Skocz do zawartości


Zdjęcie

Songs Of Innocence

U2 nowy album album u2 u2 płyta nowa płyta u2

  • Please log in to reply
7779 replies to this topic

Ankieta: Songs Of Innocence (93 użytkowników oddało głos)

Który utwór/utwory powinny zostać singlami promującymi Songs of Innocence?

  1. The Miracle (Of Joey Ramone) (11 głosów [4.04%])

    Procent z głosów: 4.04%

  2. Every Breaking Wave (53 głosów [19.49%])

    Procent z głosów: 19.49%

  3. California (There Is No End To Love) (26 głosów [9.56%])

    Procent z głosów: 9.56%

  4. Song For Someone (10 głosów [3.68%])

    Procent z głosów: 3.68%

  5. Iris (Hold Me Close) (10 głosów [3.68%])

    Procent z głosów: 3.68%

  6. Volcano (14 głosów [5.15%])

    Procent z głosów: 5.15%

  7. Raised By Wolves (6 głosów [2.21%])

    Procent z głosów: 2.21%

  8. Cedarwood Road (5 głosów [1.84%])

    Procent z głosów: 1.84%

  9. Sleep Like a Baby Tonight (22 głosów [8.09%])

    Procent z głosów: 8.09%

  10. This Is Where You Can Reach Me Now (18 głosów [6.62%])

    Procent z głosów: 6.62%

  11. The Troubles (35 głosów [12.87%])

    Procent z głosów: 12.87%

  12. Lucifer's Hands (8 głosów [2.94%])

    Procent z głosów: 2.94%

  13. Crystal Ballroom (45 głosów [16.54%])

    Procent z głosów: 16.54%

  14. The Troubles (jakaś alt version) (1 głosów [0.37%])

    Procent z głosów: 0.37%

  15. Sleep Like A Baby Tonight (też jakaś alt version) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  16. The Miracle (Of Joey Ramone) (acoustic) (1 głosów [0.37%])

    Procent z głosów: 0.37%

  17. Every Breaking Wave (acoustic) (6 głosów [2.21%])

    Procent z głosów: 2.21%

  18. Song For Someone (acoustic) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  19. California (acoustic) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

  20. Raised By Wolves (acoustic) (1 głosów [0.37%])

    Procent z głosów: 0.37%

  21. Cedarwood Road (acoustic) (0 głosów [0.00%])

    Procent z głosów: 0.00%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1661 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Napisano 29 września 2008 - 10:35

Wygląda to tak, jakby ktoś nawalił z terminami na którymś z etapów postprodukcji, premierę trzeba było na gwałt przesunąć...


Może chodzi o ten pomysł z okładką, która miała być nie do podrobienia przez piratów. Jeśli nie, to pewnie "robią miejsce" dla kolejnej reedycji ;)

#1662 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 29 września 2008 - 16:55

Wygląda to tak, jakby ktoś nawalił z terminami na którymś z etapów postprodukcji, premierę trzeba było na gwałt przesunąć, a zespół został poproszony o sprzedanie w mediach bajeczki o nagłym przypływie weny.


Teoria jak dla mnie zupełnie chybiona. Zespół nie podał jak na razie oficjalnej daty premiery nowego albumu, sam zresztą na to zwracałeś uwagę. O jakim więc przesuwania na gwałt może być tu mowa? U2 akurat są w takiej sytuacji, że nikomu z niczego nie muszą się tłumaczyć, więc raczej konieczność wymyślania medialnym bajeczek nie istnieje. Ponadto jeśli wierzyć Lanois to w tym tygodniu zakończą się prace nad albumem. Jeśliby chcieli wydać album w tym roku to nic im nie stało na przeszkodzie. :rolleyes:
Dołączona grafika

#1663 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 29 września 2008 - 18:02

Oczywiście, że trochę się wyzłośliwiłem :P Irytuje mnie jednak to ciągłe kręcenie. O ile pamiętam, wersja " Został Nam Już Tylko Tydzień " pojawiała się już kilka razy. Niedawno zespół powiedział, że nagrywanie nie zostało zakończone. Teraz Lanois mówi coś zupełnie przeciwnego. Jeśli album mają już gotowy, tylko po prostu czekają z jego wydaniem ( choćby, wedle Twojej teorii, ze względu na reedycje ) - to dlaczego chrzanią coś o przypływie weny ? Jeżeli zamierzają wydać coś obok albumu ( choćby Passengers ) - to dlaczego tego nie powiedzą wprost ? Tylko podgrzaliby zainteresowanie. Dlaczego oświadczenia w ich imieniu wydaje Lanois ( który teoretycznie nie ma obowiązku mówić prawdy ), a nie oni sami, albo U2.com ? I właściwie dlaczego chcą czekać z wydaniem albumu aż 4 miesiące ? Żeby zdążył wyciec ? Poprzednio gotowi byli przyspieszać premierę ze względu na wyciek.. może już dość tego kluczenia ?
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1664 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 29 września 2008 - 21:23

Irytuje mnie jednak to ciągłe kręcenie.


Ale może właśnie o to chodzi. :P Tak na prawdę jesteśmy w punkcie w którym tak na prawdę nic nie wiemy. Nie wiemy co jest prawdę, zagrywką marketingową a co blefem. Jak wcześniej insynuowałeś - wystąpiły jakieś problemy w postprodukcji a "napływ weny twórczej" to zmyślona na usprawiedliwienie bajka. To dlaczego Lanois wypala z takim szczegółem jak końcowy miks nowego materiału? Na pewno byłby wtajemniczony w tą medialną zagrywkę. Tak na prawdę pozostają więc nam spekulację. A skoro tak to ja wierzę, że finalne rozstrzygnięcie nas poważnie zaskoczy.
Dołączona grafika

#1665 Zigy Stardust

Zigy Stardust

    senior forumowy

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zigylandia

Napisano 30 września 2008 - 07:23

Ale może właśnie o to chodzi. :P Tak na prawdę jesteśmy w punkcie w którym tak na prawdę nic nie wiemy. Nie wiemy co jest prawdę, zagrywką marketingową a co blefem. Jak wcześniej insynuowałeś - wystąpiły jakieś problemy w postprodukcji a "napływ weny twórczej" to zmyślona na usprawiedliwienie bajka. To dlaczego Lanois wypala z takim szczegółem jak końcowy miks nowego materiału? Na pewno byłby wtajemniczony w tą medialną zagrywkę. Tak na prawdę pozostają więc nam spekulację. A skoro tak to ja wierzę, że finalne rozstrzygnięcie nas poważnie zaskoczy.


A ja myśle że nie ma co sie doszukiwać niewiadomo czego, poprostu Lanois i Bono mówią prawde czyli płyta jest gotowa a chłopaki nadal nagrywają tyle że materiał który napewno nie znajdzie się na najbliższym albumie ale być może na następnym - poprostu B)

#1666 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 30 września 2008 - 08:21

Już wolę, żeby wydali to je... chane Passengers :P
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1667 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 30 września 2008 - 20:31

A pamiętacie jak jakiś rok temu planowali koncerty w O2 Arena w Londynie? Jeśli dobrze pamiętam to coś na jesień.... wiem, że to w ramach wydania nowej płyty jest bez sensu i najprawdopodobniej było wpisane w ogólną modę wtedy na O2 Arenę (a bo to Led Zeppelin grali ;) ), ale kto wie co oni tam planują.... :P
Tyle, że bez nowej płyty?! Chyba, że to miałyby być koncerty promocyjne, taka zmiana, że najpierw usłyszeć utwory Live, później płyta. Może mają już wolne do lutego :lol: Choć ja jednak wolałbym to w starym wydaniu/kolejności ;)

#1668 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 02 października 2008 - 11:56

z u2tour.de wyczytałem, że chodzą słuchy jakoby Lanois i zespół byli już w Nowym Jorku (patrz news Atomic Maria kilka postów wyżej). wg. wspomnianych słuchów zespół ma już do kalendarza wpisane kręcenie klipu w NYC. nic nie wiadomo o miejscu kręcenia, ani na temat utworu do którego klip miałby powstać.

#1669 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 02 października 2008 - 13:23

z u2tour.de wyczytałem, że chodzą słuchy jakoby Lanois i zespół byli już w Nowym Jorku (patrz news Atomic Maria kilka postów wyżej). wg. wspomnianych słuchów zespół ma już do kalendarza wpisane kręcenie klipu w NYC. nic nie wiadomo o miejscu kręcenia, ani na temat utworu do którego klip miałby powstać.


Robi się coraz ciekawiej. :P Kręcono już podobno jeden klip (chyba że w NJ będą kręcić inne sceny). Gdyby płyta miała pojawić się na początku przyszłego roku to dość wcześnie dopinają kwestie związane z kręceniem teledysku do pierwszego singla. No i ciągle pojawia się ten Lanois. Od sesji w Fez rzeczywiście przyjął rolę rzecznika zespołu, a jest przecież "tylko" współproducentem płyty. No chyba że... :)
Dołączona grafika

#1670 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 02 października 2008 - 13:47

No chyba że... :)


...we'd like to introduce to you the new member of U2, ladies and gentleman, Daniel Lanois! :D

#1671 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 02 października 2008 - 14:29

A mnie tam się wydaje, że oni sami nie wiedzą kiedy by chcieli tą płyte wydac ;)

#1672 amnesiac

amnesiac

    Użytkownik

  • Members
  • 139 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:bb

Napisano 02 października 2008 - 16:52

Ej ludzie, przed chwilką na RTLu puścili nowy kawałek U2, jako obrazek do tego podłożyli Vertigo (Lisbon), średnio mi się to podobało, takie Achtungowe stękanie, czekałem aż pojawi się pod koniec tytuł ale nie podali, wiecie coś o tym??

#1673 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 02 października 2008 - 17:09

Jeśli to prawda to mamy ciekawą sytuację. Skoro utwór pojawił się w telewziji to musiał być on już oficjalnie udostępniony. A jeśli tak - to aż na ok. 4 miesiące przed premierą albumu?

Nie robisz nas przypadkiem w konia? :P Bo to niesamowite, że trafiłeś na to na RTLu ;)
Dołączona grafika

#1674 amnesiac

amnesiac

    Użytkownik

  • Members
  • 139 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:bb

Napisano 02 października 2008 - 17:14

No w tym RTLu, po co miałbym was robić w konia, kurde, gdyby było to coś starszego to bym to chyba znał. A może to był jakiś bisajd z okresu Achtunga? tak od połowy słyszałem. Sam już nie wiem...

EDIT: a wystarczyło poszperać po youtubie, to było chyba Night And Day, nigdy jeszcze tego nie słyszałem. Sorry :rolleyes:

#1675 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 02 października 2008 - 17:57

Bywa ;)

Tymczasem Eska Rock: "na nową płytę U2 przyjdzie nam poczekać niestety jeszcze do następnego roku, ale nowego singla poznamy już w tym".

#1676 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 03 października 2008 - 06:39

Wychodzi na to, że Eska jest najbardziej poinformowana. Jak na razie nawet zagraniczne serwisy nie podawały informacji o premierze singla jeszcze w tym roku. Gdyby jednak premiera albumu miała przypaść na luty 2009r. to pewnie rzeczywiście nowy singiel powinien pojawić się jeszcze w grudniu w stacjach radiowych i telewizyjnych.
Dołączona grafika

#1677 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 03 października 2008 - 09:07

Jestem daleki wierzenia wszystkiemu co pan z Eski Rock powie, ale.. jeśli dobrze pamiętam, co mnie zdziwiło zresztą, więc pamiętam, o tym że "nowy album U2 wyjdzie dopiero w przyszłym roku" jak doniosła mi matka, powiedział na jakieś dwa dni przed tym, jak wszyscy o tym przeczytaliśmy na u2.com. Wtedy stwierdziłem że jak to bywa w różnych mediach, kolo nie wie co mówi. Cóż, może miał szczęście i trafił.

Użytkownik acr edytował ten post 03 października 2008 - 09:07


#1678 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 03 października 2008 - 09:19

Jestem daleki wierzenia wszystkiemu co pan z Eski Rock powie, ale.. jeśli dobrze pamiętam, co mnie zdziwiło zresztą, więc pamiętam, o tym że "nowy album U2 wyjdzie dopiero w przyszłym roku" jak doniosła mi matka, powiedział na jakieś dwa dni przed tym, jak wszyscy o tym przeczytaliśmy na u2.com.


Może gość ma jakieś dobrze poinformowanego znajomego z branży ;) W sumie pierwszy singiel jeszcze w tym roku to coś aż tak trudnego do przewidzenia nie jest. Taki termin pierwszego singla jest czymś pozytywnym, bo zwiasuje że album wyjdzie na samym początku 2009r., a nie na przykład w marcu czy w kwietniu. Termin grudniowo - świąteczny to w sumie dobry okres do wystartowania z singlem. Pod względem marketingowym - to zawsze dobry okres w sprzedaży płyt, a po drugie - być może zespół "załapie się" z pierwszym singlem na jakieś rozdanie nagród w 2009r. (z tego co jednak pamiętam to np. przy nominacjach do Grammy bierze się pod uwagę tylko utwory i albumy które miały swoją premierę przed listopadem poprzedniego roku). Coś tak kiedyś się też mówiło o jakiś koncertach w ramach promocji albumu (grudzień jest jak znalazł - nasuwa się skojarzenie z trasą Pre - War), nowy singiel byłby wtedy jak najbardziej wskazany. Coś czuję, że zespół zdecyduje się na jakieś halowe występy w Dublinie lub/i Londynie jeszcze przed premierą albumu (być może również w innych miejscach).
Dołączona grafika

#1679 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 03 października 2008 - 09:48

Termin grudniowo - świąteczny to w sumie dobry okres do wystartowania z singlem.


No, ale jeszcze lepszy do wystartowania z płytą. Jeżeli U2 faktycznie chcieliby, żeby " 2009 był ich rokiem ", to pasowałoby właśnie w okolicach świątecznego boomu wydać płytę, a nie singiel. Być może na święta rezerwują sobie reedycję R&H lub UF - ale przecież reedycje wywołają jakieś 10 razy mniejsze zainteresowanie, niż nowy album..
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1680 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 03 października 2008 - 12:12

A mnie ciekawi kwestia trasy koncertowej... Popatrzcie ile czasu minęło zanim wyjechali w "Bombową" trasę - wiadomo, cała logistyka, ogranie nowego materiału itd. Jeśli nowy album wyjdzie w marcu-kwietniu to trasa ruszyłaby pewnie najwcześniej we wrześniu, a to już trochę za późno na koncerty stadionowe jeśli chodzi o Europę. Czyli co... albo trasa halowa "(USA-Europa itd), albo najwcześniej zobaczymy U2 w regularnej trasie koncertowej w Europie w 2010 roku (przełom wiosna-lato).

Jeśli chodzi o przypuszczenia Atomica, to może wreszcie dojdzie do tych osławionych występów w londyńskiej O2?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych