Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kogo interesuje nowe U2?


108 replies to this topic

#1 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 19 grudnia 2008 - 18:21

Właśnie zastanawiam się, czy kogoś jeszcze poza nami, i SŁUCHACZAMI TRÓJKI obchodzi takie U2.


Nie róbmy z U2 jakiegoś niszowego wykonawcy U2 jest popularne w naszym kraju, o czym świadczyć mogą wyniki sprzedaży płyty typu "the best". Przez popularność rozumiem oczywiście to, że jakiś szerszy krąg ludzi zna największe hity zespołu.


Nikt nie robi niszowego wykonawcy, ale, po pierwsze, jest to wykonawca obecnie skrajnie niemodny, a po drugie wykonawca już wiekowy, niekoniecznie interesujący dla młodzieży. Nie oszukujmy się, że ktoś z naszej ( szeroko rozumianej ) grupy wiekowej czeka na nowy album U2 - tylko my czekamy. Z biegiem czasu jest coraz mniej powodów, by nowa płyta U2 przysporzyła im rzeszy fanów. To nie znaczy, że się źle sprzeda - zawsze kupią fani, zawsze kupią SŁUCHACZE TRÓJKI ( którzy nie są fanami w żadnym sensie, i nigdy się nimi nie staną, ale dla których U2 to KLASYKA, więc TRZEBA MIEĆ, a na dodatek odznaczają się taką ciekawą cechą, że nowe płyty KLASYCZNYCH wykonawców ZAWSZE im się podobają ), zawsze kupi masa innych ludzi, którym puszczany wszędzie i bez przerwy singiel w końcu wpadnie do głowy itd. Ale generalnie kończą się nawet czasy takich fanatyków, jak my. Już od kilku lat spotykam się z częstymi głosami w rodzaju: " jak można być czegoś fanem aż tak długo ?? ". I faktycznie, dziś już się nie jest niczego fanem tak długo, bo wszyscy są nastawieni na ciągle nowe doznania. Trzeba poznać 1000 nowych płyt rocznie, a nie czekać na nową płytę jakichś dziadów, zwłaszcza aż tak niemodnych. Może się zresztą mylę, zobaczymy.


Użytkownik acr edytował ten post 19 grudnia 2008 - 18:24


#2 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 19 grudnia 2008 - 18:40

1. kogo obchodzi jakaś tam ciotowa moda
2. nie chcesz nie słuchasz, twoja strata
3. U2 to U2, najwyższa półka we wszystkim
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#3 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 grudnia 2008 - 18:42

1. kogo obchodzi jakaś tam ciotowa moda





??????

#4 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 19 grudnia 2008 - 19:48

1. kogo obchodzi jakaś tam ciotowa moda
2. nie chcesz nie słuchasz, twoja strata
3. U2 to U2, najwyższa półka we wszystkim


Zasady godne wyrycia na kamiennych tablicach, ale ja przewiduję na podstawie własnego doświadczenia empirycznego.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#5 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 grudnia 2008 - 19:50

A się mylisz Johnny, znam co najmniej 10 osób, które od czasu do czasu wypytują mnie o nową płytę i koncert w Polsce. Fani U2 to spośród nich może z 2-3 sztuki.

#6 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 grudnia 2008 - 19:51

w sumie u mnie to samo co u witasa

#7 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 19 grudnia 2008 - 19:51

Masz farta, ja się z niczym takim nie spotkałem, a jeżeli nawet, to wyłącznie w kontekście: " Johnny jest fanem U2, więc wypada spytać ".
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#8 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 grudnia 2008 - 19:53

Heh :D Ja w kontekście "zajebiście byłoby na koncercie tych starych dziadków!!" i bardzo mi się to podoba ;]

#9 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 19 grudnia 2008 - 19:56

Wiesz, u mnie na stancji mieszkał koleś, który był na U2 w Chorzowie, i po wakacjach śpiewająco mi się zwierzał, jakiż to był zajebisty koncert. Była to pierwsza i ostatnia moja z nim rozmowa na temat U2. BTW kolega miał tylko jedną płytę, którą bez przerwy puszczał ( jeśli akurat nie słuchał radia ) - " Hybrid Theory " Linkin Park.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#10 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 19 grudnia 2008 - 19:57

yyy, troszkę mnie zbiłeś z tropu :P

#11 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 19 grudnia 2008 - 19:58

Chodzi o to, że niekoniecznie ktoś, kogo zachwycają światełka na Wielkich Koncertach ( np. koncertach U2 ) jest materiałem na przyszłego fana, który miałby w dodatku przybiec w podskokach na nasze czcigodne forum.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#12 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 19 grudnia 2008 - 19:59

Wiesz, u mnie na stancji mieszkał koleś, który był na U2 w Chorzowie, i po wakacjach śpiewająco mi się zwierzał, jakiż to był zajebisty koncert. Była to pierwsza i ostatnia moja z nim rozmowa na temat U2. BTW kolega miał tylko jedną płytę, którą bez przerwy puszczał ( jeśli akurat nie słuchał radia ) - " Hybrid Theory " Linkin Park.


no cóż Johny niektórzy mają szczęście obcować z fanami na co dzień a inni tylko na zlotach
Witaj w klubie :P
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#13 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 19 grudnia 2008 - 20:03

Jeśli mam być szczery, to w ogóle nie miałem przyjemności trafić na fana U2 poza jedną z trzech sytuacji: 1) zlot, 2) koncert, 3) kupowanie biletów na koncert ( oczywiście pomijam forum, bo to oczywiste - ale też byłem na wielu forach, i rzaaaaaadko, coraz rzadziej się zdarza ktoś, kto choćby tylko szczerze lubi U2 ).
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#14 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 20 grudnia 2008 - 14:10

i rzaaaaaadko, coraz rzadziej się zdarza ktoś, kto choćby tylko szczerze lubi U2 ).


To akurat prawda. Widać to też tu, w sensie, jesteśmy jedynym prężnie działającym forum o U2 w polskim internecie, skupiającym fanów. Co prawda na naszej klasie czy innym gronie istnieją grupy skupiające teoretycznie wielbicieli zespołu, na gronie chyba licznik członków dobija do 3000, na last.fm grupa U2 Poland ma prawie 400 członków, ale nie widać tam żadnego zaangażowania, poważnego zainteresowania, aktywności. Z kolegą Roopą nikogo z tych 3000 gronowiczów nie udało nam się nawet na zlot czy spotkanie w Warszawie namówić.

Istnieją też de facto tylko dwie działające i nadal aktualizowane strony (u2-site.com i u2.com.pl). Kiedyś pamiętam było przynajmniej pięć.

I w sumie, wśród moich znajomych, o ile coma/tool/pink floyd/coś, a z drugiej strony mocny niezal/indie/coś-sroś się cieszą sporym wzięciem i nie jest obciachem mówienie o tym, jaranie się płytami, koncertami, to U2 w najlepszym wypadku praktycznie nikogo nie interesuje. Jedynie dwóch kumpli się zainteresowało troszkę bardziej, pewnie ze względu na moje pieprzenie o, kiedy tylko okazało się że cokolwiek znają, kojarzą i im się coś tam kiedyś podobało.
Z tym że jednego z nich nowy album interesuje o tyle, że wie, że potem będzie trasa koncertowa, a on strasznie chce iść na ich koncert (chorzów oglądał ze szczęką na podłodze ;) ), a drugi i tak twierdzi że Pride ma prymitywną melodię, więc się nie liczy :P

Istnieje też kwestia tego, że w wielu środowiskach bycie fanem U2 jest nie wiedzieć czemu sporym obciachem.
Jak to Johnny kiedyś napisałeś - bycie fanem U2 stało się największym możliwym przejawem bycia alternatywnym, niezalowym etc. ;)

#15 Małgosia

Małgosia

    U2 and 80's addict

  • Members
  • 1 106 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Szczecin

Napisano 20 grudnia 2008 - 14:28

Z wlasnego podworka:
dzieki imprezom szczecinskim udalo mi sie skupic chociaz kilkanascie osob - real fans of u2 ;), ktorzy sa oddani zespolowi od wielu lat i wspolnie czekamy na kazde nowe dokonanie zespolu.
Co do srodowiska poza - mam szczescie znac osoby, ktore sa szczerze zainteresowane zespolem, sa to w wiekszosci fani the Cure i DM, jakkolwiek wspolnie twierdza, ze U2 po Popie sie juz wypalilo i sa dziadkami grajacymi muzyke popularna. Okres do Popa bardzo dobrze znaja i bardzo lubia i szanuja (nie ukrywam, ze tez troche zaliczam sie ideologicznie do tej grupy, bo srednio trawie okres po Popie...) W kazdym razie wczoraj uslyszalam fajny komentarz znajomego: "Co by teraz nie nagrali to z szacunku do wczesniejszych dokonan i tak pojedziemy na koncerty w przyszlym roku", o! ;)
Co do ludzi mlodszych i przecietnie zainteresowanych muza - jako, ze mam spory kontakt z mlodsza grupa docelowa hehe (praca i obecne studia, gdzie studiuje z ludzmi w wieku 21-22), to zainteresowanie jest nikle. Glownie kojarza zespol z utworem Elevation (ratunku!!! tak, nienawidze tej piosenki :P ). Jak juz sa w klimatach rockowych to raczej nu-metalowych.

http://www.u2.szczecin.pl


#16 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 20 grudnia 2008 - 15:32

ja mialem spoko przypadek w klasie, w gimnazjum a teraz rowniez liceum, ten sam koles.

kolo na poczatku, ze 3 lata temu byl typowym technoboyem, z przerwami na kinder-wszystko. I raczej z u2 sie śmiał. Przełom nastąpił chyba jakos w 3 klasie gimnazjum, zobaczylem ze zalozyl lasta, zaczal sluchac duzo spoko i ambitnej muzy, w tym mase u2.
Pozniej z nim o tym gadalem, i mowi ze sie w ten zespol wkrecil cholernie, i ze jak bedzie koncert to na pewno bedzie jechal :D

Doszlo nawet do tego, ze jakos 2-3 miesiace temu, moze troszke wiecej, przychodze do szkoly a on mowi: "kurde, czytalem ze u2 przelozyli date premiery nowego albumu." Ja w sumie nie wiem o co chodzi, wracam do domu, patrze na forum,no rzeczywiscie.

Takze mowie, warto zachecac znajomych do zespolu, gledzic, gledzic gledzic o u2 ile sie da, a samo w koncu zaskoczy ;) A moze i przyniesie nam nowych userow na forum :)

#17 Małgosia

Małgosia

    U2 and 80's addict

  • Members
  • 1 106 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Szczecin

Napisano 20 grudnia 2008 - 15:43

A tu sie z Toba zgadzam - sporo osob z mojego otoczenia przez moja pasje i dzielenie sie z nia, sami zaczeli poszukiwac kawalkow u2. Takie niebezposrednie namawianie dziala! :D to prawie jak wciaganie do sekty nowych czlonkow :lol:

W kazdym razie, ludzie, ktorzy sa moimi znajomymi maja na dzien dzisiejszy kontakt z tym zespolem, sa zainteresowani nowymi info, sami czesto jak sie o czyms dowiedza to mi przekazuja, bywalo jeszcze pare lat temu, ze jak gdzies zobaczyli artykul o u2 to mi go wycinali i przynosili - swietne gesty.
I jak przemilo jest tez, jak czasem zobaczy sie opis na gadu z tytulem jakiejs piosenki u2 ktoregos ze znajomych, ktory wczesniej zanim mnie poznal nie mial wiekszego pojecia o ich muzyce :)

http://www.u2.szczecin.pl


#18 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 20 grudnia 2008 - 15:51

Wśród moich licznych znajomych niemal wszyscy szczerze lubią u2; nikt zaś nie jest oddanym fanem ale to zapewne dlatego, że nikt nie reprezentuje typowo "fanowskiego" charakteru. Fanów czegokolwiek (takich z prawdziwego zdarzenia) jest raczej w ogóle niewielu; tyczy się to w ogóle muzyki; nie tylko konkretnych wykonawców (choć odsetek oddanych fanów pośród sympatyków muzyki np. DM jest chyba większy niż wśród sympatyków muzyki U2, co wynika z wielu czynników). Dodam jeszcze, że nie znam nikogo, kto by twierdził, że nie znosi U2; w najgorszym wypadku spotkałem się z określeniami "obojętny", "przeciętny", "może być".

#19 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 20 grudnia 2008 - 15:53

I jak przemilo jest tez, jak czasem zobaczy sie opis na gadu z tytulem jakiejs piosenki u2 ktoregos ze znajomych, ktory wczesniej zanim mnie poznal nie mial wiekszego pojecia o ich muzyce :)



Dokładnie !!!!
Nie raz zdziwiłem się dość porządnie (in plus), widząc na GG wersy z WTSHNN, czy o dziwo z "Some Days Are Better Than Others" u uczelnianych koleżanek.

#20 Małgosia

Małgosia

    U2 and 80's addict

  • Members
  • 1 106 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Szczecin

Napisano 20 grudnia 2008 - 16:03

Dokładnie !!!!
Nie raz zdziwiłem się dość porządnie (in plus), widząc na GG wersy z WTSHNN, czy o dziwo z "Some Days Are Better Than Others" u uczelnianych koleżanek.


Max, nie chcę Ci niszczyć światopoglądu, ale moim zdaniem dziewczyny chcą Cię po prostu wyrwać sposobem "na u2" :lol:

;)

http://www.u2.szczecin.pl




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych