Skocz do zawartości


Zdjęcie

Działalność polityczno - społeczna Bono


449 replies to this topic

#1 Pyza U2

Pyza U2

    Użytkownik

  • Members
  • 932 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Meseritz

Napisano 28 stycznia 2007 - 10:44

[size=14]Bono Apeluje O Redukcję Długów

Lider grupy U2 na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos

Bono przyjechał do Davos, aby przypomnieć liderom ośmiu najbogatszych państw świata o ich obietnicy zredukowania długów osiemnastu najbiedniejszych państw świata, złożonej w 2005 roku.

"Padły konkretne obietnice, zostały podpisane czeki. Ale jak wszyscy wiemy, politycy lubią je podpisywać, ale niechętnie je realizują. Po dwóch latach nadszedł czas, aby zrealizować obietnice. Jeśli się okaże, że nie zostaną one dotrzymane...to doczekamy się kolejnego pokolenia cyników. Nie wierzę, aby tak się miało stać i jestem optymistą" - powiedział Bono w Davos.

http://www.cgm.pl/ak...9dbfe7254a6623a
''Beautiful Country Beautiful Day'' - Bono 5.07 2005 !

#2 trawa

trawa

    Użytkownik

  • Members
  • 74 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 29 stycznia 2007 - 22:14

W najbliższym czasie na Instytucie Politologii Uniwersytecie w Szczecinie bedze miał wykład o działalnosci spoleczno-politycznej Bono w aspekcie Afryki oraz krajow 3 swiata. szukam ciekawych materiałów. Pozdrawiam

#3 Małgosia

Małgosia

    U2 and 80's addict

  • Members
  • 1 106 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Szczecin

Napisano 30 stycznia 2007 - 00:33

@trawka: no prosze, i siedzisz cicho i sie nie chwalisz?? :wink: A ja chetnie sie przejde na uniwerek, odwiedze dawne budynki i poslucham :wink: przeslij jakiegos smsa jak bedzie czas :)

#4 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 30 stycznia 2007 - 13:29

Masz już zabukowany wykład, a dopiero szukasz materiałów ? :D

#5 trawa

trawa

    Użytkownik

  • Members
  • 74 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 30 stycznia 2007 - 13:42

debate planujemy na kwiecien. wstepny temat do "Problem Afyki" . szczegoly beda na www.us.szc.pl/politolog Goius "dawne budynki?" nie studiujesz juz? pozdr

#6 Małgosia

Małgosia

    U2 and 80's addict

  • Members
  • 1 106 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Szczecin

Napisano 30 stycznia 2007 - 15:06

"dawne budynki?" nie studiujesz juz? pozdr


No raczej nie 8)

#7 Marysieńka. love U2

Marysieńka. love U2

    Użytkownik

  • Members
  • 697 Postów
  • Skąd:wyspa skarbów

Napisano 14 lutego 2007 - 18:42

W sobote tj. 17.02 o godz.21:47 na Planete nareszcie zobaczymy Bono ;) ;) ;) w krótkiej rozmowie



http://www.planete.p...amtv&2007.02.17

Zapraszam.

#8 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 14 lutego 2007 - 20:14

Dzisiaj na polityce społecznej, pan dochtur zapodał w literaturze obowiązującej książkę "Koniec z nędzą" autorstwa J. Sachs'a i Bono (tak napisał w sylabusie), gdzie Bono powiedzmy, że jest współautorem (słowo wstępne):D

#9 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 14 lutego 2007 - 21:57

W najbliższym czasie na Instytucie Politologii Uniwersytecie w Szczecinie bedze miał wykład o działalnosci spoleczno-politycznej Bono w aspekcie Afryki oraz krajow 3 swiata. szukam ciekawych materiałów. Pozdrawiam


Myślę, że bez sięgnięcia do "Bono O Bono" się nie obejdzie. Naprawdę warto właśnie pod kątem pomocy krajom 3 świata. Co prawda statystyk tam nie znajdziesz ale wiele ciekawych informacji z pierwszej ręki:).

Pozdrawiam

#10 matt

matt

    Użytkownik

  • Members
  • 996 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Konin

Napisano 14 lutego 2007 - 22:09

Jak dla mnie bylo tam nawet za dużo rozmow dotyczacych Afryki :( spodziewalem sie troche innej lektury ale ciekawe rozmowy tez byly:)

#11 Kacha

Kacha

    Użytkownik

  • Members
  • 27 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 lutego 2007 - 14:03

Jak dla mnie bylo tam nawet za dużo rozmow dotyczacych Afryki :( spodziewalem sie troche innej lektury ale ciekawe rozmowy tez byly:)



no też tak pomyślałam, po przeczytaniu tej książki....

Ale nie jest źle :) zawsze można ominąć kilka pytań :P

#12 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 17 lutego 2007 - 19:53

Mam nadzieję, że dobry topic ;)
http://muzyka.onet.p...8008,newsy.html

Nie chcą uhonorować Bono
Urzędnicy zdecydowali, że stan Północna Dakota nie może uhonorować lidera U2, Bono.
Wniosek w tej sprawie złożył Scot Kelsh, który chciał uhonorować walczącego o prawa człowieka wokalistę. "To coś, co ma znaczenie dla nas, jako obywateli Północnej Dakoty, Stanów Zjednoczonych i całego świata" – powiedział Kelsh.
Rezolucja została odrzucona różnicą głosów 58-35.
Według plotek, jeden republikanin myślał, że chodzi o Sonny'ego Bono, byłego męża Cher. "Kiedy zobaczyłem tę rezolucję, od razu zacząłem szukać tam Cher" – przyznał Gil Herbel.

Znowu o Cher :lol:
A to bubki, Bono nie dać medala :lol:
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#13 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 01 marca 2007 - 19:37

EDUN ONE shirt video
http://www.youtube.c...h?v=0wRMuONLMvw
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#14 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 08 marca 2007 - 23:33

http://www.metro.co....p;in_page_id=34

I cały misterny plan.. cytując Siarę Siarzewskiego z Kilera, możnaby rzec.
W skrócie: na kampanię promująca akcje Red wydano 50mln funtów brytyjskich, natomiast wpływy wyniosły ok. 9mln.
Jak to znajomy powiedział: 41mln funtów w plecy, a pewnie za 1 funta dziennie można wyżywić jedno dziecko w Afryce, normalnie Nobel się należy. Prasa brytyjska naśmiewa się podobno od rana.
Cóż.. :]

#15 komandos

komandos

    Kawał cholery!

  • Members
  • 737 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Rybnik, Śląsk

Napisano 09 marca 2007 - 16:15

http://www.metro.co....p;in_page_id=34

I cały misterny plan.. cytując Siarę Siarzewskiego z Kilera, możnaby rzec.
W skrócie: na kampanię promująca akcje Red wydano 50mln funtów brytyjskich, natomiast wpływy wyniosły ok. 9mln.
Jak to znajomy powiedział: 41mln funtów w plecy, a pewnie za 1 funta dziennie można wyżywić jedno dziecko w Afryce, normalnie Nobel się należy. Prasa brytyjska naśmiewa się podobno od rana.
Cóż.. :]



Oż ty... To teraz się Bono dostanie... Choć w sumie, trudno się nie dziwić, bo w końcu ile można kupić Converse'ów, zegarków Armaniego czy iPodów. ;)
Szkoda, bo idea była szczytna i nowatorska... Mam nadzieję, że zmotywuje to tylko Bono do dalszych [bardziej udanych] działań.
"U2's music lifts you up. It's big enough to do that. And in this turbulent year - where Hate has hit the headlines and Hope is in the small print - we've really needed it. Needed it all over the world."

Wielka, zielona, kosmata prawda, którą każdy ma swoją i nieustannie obrabia innym.

#16 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 10 marca 2007 - 11:34

A propos " nieudanej " inicjatywy Bono - jeden cytat, z marca 2006, kiedy Product Red startowało - za Forum Odpowiedzialnego Biznesu:

" Bono podkreśla, że jego projekt nie jest działalnością filantropijną: << Firmy muszą na tym zarabiać, to musi być normalny opłacalny biznes. Tylko w ten sposób uda się nam pozyskać nowych długoterminowych partnerów >> - tłumaczy. "
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#17 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 10 marca 2007 - 21:42

" Bono podkreśla, że jego projekt nie jest działalnością filantropijną: << Firmy muszą na tym zarabiać, to musi być normalny opłacalny biznes. Tylko w ten sposób uda się nam pozyskać nowych długoterminowych partnerów >> - tłumaczy. "


Dobra, dobra, ale jesli zechce pomóc Afryce to zamiast kupić iPoda wole wpłacic konkretną sume bez natrętnych pośredników? Bo tak czy inaczej producenci tych "promocyjnych" produktów muszą zawyżyć cenę aby mieć co przeznaczyć na cele charytatywne - żądna firma nie wywala na to ani grosza z własnej kiesy...

Jedyny korzystny efekt to niejako zmuszanie konsumenta do oddawania czesci wlasnych pieniedzy na firmowane produkty - bo jak chce iPoda to kupie go bez względu na zawyżona cene. Tyle ze jak widac ludzie sa coraz bardziej nieufni. W konsekwencji doprowadza to do tego ze akcja przynosi (po odliczeniu kosztów promocji) niewielkie zyski.
U2

#18 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 13 kwietnia 2007 - 00:55

Inny magazyn - potocznie mówiąc - przyczepił się do artysty, który rzekomo nie rozliczył się z pieniędzy zdobytych dzięki akcji Red pod szyldem walki z AIDS w Afryce. Wiele ogólnoświatowych firm przekazalo na ten szczytny cel krociowe sumy.

Bono twierdzi, że akcja jeszcze się nie zakończyła, dlatego potrzebujący nie dostali całkowitej sumy.


Oto fragment newsa ze strony ...Kozaczek.pl, którą zacytował Fledge, odnośnie tematu "Bono - oszut i krętacz". Jak ja nie cierpię sposobu w jaki tego typu "media" opisują daną sytuację. Ktoś kto to czyta, a nie specjalnie orientuje się w tematyce, stwierdza, że oto lider U2, Bono zagarnął kasę dla biednych dzieci z Afryki, która zapewne zatrzymała się na jego kontach - dzięki niej będzie mógł zakupić kolejny dom do kolekcji lub kolejny szybki wózek...

Nie chodzi mi o to, że ktoś ośmiela się atakować Bono itd. A o formę przekazu w stylu McDonald'sa - podać, zjeść, resztki do kosza...

Dobrze, że chociaż po komentarzach widać, że ludzie mają do tego typu "newsów" odpowiedni stosunek...

#19 Maggie

Maggie

    Użytkownik

  • Members
  • 49 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Śląsk, a czasem w zupełnie innym miejscu

Napisano 17 kwietnia 2007 - 07:56

Nie wiedziałam za bardzo gdzie to wstawić, ale myślę, że można podciągnąć to pod ten topic...

http://wirtualnemedi...slady_Bono.html





pozdrawiam :)

#20 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 17 kwietnia 2007 - 20:40

Ciekawe Maggie
tylko że Madonna powinna zrozumieć że nie jest Bono i nie musi tego robić bo i tak jej to pewnie nie pomoże w sprzedaży płyt
Oczywiście nie twierdzę że Hewson to robi dla tego
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych