Jump to content


Na czym gramy? Jak długo itp...


298 replies to this topic

#1 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Posted 30 stycznia 2007 - 21:43

A więc możecie tu sie pochwalić kto na czym gra i te sprawy, ew. pochwalić się osiągnięciami:

A więc zacznę- Gram na gitarze 1,5 roku...do przedwczoraj na kilkuletnim akustyku, a od wczoraj na Epiphonie les paulu...ha i jeszcze sie pochwale że gram na automacie perkusyjnym jak cos potrzebuje :P

#2 Bombel

Bombel

    Bieszczadzki anioł

  • Members
  • 746 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z lasu

Posted 30 stycznia 2007 - 22:02

Gram od hmm właściwie nie pamiętam kiedy. Jestem w tym naprawdę dobra. a na czym gram? na nerwach :mrgreen:
-Przypuśćmy Kubusiu, że drzewo przewróci się,gdy będziemy pod nim stali?
-Przypuśćmy, że nie-odpowiedział Kubuś Puchatek po długim namyśle.

#3 pani jaga

pani jaga

    Użytkownik

  • Members
  • 94 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 30 stycznia 2007 - 22:06

Gram od hmm właściwie nie pamiętam kiedy. Jestem w tym naprawdę dobra. a na czym gram? na nerwach :mrgreen:


Właśnie miałam to napisać 8)

#4 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Posted 30 stycznia 2007 - 22:22

Ja jak na razie grałem na gitarze, na perkusji i na basie. A nie mam radnego instrumentu swojego.

Teraz poluję na jakiś tani podstawowy bas. Może ktoś ma do sprzedania?

#5 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Posted 30 stycznia 2007 - 23:58

Jakieś półtora roku na gitarze, sporo elektryka bez wzmacniacza, bo od kiedy jeden się wziął spalił w tajemniczych okolicznościach nie kupiłem nowego, mam też tragicznego klasyka, na którym da się mimo wszystko trochę pobrzdąkać. Amatorka kompletna. Nie mogę się nigdy jakoś naprawdę poważnie zabrać.

#6 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Posted 31 stycznia 2007 - 11:53

Podstawówka
1-5 klasa / fortepian
6 / perkusja (marimba, werbel, itp.)

Początek gimnazjum, troszkę perkusji w szkole muzycznej, chodziłem tam na dodatkowe zajęcia

no i od 2,5 roku (tak mi się wydaję) perkusja jako ten instrument, który znamy z U2 ;-)

#7 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Posted 31 stycznia 2007 - 12:54

Od pieciu lat gram na gitarze, ale z uwagi na dość szerokie spektrum zainteresowań nie mam dużo czasu na ćwiczenia.
Mam 2 gitary: klasyczną (kupiona grudzień 2001) oraz fenderopodobnego elektyka (kupiony czerwiec 2003)

Lubię sobie na nich brzdąkać, czasem coś tam nagram.

Kiedyś też robiłem coś co mozna nazwać produkcją albumu mojej mamy, która komponuje sobie utwory na pianinie, a potem "wklepuje" nutki do takiego programu: Assistant Melody. Tam utwór moze mieć wiele scieżek (pianino, bass, smyki, gitara akystyczna, perkusja i.t.d)
Produkcja tego to była świetna zabawa. Dostawałem szkice utworów, dogrywałem perkusję (sam programując każde uderzenie i myślę, że jestem w tym całkiem dobry i mam dużą "wyobrażnie perkusyjną"), zmieniałem brzmienie basów na bardziej "mięsiste" i dawałem własne pomysły co do tych utworów. Dłubałem w tym miesiącami doprowadzając do szału moją mamę, która ciągle (na moje sugestie)musiała coś w nich poprawiać albo dopisywać nowe melodie, motywy, bridge :D

#8 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Posted 31 stycznia 2007 - 13:24

Gram na gitarze " podstawowo " ( tzn. w stopniu podstawowym ). Dość długo grałem na pianinie, ale od jakichś 5 lat nawet go nie dotknąłem ( czego strasznie żałuję ), i prawie wszystko zapomniałem.. Bębniłem tylko okazjonalnie ( raz nawet na scenie, w zastępstwie :D ponoć nieźle mi poszło ).

#9 alien

alien

    Użytkownik

  • Members
  • 875 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:wawa

Posted 31 stycznia 2007 - 14:00

ja gram na gitarze klasycznej od jakichs dwoch lat bardzo amatorsko, szczegolnie,ze czasu nie mam.
sukcesow oczywiscie nie mam zadnych, i jeden publiczny wystep na wigilii przed rodzina w duecie z moja siostra. gralysmy kolędy,ale nie tylko.

ciagnie mnie tez do elektryka i pianina.ekektryka sobie kupie. kiedys.a pianino moze dostane od kogos w prezencie.

#10 kajtek

kajtek

    Użytkownik

  • Members
  • 158 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Częstochowa

Posted 31 stycznia 2007 - 14:55

a ja to na nerwach też potrafię grać... ale mniejsza o to :roll:


jakoś tak w podstawówce przez kilka lat grałam na flecie a teraz lezy gdzieś sobie w szafie cały zakurzony.... :wink:

hmmm dalej
"gram" znaczy się uczę się dopiero grać na gitarze elektrycznej mojego taty....za czasów jak grał w swoim zespole o jakże wdzięcznej nazwie "Safari" :lol: :lol: :lol: gitara ta ma 21 lat, żaden orginał, została ona zrobiona przez kolege taty na wzór Gibson'a 8) :D
grać na niej uczę się od kilku miesięcy 3-4, nie pamiętam dokładnie....jak narazie myślę że nie idzie mi najlepiej ale też i nienajgorzej :) (może za jakieś 10 lat będe potrafiła zagrać coś żeby to brzmiało jakos tak ładnie :lol: )
a to jest zdjęcie mojej gitary,zdjęcie troche nie najlepsze ale nie posiadam innego, aha i nie mam do nie wzmacniacza bo stoi u kuzyna a jakoś chyba narazie nie zamierza mi go oddać :roll: :


Dołączona grafika

#11 BoomCha

BoomCha

    Użytkownik

  • Members
  • 215 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Mrągowo

Posted 02 lutego 2007 - 17:25

zdjęcie troche nie najlepsze ale nie posiadam innego


Mały kłamczuch :P To zdj. z gitarą które mi wysłałaś wygląda o wiele lepiej niż to :P
Posted Image

#12 kajtek

kajtek

    Użytkownik

  • Members
  • 158 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Częstochowa

Posted 02 lutego 2007 - 19:20

Mały kłamczuch :P To zdj. z gitarą które mi wysłałaś wygląda o wiele lepiej niż to :P



:twisted: :twisted: ale na nim jestem ja a w tym temacie chodzi o to żeby napisać na czym się gra a nie kto gra na tym instrumencie :P :P :P

#13 agrace

agrace

    Użytkownik

  • Members
  • 682 posts

Posted 03 lutego 2007 - 14:39

Może wszyskich grających na gitarze zainteresuje ta aukcja:

http://www.allegro.p...tare_i_bas.html

#14 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Posted 03 lutego 2007 - 17:05

Od 8 grudnia 2005r. na gitarze basowej
od wczoraj na gitarze elektrycznej (kolezanka, Ania, pozyczyla mi swoja gitare i teraz męczę. umiem juz chwyty, o!)

a co do tej aukcji to się nie opłaca, Agrace. Lepiej sciagnac demo/kupic program Guitar Pro i z tym sie uczyc ;)

#15 anchois

anchois

    Użytkownik

  • Members
  • 399 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 05 lutego 2007 - 21:39

gram na basie.
staż - (już) ponad roczny, ale, niestety, ostatnio wydaje się, że moje umiejętności stają się odwrotnie proporcjonalne do upływu czasu. :evil:
mimo wszystko, bas to jest jednak to i chyba przy tym zostanę,
chociaż...

...zawsze chciałam grać na skrzypcach. :evil:

#16 grusia

grusia

    Użyszkodnik.

  • Members
  • 2 254 posts
  • Płeć:Kobieta

Posted 05 lutego 2007 - 21:42

"Gram" to za duże słowo ;) Ale na gitarze. Akustycznej z tego co wiem.

#17 maki

maki

    Użytkownik

  • Members
  • 165 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Łódź

Posted 05 lutego 2007 - 23:13

"Gram" to za duże słowo ;) Ale na gitarze. Akustycznej z tego co wiem.


podobnie jak Grusia, do tego 2 lata nauki gry na flecie, choć moim marzeniem zawsze było pianino

#18 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Posted 06 lutego 2007 - 16:12

Gram na perkusji, dopiero pół roku ale praktycznie codziennie :) Marzyłam o tym przez jakieś dwa lata i kiedy w końcu się spełniło (mimo początkowych trudności i sporej różnicy od tej wizji w marzeniach ;)) stwierdzam, że nie zamieniłabym mojej perkusji na nic w świecie.

Może podobnie jak kite też wrzućcie zdjęcia swoich sprzętów, na pewno chętnie koledzy/koleżanki powymianiają się opiniami, radami nt. techniki grania itp itd, co Wy na to?

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#19 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 posts
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Posted 06 lutego 2007 - 17:11

Trzy lata na klasyku, dwa na elektrycznej. Jak ktos jest z Poznania to mozemy sie zgadac i pograc troche :)
U2

#20 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 posts
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Posted 09 lutego 2007 - 13:45

No i gdzie te zdjęcia? :> Mrówa wrzucaj tego Epiphona les paul, Ty założyłeś ten topic więc dbaj, żeby nie wygasł ;) Ja też chętnie pokażę zdjęcia ale co się będę wybijać.. :)

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..




Reply to this topic



  


0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users