Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prace licencjackie/magisterskie/dyplomowe - U2


95 replies to this topic

#1 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 10 października 2008 - 20:33

Chciałem się dowiedzieć czy wiecie może cokolwiek o ewentualnych napisanych, bądź aktualnie tworzonych pracach naukowych związanych z naszym ukochanym zespołem, zwanym dalej U2.


Na forum mamy już jednego (?) naukowca w tej dziedzinie: u2megafan, Lambert? U2 jako towar eksportowy Irlandii. Jeśli pomyliłem temat pracy to sorry, tym bardziej nicka użytkownika.

Aha... chyba jeszcze Biesiada (sorry again jeśli nick przekręcony) coś pisał o Boniastym i Afryce.
Znacie kogoś kto pisał lub ewentualne tematy prac?
Chciałbym wiedzieć cokolwiek, co by nie dublować czyjegoś ciężko wykminionego tematu, wiedzieć o co 'zahaczyć' i mniej więcej na jakich kierunkach powstały prace.

Liczę na starą gwardię U2 pe-el-ową (Wiercioch, Depe, U2roopa, J99, anyone?:), pamiętam, że w zamierzchłych czasach sporo ludzi tam pisało o swoich pracowo-magisterskich perypetiach, zadawało pytania, 'szukało tego, czego jeszcze nie znaleźli'.

#2 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Napisano 10 października 2008 - 22:06

Z tego co pamiętam, to na heh'u była Aly studiująca anglistykę, która pisała swoją pracę licencjacką na temat motywów zaczerpniętych z baśni i legend irlandzkich w tekstach U2. Nie pamiętam dokładnie tematu, ale wiem, że zamieszczała część streszczenia na forum.

A w necie znalazłam jeszcze coś takiego http://u2world.w.int...kuly/praca.html

Fajny temat, sama bym chciała swoją pracę magisterską powiązać z U2, może się uda;) A Ty Max co studiujesz?
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think

#3 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 10 października 2008 - 22:14

politolodży.

dzięki za linka!

Użytkownik Max edytował ten post 10 października 2008 - 22:15


#4 novia

novia

    Użytkownik

  • Members
  • 623 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:cool green valleys

Napisano 10 października 2008 - 22:26

A tu link do wspomnianego streszczenia pracy Aly http://f.heh.pl/ftop...0-asc-4485.html
Może trochę naciągnęłam podany zakres tematyczny, temat pracy 'Going Back to the Celtic Roots - The Spiritual Journey of U2' :)
Eating lemons can help strengthen bones, prevent bad breath and increase energy!

Your signature is more powerful than you think

#5 Wiercioch

Wiercioch

    Użytkownik

  • Members
  • 1 027 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:generalnie to z W-cha

Napisano 11 października 2008 - 06:48

6!

Liczę na starą gwardię U2 pe-el-ową (Wiercioch, Depe, U2roopa, J99, anyone?:), pamiętam, że w zamierzchłych czasach sporo ludzi tam pisało o swoich pracowo-magisterskich perypetiach, zadawało pytania, 'szukało tego, czego jeszcze nie znaleźli'.


matkie... az mi w krzyzu cos lupnelo jak zem to przeczytal... :)

http://launch.groups...p;charset=UTF-8

pozdro, Wiercioch
"The right to appear ridiculous is something I hold dear"

#6 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 11 października 2008 - 07:42

o dzięki! zupełnie zapomniałem o funkcji sercz :D

#7 hannah

hannah

    blue sadness

  • Members
  • 937 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 14 września 2009 - 12:12

Nie chcąc dla jednej rzeczy tworzyć nowego wątku, odkopuję ten. Max, dość dawno pytałeś o prace naukowe z U2 i pewnie sie już z tym uporałeś, ale jeśli ktoś jeszcze jest zainteresowany, znalazłam to w wersji angielskiej:
http://www.brown.edu.../05_prevots.pdf

Googlarka i jej podobne w morzu info łowią perełki, czytając ten artykuł człowiek sam się uśmiecha. Tym razem materiał o wykorzystaniu U2 do ... pracy na uczelni! Autor jest wykładowcą francuskiego na uniwersytecie w Texasie. Opublikował ten artykuł chyba w uczelnianym periodyku (co jakiś czas muszą publikować cokolwiek by utrzymać się na posadzie, taki wymóg). Sądząc po artykule, facet to zdecydowanie jeden z nas, jutowców. Analizuje projekty scen z poszczególnych tras koncertowych, interakcje Bono z publicznością itd. na podstawie oficjalnych DVD zespołu. Szczegóły produkcji odnosi wprost do pracy ze studentami. Nie ma to jak człowiek z pasją, nawet w robocie myśli o zespole :)
The world belongs to the enthusiast who keeps cool

#8 GhostGirl

GhostGirl

    Acrobat

  • Members
  • 978 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Kraków, dawna stolica Polaków

Napisano 14 września 2009 - 16:41

Pracę licencjacką pisałam o Irlandii... Natomiast magisterkę planuję związać stricte z U2...
Działalność polityczna artystów na rzecz Afryki;
Bono - działalność polityczna;
Sławni ludzie a polityka. Na podstawie działalności politycznej Bono;

zobaczymy na co zgodzi się promotor ;)


Max, a Ty coś wybrałeś?

#9 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 14 września 2009 - 17:23

Czekam na termin obrony.

"Muzyczne i polityczne inspiracje Stanami Zjednoczonymi w twórczości zespołu U2"


:)

#10 GhostGirl

GhostGirl

    Acrobat

  • Members
  • 978 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Kraków, dawna stolica Polaków

Napisano 14 września 2009 - 19:35

Czekam na termin obrony.

"Muzyczne i polityczne inspiracje Stanami Zjednoczonymi w twórczości zespołu U2"
:)


no no :) brzmi ciekawie :D

#11 hannah

hannah

    blue sadness

  • Members
  • 937 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 14 września 2009 - 19:46

Czekam na termin obrony.
"Muzyczne i polityczne inspiracje Stanami Zjednoczonymi w twórczości zespołu U2"

Tylko nie zapomnij o słodyczach dla komisji, to zawsze działa :P Po obronie pochwal się pracą, chętnie poczytamy. U2 nigdy dość. Jeśli ktoś jeszcze pisze o zespole, niech się odezwie; paru magistrów od siedmiu boleści, w tym ja, da parę wskazówek ;) Max, trzymamy kciuki - powodzenia!
The world belongs to the enthusiast who keeps cool

#12 ania666

ania666

    Użytkownik

  • Members
  • 82 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Poznań

Napisano 15 września 2009 - 11:45

Ja też pisałam pracę magisterską o U2 - temat był Muzyka i tożsamość młodego pokolenia - studium socjokulturowe na przykładzie U2. Dotyczyła systemu wartości, tożsamości i znaczenia dla fanów. nigdy tak przyjemnej pracy nie wykonywałam jak wtedy :) nie ma to jak czytać o u2 pod pretekstem pisania mgr... A teraz mysle żeby ją wydać.. jeśli szczęscie pozwoli

#13 Irish

Irish

    użytkowniczka

  • Members
  • 1 574 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 września 2009 - 11:58

"Muzyczne i polityczne inspiracje Stanami Zjednoczonymi w twórczości zespołu U2"
:)


Maks, nie zapomnij wspomnieć, że Bono (wraz z Edgem) napisał muzykę do musicalu Spiderman, bo historia Petera Parkera jest bardzo ważna dla nowojorczyków!

swoją drogą to wielka sztuka zamienić pseudofilozoficzne brednie Bono w pracę magisterską/licencjacką :P

#14 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 15 września 2009 - 14:26

Maks, nie zapomnij wspomnieć, że Bono (wraz z Edgem) napisał muzykę do musicalu Spiderman, bo historia Petera Parkera jest bardzo ważna dla nowojorczyków!


Zapamiętam, jak się będę doktoryzował to o tym wspomnę :P :lol:

#15 bono_90

bono_90

    Użytkownik

  • Members
  • 32 Postów

Napisano 15 września 2009 - 16:48

ja w tym roku zdaje mature i z polskiego na ustna wybralem "Analiza tekstow piosenek wybranego zespolu muzycznego"..oczywiscie U2:D

#16 bob

bob

    Użytkownik

  • Members
  • 717 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 września 2009 - 17:32

Ja obroniłem rok temu magisterke nt. "Organizacje pozarządowe na rzecz praw człowieka" i tam w jednym z rozdziałów pisałem o działalności znanych ludzi show-biznesu,polityki i kościoła na rzecz praw człowieka. Nie mogło zabraknąć podrozdziału o Bono oczywiście ;)

#17 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 września 2009 - 17:38

ja w tym roku zdaje mature i z polskiego na ustna wybralem "Analiza tekstow piosenek wybranego zespolu muzycznego"..oczywiscie U2:D




Moim zdaniem nie warto brac takich tematow, bo z tego co slyszalem, komisja od razu inaczej na to patrzy. Znajomy, ktory analizowal teksty jakiegos zespolu, z polskiego zawsze byl wybitny a prezentacja zostala bardzo pozytywnie rozpatrzona przez jego polonistke, dostal z tej matury w maju tego roku 6 albo 7 punktow, mimo ze na 2 pytania (na 3 mozliwe) udzielil fachowej odpowiedzi.

Oczywiscie wszystko zalezy od egzaminatorow, ale stare baby w komisji raczej sie nie uciesza z tego typu tematow. Tak czy inaczej, zycze powodzenia :)



PS. Temat sam zaproponowales komisji? Bo chyba takiego w tym roku nie ma na liscie? :rolleyes:

#18 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 15 września 2009 - 17:42

Otóż właśnie. Może i przyjemniej się to pisze i łatwiej ogarnia, ale nie jest to najrozsądniejszy wybór jesli zależy komuś na sensownej ilości punktów. Miałem taką opcję i zastanawiałem się, czy by nie wybrać, ale szybko ją z tegoż powodu odrzuciłem. Napisanie i nauczenie się 10 minutowej prezentacji na 'standardowy' temat naprawdę nie jest problemem, jest natomiast dużo pewniejsze.

Użytkownik acr edytował ten post 15 września 2009 - 17:43


#19 acrobatka

acrobatka

    Użytkownik

  • Members
  • 44 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 września 2009 - 18:59

Właśnie dostałam dzisiaj tematy na ustną z polskiego i próbuję coś wybrać. Ten o analizie tekstów piosenek musiał być zaproponowany, bo nie ma nic takiego do wyboru. Nawet nie wiem, czy odważyłabym się na przygotowanie właśnie tego, bo jednak stwierdzam, że nie mam odpowiedniego przygotowania merytorycznego (na polskim przerabiamy raczej twórczość Żeromskiego, a nie Bono). Ale jeśli ktoś naprawdę w tym siedzi, to czemu nie, tylko podziwiać. Fajnie, że komisja przyjęła taki temat. Ja dopiero niedawno dowiedziałam się, że można było proponować własne tematy, gdyż polonistka nie raczyła mnie o tym poinformować, a teraz niestety jest za późno. Pozostaje mi dokonać wyboru z tego wzbudzającego we mnie przerażenie spisu. Na razie skłaniam się ku tematowi "Różne oblicza rewolucji w literaturze i innych sztukach".

#20 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 września 2009 - 19:02

Na razie skłaniam się ku tematowi "Różne oblicza rewolucji w literaturze i innych sztukach".




O prosze;) tez sie mialem na to decydowac, no ale jednak po zeszlorocznych doswiadczeniach z 'korespondencji sztuk' sobie darowalem:P nie polecam



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych