Skocz do zawartości


Zdjęcie

o-oo-o! ipete


17 replies to this topic

#1 mssunflower

mssunflower

    jestę słonecznikię

  • Members
  • 505 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z końca świata

Napisano 25 grudnia 2008 - 02:09

podczas słuchania po raz pierwszy od dłuższego czasu Vertigo, postanowiłam (z błogosławieństwem) przywrócić zakurzony ekhu ekhu wątek z forum Red Hill, o najlepszym zaśpiewaniu samogłoski 'o' przez udwa. dozwolone każde wykonanie (na żywo i martwo), więc lets goł!

Użytkownik acr edytował ten post 25 grudnia 2008 - 02:29


#2 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 25 grudnia 2008 - 02:31

wyczepisty temat to jest, chciałem tylko powiedzieć, ale że sprawa nie jest prosta, bo "ooo" to nie byle co, to swój ranking jeszcze muszę przemyśleć i ułożyć.

a jak nikt nie odpisze do rana ze swoim typem najlepszego ooo'a to zbanuje całe forum :P

dziękuję i życzę wesołych :D

#3 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 25 grudnia 2008 - 09:06

Nie wiem czy to było - trzeba poczekać do połowy, jest fajne o oo, z udziałem fanów.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#4 Lmollu

Lmollu

    Użytkownik

  • Members
  • 1 003 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Gliwice

Napisano 25 grudnia 2008 - 10:55

Ja Wam mówię, że najlepsze "ooo" będzie na "No Line On The Horizon". W jednej z piosenek z przecieku plażowego dało się to wychwycić. ;)

#5 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 28 listopada 2010 - 20:33

Taki wątek przepadł w otchłani dziejów? Nawet się nie rozwinął, a już się skończył. Trzeba to zmienić.

Na początku mojej znajomości z muzyką U2, o-oo-o było dla mnie irytujące - wydawało mi się, że to takie niepotrzebne zawodzenie. Ale wkrótce się do tego przekonałam - "oooooooooooo" dodaje piosenkom emocjonalności i pewnej szczerości; nie wiem, jak to dokładnie określić.
Moje ulubione "o" jest dość oczywiste, bo z WoWY :)

O!
Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#6 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 28 listopada 2010 - 20:41

ooooo leo leee. :rolleyes: :rolleyes: u2,u2!!!! Jeszcze, jeszcze.... :P woła tłum w Chorzowie
Posted Image

#7 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 01 marca 2012 - 23:13

Moje ulubione "o" jest dość oczywiste, bo z WoWY :)


Gdzieś już to pisałem (chyba w 'jak poznałem U2', ale tu się nadaje zdecydowanie bardziej :) ). Z U2 zaczynałem właśnie m.in. przez oo-oo-oo-oo z WoWY. Jeszcze jako dziecko, gdzieś posłyszałem w radiu i za każdym razem irytowało mnie to, że te dźwięki są tak cudowne, ciarogenne, a ja nie wiem kto to śpiewa, co to za piosenka, ba, nie kojarzyłem nic oprócz części 'oo oo oo'. Kiedyś idę sobie na spacerek z moim psem, a ponieważ mieszkam na obrzeżach Kalisza, to wychodzę sobie na pole gdzie cisza i spokój i piesek może się wyszaleć... i jego Pan też :D (chociaż teraz jest już inaczej. Kiedyś to były 3 bloki, dookoła same pola, 0,5km do najbliższej części Kalisza, a teraz wszędzie bloki, chyba już ich z 50 jest na tym osiedlu...) no i na tym polu, nie ukrywam, lubię sobie pośpiewać :P I właśnie jednego razu, kiedy to szedłem sobie z moją kochaną psiną, ni stąd, ni zowąd pojawiło się w głowie to magiczne oo oo oo oo. Do tej pory pamiętam, że aż mi się skakać chciało i ryczeć na cały głos... Jak parę lat później doszło do tego 'Shine Like Stars', to było podobnie. Nie mogłem się doczekać pory spaceru mojego psa, żeby wyjść na pole i pokrzyczeć :D Choć wtedy, wolałem wychodzić wieczorami :)

#8 ania94

ania94

    Użytkownik

  • Members
  • 146 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 13 marca 2012 - 15:12

Dzisiaj się wsłuchiwałam w "ooo" z "Unknown Caller", które jest całkiem fajne :) (chociaż nie wiem dlaczego zawsze mnie bawi wymowa "shush now" Dołączona grafika)

#9 biz

biz

    Użytkownik

  • Members
  • 538 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Narnia

Napisano 13 marca 2012 - 21:50

Uwielbiam "ooo" z Unknown Caller. Niby nic wielkiego, ale tutaj mi strasznie pasuje. Bono sam zachęca, żeby wykrzyczeć różne rzeczy i daje mi taką możliwość, "ooo" radości i niepewności, i złośći itp. oooooo^^

#10 ania94

ania94

    Użytkownik

  • Members
  • 146 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 13 marca 2012 - 22:01

Niby takie zwykłe "ooooooo", a ile może wnieść do piosenki!

#11 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 13 marca 2012 - 22:13

A'propos, czy ktoś wie co się stało z projektem karaoke refrenu Anki Koler, co fani mieli niby nagrywać?

#12 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 13 marca 2012 - 22:29

a tego chyba nie wie nikt, a nawet im U2ForumsBandowy refren wysłaliśmy swego czasu. olali, chamy.

#13 Mo.

Mo.

    Użytkownik

  • Members
  • 914 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 13 marca 2012 - 22:31

Niby takie zwykłe "ooooooo", a ile może wnieść do piosenki!


Go, shout it out, rise up
Oh, oh

czego chcieć więcej?
daje siłę żeby walczyć dalej!
"I will not hear what you have to say

Cause I need freedom now
And I need to know how
To live my life as it's meant to be"

#14 Elessar

Elessar

    Użytkownik

  • Members
  • 778 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 14 marca 2012 - 08:08

W Pasadenie puścili na ekranie w trakcie Anki Koler. Tutaj choćby dobrze widać. ;)

#15 Szczotecz-kal

Szczotecz-kal

    FlowerPower

  • Moderatorzy
  • 2 544 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kalisz

Napisano 14 marca 2012 - 08:44

O, dzięki Laser. Dobrze, że chociaż to.

#16 nemezis

nemezis

    Użytkownik

  • Members
  • 407 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Wodzisław Śląski

Napisano 13 kwietnia 2012 - 11:29

Uwielbiam samogłoskę "o" w MOS-ie z Pasadeny :rolleyes: Zawsze po obejrzeniu koncertu (a serwuję go sobie dość często) wyśpiewuję końcowe ..ooo... przynajmniej jeszcze z pół godziny, katując tymże zaśpiewem domowników i pewnie sąsiadów też :mellow: Zdarzyło mi się już nie raz nie zapanować nad przemożną potrzebą wycia tegoż fragmentu zacnego utworu, nawet na klatce schodowej - cóż za akustyka!!! mówię Wam miodzio ;) Niestety kiedyś po obejrzeniu dvd musiałam zejść do mamy piętro niżej, no i stało się , musiałam wyrzucić z siebie to "ooo", dobrze, że to tylko jedno piętro do pokonania było :P Uwierzcie, nigdy nie mogę się powstrzymać, gdybym tego z siebie nie wykrzyczała za każdym razem, chyba bym się udusiła :o
Zawsze, ta rozpaczliwa, krzycząca, niesamowicie ekspresyjna końcówka wryje się w mój mózg z ogromną siłą i długo w nim siedzi. Ale gdy się już ją wyrzuci z siebie to ci dopiero ulga :) Polecam wszystkim wyśpiewywanie ile sił w gardle wszelkich jutowych ...ooo..! (niekoniecznie z MOS-a, co kto lubi ;)) To działa jak prawdziwy miracle drug i przepędza precz (przynajmniej na pewien czas) wszelkie niszczące nas uczucia: złość, bezsilność, nienawiść, żal...itp. itd.
Mimo, że "o" pochodzi z Moment of Surrender, jej śpiewanie nie zachęca mnie do poddania się, wręcz przeciwnie zachęca do walki, chociażby ze zwykłą szarą codziennością.
Tak w ogóle uwielbiam MOS-a :rolleyes:
Every day I die again and again I'm reborn

#17 Zooobaby

Zooobaby

    Użytkownik

  • Members
  • 425 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 23 lutego 2018 - 23:36

Czy tylko mnie denerwują te ooo na NLOTH? ;)

#18 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 24 lutego 2018 - 00:36

Bono ciągle coś boli, ta ;) Na żywca się broniło za to.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych