Skocz do zawartości


Zdjęcie

mój solowy album


43 replies to this topic

#1 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 września 2008 - 16:54

Dziędobry czeźdź


W sumie pomysł na to zrodził się na początku sierpnia i od razu wziąłem się do roboty.
Początkowo miał to być pełny album, ale pare dni temu (tak Jacek, wtedy) stwierdziłem, że i tak nic z tego nie wycisne a te 6 utworów które nagrałem były całkowicie dopracowane, jak na moje warunki.
Stwierdziłem, że podziele sie tym z wami, mam nadzieje ze znaczna czesc z was to przeslucha i oceni, bo bardzo jestem ciekaw waszej opinii.
Dodam że wszystkie instrumenty które tutaj są komponowałem i nagrywałem sam. Część ścieżek powstała w domu, częśc w studio.
No i przede wszystkim chciałbym podziękować za wsparcie techniczne Conr4dowi i Jackowi P, bez ktorych niezbyt wiele bym o nagrywaniu wiedział.
Długość tego albumu wynosi ponad pół godziny, jest 6 kawalkow, najdluzszy song ma 11 minut, najkrotszy 3.

Serdecznie zapraszam do ściągnięcia i proszę was o opinie


http://rapidshare.co...a_EPka.rar.html

#2 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 06 września 2008 - 12:10

Obiecałem, że coś skrobnę, więc dotrzymuję słowa i oto tak:

1. Waniliowe Niebo - tytuł o.0, poza tym hmmm... klawisze trochę nudzą, przydałaby się jakaś gitara, a partia perkusyjna jest trochę zbyt elektroniczna i na mój gust bardziej pasowały by tu standardowe blachy. Ogólnie nie podoba mi się ten utwór.

2. Tokio - Mało urozmaicona na początku, potem się rozkręca, ogólnie pasuje klimatem do tytułu. Przypomina trochę nieudolną wersję New York, ale dograć do tego wokal i jakoś będzie.

3. Samobójstwo Kropli Wody - Nudne klawisze, fajna partia perkusji, jednak przeszkadzają te elektroniczne syczenia itp.

4. Wszystko, Co Tam Zobaczyłem - Wzorowana na RTS? W każdym bądź razie, wybija się ponad inne, do 5 minuty fajna i ciekawa, potem już się chce przełączyć, bo robi się nudno i jakoś dobranockowo, z powodu tych elektronicznych dzwoneczków czy czego to o.0

5. Optymista - To piano od 2 minuty tu w ogóle nie pasuje, robi się dobranockowo znowu. Poza tym bardzo ciekawy utwór, choć nie w moim guście.

6. Marzenia Pana Robota - Za długie, za nudne, za denne, nieciekawe, ogólnie najgorszy utwór z całej szóstki.


Myślę, że jesteś jednak na dobrej drodze i kiedyś może coś z tego wyjdzie. Jak będziesz jeszcze coś miał to dawaj, chętnie przesłucham, jednocześnie podziwiam, że wszystko zrobiłeś sam. Ogólnej oceny nie będę dawał, może jak będziesz miał tekst i wokal to wtedy można by się pokusić o takową. Pozdro!

Dołączona grafika


#3 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 06 września 2008 - 14:26

Tak jest ! scroblujmy kolegę mrówę :P nie no żart oczywiście jak przesłucham stworzę bardziej konstruktywne i ambitne zdania :lol:

#4 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 06 września 2008 - 17:46

Tak jest ! scroblujmy kolegę mrówę :P


http://www.last.fm/music/marcin+m

#5 Maja

Maja

    lic.

  • Members
  • 922 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Pszczyna / Gliwice

Napisano 06 września 2008 - 18:16

http://www.last.fm/music/marcin+m


zdjęcie przekońskie :D

#6 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 06 września 2008 - 18:20

to kto pisze opis? :D

dla wszystkich z myspacem:
myspace!
;D
gwiazda nam rośnie!

#7 marcin93

marcin93

    Użytkownik

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Napisano 06 września 2008 - 18:23

Ja bym jeszcze powiązał z naszą ląnsową elytarną grupą :P
...a oto mój fejs, flykr i elitarny lans.efę!

#8 Maja

Maja

    lic.

  • Members
  • 922 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Pszczyna / Gliwice

Napisano 06 września 2008 - 18:53

EmEm, Tokio wymiata jak dla mnie! Brawka!

#9 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 06 września 2008 - 19:15

Hmm no więc po pierwszym przesłuchaniu:

Track no 1 No cóż, jest do niczego. Partia perkusji zagrana bez zarzutu. Brakuje wg mnie w nim basu no i jakoś tak te elektroniczne bębny nie pasują. Brak pomysłów na przejściach... słowem w skali szkolnej 1/6.

Track no 2 Już znacznie ciekawszy, chociaż ma mało wyraźną gitarę. (dopiero pod koniec gdy mocniej grasz słychać ją lepiej). Perka moim zdaniem bez zarzutu, gitara też (no ja bym nieco zmienił ta partie ale każdy będzie widział to inaczej)

Track no 3 Fajne intro (chociaż słychać, że piano to najlepszej jakości nie jest) perka bez zarzutu szczególnie od 1:50 min ale te syczenia elektroniczne rzeczywiście nie potrzebne. Mimo wszystko widać brak pomysłu na dalszą część utworu - fajne zróbcie coś więcej z tego bo to naprawdę ciekawe jest od 1:50 (tylko bez tych syyyyyyczzzzzzzzeeeeeeennnnnn !) Lepiej chyba by to brzmiało z basem ...

Track no 4 Fajny początek... nie potrzebnie bas tak bum bumuje od jakiejś 4:50 (można było chyba zrobić nim jakieś przejście) no i ta elektronika ("dzwoneczki" ;) ). No i za długi zdecydowanie. Można było go skrócić o połowę...

Track no 5 Można było przyciszyć nieco bas i zrobić typowe bum-bum-bum-bum. Całkiem ciekawy muszę przyznać 4/5 (bo bas jakoś tak nie pasuje moim skromnym)

Track no 6 Perkusja bez zarzutu, całkiem całkiem ...

Podsumowując jak na pierwszy materiał demo jest średnio. Trochę za dużo elektroniki momentami, partie perkusji bez zarzutu naprawdę poprawnie zagrane i one się najbardziej wyróżnały, bas (kiedy go słychać) jakoś tak mi nie pasuje, gitary nie zrobiły żadnego wrażenia, klawisze - czasem ich za dużo. Utwór pierwszy jest do niczego. Co jeszcze ? No widać, ze są czasem problemy z ustaleniem która partia instrumentalna ma być na wierzchu, a którą nieco "schować". Z 2,3 utworów można by było zrobić coś naprawdę ciekawego a tak jest średnio.
Ocena końcowa 3--/6.

#10 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 06 września 2008 - 19:34

jak na pierwszy materiał demo jest średnio.


O ile wiem, to nie jest pierwszy materiał demo kolegi Mrówy, w każdym razie ja mam jeszcze jeden :D
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#11 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 06 września 2008 - 20:18

O ile wiem, to nie jest pierwszy materiał demo kolegi Mrówy, w każdym razie ja mam jeszcze jeden :D

A był on przeznaczony do powszechnej (forumowej) dystrybucji :D

#12 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 06 września 2008 - 21:58

Miałem skrobnąć coś dłuższego, ale czasu zabrakło. Jak dla mnie Tokio jest zdecydowanie najlepsze i spróbuj może coś w tym kierunku? :)

#13 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 06 września 2008 - 22:00

Ach szlag mnie zaraz trafi, ściągnąc nie moge tego ;/ Miałem coś napisac, ale nie dosc ze mam transfer 20 kilosow w porywach 23, to jeszcze rozłącza mnie co 15 minut i musze zasysac od nowa :/ wrrr

#14 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 07 września 2008 - 01:22

Ja też miałem coś dłużej napisać, ale jakoś siły znów brak, ech to życie ;)

Generalnie wrażenia takie, że brzmienie, brzmienie mi się miejscami nie podoba. Znaczy - wiem, jakbym chciał żeby brzmiało. Klawisze, choćby w pierwszym tracku, ale i potem - coby cieplejsze były, bardziej przestrzenne. Perce też brakuje miejsca, spejsu no, a i ta electro mi się średnio. Lepsza żywa w tym wypadku. No i momentami można by było pare fragmentów skrócić, powycinać. Dłużej coś napiszę już jutro. Generalnie wporzo. Mój faworyt - Samobójstwo Kropli Wody. W ogóle tytuł kozacki.

Ogólnie daję, subiektywnie, biorąc pod uwagę możliwości i to że początki w sumie to są coby nie mówić, itepe, 7/10. Czyli, witamy w drużynie.
I serio słucham tego nie dla samej oceny, a włączam sobie dziś, żeby posłuchać, po prostu.

Dużo namecheckingu miało być, jak słuchałem pierwszy raz. Przewija mi się skojarzenie z Mogwai, z Mum, z Radiohead i w końcu ze Sztywnym Palem Azji elo :D Nie no, jutro więcej.. dajesz zią.. a do Pana Robota mam ochotę skroić jakieś lyrics, jeśli byś nie miał nic przeciwko, bo mi chodzi coś po głowie.. :)

#15 Maja

Maja

    lic.

  • Members
  • 922 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Pszczyna / Gliwice

Napisano 07 września 2008 - 08:49

I serio słucham tego nie dla samej oceny, a włączam sobie dziś, żeby posłuchać, po prostu.


Ja teraz znowu słucham Tokio:) Szczególnie tam pod koniec jest czaderskie.

#16 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 07 września 2008 - 10:10

Woooooooooow
Nie spodziewałem sie tylu opinii, jesli mam byc szczery.

No najbardziej dzieki za słowa krytyki, ktore sa najbardziej potrzebne z tego wszystkiego. Jak kiedys tam sobie bede nagrywac cos jeszcze to bede miał wszystkie slowa na uwadze. pozdro szeized

#17 Jacek

Jacek

    Użytkownik

  • Jacek
  • 2 404 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Brody\Warszawa

Napisano 11 września 2008 - 19:47

Fajne.

Są momenty.

Mój faworyt - Tokio, Optymista (zagęścić werbel i mamy Radiohead z najnowszej płyty :P)

Naprawdę jak na "takie" metody nagrywania i wykorzystany przy tym sprzęt to efekt końcowy jest ciekawy. Choć jak dla mnie trochę za bardzo "syntetyczny". Przydało by się trochę naturalnego noisu. Tu i ówdzie można coś zmienić tj. zaakcentować czy przedłużyć pauzę jak np. w Waniliowym Niebie w outro.

Reasumując pomyślał bym nad:

wykorzystanymi brzmieniami ( pianinko jest dramatyczne:P),
zwiększeniem roli gitary i co najważniejsze WOKALEM - nawet własnym.... :P ciekawe jak wtedy by to wypadło.

Ale ogólnie *** na pięć możliwych :lol:
<p><strong><em>.....ale takie dąsy i fochy i smutki to wszystko cena miłości - jak śpiewa ten staruch w świecącej kurtce......</em></strong></p>

#18 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 11 września 2008 - 20:00

Optymista (zagęścić werbel i mamy Radiohead z najnowszej płyty :P)




cholera, tak sobie teraz slucham tego kawalka bo az mi pare osob to samo powiedzialo


i

http://www.youtube.c...h?v=sAGuc9DkoKE

:unsure: ?


no w kazdym razie, niczego celowo nie zrzynalem podczas nagrywania. Ale teraz jak tak slucham to troche, troche ; )

#19 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 października 2008 - 17:05

hm, pare zalazkow kawalkow mam. W weekendy brat mi macbooka moze udostepniac i...no wlasnie ;)

zaczne chyba znowu nagrywac bo jestem w ciagu kompozytorskim, moze na grudzien, moze na styczen, moze za pol roku...zobaczymy, ale jak cos stworze to dam znac.

A i na bierzaco bede informowac jak ida prace :)

#20 Jacek

Jacek

    Użytkownik

  • Jacek
  • 2 404 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Brody\Warszawa

Napisano 12 października 2008 - 20:20

hm, pare zalazkow kawalkow mam. W weekendy brat mi macbooka moze udostepniac i...no wlasnie ;)

zaczne chyba znowu nagrywac bo jestem w ciagu kompozytorskim, moze na grudzien, moze na styczen, moze za pol roku...zobaczymy, ale jak cos stworze to dam znac.

A i na bierzaco bede informowac jak ida prace :)


Informuj, informuj ;) Wiesz jakieś filmiki, foty itepe. miło widziane. Poszukaj dobrego menago to się tym zajmie :P
<p><strong><em>.....ale takie dąsy i fochy i smutki to wszystko cena miłości - jak śpiewa ten staruch w świecącej kurtce......</em></strong></p>



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych