan pochodzi z książki 'Stealing Hearts At A Travelling Show - The graphic design of U2 by FOUR5ONE°CREATIVE'


No nie przesadzaj, ja również nie wiedziałem o istnieniu tych projektów i takiej pozycji wydawniczej. A jeśli nie wiedział o tym Max to oznacza, że pozycja ta musi być naprawdę bardzo mało rozpowszechniona :wink: Niektóre projekty do ATYCLB nie sprawiają wrażenia w pełni profesjonalnych (chyba że to celowy zabieg). Okładki alternatywne do Popa podobają mi się bardzo :)

#25 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 08 lutego 2007 - 12:39


Poniżej trochę projektów okładek do ATYCLB z widocznymi roboczymi tytułami.


twórczość fanów, mam rozumieć? :D

Jakbyś troszkę poczytał to byś takich głupot nie wypisywał... :D
No, chyba, że to żart jakiś.. :D
Scan pochodzi z książki 'Stealing Hearts At A Travelling Show - The graphic design of U2 by FOUR5ONE°CREATIVE'


No nie przesadzaj, ja również nie wiedziałem o istnieniu tych projektów...

Źle mnie zrozumiałeś, nie winię nikogo za niewiedzę ale pisać, że 'to są projekty fanów' to dopiero jest przesada..
Nie wklejałbym ich, gdyby takimi były.

#26 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 08 lutego 2007 - 13:01

Źle mnie zrozumiałeś, nie winię nikogo za niewiedzę ale pisać, że 'to są projekty fanów' to dopiero jest przesada..
Nie wklejałbym ich, gdyby takimi były.


Zaskoczeniem zwiazane z istnieniem takich projektów mogło spowodować taką reakcję Maxa. Zresztą niech sam się tłumaczy, nie będę go wyręczał :wink:

Dzięki Depe za te okładki - naprawdę świetna sprawa. Jeśli przy ATYCLB uważam, że wybrali najlepiej jak mogli to przy Popie już taki pewny nie jestem. :) Może wykorzystają któryś z pomysłów przy kolejnym albumie. Pierwszy projekt "Novelty Act" kojarzy mi się bowiem bardzo z okładką HTDAAB :wink:

#27 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 08 lutego 2007 - 13:25

O cholera, ja muszę mieć tą książkę ! Projekty do Pop są po prostu zabójcze..

#28 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 08 lutego 2007 - 16:58

Fakt, projekty do Popa są świetne

#29 Martita

Martita

    party girl

  • Members
  • 709 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Poznań

Napisano 08 lutego 2007 - 19:06

dawno temu pisałam na hehu o tym wydawnictwie ;) i że mi się straszliwie marzy :roll:
an ocean and a rock

#30 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 08 lutego 2007 - 20:34

Źle mnie zrozumiałeś, nie winię nikogo za niewiedzę ale pisać, że 'to są projekty fanów' to dopiero jest przesada..
Nie wklejałbym ich, gdyby takimi były.


Po prostu nie wiedziałem, że istnieje takie zestawienie wstępnych projektów coverów. Po drugie, w dzisiejszych czasach różnica między twórczością fanowską (chociażby na takich przykładach) a czymś nazwijmy to profesjonalnym, jest dość znikoma. Więc czasami ciężko to wyczuć. Uważam, że przesadą jest pisanie, że to przesada.

#31 matt

matt

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Konin

Napisano 08 lutego 2007 - 22:01

mysle ze wielu z nas nie wiedzialo o takim wydawnictwie, nie spotkalem go w empiku czy innej ksiegarni :wink:

#32 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 lutego 2007 - 23:25

Ja w życiu o tym nie słyszałem i nie uważam tego za przesadę, ale projekty do POPa są kosmiczne. YOU2 z Edgem albo Staring At The Sun z Bono. Podoba mi się też czerwone ATYCLB :)

#33 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 09 lutego 2007 - 04:37

dawno temu pisałam na hehu o tym wydawnictwie ;) i że mi się straszliwie marzy :roll:

I wcale Ci się nie dziwię, książka jest naprawdę świetna, szczególnie dla mnie i dla innych kolekcjonerów płyt i wydawnictw U2.
Dla mnie jest wyjątkowa jeszcze z tego względu, iż dostałem ją w prezencie od pewnej fanki U2, którą wielu z was zna z netu i ze zlotów, a na pierwszej stronie znajduje się własnoręczny autograf Steve'a Averill'a - szefa FOUR5ONE i głównego projektanta niemalże wszystkich okładek i grafik dla U2 :D
Dołączona grafika

A skoro podobają się wam te projekty, to jeszcze kilka aby zakończyć ten offtop w tym topicu.

The Joshua Tree
Dołączona grafika

Achtung Baby
Dołączona grafika

Zooropa
Dołączona grafika

A na koniec moja wizja (100%owa 'twórczość' fana :D) okładki Achtung Baby (był taki moment, że miała się ona nazywać 'Adam') - ze specjalną dedykacją dla wszystkich forumowych dziewcząt ... :D ;)
Dołączona grafika

No i jeszcze mała zagadka ...
Okładka, którego albumu U2, jako jedyna (!) nie została zaprojektowana i wykonana przez Steve'a Averill'a i FOUR5ONE?? I dlaczego..?

Pozdro
d//d

#34 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 09 lutego 2007 - 09:15

No i jeszcze mała zagadka ...
Okładka, którego albumu U2, jako jedyna (!) nie została zaprojektowana i wykonana przez Steve'a Averill'a i FOUR5ONE?? I dlaczego..?


Moim zdaniem jest to "Rattle And Hum", niestety nie wiem dlaczego - ale chętnie się dowiem:).

Pozdrawiam

roopa

#35 aps

aps

    Użytkownik

  • Members
  • 304 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:sosnowiec / krakówek

Napisano 09 lutego 2007 - 09:39

no jak dla mnie tez rattle and hum, ale dlaczego to juz nie mam pojecia. moze nie spodobaly mu sie piosenki i stwierdzil ze olewa taka plyte! ;) zarcik ofkoz!
Dołączona grafika

#36 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 09 lutego 2007 - 10:17

A mi sie zdaje, że Ta Amerykańska Wersja "Boy"a ....hmmm może sami amerykanie przerobili tą okładke? :wink:

#37 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 09 lutego 2007 - 13:19

A mi sie zdaje, że Ta Amerykańska Wersja "Boy"a ....hmmm może sami amerykanie przerobili tą okładke? :wink:


Też bym postawił na "Boya" w wersji amerykańskiej. Z tego co pamiętam to maerykańska wytwórnia mająca prawa do dystrybucji Boya na terenie USA zakwestionowała oryginalną okładkę twierdząc że może ona wywołać pedofilskie podteksty. Sporządzono więc tą amerykańską okładkę - myślę że nie było po prostu czasu na przygotowania innego projektu przez FOUR5ONE. :)

#38 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 09 lutego 2007 - 16:41

Chodziło o Rattle And Hum oczywiście...
Producent filmu Paramount Pictures wykładając kasę na film R&H zastrzegła sobie w kontrakcie prawo do okładki albumu i filmu.
Spotkali się i konsultowali projekty ze Stevem Averillem, jednak okładka nie powstala w FOUR5ONE.

#39 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 09 lutego 2007 - 17:00

Podzieliłem wątek, bo off top był bardzo duży a i bardzo ciekawy.

Niektóre alternatywne okładki podobają mi się bardziej niż oryginalne, na niektórych bym trochę zmienił i wybrał właśnie je. Rzecz gustu.
Zooropa, Joshua Tree i ATYCLB mają moim zdaniem najlepsze ze wszystkich proponowanych. Co do reszty.. zastanowiłbym się.

Novelty Act jest bardzo fajna, chyba moja ulubiona z tych odrzuconych, tyle że nie pasuje mi do tego albumu.

#40 likavitos

likavitos

    Użytkownik

  • Members
  • 192 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 09 lutego 2007 - 19:31

"Adam" jest genialny xD



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych