Skocz do zawartości


Zdjęcie

AKCJA FLAGA pt.2


819 replies to this topic

#1 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 24 marca 2009 - 23:22

Czyli, tworzymy kolejną FLAGĘ! :)

W tym miejscu:
Wszystko, co ustaliliśmy, co do czego się zgadzamy, do czego niektórych trzeba jeszcze przekonać.
Damy radę. Postanowione. Robimy to! :)


Strony akcji:
www.u2flaga.pl
akcjaflaga.u2.pl


INFO DLA MEDIÓW (plik .PDF)

plik zip zawierający:
- notkę prasową
- link do filmu History of the Flag
- grafiki na serwisy społęcznościowe (NK, grono, facebook itd)
- linki i animowane gify do bannerów do umieszczania na stronach, w sygnaturach i podpisach
Do pobrania tutaj:
Flaga 2009 - materiały

FLAGA 2009 - materiały 1.1
(to co powyżej + grafika by czarodziej i link do strony flagowej)
(Dzięki Olive!)

Napisali o nas: Onet.pl, Interia.pl, Dziennik.pl, Infomuzyka.pl

Wspierają nas również: Live Nation, Program 3 Polskiego Radia, Radio Merkury, Eska Rock, Telewizja TVN, Dziennik, Polska Glos Wielkopolski, U2-site.com, u2.com.pl, u2poland.com


(z czasem będziemy aktualizować powyższe dane)


W kontekście forum:
Czas się tym zająć poważnie. Skończyć z dyskusjami o ludziach pociskach i sylwetkach Wałęsy z waty cukrowej.
Koniec z rzucaniem nierealnych pomysłów, wprowadzaniem zamieszania, robieniem sobie przesadnie jaj. Po prostu, zajmijmy się tym poważnie, zamiast rozmieniać na drobne, bo tylko tak uda nam się coś zrobić. Wiemy doskonale, po kilkumiesięcznej dyskusji, że to jedyny sensowny, realny i wykonywalny duży pomysł. Skupmy się na nim. Skupmy się na ustaleniu planu działania, organizacji, promocji akcji. Po prostu to zróbmy, jak ściśle i jasno określone zadanie do wykonania.

I może przytoczę po prostu post Zbycha:

Czcigodni Wierni :)

Na wstepie dementuje nie jestem Bogiem, co najwyzej Ojcem Chrzestnym!

Nie czuje sie lepszy od nikogo ale milo mi ze macie dla mnie taki szacunek
i bardzo to sobie cenie, bo malo jest rzeczy w zyciu tak milych i cennych.

Ciesze sie bardzo ze czeka nas kolejne wyzwanie... i mam przeczunie ze nie jedno:)

DO RZECZY:

Pomyslow bylo wiele, wiele z nich ciekawych ... ALE intuicja poparta
doswiadczeniem podpowiada - ONLY FLAG CAN LEAVE SUCH A MARK




1) SPRAWDZAJA SIE TYLKO PROSTE W REALIZACJI POMYSLY

2) NA KONCERCIE BEDZIE 70+ tys LUDZI... w tym ok 2-5tys FANOW!

3) PRZEKAZ MEDIALNY MUSI BYC CZYTELNY I ZROZUMIALY DLA KOWALSKIEGO - patrz pkt B

4) ZOSTALISMY ZAPAMIETANI DZIEKI FLADZE (HIGHLIGHT OF VERTIGO TOUR!)

5) SAM BONO POWIEDZIAL ZE CHCE ZNOW ZOBACZYC FLAGE (DUBLIN LUTY 2009!)


6) daleki jestem od NACJONALIZMU.. ale BIALO CZERWNE jest POLSKIE a dzieki temu kazdy z 70+ tys sie z tym identyfikuje a to da nam sukces!



mozemy pomyslec o jakies dodatkowej akcji, ale bardziej w ramach forum i NIE NAGLASNIAC SPECJALNIE poza nim.. dlaczego?! (vide C) pamietacie koncert Depeche Mode w Spodku 2006?
mial byc napis na trybunie, roze i cos jeszcez 3w1... co z tego wyszlo NIC! - a Depeche sa bardziej zorganizowani!

DLATEGO NIE WYWAZAJMY OTWARTYCH DRZWI

360 stopni daje nam jeszcze 1 ukryty bonus... kazdy bez odwracania sie bedzie mogl zobaczyc NASZE - POWTWARZAM - NASZE wspolne dzielo!

tego widoku gdy w Chorzowie stojac pod "sluchawka" obrocilem sie do tylu nigdy nie zapomne,
teraz jest szansa zrobic to bez odwracania sie!

w porownaniu do 2005 roku mamy wiele asow w rekawie:

0) ostatnio bylo duzo niedowiarkow, teraz... absolutnie kazdy bedzie bialy lub czerwony!
1) przetarte szlaki w mediach
2) wieksza przychylnosc mediow jeszcze nie przetartych
3) wiare w to ze sie udalo i uda sie znowu
4) NYD u nas zagraja na 100000%
5) wyobrazacie osbie potencjalne DVD bez flagi? JA NIE!?

6) jak wszystko sie uda juz w sobote narobimy szumu ;P

WHITE AND RED HORIZON - only FLAG can leave such a mark!

Godfather
ZBYCH

ps. plyta CZERWONA, trybuny BIALE #3 :)


Amen.

I jeszcze jedno: jakiekolwiek offtopy i posty o głupotach niezwiązanych nijak ze sprawą, będziemy stąd od razu słać w kosmos, bez pytania. Pozdro i lecimy z tym szitem! :)

Użytkownik bee edytował ten post 27 marca 2009 - 15:22


#2 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 24 marca 2009 - 23:29

O! to to.
W końcu.
Niedługo powstaną bannery-gify i inne promo-obrazki.
Apeluję o wklejanie ich jako avatary, sygnaturki itp, bo przecież istniejecie pewnie także i na innych forach nie koniecznie muzycznych i innych portalach.
Wklejajcie na NK, na Last'cie i gdzie tylko popadnie, jeśli ktoś ma jakiś fajny projekt, code, whateva niech zapodaje tu.
A nuż się przyda.
Wielką promocję Akcji Flaga '09 czas zaczynać!

#3 olive

olive

    Zooming in, zooming out

  • Members
  • 3 377 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 24 marca 2009 - 23:31

ONLY FLAG CAN LEAVE SUCH A MARK



ufff... :)
to może jakieś konkrety?

czy ktoś z obecnych lub nieobecnych byłby w stanie wyprodukować odpowiedni banner w języku tutejszym, niemieckim oraz inglisz?
możnaby poprosić adminów stron róznych o podwieszenie...

jest jeszcze trochę czasu na nękanie współplemieńców i mediów, ale warto być przygotowanym...

POLAND ON THE HORIZON



#4 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 24 marca 2009 - 23:34

Promo-obrazki, animowane gify mógłbym zrobić w godzinkę, problem w tym, że jestem w W-wie, z dala od mojego kompa, na którym jest niezbędne oprogramowanie.
Mogę zrobić po weekendzie ale do tego czasu pewnie będzie już masę projektów.
Są tu zdolni ludzie.

#5 czarodziej

czarodziej

    Użytkownik

  • Members
  • 44 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 marca 2009 - 10:47

Witam,

robiłem to całe 2 minuty. Nie traktuję tego, jako coś skończonego i ostatecznego, nie. To tylko szkic, coś, od czego, jeśli się przyjmie, można wyjść dalej z jakimiś poprawkami. A wygląda tak jak poniżej. Powtarzam, to nie jest dopracowane, więc nie najeżdżajcie na mnie jakby co:) Jeśli macie jakieś uwagi, mogę poprawiać w miarę na bieżąco;)

akcjaflaga2.jpg

#6 olive

olive

    Zooming in, zooming out

  • Members
  • 3 377 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25 marca 2009 - 11:22

Zbych popełnił to co w sygnaturze obecnie posiadam...
mam nadzieję, że się nie obrazi za tak niecne nadurzycie praw autorskich ;)

#7 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 25 marca 2009 - 11:26

Zbych popełnił to co w sygnaturze obecnie posiadam...
mam nadzieję, że się nie obrazi za tak niecne nadurzycie praw autorskich ;)

Nie widzimy obrazka :(

#8 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 25 marca 2009 - 11:58

Tylko trzeba zaznaczać, że flagę robimy na obu koncertach :P
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#9 yloona

yloona

    Użytkownik

  • Members
  • 57 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 25 marca 2009 - 12:04

Witam,

robiłem to całe 2 minuty. Nie traktuję tego, jako coś skończonego i ostatecznego, nie. To tylko szkic, coś, od czego, jeśli się przyjmie, można wyjść dalej z jakimiś poprawkami. A wygląda tak jak poniżej. Powtarzam, to nie jest dopracowane, więc nie najeżdżajcie na mnie jakby co:) Jeśli macie jakieś uwagi, mogę poprawiać w miarę na bieżąco;)

akcjaflaga2.jpg



dół suuper!! Chorzów z datą też. Nie podoba mi sie czcionka do tekstu "Only...". Z pewnością znajdziesz lepszą [albo jednak pokombinować z tymi, których użyłeś niżej?]. Wydaje mi się, że wtedy informacja o białych trybunach i czerwonej płycie będzie fajniej wygladała.
Qrde, ale dół mi się podoba baaaaardzo :)

#10 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 marca 2009 - 12:09

czcionka to moze nloth co?

#11 yloona

yloona

    Użytkownik

  • Members
  • 57 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 25 marca 2009 - 12:12

czcionka to moze nloth co?



nooo, coś w tym stylu

#12 olive

olive

    Zooming in, zooming out

  • Members
  • 3 377 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 25 marca 2009 - 12:42

Nie widzimy obrazka :(


pojawia sie i znika :(
co za glupia stronka...

moze teraz sie uda...

Dołączona grafika

#13 ZBYCH

ZBYCH

    Użytkownik

  • Members
  • 486 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 25 marca 2009 - 12:48

wypowiem sie jeszcze dzis ale pracy za duzo chwilowo... na koniec dnia siadam tu i najwyzej posiedze dluzej w robocie

#14 aps

aps

    Użytkownik

  • Members
  • 304 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:sosnowiec / krakówek

Napisano 25 marca 2009 - 13:10

pojawia sie i znika :(
co za glupia stronka...

moze teraz sie uda...

Dołączona grafika


fajne - przekaz jasny i czytelny, ale kolory dałabym ciut bardziej wyraziste, bo trochę ginie :)
Dołączona grafika

#15 Biggerman

Biggerman

    Użytkownik

  • Members
  • 17 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Toruń - Złocieniec

Napisano 25 marca 2009 - 13:12

Witam jestem z forum Pearl Jamowego wishlist. Sami mieliśmy już kilka podobnych akcji, w tym znaną co niektórym You Forgot Poland(która jak wierzymy sprowadziła zespół do kraju(więcej na forum w temacie Pearl Jam, albo u nas Wishlist Forum .
Jeśli już ktoś zrobi baner to dobrze by pod nim między innymi można było podejrzeć w celach promocyjnych filmik zbychowy z poprzedniej [url="http://"http://www.youtube.com/watch?v=Nq-Aiz-G4Iw"]flagi[/url] (dziwne ,że nie macie tu na forum takiego podlinka to wrzucania filmików youtubowych działa to po wpisaniu tu adres (sorry za oftop dla adminów) Widać, że zrobił nawet na fanach z zagranicy nie małe wrażenie. Miałem mały pomysł by zrobić zielony stadion zamiast flagi Irlandii w czasie SBS, o czym pisałem właśnie na youtube przy okazji wypowiedzi na temat flagi 2005 ale na mieszanie i nowe pomysły już pewnie za późno.
Co do pomysłów na razie bardziej mi się podoba ten czarodziejski z zarysem stadionu jako flagi.
Pozdrawiam.

#16 kinia2742

kinia2742

    Użytkownik

  • Members
  • 55 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Bydgoszcz

Napisano 25 marca 2009 - 13:21

jakieś forum też myśli nad akcją flagi i na dodatek wpadli, by przy Sunday Bloody Sunday utowrzyć flagę Irlandi. niech ktoś z forum zbluzga ich i powie, że na tej stronie u Was wszystko jest obmyślane i niech sobie darują ;)
link do forum: http://forum.u2.com....php?f=28&t=2580
pozdrawiam.
One love. One life.

#17 Sunrise

Sunrise

    Użytkownik

  • Members
  • 53 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Pruszcz Gdański

Napisano 25 marca 2009 - 13:47

jakieś forum też myśli nad akcją flagi i na dodatek wpadli, by przy Sunday Bloody Sunday utowrzyć flagę Irlandi. niech ktoś z forum zbluzga ich i powie, że na tej stronie u Was wszystko jest obmyślane i niech sobie darują ;)


Wg mnie biało-czerwona flaga jest jedynym słusznym pomysłem, ale żeby od razu bluzgać innych za to, że mają inny pomysł? :blink: Takim sposobem na pewno nikogo nie przekonasz.
Mam nadzieję, że to tylko żart a ja się na nim nie poznałam ;)

#18 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 25 marca 2009 - 13:47

Była tu już o tym rozmowa (w starym wątku 'you're welcome to poland, u2') i sprawa jest mam nadzieję do rozstrzygnięcia w najbliższym czasie. Jakoś damy radę.

Co do baneru - kolory zdecydowanie ostrzejsze.

@Biggerman: miło widzieć kogoś z zacnego pj-forum u nas :) Ale o innych pomysłach już nie dyskutujemy i postarajmy się nie robić off topów. W każdym razie, każda pomoc przy organizacji flagi się przyda i mam nadzieję że możemy na nią liczyć :)

Użytkownik acr edytował ten post 25 marca 2009 - 13:48


#19 Biggerman

Biggerman

    Użytkownik

  • Members
  • 17 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Toruń - Złocieniec

Napisano 25 marca 2009 - 14:19

Była tu już o tym rozmowa (w starym wątku 'you're welcome to poland, u2') i sprawa jest mam nadzieję do rozstrzygnięcia w najbliższym czasie. Jakoś damy radę.

Co do baneru - kolory zdecydowanie ostrzejsze.

@Biggerman: miło widzieć kogoś z zacnego pj-forum u nas :) Ale o innych pomysłach już nie dyskutujemy i postarajmy się nie robić off topów. W każdym razie, każda pomoc przy organizacji flagi się przyda i mam nadzieję że możemy na nią liczyć :)

Dzięki za powitanie. Jak już pisałem:

ale na mieszanie i nowe pomysły już pewnie za późno.

Pomysł irlandzkiej flagi nie jest nowy i już widzę na stadionie ze sceną 360. i fanami dookoła irlandzką flagę ciekawe gdzie byłby początek i czy flaga nie wyglądała by na włoską, albo wybrzeża kości słoniowej.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika :lol: Stąd po prostu i tak lekko już zbyt późna i utopijna idea zielonego stadionu.

#20 Mars_2000

Mars_2000

    Użytkownik

  • Members
  • 804 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:3city

Napisano 25 marca 2009 - 14:27

Taki "zielony stadion" to jeszcze może i by wypalił, ale pod warunkiem, że cały byłby zielony - bez podziałów na sektory i pozostałe 2 kolory z flagi Irlandii.

Natomiast, ja uważam że po prostu biało czerwona flaga zrobiona jeszcze raz, tylko że teraz z większym rozmachem i lepszym przygotowaniem odniesie lepszy skutek i efekt na nas wszystkich (i na U2 oczywiście) niż ta sprzed 4-ech lat.

Więcej "programów artystycznych" bym nie forsował, bo nie wypalą (o czym znawcy tematu już się wypowiadali), a poza tym to nie będzie otwarcie olimpiady w Pekinie a żywiołowy i spektakularny koncert najlepszego na świecie zespołu rockowego.

Ja podpisuję się wyłącznie pod pomysłem flagi PL.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych