Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kogo interesuje nowe U2?

110 replies to this topic

#101 alexdescend

alexdescend

Użytkownik

• Members
  • 546 Postów

Napisano 27 sierpień 2017 - 12:54

wow, fajny wątek się odkopał, to też wtrącę.

IMHO obchodzi, a to znajomy z pracy zauważył moją koszulkę z War (i to z dala od jakichś premier, tak casualowo zupełnie), przy SOI znajomy mówił że słyszał w radiu "ten nowy" kawałek (-"The Miracle?" -"Nie..." -"Every Breaking Wave?" -"No, spoko całkiem") przy trasie IE sporo osób pytało mnie jakim cudem dorwałem bilety; a teraz mam taką nieoficjalną listę ludzi którzy właśnie nie są jakimiś fanami, ogólnie muzykę lubią podobną powiedzmy, ale "Omg, jak będziesz mógł to załatwisz mi bilety". No i przy OL był całkiem spory hype też.

Wydaje mi się że renoma jest, jakieś głupawe pomysły ją podkopują, ale raczej panuje wśród racjonalnej większości że U2 to klasyk który trzeba zobaczyć na żywo, a nowa płyta jest i będzie wydarzeniem. I taka może dygresja, że brakuje im jednego takiego mocno dobrego albumu (klasy TUF) żeby spokojnie w historii mieć miejsce obok Floydów, Stonesów czy Bitelsów, wtedy zainteresowanie będzie permanentne i dość wysokie. 

So the great affair is over but whoever would have guessed
It would leave us all so vacant and so deeply unimpressed
It's like our visit to the moon or to that other star
I guess you go for nothing if you really want to go that far.

#102 Łukasz U2

Łukasz U2

Użytkownik

• Members
  • 3251 Postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 08:32

Ostatnio zauważyłemocne zainteresowanie OL na fejsie wśród randomowych znajomych. + Wielu mówi że za rok jedzie że mną na koncert po zobaczeniu materiałów z JT anniversary
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/

#103 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 16292 Postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 09:33

OL faktycznie zagryzło w social mediach, to prawda, ale poza tym nie odnotowałem żeby poza gronem fanów ktokolwiek się specjalnie przejmował czy U2 coś wyda, coś zagra, czy nie. Na koncert - jeśli będzie w Polsce - się dużo ludzi ucieszy na pewno. W tiwiku powiedzą, hajp na TVNie zrobią (chyba srogi fan pracuje w redakcji bo ponoć często ich wspominają), inne standardowe media się rozpiszą z obowiązku, no ale hm. Czy nowe U2 będzie jakimkolwiek WYDARZENIEM w świecie muzycznym? Raczej nie bardzo. To już nie te czasy.

#104 soulmate.

soulmate.

Użytkownik

• Members
  • 1015 Postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 10:50

Przewrotnie, jakby premiera albumu się przeciągła i trzeba byłoby na niego poczekać z 10 lat, albo i dłużej, wtedy nowe U2 mogłoby być takim WYDARZENIEM. Albo jeśli pierwszy singiel byłby czymś takim jak kiedyś The Fly czy Disco. Ja ciągle uważam, że stać ich jeszcze na porządne pierdolnięcie w światku muzycznym. Tylko właśnie, nasze czasy... Zdecydowana większość jest zdania, że nic nadzwyczajnego już nie zrobią.

Ale koncert na pewno będzie szeroko komentowany. 8 lat nieobecności zrobi swoje. U mnie też są ludziki, którzy deklarują, że kupią bilet, jak tylko ogłoszą coś u nas.

IrishGirl z u2.heh.pl

#105 feedback

feedback

Użytkownik

• Members
  • 1348 Postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 11:04

na bilety na koncert w Polandii to połowa mojej rodziny i znajomych byłaby chętna (a i papuga z psem by się skusili, gdyby zostali wpuszczeni a decybele by ich nie powaliły ;p) :P większość to tacy jutowi janusze :P a co do nowości, to mam w otoczeniu parę osób, które regularnie dopytują co tam słychać tzn czy jakaś trasa na horyzoncie albo właśnie nowy album. Ale to pewnie zasługa dużego jutowego spamu z mojej strony. Chociaż, gdyby ich to nie interesowało to by olali i nie dopytywali, więc kogoś oprócz nas jeszcze te dziady interesują ;)

Midnight is where the day begins.

#106 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 16292 Postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 11:07

Halyna, ale jeśli oni znowu wydadzą jakieś Vertigo-wannabe to nie będzie to poważne i odpowiadając na pytanie tytułowe wątku - w świecie muzycznym nikogo to nie zainteresuje. Niech wyjmą kij z dupy, napinke na bycie best rock and roll band in the world (bo już byli i nie muszą) i grają swoje. Jak wczoraj pisałem na czacie nad ranem - nie rozumiem komercyjnej porażki EBW np. bo to genialny i chwytliwy kawałek, WOWY XXI wieku powinno być. Czy zjebali promo po prostu? Może. Bo EBW jako singiel moim zdaniem powinno dać w morde Coldplayowi na listach przebojów a jednocześnie było epicko dobre muzycznie. A, no i U2 przestało być też już modne (bardziej z angielska słowo "fancy", nie znajduję lepszego tłumaczenia), po prostu.

#107 soulmate.

soulmate.

Użytkownik

• Members
  • 1015 Postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 16:26

A weź Ferdek, kolejny materiał w stylu Vertigo niczego nie zmieni, rozejdzie się po kościach w mig. A i prawda to, że EBW miało wielki potencjał, promocja siadła i już nie wstała.

A wiecie, najbardziej ciekawi mnie utwór, który sobie Kendrick zabrał do swojego XXX. Jeśli to w całości ma taki świetny jazzowy flow jak u rapera, powinno być właśnie singlem, coś naprawdę innego, i byłoby zaskoczenie. I na fali Lamarowego albumu mogliby to wypuścić jako pierwsze.

Boje się, że Blackout będzie kolejnym wtórnym singlem, który ludziom jednym uchem wleci, drugim wyleci. I stracą zainteresowanie całością materiału.

IrishGirl z u2.heh.pl

#108 Jacob

Jacob

Użytkownik

• U2 FAQ MAKER
  • 2887 Postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 16:30

Co do klęski promocji EBW sam zespół jest sobie winien. Jeśli przez całą trasę nie wykonują kawałka w wersji studyjnej to nic dziwnego, że utwór nie przebija się do masowej wyobraźni. Na jesieni 2014 mieli chyba z 10 różnych występów w TV i za każdym razem katowali wersję symfoniczno-akustyczną. Która swoją drogą ma swoją moc i urok, ale nie można liczyć że z takim czymś podbije się masowego odbiorcę w latach 10 XXI wieku.    

#109 Łukasz U2

Łukasz U2

Użytkownik

• Members
  • 3251 Postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 16:54

EBW EBW , miało potencjał , fajny teledysko-film. Wybrali Miracle - Nadal szanuję , ale nic nadzwyczajnego , chujowy teledysk no i już nie ten target. Zbyt rockowe dla 'koldplejowej" publiczności , za mało rockowe dla wyjadaczy. Dlatego OL chwyciło i stało się ich największym przebojem od Vertigo , dlatego też EBW miało potencjał który lekko zaprzepaścili + idąc U2logic tym większe szanse miało The Troubles. Catchy muzycznie + w miarę znany feat. ;) No ale zapowiada się że Blackout będzie tym sztampowym rockerem który jest lead singlem od czasu HTDAAB a JEBTAM będzie tym kolejnym EBW które mogło coś porobić na listach :P

p.s. Ciąglę zapominamy o Invisible które dla mnie zawsze będzie tym fajniejszym BD :P

Watch more TV

#110 soulmate.

soulmate.

Użytkownik

• Members
  • 1015 Postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 17:36

Właśnie z tego wszystkiego najbardziej lubię Invisible... to dopiero "zapomniany" kawałek, z potencjałem na bardzo bardzo wiele.

Popatrzymy na statystyki youtubowe:

Miracle - prawie 6 i pół miliona wyświetleń

EBW - ponad 14 mln

Vertigo - 45 mln

BD - ... ponad 100 mln

IrishGirl z u2.heh.pl

#111 Łukasz U2

Łukasz U2

Użytkownik

• Members
  • 3251 Postów

Napisano 29 sierpień 2017 - 17:48

Gdzie BD zaczęło mieć dla mnie jakiś sens dopiero na trwającej trasie z tą przekozacką synth wstawką. Wcześniej to raczej skippowane ;)

Watch more TV

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych