Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytania (i odpowiedzi) dotyczące U2


1253 replies to this topic

#21 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 22 stycznia 2007 - 16:38

heh, czytałam w Teraz Rocku wywiad z Fleą (;pp), który opowiadał, jak słyszał swoje dziecko grające na basie, pobiegł do córki, żeby ją poprawić, a ona "nie, tato! Ty nie potrafisz grać"Laughing


No i to jest przecież zupełnie naturalna reakcja zbuntowanej nastolatki :D Zresztą sam Flea w tymże wywiadzie wyjaśnia: " ona ma teraz dwanaście [ czy ileś tam, nie pamiętam, ale te okolice wiekowe w każdym razie ] lat, i musi być cool. W szkole nie możesz powiedzieć, że to, co robią twoi rodzice jest fajne ", a na krzyk pana Koziczyńskiego, że przecież jej tata gra w Red Hot Chili Peppers, basista odpowiedział ze śmiechem: " ją to nie interesuje. Uważa, że jestem głupi ( śmiech, połączony z ogromnym rozczuleniem ) " :D. Podejrzewam, że Jojo i Eve mają podobne podejście ( zresztą słyszałem, że są fankami hip hopu i Britney Spears :D a taki już osobisty BTW - jeżeli córka Flea nie lubi ostatnich " dokonań " kapelki tatusia, to jej gust jest dużo bardziej zbieżny z moim niż gust tatusia, u całkowicie ją popieram :P zresztą ponoć słucha punk rocka :P

#22 Irish

Irish

    użytkowniczka

  • Members
  • 1 574 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 22 stycznia 2007 - 19:21

Podejrzewam, że Jojo i Eve mają podobne podejście ( zresztą słyszałem, że są fankami hip hopu i Britney Spears  :D


O tak, pamiętam jak Bono kiedyś powiedział, że zaprosił na obiad Jay-Z i Beyonce, z czego najbardziej cieszyły się Jego córki...

#23 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 23 stycznia 2007 - 07:13

O tak, pamiętam jak Bono kiedyś powiedział, że zaprosił na obiad Jay-Z i Beyonce, z czego najbardziej cieszyły się Jego córki...


Taaa, i podobno jak zaprosił tą dwójkę na drinka do kuchni, Eve miała stwierdzić '' o nie, znowu będzie im pieprzył o Afryce '' :D :D

#24 Irish

Irish

    użytkowniczka

  • Members
  • 1 574 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 23 stycznia 2007 - 21:17

Taaa, i podobno jak zaprosił tą dwójkę na drinka do kuchni, Eve miała stwierdzić '' o nie, znowu będzie im pieprzył o Afryce ''  :D  :D


no nie, tego nie słyszałam i nie spodziewałabym się :D Ale z drugiej strony, gdyby Bono zaczał rapować, to Eve czuła by się chyba jeszcze gorzej :lol:

#25 agrace

agrace

    Użytkownik

  • Members
  • 682 Postów

Napisano 23 stycznia 2007 - 21:31

Bardzo Was proszę o zostawienie w spokoju dzieci Bono i powrócenie do pytań i odpowiedzi dotyczących U2, bo za duży OT się już robi :wink: :)

#26 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 26 stycznia 2007 - 16:13

-Czy chłopaki zagrali choć raz podczas trasy zoo tv Sunday bloody sunday?
-Czy zagrali tez kiedys na koncercie the ground beeneth her feet nieakustycznie? tzn. mniej wiecej tak jak na płycie?


:wink:

#27 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 26 stycznia 2007 - 16:18

-Czy chłopaki zagrali choć raz podczas trasy zoo tv Sunday bloody sunday?

Tak, dokładnie 40 razy, ale nie były to specjalnie ciekawe wykonania.
http://www.u2-vertig...OO_TV_Tour.html
W statystykach trasy są wypisane wszystkie daty.

-Czy zagrali tez kiedys na koncercie the ground beeneth her feet nieakustycznie? tzn. mniej wiecej tak jak na płycie?

Nie. Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo, czyli zapewne nie ;]

#28 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 26 stycznia 2007 - 16:35

-Czy zagrali tez kiedys na koncercie the ground beeneth her feet nieakustycznie? tzn. mniej wiecej tak jak na płycie?

Nie. Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo, czyli zapewne nie ;]


Cóż za skromność ;-D

#29 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 26 stycznia 2007 - 16:45

Nie. Przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo, czyli zapewne nie ;]

Cóż za skromność ;-D

Ba ;D
Jeśli kiedykolwiek tak zagrali i dostanę tego nagranie, stawiam Guinness'a.
Ale raczej nie będę miał okazji, niestety ;)

#30 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 26 stycznia 2007 - 17:19

Tak, dokładnie 40 razy, ale nie były to specjalnie ciekawe wykonania.



Mnie akurat na przykład, siadło wykonanie znane tu i ówdzie z Waszyngtonu 16.08.1992 z pomyłką Edża na wejściu i kozacką perką Larry'ego. No, ale tak jak rzekłeś specjalnego kopa w zoo tv'sowskich wykonaniach nie było. Podobnie z resztą jak z I will follow. Gdzieś czytałem, że w Hershey na otwarciu "Outside Broadcast Tour" zespół jako pierwszy song, zapodał SBS, tzn na reherasalu to było. Dostępnym dla mas, za jedyne 15$, które trafiły na jakieś charytatywne cele. Ale generalnie chodzi o to, że bodajże W. Williams stwierdził, że zaczynanie seta od SBS to beznadziejny pomysł.

#31 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 26 stycznia 2007 - 17:41

What's Going On - czy ktoś może powiedzieć coś więcej o tej piosence?

#32 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 26 stycznia 2007 - 18:11

O What's Going On wiem tyle, że to kawałek Marvin'a Gaye'a nagranywany przez bardzo wielu artystów. M.in. przez Bono i Chriss'a Martina - to wykonanie znalazło się zresztą na specjalnej płycie What's Going On: All-Star Tribute, nagranej bodajże w celu zwrócenia uwagi na problem AIDS, na której znajduje się też 8 innych wersji tego utworu nagranych przez innych artystów.

Gdzieś czytałem, że w Hershey na otwarciu "Outside Broadcast Tour" zespół jako pierwszy song, zapodał SBS, tzn na reherasalu to było. Dostępnym dla mas, za jedyne 15$, które trafiły na jakieś charytatywne cele. Ale generalnie chodzi o to, że bodajże W. Williams stwierdził, że zaczynanie seta od SBS to beznadziejny pomysł.

Tak, miałem swego czasu nagranie tego. Potem zagrali jeszcze New Year's Day i Pride. Willie miał rację, zaczynanie Sunday'em, zwłaszcza koncertu ZooTv to pomysł tragiczny. Potem grywali to czasem zamiennie z Bad. Już wtedy mieli szanse na masterskie przejście z SBS do Bullet'a jak podczas VT, ale z tego co pamiętam, nie działo się tam niestety nic ciekawego.

#33 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 26 stycznia 2007 - 18:49

O What's Going On wiem tyle, że to kawałek Marvin'a Gaye'a


..pochodzący z najbardziej znanego albumu Gaye'a, i jednego z najbardziej znanych albumów wydanych przez Motown, pod tym samym tytułem. Od siebie dodam, że także jednego z moich albumów wszechczasów.. Marvin Gaye w trakcie nagrywania miał powiedzieć: " Bóg pisze ze mną " - i niech mnie diabli, jeśli nie miał racji.. Warto dodać, że Bono wziął wokalny udział także w nowej wersji innego utworu z tej płyty - " Save The Children ", w którym śpiewa ( a raczej recytuje ) wespół z samym Mistrzem ( oczywiście jego wokal dołożono w studiu, Gaye wtedy już od dawna nie żył ).

Dołączona grafika

Od jakiegoś czasu dostępna jest też dwupłytowa reedycja albumu, zawierająca m.in. po raz pierwszy opublikowany inny mix całego materiału, wersje singlowe ( m.in. utworu tytułowego ), utwór tytułowy w wersji instrumentalnej ( dzięki niej przekonałem się po raz kolejny, że nie umiem śpiewać :( ), a na drugiej płycie zapis koncertu, na którym Marvin Gaye odegrał prawie cały album - zabrakło jedynie ( niebywały skandal nawiasem mówiąc ) " Mercy Mercy Me ( The Ecology ) ", największego obok " What's Going On " przeboju z płyty.

#34 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 26 stycznia 2007 - 20:30

Dzięki wielkie za informacje ;-)

#35 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 26 stycznia 2007 - 20:37

No tak, zapomniałem o części polecankowej. Faktycznie jest to świetny album, znam go tylko w wersji standardowej, ale chyba sobie zaraz poszukam tych bonusów. Przy okazji, również polecam bo to wielka muzyka jest :)

#36 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 27 stycznia 2007 - 15:37

Mam pytanie, dlaczego Adam zamienia się z The Edgem gitarami w czasie "40"? Dla hecy, że tak powiem? ;) Już na War Tour się zamieniali, śmiesznie to w sumie wygląda - Edkowi pasuje bas ale jakoś Adamowi nie do twarzy z elektrykiem :D Aha i wiadomo może czy taka sytuacja też miała miejsce podczas nagrywania "40" w studiu?

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#37 conr4d

conr4d

    Użytkownik

  • Members
  • 2 255 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wałbrzych

Napisano 27 stycznia 2007 - 16:19

Mam pytanie, dlaczego Adam zamienia się z The Edgem gitarami w czasie "40"? Dla hecy, że tak powiem? ;) Już na War Tour się zamieniali, śmiesznie to w sumie wygląda - Edkowi pasuje bas ale jakoś Adamowi nie do twarzy z elektrykiem :D Aha i wiadomo może czy taka sytuacja też miała miejsce podczas nagrywania "40" w studiu?


Na pewno The Edge nagrał partie basową ;-)

#38 dredziarz

dredziarz

    Użytkownik

  • Members
  • 143 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:masz tego papierosa?

Napisano 27 stycznia 2007 - 16:37

Na pewno The Edge nagrał partie basową ;-)




a jakies potwierdzenie tego?
na http://www.u2wandere...sco/alb003.html jest napisane

The Edge: Guitars, Piano, Lap Steel, Vocal ("Seconds")

to samo jest na u2tour.de wiec edge nie nagrywał parti basowej w 40

#39 zewlak

zewlak

    Użytkownik

  • Members
  • 541 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 27 stycznia 2007 - 16:46



Na pewno The Edge nagrał partie basową ;-)


a jakies potwierdzenie tego?
na http://www.u2wandere...sco/alb003.html jest napisane

The Edge: Guitars, Piano, Lap Steel, Vocal ("Seconds")

to samo jest na u2tour.de wiec edge nie nagrywał parti basowej w 40


Przecież wypowiedź conr4d'a była czytą ironią ;)

#40 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 27 stycznia 2007 - 16:57

Akurat to prawda, że Edge nagrał linie basu. Adama nie było w studio, więc Edge go zastąpił, nagrał bas, gitarka w sumie prosta była. No i już tak chyba zostało. Jeśli chodzi o koncerty rzecz jasna.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych