Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy będzie "Trzeci Chorzów" w 2010?


290 replies to this topic

#41 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 24 marca 2009 - 17:31

dzwoniłem do livenation na wiadome pytanie uzyskałem odp: "nie wiemy czy będzie 2 koncert", światełko w tunelu?

#42 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 24 marca 2009 - 17:35

Sprawa jest teraz jaśniejsza: Eventim gówno wie ( ten mail rano to pewnie od jakiegoś mało zorientowanego gościa z działu obsługi klienta, który sobie wszedł na U2.com i zobaczył że jest tylko jeden Chorzów, no to odpisał zgodnie z prawdą, że drugiego nie ma.. ), a LiveNation jeszcze nie wie.

No to niech mi ktoś to wyjaśni - skoro ceny na Chorzów są dla Europy atrakcyjne, czemu Europa nie kupuje ?? Możliwe, że Chorzów pada ofiarą innych dostawek - ludzie by kupili na Chorzów, ale skoro ciągle pojawiają się drugie Paryże i Londyny, to wolą tam ( mogło też zaszkodzić dołożenie Gelsenkirchen akurat wtedy, gdy zaczynała się sprzedaż na Chorzów ).. całkiem możliwe, że Chorzów zejdzie w 15 minut zaraz po ostatniej dostawce na zachodzie. Tylko czy to nie będzie za późno ? Może LN ma na razie związane ręce, bo nie wie, ile jeszcze będzie dostawek.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#43 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 24 marca 2009 - 17:47

No to niech mi ktoś to wyjaśni - skoro ceny na Chorzów są dla Europy atrakcyjne, czemu Europa nie kupuje ??

dobre pytanie, tym bardziej że vertigowy chorzów ma już niemal status legendarnego, wzmianka w u2 by u2, ostatnia wypowiedz larrego nt blueprint momentu z kariery u2 gdzie wymienił wlasnie polski koncert...myslalem ze dzieki temu hajpowi Europa chetnie wpadnie.

http://www.eventim.d...;from=erdetaila

...no ale jeśli na niemieckim eventimie miejsca na płyte są po 195 € !

#44 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 24 marca 2009 - 18:17

210 € czy 300 € ?
u nas trybuna za 100 €
każda kwota poniżej 100 € jest dla mnie wyznacznikiem że taniej


Ceny w Zagrzebiu (za stroną http://www.ticketpro...216-U2info.html:

Ticket prices:

Tribune North 250 Kn

Floor 500 Kn

Tribune South/East/West 750 Kn

Tribune Lower 1000 Kn

West tribune lodges 2000 Kn


1 kuna = 0.6084 zł

Tak więc:

Tylnia trybuna: 152,10 zł
Płyta: 304,20 zł
Trybuny główne: 456,30 zł
Dołączona grafika

#45 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 24 marca 2009 - 18:24

Ciekawe skąd ta monstrualna różnica w cenach na płytę. Płyta w Chorzowie była atrakcyjna, trybuny już nie są.. właśnie sobie poprzeglądałem zagraniczne fora, i prawie nikt nie bierze Chorzowa pod uwagę, wszyscy tylko Milan, Barcelona, Amsterdam, Berlin itd.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#46 figora

figora

    Użytkownik

  • Members
  • 115 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 marca 2009 - 18:31

Nie wiedzą co tracą.

#47 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 24 marca 2009 - 18:36

może poprzedzając akcję flagową zorganizujmy na forach u2 akcję "Europe please help us in selling out first Chorzów! gig" :lol: jakiś biało-czerwony PR wśród europejskich fanów przydałby sie i mógłby być pomocny w wyprzedaniu 1 chorzowa.

#48 Olenka

Olenka

    Użytkownik

  • Moderatorzy
  • 2 648 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:3miasto

Napisano 24 marca 2009 - 18:44

Ciekawe skąd ta monstrualna różnica w cenach na płytę. Płyta w Chorzowie była atrakcyjna, trybuny już nie są.. właśnie sobie poprzeglądałem zagraniczne fora, i prawie nikt nie bierze Chorzowa pod uwagę, wszyscy tylko Milan, Barcelona, Amsterdam, Berlin itd.


tzn. mi się to wydaje oczywiste, że ludzie wybieraja się raczej do tych miast a nie do Chorzowa...u nas już nie ma tanich biletów są tylko bilety drogie na trybuny i one są w podobnych cenach jak w Milanie czy Barcelonie. Do Barcelony i Milanu jest bardzo dużo tanich lini a tym samym łatwy dojazd. Poza tym fan zza granicy raczej pojedzie do miasta które wie gdzie jest na mapie bez sprawdzania...

#49 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 24 marca 2009 - 18:48

No właśnie o to mi chodzi. Ale tam bilety się wyprzedają od razu. Więc komu się nie udało kupić np. na Paryż, mógłby kupić na Chorzów. Lepiej już chyba jechać do Polski, niż nie jechać w ogóle. Tyle, że zapewne ci, którym się nie poszczęściło wciąż czekają na dostawki bliżej. Bardzo dużo osób interesuje się np. Barceloną, a tam wciąż jest miejsce nawet na dwa kolejne koncerty.

może poprzedzając akcję flagową zorganizujmy na forach u2 akcję "Europe please help us in selling out first Chorzów! gig" jakiś biało-czerwony PR wśród europejskich fanów przydałby sie i mógłby być pomocny w wyprzedaniu 1 chorzowa.


Najpierw może dobrze byłoby to zrobić w Polsce, bo tak se wszedłem na forum muzyczne Gazeta.pl, i tam koncert w Chorzowie nie ma nawet wątku (!). Jak to właściwie jest z jego promocją ? Plakatów też nigdzie nie widziałem..
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#50 Dev

Dev

    Użytkownik

  • Members
  • 44 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 marca 2009 - 18:58

Najpierw może dobrze byłoby to zrobić w Polsce, bo tak se wszedłem na forum muzyczne Gazeta.pl, i tam koncert w Chorzowie nie ma nawet wątku (!). Jak to właściwie jest z jego promocją ? Plakatów też nigdzie nie widziałem..



Odnoszę podobne wrażenie. Takie "tajniaczenie" się długo najpierw z datą, potem z cenami. A jak już poznaliśmy ceny to wielu szczęka opadła.
Wykombinowali sobie minimalne koszty, maksymalny zysk. Skoro u2 przyjeżdża do Polski to fani się pozabijają ale wykupią nawet najdroższe bilety.
A promocja nikła. Wcale tak nie jest, że wszędzie o tym mówią. Właśnie myślę, że do potencjalnych nabywców sektorów (zwłaszcza za taka cenę!) info dociera w kiepski sposób.

#51 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 24 marca 2009 - 19:00

Pewnie będzie tak jak w przypadku DM - reklamy w radiu i TV w momencie kiedy wszystkie bilety już dawno zostały wyprzedane :lol:

#52 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 24 marca 2009 - 19:04

A jak sprzedawali bilety normalnie, tzn. w Empikach, to plakaty powiesili, bo w takiej sytuacji to było oczywiste..
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#53 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 24 marca 2009 - 19:04

Generalnie LajwNejszyn dało ciała na całej linii, od ceny po promocje i po system sprzedaży.
Nadal wierzę w drugi koncert, zbyt dużo było potwierdzeń z różnych źródeł, zbyt dużo nie-zaprzeczeń. Problem w tym, że LN może nagle stwierdzić że cenami faktycznie sobie stopę albo inne organa dolne odstrzeliło i powiedzieć - no dobra, trudno, to się przynajmniej nie pchajmy dalej z kosztami.

#54 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 24 marca 2009 - 19:17

Trochę mi to wszystko wygląda tak jakby nasz Live Nation szykował się od początku na jeden koncert (na co wskazuje początkowe ustalenie daty sprzedaży biletów w punktach sprzedaży na 27.03), a później nagle podjęto jakieś próby szybszej sprzedaży biletów i rzucono je wcześniej do Emipików. Promocja koncertu rzeczywiście też leży na całej linii. W takim np. Onecie (patron medialny koncertu) o koncercie w Chorzowie można było dowiedzieć się jedynie z newsa w przeddzień sprzedaży biletów. Czyżby było tak jak pisałem już wcześniej i naszemu LN nie kalukował się drugi koncert? :(
Dołączona grafika

#55 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 24 marca 2009 - 19:23

z mapki ticketrpo wynika ze koncert jest juz znacznie wyprzedany, pozostają sektory 18, 19 (prawie całe puste) oraz w 1/3 zajęty s. 23 oraz ponad połowa zajęta s. 24 reszta nawet te za 825 są w zdecydowanej większości już niedostepne. dobry prognostyk?

#56 Look

Look

    Użytkownik

  • Members
  • 647 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 24 marca 2009 - 19:36

z mapki ticketrpo wynika ze koncert jest juz znacznie wyprzedany, pozostają sektory 18, 19 (prawie całe puste) oraz w 1/3 zajęty s. 23 oraz ponad połowa zajęta s. 24 reszta nawet te za 825 są w zdecydowanej większości już niedostepne. dobry prognostyk?


Pytanie na ile te dane są wiarygodne. Jeżeli rzeczywiście zostały te miejsca to mozna się pokusić o 2 gig.

#57 spider31

spider31

    Użytkownik

  • Members
  • 23 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 24 marca 2009 - 20:21

też nie wiem co to za "zabieg marketingowy" ;)
zamiast promować przed sprzedażą biletów żeby ludzi zachęcić to promocja ( o ile można "to" tak nazwać ) i reklamy ruszą jak już będą wykupione wszystkie bilety..
I komu wtedy będzie promocja potrzebna??? :blink:
Wszyscy którzy mają bilety wiedzą, że jest koncert, a reszta i tak nie zobaczy koncertu w TV wiec pytam się LN: WTF? ;)

Szczerze nie widziałem żadnej reklamy "na" mieście, coś tam ktoś przebąkiwał w radio, ale nic konkretnego wiec nic dziwnego, że na koncert w Chorzowie nie zostały wyprzedane jeszcze wszystkie tickety jakby była jakakolwiek akcja promocyjna, już byśmy rezerwowali bilety na drugi Chorzów..:)
5 piw proszę..

#58 Lmollu

Lmollu

    Użytkownik

  • Members
  • 1 003 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 24 marca 2009 - 20:35

A jeszcze przedwczoraj, nawet wczoraj, byłem pewien, że dostaniemy ten drugi koncert... Teraz szanse spadły do 50%. Jeśli jutro nic się nie ruszy to czarno to widzę...

#59 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 24 marca 2009 - 21:16

ale w końcu 3. dublin też jeszcze nie ogłoszony a ma byc na 99%
nie traćmy nadziei

a swoją drogą, faktycznie z tą promocją coś nie tak.
ludzie, którzy nawet lubią U2 i poszliby na koncert, nie wiedzą nic na ten temat, poza tym, że ma być w tym roku.
spotkałam się ze sporym zdziwieniem, kiedy informowałam znajomych, że na płytę biletów już nie ma - nie mieli pojęcia, że sprzedaż ruszyła

podsumowujac - lajv nejszyn to dziwna firma

#60 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 24 marca 2009 - 21:18

Szczerze nie widziałem żadnej reklamy "na" mieście, coś tam ktoś przebąkiwał w radio, ale nic konkretnego wiec nic dziwnego, że na koncert w Chorzowie nie zostały wyprzedane jeszcze wszystkie tickety jakby była jakakolwiek akcja promocyjna, już byśmy rezerwowali bilety na drugi Chorzów..:)

Po co wydawać $ na reklamę skoro show praktycznie wyprzedany??
Na moje oko pozostało nie więcej jak 3-4 tys biletów.

A jeszcze przedwczoraj, nawet wczoraj, byłem pewien, że dostaniemy ten drugi koncert... Teraz szanse spadły do 50%. Jeśli jutro nic się nie ruszy to czarno to widzę...

Po czym wnosisz, że nie będzie?
Koncert nr 2 będzie, bilety jeszcze w tym tygodniu, a najpóźniej w przyszłym.
Stawiam krzynkę piwa na zlocie jak nie będzie.
Rzekłem.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych