Skocz do zawartości


Zdjęcie

POSPOLITE RUSZENIE - z 38 miast w Polsce do Chorzowa


89 replies to this topic

#1 mhl999

mhl999

    Użytkownik

  • Members
  • 41 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:swd

Napisano 15 marca 2009 - 16:31

Posted Image

#2 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 15 marca 2009 - 17:45

Rozumiem że tak:
1. w cenę wlicza się dojazd i powrót po koncercie.
2. powrót jest po pierwszym koncercie, a co jeśli chcemy zostać na ewentualny drugi lub po prostu zostać?
3. pytanie - o której godzinie W-wa dojechałaby do Chorzowa?

Użytkownik acr edytował ten post 15 marca 2009 - 17:46


#3 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 15 marca 2009 - 18:28

na pewno nie na początek kolejki pod scenę :D
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#4 krewetka

krewetka

    Użytkownik

  • Members
  • 220 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:trójmiasto

Napisano 15 marca 2009 - 18:47

Ale rezerwacja chyba nie zobowiązuje mnie do kupna biletu? Na stronie nic o tym nie piszą, a żeby otrzymać dalsze informacje trzeba podać szczegółowe dane takie jak pesel. Czy ktoś wie, jak to wygląda?

#5 Gringo

Gringo

    Użytkownik

  • Members
  • 258 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Golub-Dobrzyń

Napisano 15 marca 2009 - 19:19

Ej, no super pomysł... Martwiłem się jak dotrzeć na miejsce, a tu jednak dość ciekawa propozycja... Może skorzystam :)

#6 mhl999

mhl999

    Użytkownik

  • Members
  • 41 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:swd

Napisano 15 marca 2009 - 19:38

acr
1. w cenę wlicza się dojazd i powrót po koncercie.
tak, podane ceny są cenami za przejazd w 2 strony

2. powrót jest po pierwszym koncercie, a co jeśli chcemy zostać na ewentualny drugi lub po prostu zostać?
jeśli chcesz zostać wtedy wybierasz "przejazd do Chorzowa- 80% ceny"
jeśli będzie drugi koncert to postaramy się przygotować dodatkową ofertę tak abyś mógł być na 2 koncertach i wrócić naszym transportem
to wymaga jednak przeliczenia osób, które wybiorą taki wariant

3. pytanie - o której godzinie W-wa dojechałaby do Chorzowa?
powiem tak, wszystko zależy od liczby postojów po drodze oraz sytuacji na drodze
większość autokarów w przypadku wyjazdu na Metallice była w Chorzowie między 13:15 a 14:15
w przypadku Chorzowa mamy prostą zasadę aby uniknąć zbędnych postojów - pierwszy autokar, który zjedzie dostaje od nas beczkę piwa :D
tak naprawdę walka jest o 2 beczki - o pierwszą walczą Szczecin, Gdynia, Olsztyn, Białystok o drugą pozostałe kierunki. rekordzistami była ekipa z Olsztyna, zero postojów po drodze poza tymi wynikającymi z czasu pracy kierowcy. efekt? w Chorzowie zameldowali się kilka minut po 11:00, musieli poczekać aż dojedziemy, bo tak szybko nikogo się nie spodziewaliśmy :lol:

Ceasar_Of_Rome_Forrever
na pewno nie na początek kolejki pod scenę
słyszę to wielokrotnie praktycznie przed każdym koncertem, potem okazuje się, że spokojnie można było się dostać bez większego problemu.
faktem jest, że jest jeszcze coś takiego jak atmosfera oczekiwania, kto był to wie :rolleyes:

krewetka
Ale rezerwacja chyba nie zobowiązuje mnie do kupna biletu? Na stronie nic o tym nie piszą, a żeby otrzymać dalsze informacje trzeba podać szczegółowe dane takie jak pesel. Czy ktoś wie, jak to wygląda?
rezerwacja w żaden sposób nie zobowiązuje do zakupu biletu na koncert, mowa jest o opcji
przykład masz tutaj http://www.topbilety.pl/madonna/
gdzie w opcji "dodatkowo zamawiam:" możesz wybrać bilet lub nie
jest to po prostu kwestia wygody, nie wszyscy zdobędą bilety od razu i zapewne obudzą się jak już nie będzie biletów,
wówczas taka opcja jest dla niejednego wybawieniem z faktu przespania zakupu biletu na koncert



w uzupełnieniu informacji dodam, że w Chorzowie mamy wyznaczony oddzielny parking, tylko i wyłącznie dla naszych autokarów
korzystne jest jego umiejscowienie ok 600m od bramy numer 1. pozostałe parkingi to ok.1,5 km
każdy z autokarów jest odpowiednio oznaczony tablicą wyjazdową z nazwą miasta.
na 5 dni przed koncertem każdy z uczestników wyjazdu otrzymuje mailem bilet na wyjazd wraz z informacją, którym jedzie autokarem.
oznaczenia są bardzo proste autokar 1 - numer biletu 1xy, gdzie "1" to numer autokaru, xy pozycja na liście wyjazdowej.
po koncercie przy bramie 1 stawiamy swoje flagi na 4,5 metrowych masztach. wszystkim uczestnikom pospolitego ruszenia zalecamy spotkać się przy takiej fladze aby później przemaszerować do autokarów. mimo, że odległość jest bliska i pozornie łatwo trafić wiem, że w nocy świat wygląda zupełnie inaczej i łatwo się zgubić.

#7 krewetka

krewetka

    Użytkownik

  • Members
  • 220 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:trójmiasto

Napisano 15 marca 2009 - 20:24

krewetka
Ale rezerwacja chyba nie zobowiązuje mnie do kupna biletu? Na stronie nic o tym nie piszą, a żeby otrzymać dalsze informacje trzeba podać szczegółowe dane takie jak pesel. Czy ktoś wie, jak to wygląda?
rezerwacja w żaden sposób nie zobowiązuje do zakupu biletu na koncert, mowa jest o opcji
przykład masz tutaj http://www.topbilety.pl/madonna/
gdzie w opcji "dodatkowo zamawiam:" możesz wybrać bilet lub nie
jest to po prostu kwestia wygody, nie wszyscy zdobędą bilety od razu i zapewne obudzą się jak już nie będzie biletów,
wówczas taka opcja jest dla niejednego wybawieniem z faktu przespania zakupu biletu na koncert


Ale mi nie chodziło o bilet na koncert :P Rozumiem ,że rezerwacja do niczego nie zobowiązuje, po prostu albo wpłacę w przeciągu 10 dni kasę, albo nie i rezerwacja przepadnie. Ale fajnie , że w przypadku nie dostania biletu na koncert topbilety.pl staja się tak jakby kołem ratunkowym ;)

Użytkownik acr edytował ten post 15 marca 2009 - 20:42


#8 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 15 marca 2009 - 21:03

słyszę to wielokrotnie praktycznie przed każdym koncertem, potem okazuje się, że spokojnie można było się dostać bez większego problemu.
faktem jest, że jest jeszcze coś takiego jak atmosfera oczekiwania, kto był to wie


Ja z Wami nie jadę bo jadę z Wlkp
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#9 AAA1990

AAA1990

    Użytkownik

  • Members
  • 18 Postów

Napisano 16 marca 2009 - 19:53

Zacny pomysł, oczywiście kilka pytań:
1) Czyli będzie możliwość zakupienia biletu u was, w razie jakby ktoś naprawdę się obudził z ręką w nocniku?:) I to na płytę? W cenie takiej, jak na Livenation?
2) Czy z każdego miasta wyjeżdża jeden autobus?
3) Mam się spieszyć z rezerwacją?:)

#10 krewetka

krewetka

    Użytkownik

  • Members
  • 220 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:trójmiasto

Napisano 17 marca 2009 - 22:01

Jakie są Wasze opinie o topbilety.pl? czytałam sporo w necie, na allegro praktycznie 100% pozytywnych opinii, ale na rożnych forach spotkałam się ze sporą ilością negatywnych...Może ktoś z Was już korzystał z usług tej firmy i może coś powiedzieć na jej temat?

#11 totti83

totti83

    Użytkownik

  • Members
  • 59 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Ruszów

Napisano 17 marca 2009 - 23:55

ja korzystałem raz,pewnie teraz znów to zrobię.

Plusy sa oczywiste, wygodna podróż za przyzwoita cenę.Kto jechał pkp po koncercie ten wie jak jest ;)

Organizacyjnie tez było ok.Wyjazd z Wrocka oraz powrót planowo.W autobusie pełna kulturka (tu akurat miałem obawy,ale METfani dali radę ) .
Jedyny minus - muzyka.radio zet leciało, albo coś podobnego :))

#12 maxpio

maxpio

    Użytkownik

  • Members
  • 92 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 20 marca 2009 - 03:23

Ja sie na to pisze na wyjazd z Szczecina czyli walka o beczke :D
No cóż. Interesuje się muzyką U2

#13 Kasiorka

Kasiorka

    Użytkownik

  • Members
  • 2 Postów

Napisano 20 marca 2009 - 12:06

cześć, słuchajcie ludziska, ja mam takie pytanie odnośnie sprawy poruszonej w temacie, czy tam, w tych autobusach, rzeczywiście panuje kultura i generalnie jak to jest z pijanymi/naćpanymi/zboczonymi? dopuszczają takich?

#14 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 20 marca 2009 - 12:15

generalnie jak to jest z pijanymi/naćpanymi/zboczonymi? dopuszczają takich?


Nie przesadzajmy znowu;) Wiadomo, że trafi się jakiś podchmielony typ, który bez piwa czy wódy do autobusu nie jest w stanie wejść (coś w stylu gówniarskich zagrywek pryszczatych wyrostków podczas szkolnej wycieczki autokarowej na Jasną Górę), ale przestępców, gwałcicieli i ćpunów z zakażonymi strzykawami to nie będzie.

#15 mhl999

mhl999

    Użytkownik

  • Members
  • 41 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:swd

Napisano 20 marca 2009 - 15:02

AAA1990
1) Czyli będzie możliwość zakupienia biletu u was, w razie jakby ktoś naprawdę się obudził z ręką w nocniku? I to na płytę? W cenie takiej, jak na Livenation?
od 7 rano odbieram pytania czy są bilety na U2, warunkuje to przejazdem

2) Czy z każdego miasta wyjeżdża jeden autobus?
nie, z każdego miasta wyjedzie tyle autobusów ile będzie trzeba, nie mamy limitów miejsc co nie oznacza, że w pewnym momencie ich nie narzucimy

3) Mam się spieszyć z rezerwacją?
sugeruję się nie ociągać, bo jak znam życie kiedy pozamykam pewne kierunku rozdzwonią się telefony, a wtedy raczej cudów już się nie zdziała

Krewetka
Jakie są Wasze opinie o topbilety.pl? czytałam sporo w necie, na allegro praktycznie 100% pozytywnych opinii, ale na rożnych forach spotkałam się ze sporą ilością negatywnych...Może ktoś z Was już korzystał z usług tej firmy i może coś powiedzieć na jej temat?
szczerze to też chętnie poczytam te opinie, bo jeśli
- to jest coś w stylu, że odwołaliśmy przejazdy na Metallicę to wybacz nie będę tego komentował - wykonaliśmy 100% założeń jeśli chodzi o kierunki
- to argument, że przestawiamy autokary kiedy mamy nakaz z policji, informując wszystkich o zmianie a ktoś twierdzi, że to autokar powinien stać gdzie zaparkował to nic nie poradzę, że ktoś ma takie podejście do tematu
- ktoś twierdzi, że nie czekaliśmy na kogoś to również przykro mi bardzo ale jest godzina odjazdu i do godziny spokojnie można dotrzeć na miejsce, jeśli jednak ktoś idzie na piwko (a to najczęstsza opcja) to sam jest sobie winien. nie po to zainwestowaliśmy w maszty z flagami, żeby czekać na jedną czy dwie duszyczki bo ich suszy ;)
- ktoś sugeruje, że nie zwracamy kasy za przejazd, bo nie pojechał z nami na koncert - powiadamia nas o tym w dniu wyjazdu to wybacz ale charytatywnie nie działamy. nie zaprzeczę, że mamy parę wpłat nierozliczonych - płatności przez pocztę gdzie na wyciągach trudno zidentyfikować pełne dane płatnika do zwrotu. osoba za którą ktoś dokonał płatności nie podaje nam danych płatnika to niestety płatność wisi i wisieć będzie jako nierozliczona.
- autokary nie wyjeżdżają godzinę po koncercie jest najczęściej wynikiem postojów po drodze, każda przerwa potrafi się przedłużyć a to wszystko wpływa na czas pracy kierowców. lepiej trzymać się tego co sugerujemy, bo później trzeba poczekać aż minie obowiązkowe 9h
- czasem autokary spóźniają się na wyjazd z miast pośrednich jednak nie wynika to ze złej woli kierowcy. sytuacji na drodze nikt nie przewidzi. zdarzały się wypadki po drodze i tworzące się przez to korki, bywały sytuacje jak kontrola autokaru przez policję czy ITD

totti83
Jedyny minus - muzyka.radio zet leciało, albo coś podobnego
tego niestety nie przeskoczymy oficjalnie - mieliśmy już kontrole z zaiks'u i zpav i oświecono nas, że nie mamy licencji na odtwarzanie muzy w autokarach! Radą na to jest własna płytka gdyż płytę klienta możemy odtworzyć - może to brzmi absurdalnie, ale niestety żyjemy w Polsce :)

Kasiorka
cześć, słuchajcie ludziska, ja mam takie pytanie odnośnie sprawy poruszonej w temacie, czy tam, w tych autobusach, rzeczywiście panuje kultura i generalnie jak to jest z pijanymi/naćpanymi/zboczonymi? dopuszczają takich?
wzywamy policję, która załatwia sprawę za nas - jak dotąd były tylko 3 takie interwencje
dodatkowo blokujemy takie osoby na pełne 12 miesięcy lub 3 wyjazdy, na które chciałaby się załapać
osoby które zapalą w najlepszym wypadku wysadzamy a jeśli natrafiamy na opór informujemy, że ma prosty wybór wyjdzie sam lub wzywamy policje i stawiamy zarzut o spowodowaniu zagrożenia w ruchu lądowym - jest to parę lat do odsiadki.

#16 maxpio

maxpio

    Użytkownik

  • Members
  • 92 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Szczecin

Napisano 20 marca 2009 - 16:26

ja mam takie pytanie co w sytuacji jesli niedojedziecie do Chorzowa np. korek albo zepsuty autobus czy w razie takiej sytłacji są zwracane koszty za bilety na koncert.. i jeszcze jedno czy zdazały się już takie sytułacje?
No cóż. Interesuje się muzyką U2

#17 mhl999

mhl999

    Użytkownik

  • Members
  • 41 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:swd

Napisano 20 marca 2009 - 16:47

ja mam takie pytanie co w sytuacji jesli niedojedziecie do Chorzowa np. korek albo zepsuty autobus czy w razie takiej sytłacji są zwracane koszty za bilety na koncert.. i jeszcze jedno czy zdazały się już takie sytułacje?

jak jeździmy to nigdy się nie zdarzyły takie sytuacje, że nie dojechaliśmy
poza tym jesteśmy ubezpieczeni od takiej "niespodzianki" jak zepsuty autokar czy odwołany koncert

#18 matek

matek

    Użytkownik

  • Members
  • 2 Postów

Napisano 20 marca 2009 - 23:02

Witam,

Osobiście korzystałem z przejazdu na koncert Pearl jam/Linkin Park w 2007 roku autkarem z Poznania.
Nasz autokar byl strasznie spóźniony już przy samym wyjeździe ,i na miejsce dojechaliśmydopiero koło 16:30.
Były zbyt długie postoje.Kierowca wysadził nas jakoś strasznie daleko od stadionu i musieliśmy biec żeby zdążyć na początek koncertu ktory rozpoczynal sie o 17 wystepem supportu.Mieliśmy bilety na płyte no i te dobre miejscam były niestety zajęte.
W drodze powrotnej musieliśmy iść też 4-5km do autokaru.Wracalismy tez o wiele dluzej niz planowano a juz najśmieszniejsze było jak nam autobus gdzieś się zepsuł nad ranem i kierowcy go z godzine naprawiali.coś się zapaliło i strasznie śmierdziało :rolleyes:

ale na szczescie koncert byl wyśmienity ;)

wiecej opinii o przejazdach na PJ:
http://www.forum-wis...h...9&start=150

pzdr

#19 mhl999

mhl999

    Użytkownik

  • Members
  • 41 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:swd

Napisano 21 marca 2009 - 08:14

PJ/LP Poznań to niestety nie jest dla nas powód do dumy.
był to pierwszy wyjazd w tej skali i z całą pewnością wiele nas nauczył

- zrezygnowaliśmy z firmy która była współorganizatorem akcji i odpowiadała za wynajem autokarów i kontakt z przewoźnikami
- zmieniliśmy przewoźnika i od tego momentu nie mamy większych problemów
- przyśpieszyliśmy godziny wyjazdu aby mieć większy zapas czasowy
- wykupiliśmy ubezpieczenie
- zmieniliśmy parking na ten, o którym wcześniej wspominałem -> 600m od stadionu - podczas wyjazdu autokarów, cały ruch samochodów osobowych jest przekierowany przez obsługę parku chorzowskiego w drugą stronę aby autokary mogły swobodnie wyjechać.

Zdało to egzamin przy Metallice co najmniej w stopniu dobrym.

#20 mirewa

mirewa

    Użytkownik

  • Members
  • 33 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Legnica

Napisano 21 marca 2009 - 12:29

mam pytanko, może trochę głupie, ale wolę się dla pewności spytać ;)
czy powrót byłby od razu po koncercie?
i jeszcze jedno:
na ile godzin przed koncertem jest przyjazd na miejsce?

zaczęłam się teraz zastanawiać nad takim wyjazdem, gdyż głupi pomysł to nie jest :)



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych