Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kogo interesuje nowe U2?


108 replies to this topic

#81 Guest_Grinderman_*

Guest_Grinderman_*
  • Guests

Napisano 18 października 2014 - 12:40

Brzmi jak nie ktoś kto rozumie U2, srsly, jakkolwiek pretensjonalnie to nie brzmi, znasz mnie troszkę Grind, wiesz że na wiatr tego nie rzucam ;) Ale nie odpowiem na wszystko, ciekaw jestem jak inni odpowiedzą bardziej ;) Kogo poza hard-fanami U2 obchodzi nowe U2?

Ej no, to jest tylko muzyka, tu naprawdę nie ma jakiejś wiedzy tajemnej, jak niektórym się wydaje. A co niektórym nawet przydałaby się pobudka, to nie są lata 90 i U2 już w pełni mieści się w przegródkach typu: pop i komercja. To właśnie najnowszy album, a nie ten z 1997 roku, powinien śmiało nazywać się POP albo Expect Nothing. :P

 

Oprócz typowych fanatics, drugą, pokaźną grupę stanowią jeszcze sezonowcy

od One, WOWY i Ajstyla

 

I to chyba byłoby na tyle.



#82 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 18 października 2014 - 15:41

To nadal jest dobre pytanie. Myślę że teraz nawet bardziej celowe niż w roku 2008 kiedy powstał ten wątek.

 

Właściwie dlaczego?


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#83 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 19 października 2014 - 21:32

O, obchodzi słuchaczy Minimaxu - gość puścił Lucifer's Hands, a naród się ponoć mailowo domagał też Crystal Ballroom i właśnie leci :)

If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#84 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 19 października 2014 - 21:53

Właściwie dlaczego?

 

Poza hejtem na sposób dystrybucji najgłośniejszym niusem obok nowego U2 jest wyznanie Bono u Nortona że musi nosić ciemne oksy bo musi i już. Nikt prawie nie pisze tak naprawdę o nowej płycie, nowej muzyce. Przy i przed NLOTH, HTDAAB jakoś było tego jednak nieco więcej, pamiętam.

 

To że słuchacze Minimaxu się domagają to akurat średnio pociesza :P



#85 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 19 października 2014 - 22:08

haha, nie napisałam tego dla pocieszenia, Minimax dziś jest delikatnie mówiąc... średnio opiniotwórczy ;) ale odpowiedzi na pytanie kogo obchodzi U2 udzieliłam, nie zaprzeczysz ;)


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#86 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 19 października 2014 - 22:11

W Minimaxie obchodziła ludzi też nowa płyta Deep Purple (ta poprzednia i bez sensu, bo ostatnia naprawdę jest świetna, ta akurat już ich nie obchodziła), także U2 w tym towarzystwie nie brzmi za dobrze :P No ale dzięki za odpowiedź ;)



#87 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 19 października 2014 - 22:15

Poza hejtem na sposób dystrybucji najgłośniejszym niusem obok nowego U2 jest wyznanie Bono u Nortona że musi nosić ciemne oksy bo musi i już. Nikt prawie nie pisze tak naprawdę o nowej płycie, nowej muzyce. Przy i przed NLOTH, HTDAAB jakoś było tego jednak nieco więcej, pamiętam.

 

To że słuchacze Minimaxu się domagają to akurat średnio pociesza :P

A pomyśl, jakby nawet oni się nie domagali? :ph34r:  Generalnie w Polsce i tak nie jest najgorzej. Może publicznie wiele osób się nie przyznaje, ale po latach posuchy OL i Invisible cieszyły się dość dużą popularnością u nas.

 

Choć rzeczywiście czasem dziwnie jest powiedzieć, że jest się fanem U2 - tak, jakby większość osób tylko z uprzejmości nie buchnęła śmiechem - do tego czasem jakiś komentarz o akcjach charytatywnych Bono lub "dużej kasie". Tak, jak piszesz, U2 od kilkunastu lat kojarzy się ze wszystkim, tylko nie muzyką. Adamczyk w MiniMaxie mówił, że nikt nie kojarzy choćby jednego utworu z ostatnich płyt U2 :wacko: - no tak, tylko nikt z tych osób tak na prawdę ich nie przesłuchał, nie chciał jeszcze zanim wyszły, bo już wie lepiej. :rolleyes:



#88 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 19 października 2014 - 22:21

W Minimaxie, specjalnie aż włączyłem, leci właśnie Stairway To Heaven. Tyle o Minimaxie.

 

Dlaczego nikogo nie interesuje nowa muzyka U2? Może tak powinno brzmieć pytanie. Widząc jak sami U2 się krzątają, chyba sami je sobie zadają bardzo intensywnie. A ja też nie do końca rozumiem.



#89 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 19 października 2014 - 22:30

Pewnie z tego samego powodu dla którego w ostatnim czasie następuje dynamiczny wzrost popularności muzyki disco polo... ale naprawdę nie wiem, jaki to konkretnie powód ;)


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#90 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 19 października 2014 - 22:34

W Minimaxie lecą właśnie jakieś żenujące popłuczyny po Riverside (albo nowe Riverside, ciężko już odróżnić te metaliczne wraki po prog-rocku), ekhm.

 

Ludzie będą gloryfikować nowe Pink Floyd i Marka Knoplera bo grają tak samo, ale nie U2, bo gra inaczej. Ok, to pokolenie naszych tatusiów. Ich już nie interesuje nowe U2. Lubią piosenki które znają więc wybiorą nudne nowe Pink Floyd. U2 nagrało świetny album dla fanów indie, ale fani indie już nie lubią indie rocka, a do U2 są uprzedzeni. Ale to jednak nadal jest masowa i popowa muzyka. Dlaczego okulary Bono są ciekawsze od niej?



#91 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 19 października 2014 - 22:53

Z drugiej strony jednak mało który zespół dzisiaj, czy to stary, czy nowy, ma tylu Wiernych Fanów co U2. I wiadomo, nie mówię tu o jakichś obiektach fascynacji gimbazy, no.

Z tą gadką o okularach ostatnio to też jest jakaś farsa. Nagle się przypomniało wszystkim...

 

(A teraz ja z ciekawości włączyłam tego Minimaxa, już celowo, i nie wiem, co to było, ale było jeszcze miliard razy gorsze od najgorszego prog-rocka jakiego w życiu słyszałam. I do tego jeszcze było po włosku.)


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#92 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 19 października 2014 - 23:05

U2 wydało nowy album ale nie, pomówmy cały dzień o tym że Bono się przyznał że ma jaskrę (ej, pierwsze słyszę, serio ma aż to?), to ważniejsze. Damn. Nie poznaję już świata.



#93 derka

derka

    Lady with the spinning head

  • Moderatorzy
  • 5 611 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:z krainy Oz

Napisano 19 października 2014 - 23:09

Takie newsy bardziej się sprzedają, najlepiej, gdyby powiedział, że za rok, dwa całkiem oślepnie. Dziś masowych odbiorców bardziej interesuje życie prywatne artystów niż ich twórczość. Albo przynajmniej tak nam się wciska.

There's always a chance as long as one can think
this is music : last

#94 stokrotka

stokrotka

    can't see or be seen

  • Members
  • 2 916 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 19 października 2014 - 23:19

Tylko po ch... po co interesować się życiem prywatnym artysty, jeśli nie zna się jego twórczości ? Najgorsze jest to, że nawet ten szum medialny teraz nie sprowokuje większości ludzi do posłuchania muzyki, bo mają ją gdzieś i po przeczytaniu takiej sensacji pójdą szukać następnej.


If I'm close to the music and you are close to the music, then we are close to each other


#95 Redgar

Redgar

    Out Of Control

  • Members
  • 2 249 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 19 października 2014 - 23:59

Tylko, że Bono to już od jakiegoś czasu nie tylko artysta, ale i aktywista społeczny. Co sprawia, że z jego głosem muszą się liczyć i takie osoby, których uwagi poprzez samą swoją działalność muzyczną nie przyciągnął by od tak. Co do świata mediów, to i niespecjalnie trzeba wychodzić na przeciw takim "sensacjom" by mogły nas same znaleźć. Kolorowe zdjęcia - duże nagłówki i rybka połknęła haczyk myśląc - ooo ten gość którego nie lubię, co mu tam się znowu nie powiodło. Zresztą w jakich czasach żyjemy, że takie portale plotkarskie jak pudelek notują rekordowe odwiedziny nie oferując przy tym żadnej merytorycznej zawartości. 

 

A co do U2 byłbym spokojny.. nadal ciągle i nieprzerwanie u2 still can happen to anyone:

https://www.youtube.com/watch?v=0dX8jRxh0Ps



#96 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 20 października 2014 - 06:25

Przy i przed NLOTH, HTDAAB jakoś było tego jednak nieco więcej, pamiętam.

 

Czyjawiem. Gdzie było więcej? Opiniotwórczy recenzenci zlewali je tak samo. Opiniotwórczy radiowcy z Trójki tak samo mówili, że fajne są dwie piosenki. No dobra, przy NLOTH były pojedyncze głosy, że to jakiś tam eksperyment, U2 coś próbują ciekawego zrobić, ale i tak nikt na nie nie zwrócił uwagi. Zresztą, po ATYCLB może nie było tego całego hejtu, ale też ciągle (choćby na Gazeta.pl) czytałem, że to już tylko dziadowanie. Prawda jest taka, że jesteśmy (w sensie - ja, Ty i spora grupa forumowiczów) za młodzi, by pamiętać czasy, kiedy nowa płyta U2 coś znaczyła dla "świata". Pewnie dlatego - co zdaje się zresztą sam wcześniej zauważyłeś, a może kto inny to zauważył - aż nam to tak nie przeszkadza, jak starym.


Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#97 Zooobaby

Zooobaby

    Użytkownik

  • Members
  • 425 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 27 sierpnia 2017 - 00:03

andie zapomniałaś o jeszcze jednej grupie odbiorców. O tych, którzy nie mieli okazji poznać wcześniej U2, bo ich po prostu nie było. Mają teraz 10-12 lat, może gdzieś tam w radiu słyszeli One, WOWY, Ajstyla, a nagle dostali na swoje iphony cały album, jakiegoś zespołu. Potem kojarzą, że ten zespół to Ci sami od One, WOWY i Ajstyla no i jeśli chociaż trochę im się album spodoba, to próbują się zagłębić w całą twórczość.


Aktualnie mam 16 i mam nadzieje ze jest jakas grupa osób które też ich słuchają ;) Słuchałem dużo zespołów od cięższego rocka do U2 i tylko w U2 znalazłem to co szukam :D

#98 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 27 sierpnia 2017 - 02:48

no i fajnie i dobrze trafiłeś ;)



#99 alexdescend

alexdescend

    Użytkownik

  • Members
  • 884 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Beautiful Beaches

Napisano 27 sierpnia 2017 - 12:54

wow, fajny wątek się odkopał, to też wtrącę.

 

IMHO obchodzi, a to znajomy z pracy zauważył moją koszulkę z War (i to z dala od jakichś premier, tak casualowo zupełnie), przy SOI znajomy mówił że słyszał w radiu "ten nowy" kawałek (-"The Miracle?" -"Nie..." -"Every Breaking Wave?" -"No, spoko całkiem") przy trasie IE sporo osób pytało mnie jakim cudem dorwałem bilety; a teraz mam taką nieoficjalną listę ludzi którzy właśnie nie są jakimiś fanami, ogólnie muzykę lubią podobną powiedzmy, ale "Omg, jak będziesz mógł to załatwisz mi bilety". No i przy OL był całkiem spory hype też.

 

Wydaje mi się że renoma jest, jakieś głupawe pomysły ją podkopują, ale raczej panuje wśród racjonalnej większości że U2 to klasyk który trzeba zobaczyć na żywo, a nowa płyta jest i będzie wydarzeniem. I taka może dygresja, że brakuje im jednego takiego mocno dobrego albumu (klasy TUF) żeby spokojnie w historii mieć miejsce obok Floydów, Stonesów czy Bitelsów, wtedy zainteresowanie będzie permanentne i dość wysokie. 


When the lights go out
And you throw yourself about in the darkness where you learn to see

---

24/09/2015//Berlin

12/07/2017//Berlin

31/08/2018//Berlin

29/09/2018//Kopenhaga

10/11/2018//Dublin

13/12/2023//Las Vegas


#100 Łukasz U2

Łukasz U2

    Użytkownik

  • Members
  • 3 501 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 29 sierpnia 2017 - 08:32

Ostatnio zauważyłemocne zainteresowanie OL na fejsie wśród randomowych znajomych. + Wielu mówi że za rok jedzie że mną na koncert po zobaczeniu materiałów z JT anniversary
Watch more TV
I have a vision... Television
Please tell a President to watch more TV
President is not avalaible to Me??? (Mirror Ball Man Zootv Washington Dc)
http://forum.u2guitartutorials.com/



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych