Skocz do zawartości


Zdjęcie

2009-08-09 - Zagreb, Croatia - Stadium Maksimir


302 replies to this topic

#1 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 31 marca 2009 - 12:39

http://www.ticketpro...4-U2info-1.html

#2 poplemon

poplemon

    Użytkownik

  • Members
  • 9 Postów
  • Skąd:tricity

Napisano 31 marca 2009 - 22:39

za u2.com

TWO NIGHTS IN ZAGREB
The August 10th show at Stadium Maksimir sold out in no time and a second Zagreb show has been added on August 9th.

We'll be emailing U2.com subscribers with details on the presale later today. Tickets go on sale to the general public this Friday, April 3rd.
Dołączona grafika

#3 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 01 kwietnia 2009 - 08:43

miał ktoś z Was sytuacje, że presale code odmawiał posłuszeństwa?

chce zakupić bilety na Chorwacje ale kod odrzuca.....

#4 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 01 kwietnia 2009 - 08:48

Bo za wcześnie wbijasz..
Pre-sale (dla grupy HORIZON) od 10:00 rano.

#5 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 01 kwietnia 2009 - 09:07

Bo za wcześnie wbijasz..
Pre-sale (dla grupy HORIZON) od 10:00 rano.


shame on me...
właśnie doczytałem że breathe od 15.00 ;)

btw ktoś się wybiera na ten show?

#6 edun007

edun007

    Użytkownik

  • Members
  • 53 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Siedlce

Napisano 02 kwietnia 2009 - 12:17

shame on me...
właśnie doczytałem że breathe od 15.00 ;)

btw ktoś się wybiera na ten show?



Ja bym się chętnie wybrała na pierwszy koncert do Zagrzebia 09.08.2009. Ale sama na pewno nie pojadę...... :)
Bilety idą na sprzedaż jutro...

#7 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 02 kwietnia 2009 - 13:54

w przedsprzedażny biletów na 2 chorwacje bilety najtańsze - te po 250 kun są już wyprzedane! mi na szczęscie udało się zakupić 4 na płytę po 500.

#8 edun007

edun007

    Użytkownik

  • Members
  • 53 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Siedlce

Napisano 02 kwietnia 2009 - 14:40

Dziś zamówiłam 3 biety do Chorwacji na płytę na 9 sierpnia. :)

Czy są jacyś chętni na wyjazd?


Aha, i biletów na płytę już nie ma w sprzedaży - SOLD OUT!!!

#9 acrobat

acrobat

    Użytkownik

  • Members
  • 84 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3City

Napisano 03 kwietnia 2009 - 18:36

Zostało jeszcze trochę biletów na najdroższą strefę. W zasadzie koncert sprzedał się niemal cały w jeden dzień, mimo że to już druga impreza. Może dodadzą jeszcze trzeci?

#10 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 03 kwietnia 2009 - 18:46

Chyba właśnie przez Zagrzeb tak słabo sprzedaje się nasz Chorzów. Widocznie to Chorwacja będzie celem wyprawy fanów z tych państw na które liczyliśmy. W lecie na pewno Chorwacja ma więcej walorów turystycznych niż nasz Śląsk. Dochodzi do tego fakt, że będzie to pierwszy koncert w Chorwacji, pierwszy też występ w państwie byłej Jugosławii po historycznym koncercie w Sarajewie. Chorwacja ma też lepszą "trasową" lokalizację - to tam udadzą się fani z Europy Południowej. U nas zaś w pobliżu jest Berlin, fanów ze Skandywanii ściągnął Goteborg.

Chorwacja liczy 4,5 mln mieszkańców, ceny biletów ma wyższe, PKB zbliżony do polskiego...
Dołączona grafika

#11 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 04 kwietnia 2009 - 10:45

sold out.

#12 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 04 kwietnia 2009 - 10:46

Tak, teraz to już pewne - cały Wschód pojechał na Chorwację, olewając Chorzów. Obawiam się, że to zaszkodzi naszym szansom na koncerty w przyszłości. Zawaliliśmy dokumentnie.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#13 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 kwietnia 2009 - 11:00

obyś nie miał racji ...

#14 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 04 kwietnia 2009 - 16:52

Tak, teraz to już pewne - cały Wschód pojechał na Chorwację, olewając Chorzów. Obawiam się, że to zaszkodzi naszym szansom na koncerty w przyszłości. Zawaliliśmy dokumentnie.


To, że Chorzów został olany to fakt. W czym jednak zawaliliśmy? To nie kwestia cen biletów, bo te w Chorawacji były droższe. Myślę, że jednak zdecydował syndrom "pierwszego koncertu" i większa atrakcyjność turystyczna Chorwacji. Udał się też na pewno zabieg "manipulacji daty pierwszego koncertu"...
Dołączona grafika

#15 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 05 kwietnia 2009 - 10:13

Zawaliliśmy, bo nie sprzedaliśmy biletów. Ile w tym było czyjej winy, to już mało mnie obchodzi.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#16 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 05 kwietnia 2009 - 10:40

Na drugim koncercie zależało chyba tylko nam, czyli najbardziej zagorzałym fanom zespołu. Osobiście nie widzę żadnych działań Live Nation zmierzających do zwiększenia zainteresowania biletami. Nie rozumiem też roli "patronów medialnych". Wydawało mi się, że ich rolą jest też zwiększania zainteresowania koncertem. A tak pierwszy przykład z brzegu - Onet.pl. Na tym portalu ostatnia informacja o koncercie w Chorzowie pojawiła się w przeddzień rozpoczęcia sprzedaży biletów. Logo "Onet.pl" pojawia się zaś na biletach, pojawi się zapewne na plakatach i spotach telewizyjnych reklamujących koncert (gdy będzień on już wyprzedany). Tak jakby nastąpiło odwrócenie - rolą koncertu jest reklamowanie jego patronów medialnych a nie odwrotnie...


Niestety słaba sprzedaż Chorzowa zapewne spowoduje, że ominie nas trasa w przyszłym roku. Dlaczego zespół ma bowiem znowu grać kosztem np. Czech, Słowacji czy Węgier? Cieszy to, że zespół planował zagrać u nas 2 razy. Trudno oczekiwać, aby zespół promował nas jeszcze poprzez obniżanie cen biletów czy przejmując działkę polskiego Live Nation w zakresie reklamy samego koncertu.
Dołączona grafika

#17 bart555

bart555

    Użytkownik

  • Members
  • 35 Postów
  • Skąd:Gdańsk

Napisano 05 kwietnia 2009 - 13:00

Cieszy to, że zespół planował zagrać u nas 2 razy.

Może mnie coś ominęło Mariusz, ale skąd ta pewność? Jakis konkretny argument? Sami sobie wkręciliśmy ten drugi koncert. Jakie mamy dowody że miał być? Przecieki z Eventimu? To, że kilka osób na forum pisalo że będzie na 100% drugi koncert? Kilkudniowa przerwa między koncertami?

To sa wszystko poszlaki i plotki. Nigdy się oficjalnie nie dowiemy, czy miał być drugi koncert bo nikt nam tego oficlanie nie powie.

#18 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 05 kwietnia 2009 - 13:04

Raczej miał być niż nie być. Satisfied? ;)

Napiszmy do nich wielki list otwarty z tysiącami podpisów "to nie nasza wina, to LiveNation" ;]

Użytkownik acr edytował ten post 05 kwietnia 2009 - 13:04


#19 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 05 kwietnia 2009 - 13:09

To sa wszystko poszlaki i plotki. Nigdy się oficjalnie nie dowiemy, czy miał być drugi koncert bo nikt nam tego oficlanie nie powie.


Dokładnie opieram się na tych poszlakach i plotkach, których jak dla mnie jest wystarczająco dużo. Nie posiadam żadnych oficjalnych informacji. Z terminarza wynika, że zespół przyjął jako zasadę dwukrotnego grania w danym miejscu. Patrząc na Zagrzeb nie mam wątpliwości, że gdyby pierwszy koncert sprzedał się u nas to mielibyśmy też drugi występ.
Dołączona grafika

#20 edun007

edun007

    Użytkownik

  • Members
  • 53 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Siedlce

Napisano 05 kwietnia 2009 - 13:14

A mi się wydaje, że początkowo miały być dwa koncerty, gdyż 4 lata temu Chorzów został wyprzedany w dwa dni.

Zarówno w Esce Rock jak i radiowej Trójce (np. Piotr Kaczkowski) wspominali o drugim koncercie, zanim jeszcze pierwszy trafił do sprzedaży.
Niestety ceny na trybuny są za wysokie - w porównaniu z cenami sprzed 4 lat to prawdziwa przepaść.....

Ktoś tu już wspomniał, że wschód ruszył na Chorwację i to chyba jest prawda, bo chociaż ceny na koncert w Zagrzebiu są porównywalne do tych w Polsce dwa koncerty zostały wyprzedane.... Trybuny kosztują tyle samo, a płyta jest nawet droższa tj. 300zł (500KN) + opłaty tranzakcyjne co wyniesie grubo ponad 300zł.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych