Skocz do zawartości


Na czym gramy? Jak długo itp...


298 replies to this topic

#21 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 09 lutego 2007 - 14:35

No to ja sie pochwale, ale to żeby was zachęcić, bo nic z własnej inicjatywy nie zrobicie lenie jedne

A więc to mój sprzęt, no jak widać nie jest to do końca Les Paul, Tzn. Jest Les Paul Ale jakiś Special Model :wink: :

http://www.fotosik.p...79bca96962.html

I oto też ja jestem ze swoim cudeńkiem<oklaski na widowni> ( na szczęście mi sie głowa schyliła i mnie nie widać aż tak bardzo :twisted: ):

http://www.fotosik.p...493f248176.html


ot co

#22 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 09 lutego 2007 - 15:23

Brawo :) ładna gitarka, a jaki to chwyt tam masz na zdjęciu?

moja kolej zatem:
Amati: tom-tom 10", 12" i 14", floor-tom 16", bas drum 22", werbel 14"
naciągi Remo, Adam Percussion i Amati
talerze: Paiste Brass Tones Hi-hat 14", Paiste 802 Power Crash 16", Paiste 201 Bronze Crash 16", Ride amati 18"
Hardware Amati, a pałki: Osca S4, Nova Hickory 5B i ProMark 5A (taki sam model jak ma Larry ;))
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

tu jeszcze w poprzednim ustawieniu gdy było widać centralkę ;)
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Czekam na kolejne zdjęcia muzyków! :)

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#23 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 09 lutego 2007 - 15:26

Brawo :) ładna gitarka, a jaki to chwyt tam masz na zdjęciu?  


o Ile mnie wzrok nie myli to duże B :P

#24 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 09 lutego 2007 - 15:32

o Ile mnie wzrok nie myli to duże B :P


to tak po hhaamerykańsku ;) czyli innymi słowy H-dur :) tak?

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#25 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 09 lutego 2007 - 15:39

o Ile mnie wzrok nie myli to duże B :P


to tak po hhaamerykańsku ;) czyli innymi słowy H-dur :) tak?


fiu fiu fiu....Brawo, strzał w dziesiątke...

Powiem coś szczerze:
Jak uczyłem sie grać to wogóle nie patrzyłem na technike, inni moi rówieśnicy uczyli sie pajączków, a ja w tym czasie ćwiczyłem Where the streets have no name, stąd tez oni teraz grają durś den monsun, ha, a ja sobie gram Róźne utwory satrianiego, o...
Niby to źle i takie tam, nie znam nazw akordów barowych i innych takich, i na dodatek nie wiem jakie sa na nuty na gryfie, tylko puste struny znam, ale za to dzięki temu nie ucze się z tabów, tylko ze słuchu, i tak oto ci ja jestem :wink:

Hmmm...Ujme to tak, nie wiem co to za akordy:
x799xx
x577xx
x244xx
355xxx

ale wiem że to motyw przewodni Hold me, thrill me.....

Jak sie opanuje kilka utworów ze słuchu, to potem już z górki :wink:

#26 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 09 lutego 2007 - 17:22

Hmmm...Ujme to tak, nie wiem co to za akordy:
x799xx
x577xx
x244xx
355xxx
ale wiem że to motyw przewodni Hold me, thrill me.....

Powerchords się na to mówi, ale nic więcej na ten temat nie wiem i jakoś mnie to nawet nie interesuje. Jedyne z czym mam problem to to, że nie pamiętam nazw akordów i grając coś nowego z akordów z sieci albo róznych śpiewników co się czasem zdarza nie wiem o co im do cholery chodzi :D Da się to ze słuchu ogarnąć, ale zajmuje czasem trochę czasu.

Ja swojego zdjęcia z gitką nie wkleję, bo raz że słabo ją widać a dwa że to największy sziet jaki powstał. Mrówa ma w opisie producenta. Chyba wystarczy.

#27 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 09 lutego 2007 - 21:33

Powerchords się na to mówi.


tyle to ja wiem, ale chodzi mi o to, że poprostu poza zwykłymi akordami, nie znam nazw tamtych i jak coś gram, to z tabów, albo z pamięci, nigdy z takich akordów :wink:

#28 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 09 lutego 2007 - 22:19

A ja tabów dalej czytać nie umiem! :lol:
Uczę się grać "Naszą klasę" Kaczmarskiego, bo piosenka w muzycznej konsrukcji prosta. Ale patrzę - no ok, akordy są, tylko po kiego mam przyciskać tę a tę strunę, skoro jest nie porzebna, nie używam jej? No i podobnie chyba do Mrówy, własne dziwaczne chwyty tworzę - dla wygody ;)
A dla tak zwanej beki [:lol:] grałam sobie wczoraj "Wlazł kotek na płotek" na jednej strunie....... :roll: :lol:

#29 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 09 lutego 2007 - 22:26

No i podobnie chyba do Mrówy, własne dziwaczne chwyty tworzę - dla wygody ;)


hehe, ja nie tworze, po prostu naprawde rzadko gram akordami, tylko jak gdzieś na ognisku albo gdzie, tam gdzie trza akordy, nawet i te powerchordy ;)

Chyba moja amicja przestarsta bicie 2 w dół, 2 w góry w dół i w góre, wole sobie naprawde sie czegoś dobrego poczyć, aktualnie ucze sie rozbudowywac blues'a :wink:

#30 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 09 lutego 2007 - 22:29

No wiesz, to chyba nie jest jakaś wielka kwestia te bicia, skoro czasem wystarczy wykonać "akcent". Przynajmniej jeśli o klasyczne i akustyczne gitary chodzi, choć ja się nie znam... ;)

#31 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 09 lutego 2007 - 22:37

no wiesz, samo bicie to jest dziecinnie proste jak smarowanie masła

Gorzej, gdy chcesz połączyć bicie z technicznym graniem(satriani)
albo jak chcesz to dodac do bluesa, o to już wtedy jest problem, bo naprawde, samo bicie do bluesa, jest tak cholernie ciężkie do opanowania, najtrudniejszy chyba etap to był podczas mojej nauki gry :wink:

#32 alexdeprime

alexdeprime

    Użytkownik

  • Members
  • 5 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Będzin nad Przemszą

Napisano 28 lutego 2007 - 16:59

Ja gram sobie już ładnych 12 latek na klasyku (z czego 8 w muzyku) Kiedyś jeszcze przez jakies 5 lat uczylem sie na pianinku ale potem jakoś odstawilem na bok... i teraz ledwie co umiem przyciorać:( Ale gitara.... mmmm.... nie zamieniłbym na żaden inny instrument choćby był ze złota diamentami wysadzany;)
Mówić trzeba mało i słodko, mało i dobrze, mało i prosto, mało i szczerze, mało i z miłością ! ! ! <3 :* :* :* S.

#33 Hewson

Hewson

    Użytkownik

  • Members
  • 121 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Lublin / L -> D :)

Napisano 05 marca 2007 - 15:49

Hej :D
Ja gram na akustyku od 1,5 dopiero ... A marzy mi sie gitarka elektryczna i umiejętności The Edge :) Kocham dźwięk gitarek :D :wub: :D
U2 Forever .... :* ''Adam i Larry budują fundament na którym Bono i Edge tworzą melodjee ;) ''
http://hewson.blog.onet.pl/ SeRdEcZnIe ZaPrAsZaM ;*

#34 Ariena

Ariena

    Użytkownik

  • Members
  • 723 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 05 marca 2007 - 22:35

Ja gram sobie już ładnych 12 latek na klasyku (z czego 8 w muzyku) Kiedyś jeszcze przez jakies 5 lat uczylem sie na pianinku ale potem jakoś odstawilem na bok... i teraz ledwie co umiem przyciorać:( Ale gitara.... mmmm.... nie zamieniłbym na żaden inny instrument choćby był ze złota diamentami wysadzany;)

Oho, zatem witaj w moim świecie:) Ja 8 lat na klasycznej, ale niestety nie w muzyku... Kiedyś też było pianino, ale dokładnie- poszło na bok i tratatatam.... poległo. Jeśli chodzi o technikę, to z przykrością stwierdzić muszę, że gdybym miała improwizować, nie dałabym rady. Ze słuchu i z nut mogę grać, ale wariacje, oj nie... <_<

#35 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 05 marca 2007 - 23:18

Ostatnio napełniła mnie podziwem koleżanka z klasy. Chodzi od lat do szkoły muzycznej. Powiedziała takie magiczne zdanie, że, gdyby miała mi zagrać jakiś kawałek Metallici z różnymi tymi wszelakimi solówkami [powiedziała o Metallice, nie będę się wypowiadać, czy to akurat dobry przykład] i przebieraniem palcami na gryfie z prędkością, no, dość sporą, to ona by mi to zagrała tak po miesiącu ćwiczeń. I jestem całkowicie pewna, że mówiła prawdę, żadne tam przechwałki przed totalnym amatorem.
I aż mi się wstyd zrobiło przed samą sobą :rolleyes:

#36 Ariena

Ariena

    Użytkownik

  • Members
  • 723 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 05 marca 2007 - 23:57

I aż mi się wstyd zrobiło przed samą sobą :rolleyes:


To może ja się dołączę... :) Może to śmieszne pytanie, ale czy nazwaliście jakoś swoje instrumenty? ;)

#37 blue

blue

    Użytkownik

  • Members
  • 35 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:ul. lawendowa, mał/opolskie

Napisano 06 marca 2007 - 00:30

Może to śmieszne pytanie, ale czy nazwaliście jakoś swoje instrumenty? ;)


Taa, mojego Deana Marley'a konserwuję już od dwóch lat.

#38 alexdeprime

alexdeprime

    Użytkownik

  • Members
  • 5 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Będzin nad Przemszą

Napisano 10 marca 2007 - 10:17

To może ja się dołączę... :) Może to śmieszne pytanie, ale czy nazwaliście jakoś swoje instrumenty? ;)

Ja swoją gitarę traktuję z należnym jej szacunkiem.... jak kobietę :P Imienia się jeszcze wprawdzie nie dorobiła, ale nie da sie ukryć że mam do niej spory sentyment... ;)
Mówić trzeba mało i słodko, mało i dobrze, mało i prosto, mało i szczerze, mało i z miłością ! ! ! <3 :* :* :* S.

#39 Ariena

Ariena

    Użytkownik

  • Members
  • 723 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 10 marca 2007 - 11:49

To tak jak ja do swojej. Istna kobieta :D Czasem mówię na nią Ginewra ;)

#40 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 10 marca 2007 - 17:15

hhmmm....zgapiłem, od bibiego kinga ale co tam....ja swoją nazywam My Litlle Lucille :P



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych