Skocz do zawartości


Zdjęcie

U2 gadżet's


32 replies to this topic

#1 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 27 lipca 2008 - 11:59

Kontynuując wątek z tematu 'U2 na youtube.com' napisze parę historii związanych ze zdobyciem/kupnem/ściągnięciem/zamianą istotnych rzeczy związanych z naszym ukochanym zespołem zwanym dalej: U2, tj. koszulek, pierwszych bootlegów, oficjalnych wydawnictw itp.
Zachęcam do wzięcia udziału w zabawie, ale mile widziane są okoliczności zdobycia danego gadżetu, ciekawe historie i tak dalej, a nie tylko wymienienie co było pierwsze i spadam z wątku. Generalnie chodzi o jakieś U2 stuff, a nie np. pierwsza piosenka którą usłyszałem, tudzież video, które zobaczyłem.


1. Pierwszy bootleg - dostany gratisowo w maju 2000 roku. Na początku nie wiedziałem co to jest bootleg, dopóki nie wszedłem na nieistniejącą już świetną stronę www.u2.art.pl gdzie drogą dedukcji ogarnąłem to pojęcie. Później kliknięcie na 'giełda' tam pewien gość z Krakowa zamieścił spis bootlegów na sprzedaż, parę maili i jak się okazało gratisowy, dwupłytowy bootleg "Joshua Tree In Flames" z Tempe 04.04.1987 Mam go do dzisiaj, z czego się bardzo cieszę.

2. Pierwszy ściągnięty bootleg - w formacie mp3 jakoś w grudniu 2001. Koncert był z listopada 2001 z Los Angeles. Owego giga szarpałem na modemie 128, ze średnią prędkością 8kb/s zazwyczaj w okolicach godziny 5, 6 rano kiedy to najlepiej śmigało no i wtedy tez obowiązywała korzystna taryfa - z tego co pamiętam ok. 4zł za godzinę połączenia.

3. Pierwsza koszulka - Maj 2000 roku. Zakupiona w sklepie Music Corner w Krakowie, na przedzie okładka z singla "One" z tyłu one w kilkunastu językach. Rozmiar zatrważająco duży jak na mnie jakieś XL, także człowiek w tym pływał. Do dzisiaj ją mam, stanowi raczej pamiątkę niż jakiś ciuch wyjściowy. Później była seria koszulek z listy U2@pl

4. Pierwszy singiel - Zakupiony już nieco później, wakacje 2001, w ww. sklepie w Krakowie. Był to singiel "Sweetest Thing" brązowy, z kawałkami live z Bostonu. Tutaj nie ma żadnej ciekawej historii, no może tyle, że byłem w tym sklepie razem z rodzicami.

5. Pierwsza kaseta VHS - lipiec 2000 roku. Zagraniczne wakacje u kuzyna z Wiednia. Patrzę w sklepie, są kasety VHS U2. Mamy i Rattle & Hum i UABRS a także The Unforggetable Fire. Ceny jednakowe, krótka piłka - biorę Rattle & Hum, okładka najlepiej wygląda. Kaseta leży w domu do dzisiaj, oglądana setki razy. Jedynym mankamentem były napisy po niemiecku przy speechach Boniasa. Potem w Music Corner'ze zakupiłem UABRS i The Best Ofa 1980-1990. Zaznaczam, że w omawianych czasach dostępu do neta nie miałem, stąd też kupowanie 'na czuja' - ładniejsza okładka to biorę. Jakichś info o wydawnictwie, musiałbym z tydzień szukać.

6. Pierwsza kaseta magnetofonowa - Achtung Baby kupiona nie pamiętam kiedy u mnie w mieścinie. Później, jak nie miałem jeszcze wszystkich CD, kupowałem w 2002 roku kasety pirackie (!) w Krakowie, w przydworcowych budach, za jakieś grosze. Wydawnictwo Takt, liczne pomyłki w tracklistach na okładkach i inne tego typu historie. Na pewno kupiłem tam Boy i Zoorope.

7. Pierwsza płyta CD - 1999 rok grudzień, święta. W charakterze prezentu The Best Of 1980 - 1990. Pierwszą kupioną przez siebie samego płytę, nabyłem w wakacje 2000 roku w Wiedniu. Był to album "The Unforggetable Fire".

8. Pierwszy vinyl - U2 R.O.K kupiony na allegro 2 lata temu za 3 dychy. Do vinyli jakoś miłością nigdy nie pałałem.

9. Pierwsza książka - 'Sprzysiężenie na rzecz nadziei'. Nie wiem jak się w domu znalazła, chyba brat skądś przywlókł. A było to w 2002 roku.

10. Pierwszy (większy) kontakt z fanami - chat stworzony przez adminów stron związanych z U2, Larry'ego4, Spidera, Mofo i chyba kogoś jeszcze. Sporo miłych chwil, licznych znajomości z fajnymi ludźmi, ciekawych konkursów wiedzy co piątki wieczorem, itp.

To by było na tyle. Jak coś wpadnie do głowy to napiszę potem.

#2 Guest_QuickShowerJam_*

Guest_QuickShowerJam_*
  • Guests

Napisano 27 lipca 2008 - 12:36

1. Pierwszy (sciagniety) bootleg - Hmm, pierwszym bootlegiem jest co prawda bootleg tylko mp3, ale ile ja sie nameczylem, aby go zdobyc...pamietam ze jakies 3-4 lata temu zaczalem szperac po internetowych stronach zwiazanych z u2, kompletnie tego nie ogarnialem az w koncu na jakiejs nieoficjalnej stronie u2 (nie pamietam adresu, na pewno nie polska ;pp) bylo pare takich bootlegow do sciagniecia i wsrod nich wlasnie zooropa z dublina...to byla moc, pamietam ze przez pare dni non stop tylko tego sluchalem ;-)


2. Pierwsza koszulka - z 2 lata temu, spontanicznie kupiona WAR, pozniej doszla jeszcze taka z rattle and hum ; ))


3. Pierwszy singiel- w sumie stosunkowo niedawno kupiony, gdyz nie pasjonuje mnie zbieranie singli jakos tak bardzo. Po prostu kupowalem znajomej plyte na urodziny, i wsrod plyt znalazlem to czerwone wydanie window in the skies, w sumie singiel b. fajny, posiada najlepsze wykonanie kite jakie w zyciu slyszalem (no moze poza tym ze slane castle)


4. Pierwsza kaseta magnetofonowa - All that you cant leave behind, dostalem ja od brata-fana na urodziny, majac zaledwie 8 lat i gdzies tak do 2004 to ona sie tylko kurzyla ; )) na szczescie pozniej przyszla swiadomosc muzyczna i z kasety niezly uzytek jest do dzis ;)

5. Pierwsza płyta CD - jakos poczatek 2005 roku, under a blood red sky, teraz jest dosyc zmasakrowana (tak to jest jak sie pozycza oryginalne wydawnictwa) ale sentyment pozostal. nastepna kupilem dopiero w wakacje 2006, jakos przed koncertem satrianiego u nas na rynku.

6. Pierwszy vinyl - rowniez, jak w przypadku singli, nei rajcuje mnie zbieranie tego, tak wiec mam tylko jeden, za 3 dychy kupiony singile i still haven't found what i'm lookin for

7. Pierwsza książka - Bono swiety i grzeszny, 3 lata temu na urodziny dostalem

8. Pierwszy (większy) kontakt z fanami - Nie istniejace juz niestety forum u2bad, ktore mimo swojej krotkiej historii naprawde wiele przezylo. Spotkalem tam wielu swietnych ludzi z ktorymi kontakt utrzymuje do dzis ;D


to by bylo na tyle, btw. fajny bardzo topic

#3 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 27 lipca 2008 - 12:39

1. Pierwszy bootleg - Marzec 1992. Zakupiony za kilka dolarów od czarnoskórego ulicznego handlarza w Nowym Jorku. Był to boot nagrany na 2 kasetach i zawierał pierwszy koncert z ZOO TV Tour - 29.02.1992 Lakeland

2. Pierwszy ściągnięty bootleg - w formacie mp3 jakoś pod koniec 2001, był to show znany jako 'Rock's Hottest Ticket' z 29.04.1987 Chicago. Ciągnąłem go jakieś 10-12 godz. w mp3 na modemie 56

3. Pierwsza koszulka - 20.03.1992 Madison Square Garden, NY - mój pierwszy koncert U2. Kosztowała 20 USD

4. Pierwszy singiel - 1990 With Or Without You zakupiony w NY w Tower Records na Broadway'u

5. Pierwsza kaseta VHS - jakoś pod koniec 1987 - Under A Blood Red Sky - wypożyczyłem z wypożyczalni w W-wie i już jej nie oddałem.. :o W tamtych czasach kasety tej nigdzie nie można było kupić, a ponieważ bardzo chciałem ją mieć udałem się do właściciela wypożyczalni i skłamałem, że kasetę zgubiłem i że chętnie za nią zapłacę. Facet się nawet ucieszył bo nikt jej nie wypożyczał.. :) Następną kupiłem w Berlinie Zachodnim w 1989 było to 'Rattle And Hum' za 50 Marek - tyle mniej więcej wtedy zarabiałem miesięcznie pracując w biurze projektów :)

6. Pierwsza kaseta magnetofonowa - kiedyś kaset nie zbierałem. Pierwszą, którą kupiłem to był POP. Powód był prozaiczny. W dniu premiery POPa 03.03.1997 pojechałem autem do sklepu aby zakupić CD. W aucie nie miałem wtedy odtwarzacza CD tylko odtwarzacz kaset, a ponieważ nie mogłem doczekać się aby posłuchać nowej płyty kupiłem też kasetę żeby posłuchać już w samochodzie.

7. Pierwsza płyta CD - 1987 The Joshua Tree, w Warszawie w sklepie Digital.

8. Pierwszy vinyl - Another Day kupiony w 1999 na Ebay'u, jakieś 12-15 USD

9. Pierwsza książka - 'Sprzysiężenie na rzecz nadziei'. Nawet nie wiem skąd ją mam.

10. Pierwszy (większy) kontakt z fanami - 2001: u2@pl, IRC z mofo i joy'em, zlot w Poznaniu.

#4 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 27 lipca 2008 - 17:52

1. Pierwszy bootleg - Popmart z Santiago, z ułomnym Streets ( końcówka została wklejona z Sarajewa ). Kupiony za ok. 30 zł wysyłkowo od jakiegoś dealera, poznanego zdaje się na U2@pl.

2. Pierwszy ściągnięty bootleg - nie mam pojęcia, ściąganie bootlegów to wciąż dla mnie nowa historia. W każdym razie na pewno nie zdarzyło się to wcześniej niż w 2004 roku, bo od tego roku mam stały net w domu, a wcześniej bootlegów nie ściągałem, bo nie mieściły się na dyskietkach. Doskonale za to pamiętam pierwszy bootlegowy kawałek ściągnięty z neta - Spanish Eyes z jakiegoś koncertu JT Tour, ściągnięty z U2exit w formacie .ram ( one się mieściły na dyskietkach ).

3. Pierwsza koszulka - z listy U2@pl - seria z elevationowym " serduszkiem ", kolor czarny. Nie kupiłem żadnej innej, ponieważ żaden inny projekt mi się nie podobał.

4. Pierwszy singiel - czerwony Walk On, kupiony razem z Bostonem VHS. Nieprawdopodobne emocje.

5. Pierwsza kaseta VHS - j.w. - Elevation Tour U2 Live From Boston. Co ciekawe, nigdy nie miałem, i nadal nie mam odtwarzacza video. By obejrzeć kasetę, musiałem się wpieprzyć do znajomych babci, bo akurat wtedy u niej byłem. Normalnie nigdy bym czegoś takiego nie zrobił, był to po prostu szczyt nietaktu - ale ja MUSIAŁEM natychmiast to obejrzeć, i gówno mnie obchodziło wszystko inne. Cóż za przeżycie..

6. Pierwsza kaseta magnetofonowa - ATYCLB, w krakowskim Tesco. Wcześniej miałem przegrywane od różnych znajomych pierwsze The Best Of i Joshuę. Potem doszedł przegrywany Pop, i mniej więcej od tego momentu zacząłem zbierać oryginały.

7. Pierwsza płyta CD - prawdopodobnie Unforgettable Fire, w tym samym sklepie zresztą.

8. Pierwszy vinyl - singiel The Fly, przywieziony przez kumpla z USA. Jak u Maxa - fajnie byłoby mieć więcej, ale nie odczuwam jakiejś szczególnej potrzeby ( mam jeszcze winylowe UABRS, i jeszcze nie miałem okazji posłuchać ).

9. Pierwsza książka - " Teksty - przekłady " i " Sprzysiężenie na rzecz nadziei ". O ile pamiętam, niczego więcej wtedy nie było. Tę drugą kupiłem zanim jeszcze uzbierałem wszystkie albumy w oryginale.

10. Pierwszy (większy) kontakt z fanami - internetowy - lista dyskusyjna U2@pl, obecnie na wymarciu w związku z ogromną popularnością ( zresztą o wiele wygodniejszych ) forów internetowych. Osobisty - chyba koncert w Chorzowie.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#5 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 27 lipca 2008 - 18:08

1. Pierwszy bootleg - Kiedy tylko założyłem sobie neta, w dwie godziny opanowałem wszystkie wiadomości jak ściągać piraty itp. (w 3 godziny miałem wszystkie płyty U2 na kompie :P ) i zaczęło się ściąganie bootlegow. Sam nie pamiętam co było pierwsze, ale jakoś bardziej jarały mnie nagrania video.


2. Pierwsza koszulka - Nie mam żadnej :lol:

3. Pierwszy singiel - Z allegro przyszły hurtowo Please, Last Night On Earth, The Fly. (Obecnie posiadam z tego tylko The Fly :P )

4. Pierwsza kaseta VHS - Nie mam :lol:

5. Pierwsza kaseta magnetofonowa - Miałem oryginalną kasete Zooropy ( o czym nie wiedziałem), na ktorą poźniej moja matka nagrała biesiady i zostało tylko The First Time w ktore wsłuchiwałem się zaczarowany.

6. Pierwsza płyta CD - The Joshua Tree, coż za emocje jak przyszła płytka z Gigant.pl :P

7. Pierwszy vinyl - Nie mam :lol:

8. Pierwsza książka - Propaganda, jak zobaczyłem tą księge to myślałem że zawału dostane :P

9. Pierwszy (większy) kontakt z fanami - Z jakąś wiekszą grupką - brak ;)

#6 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 27 lipca 2008 - 18:56

Pierwszy bootleg

Nagranie audio z Live from Boston DVD, jeśli można to uznać za bootleg, potem było jeszcze Slane tak około roku 2004
Prawdziwy bootleg dostałem od Tysii VT Live San Diego 05, ten pierwszy.
Nawet nie wiedziałem co to jest bootleg

Pierwsza koszulka

Koszulka szykowana na koncert w Chorzowie przez U2@pl, zamówiona przez Joshua Site

Pierwszy singiel:

Nie posiadam, nie zbieram

Pierwsza kaseta VHS

nie te czasy :P
co do DVD to:
Sydney 1993
Meksyk 1997
Boston 2001
Slane 2001

każde w wersji de luxe z tych które wyszły
Pierwsza kaseta magnetofonowa:

jak wyżej

Pierwszy vinyl:


brak możliwości odtworzenia więc nie mam

Pierwsza książka:

"Bono o Bono"
kupiłem sobie rok temu na urodziny, jeszcze czytam :P

Pierwsze spotkanie z fanami:


u2Chat około 2004 roku, zwykle we wtorki - era przed sieciowa u mnie
Pierwszy real - Poznań, lipiec 2006, nigdy nie zapomnę :D
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#7 NvK

NvK

    Użytkownik

  • Members
  • 287 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łarsała

Napisano 27 lipca 2008 - 18:56

1. Pierwszy bootleg - trochę naciągając -> Boston 2001 obejrzany na HBO. Nie byłem jeszcze fanem U2, znałem Elevation, Beautiful Day... ale coś mnie w tym koncercie urzekało i kazało oglądać w całości, nagrać i potem jeszcze kilka razy do niego wrócić. Musiałem naciągnąć, bo z innym nieściąganym z sieci bootlegiem nie miałem do czynienia, a przynajmniej sobie nie przypominam.

2. Pierwszy ściągnięty bootleg - Elevation Tour, Arnhem z 1 sierpnia 2001. Trafiłem w moich internetowych początkach na stałym łączu. To była jakaś strona fana, który udostepniał chyba tylko to nagranie. Zółta strona, tak pamiętam. Koncert magiczny, do tego miałem szczęście, bo w dobrej jakości. Zakochałem się i zacząłem szukać więcej. Znalazłem 18 sierpnia 2001, Londyn. I dalej jakoś poszło, dziś z samego Vertigo Tour mam 23GB empetrójek. To już choroba :D

3. Pierwsza koszulka - kupiona już po Chorzowskim koncercie vertigowa koszulka. Żałuję, że nie kupiłem jej sam pod stadionem, w przyszłym roku (nie zapeszać, przyjadą! :D) nie popełnię już takiego błędu.

4. Pierwszy singiel - Popheart. Można to chyba nazwać singlem? Jeżeli ktoś nie chciałby tego zaliczyć, to moim zdrugim pierwszym singlem będzie Vertigo.

5. Pierwsza kaseta VHS - nagrany z HBO Boston 2001. Kupnej żadnej nie posiadam. Pierwszym DVD również był Boston. Do dziś ta płyta to moje oczko w głowie. Jeśli z jakąś inną coś się stanie to przeżyję, ale tej będę bronił do upadłego. Jak widać czasy ATYCLB i ET są mi bardzo bliskie ;)

6. Pierwsza kaseta magnetofonowa - nie mam.

7. Pierwsza płyta CD - 2001 rok, jakoś maj-czerwiec - All That You Can't Leave Behind zakupione w warszawskim Carrefourze. Do dziś to pamiętam, razem z tekstem lekko zaskoczonego ojca przy kasie pt. 'o, to Ty już na takim etapie, że U2 słuchasz' :D Wtedy jeszcze nie wiedziałem czy to 'komplement' czy jakiś sarkazm.

8. Pierwszy vinyl - nie mam i nie czuję potrzeby posiadania. Czasem mnie kuszą, ale rozsądek szybko wylewa wiadro zimnej wody na łeb.

9. Pierwsza książka - Propaganda. Chciałem w twardej oprawie, ale w dniu premiery pognałem do Empiku i była tylko miękka. Miałem do wyboru - czekać i nie móc poczytać, albo przecierpieć i kupić. No więc mam Propagandę w miękkiej okładce.

10. Pierwszy (większy) kontakt z fanami - Chorzów. Ale to żaden kontakt osobisty. No, poza małymi wyjątkami... to chyba Evay i kogoś wtedy spotkałem chowającą aparat w chlebie i częstującą WW, czy czymś takim :D A jeśli liczymy chaty to kiedyś czasem nawet bywałem, ale z ludzi pamiętam tylko mofo i U2roopę.

#8 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 742 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 27 lipca 2008 - 20:24

Doskonale za to pamiętam pierwszy bootlegowy kawałek ściągnięty z neta - Spanish Eyes z jakiegoś koncertu JT Tour, ściągnięty z U2exit w formacie .ram ( one się mieściły na dyskietkach ).


A nie z Elevation Barcelona? Bo ten chyba razem ciągnęliśmy, w tym samym czasie. Na pewno we wczesnej pierwszej połowie 2004. Zapodałeś mi linki i tym samym był to również mój pierwszy pociągnięty z netu bootleg :)

Resztę muszę sobie przypomnieć.

Użytkownik acr edytował ten post 27 lipca 2008 - 20:27


#9 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 27 lipca 2008 - 20:29

A nie z Elevation Barcelona? Bo ten chyba razem ciągnęliśmy, w tym samym czasie. Na pewno w pierwszej połowie 2004. Zapodałeś mi linki i tym samym był to również mój pierwszy pociągnięty z netu bootleg


Nie, z całą pewnością starsze. Co do bootlegu, to możliwe, że był to Elevation Barcelona.. Podziwiam tych, którzy potrafią podawać dokładne daty. Ja mam problem nawet z rocznymi.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#10 numb

numb

    I feel numb!

  • Members
  • 1 698 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Brzeg Dolny/ Wrocław

Napisano 28 lipca 2008 - 23:52

fajny topic :)
1. Pierwszy bootleg - nie pamiętam

2. Pierwszy ściągnięty bootleg - elevation- promotour z u2torents

3. Pierwsza koszulka - nie mam

4. Pierwszy singiel - Last Night On Earth jako gratis do jakiegoś alkoholu :D

5. Pierwsza kaseta VHS - jakiś dokument z czsow ZOO TV

6. Pierwsza kaseta magnetofonowa - WAR kupiona jeszcze przez mojego tatę

7. Pierwsza płyta CD - AB kupiona w 1991r. jest jednocześnie jednym z pierwszych CD w moim domu

8. Pierwszy vinyl - nie mam

9. Pierwsza książka - Bono- święty i grzeszny

10. Pierwszy (większy) kontakt z fanami - tylko internetowy - przez czat w 2003roku a w realu nigdy nie miałam przyjemności przez zbyt duża ilość zajęć :(
I was looking for the Spirit
And I found alcohol
I was looking for The Soul
And I bought some style
I wanted to meet God
And they sold me religion...


I still haven't found what I'm looking for...


#11 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 29 lipca 2008 - 00:12

Pierwsza płyta CD - 1987

No proszę :D

#12 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 29 lipca 2008 - 02:23

1. Pierwszy bootleg - muszę sięgnąć pamięcią.. W postaci fizycznej była to składanka Four Wild Irish Roses pt. 2, zakupiona jako "oryginał" (czyli pięknie i elegancko tłoczony Silver CD z bogatą książeczką) w nieistniejącym już sklepie na Placu Zbawiciela w Warszawie (!) (nazwa sklepu akurat mi wyparowała z czaszki). Przeżyłem głęboki szok widząc, jak takie wydawnictwo spoczywa sobie na półce w dużym i popularnym salonie muzycznym, pośród regularnych albumów. Popędziłem do kasy w nadziei, że to nie jest pomyłka i rzeczywiście można tę płytę kupić. Cena ok. 70zł czyli gruba przesada. No, ale ja wtedy (chyba 1999) jeszcze przez parę lat nie miałem internetu. !UWAGA! Przynajmniej rok wcześniej w Radiu dla Ciebie, w 3 kolejne sobotnie noce (czy może już prędzej poranki) była transmitowana audycja poświęcona LI TYLKO bootlegom U2. Wszystko nagrywałem na kasetę jak opętany. Była to typowa zbitka - różne koncerty, choć głównie Zoo TV, sporo było Dublina 93. Gdy wtedy jakiś radiosłuchacz powiedział na antenie, że posiada około 200 koncertów w swojej kolekcji, poznałem pełne znaczenie słowa zazdrość. Do głowy by mi nie przyszło, że 8-10 lat później takie luksusy będą na wyciągnięcie paznokcia.

2. Pierwszy ściągnięty bootleg - niestety, nie pamiętam. To mogła być składanka z wczesnych lat osiemdziesiątych z Radiem BBC w tytule. Rok 2003 albo 2004.

3. Pierwsza koszulka - nie mam

4. Pierwszy singiel - na 90% jest to If God Will Send His Angels (notabene to jeden z najlepszych singli U2) . NA czas POPa przypadło chyba apogeum fascynacji U2 i zacząłem kupować single. Wtedy to był dramat. W cholernych warszawskich empikach trafić na jakiekolwiek single to było jak trafić.. czwórkę w totolotka. Jednocześnie kompletna dezinformacja. W czasach ATYCLB również brałem wszystko "jak leci". Dziś już nie jestem tak skrupulatny i mam wrażenie, że paru wydawnictw z okresu od POP do 2008 nie mam, ale nie stanowi już to dla mnie dyskomfortu, gdyż mam świadomość, że wszystko jest na allegro czy ebayu i w każdej chwili można to nabyć (poza tym jakość niektórych singli, zwłaszcza tych na DVD, nie powala jakością).

5. Pierwsza kaseta VHS - nie dysponuję żadną

6. Pierwsza kaseta magnetofonowa - The Unforgettable Fire, kupiona na moją prośbę przez mojego Tatę na dworcu Głównym lub we Wrzeszczu w Gdańsku, tuż przed powrotem do Warszawy. Rok 1993 albo 94. Oczywiście piracka (tzn. wtedy każdy pirat był legalny, bo chyba polskie ustawodawstwo nie nadążyło za rzeczywistością). Jakieś garażowe wydawnictwo. Chciałem jakieś U2 (podobało mi się w radiu) i spodobała mi się okładka. Pierwszy oryginał - Zooropa w 1996r a potem lawinowo wszystko co było.

7. Pierwsza płyta CD - October. Jakiś rok 1998. Wtedy jeszcze nie kupowałem płyt a kasety. Niestety, płyty Boy i October nie miały swoich kasetowych wydawnictw w Polsce i trzeba było się "szarpnąć" na CD (szybko przegrałem je również na taśmy chromowane, gdyż nie dysponowałem discmanem i nie miałbym jak ich słuchać "w terenie"). Jakoś w 2000r. zamówiłem na Boże Narodzenie wszystkie kompakty U2, każdy członek rodziny miał bodajże jedną płytę do złożenia pod choinkę.

8. Pierwszy vinyl - nie mam

9. Pierwsza książka - Sprzysiężenie. Zresztą, pierwsza i ostatnia. Dawno temu.

10. Pierwszy kontakt z fanami - tylko internetowy - najpewniej na hehu.

#13 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 29 lipca 2008 - 06:10

poza tym jakość niektórych singli, zwłaszcza tych na DVD, nie powala jakością


Dokładnie ! Przyznam się bez bicia, że miałem szczery zamiar kupować wszystkie single, nie jestem jednak w stanie zmobilizować się do nabycia np. Window In The Skies DVD.. ( a wiele razy już miałem okazję ). Mam nadzieję, że po nowej płycie będzie lepiej ( choć reedycje znów nie dają podstaw do optymizmu ).
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#14 marcin93

marcin93

    Użytkownik

  • Members
  • 1 570 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Napisano 29 lipca 2008 - 23:34

Pierwszy bootleg - Z Chorzowa. Ściągałem chyba z 3 tygodnie po tym jak na gazeta.pl ukazał się o tym artukuł. Wtedy oglądnąłem tylko urywki, stare kawałki których nie znałem mnie nudziły. Po jakimś czasie usunąłem z braku miejsca na dysku.

Pierwsza koszulka - Brak

Pierwszy singiel - Brak.

Pierwsza kaseta VHS - Nie ta era. A dvd też nie ma.

Pierwsza kaseta magnetofonowa - jak wyżej

Pierwsza płyta CD - Obecnie brak. Przymieżałem się do reedycji, teraz jednak chyba zdecyduje się na TJT super delux, a może poczekam na nowy krążek?

Pierwszy vinyl - Nawet gdyby był to bym sobie nie posłuchał. Więc nie mam.

Pierwsza książka - Nie ma. Ale 'Into the heart' i 'Propaganda' przeczytane.

Pierwszy (większy) kontakt z fanami - Przed U2 3D chwila rozmowy z Mrówą. Tak to u2chad. Na zlot czekam.
...a oto mój fejs, flykr i elitarny lans.efę!

#15 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Napisano 30 lipca 2008 - 00:13

1. Pierwszy bootleg - Pamiętam jak dziś początek maja 2004. To był koncert Elevation Tour Charlotte ściągnięty z nieistniejącej już strony Dive To U2. Wszystko było w tym koncercie zaje**** intro w Elevation, Until, Bullet, The Fly a zwłaszcza solówka Edge'a w Mysterious Ways. Wtedy dopadła mnie myśl że U2 to najlepszy zespół na świecie :P
Następnego dnia były kolejne bootlegi. W pracy zaczęli mówić na mnie "ten od U2" :lol:

2. Pierwsza koszulka - brak

3. Pierwszy singiel - Vertigo, generalnie nie lubię singli bo mało tam muzyki :lol: ale tego singla musiałem po prostu mieć.

4. Pierwsza kaseta VHS - Elevation Tour Boston wrażenia podobne jak po przesłuchaniu pierwszego bootlega w mp3.

5. Pierwsza kaseta magnetofonowa - nie mam

6. Pierwsza płyta CD - The Best of 1980-1990 zamówiony przez internet w czerwcu 2002. Kupowane w ciemno bo oprócz Beautiful Day znałem tylko ISHFWILF z filmu Eksplozja.

7. Pierwszy vinyl - nie mam

8. Pierwsza książka - U2 Propaganda kupione dość niedawno. Muzyki powinno się przede wszystkim słuchać a nie czytać o niej.

9. Pierwszy kontakt z fanami
- internetowo: na hehu, na żywo: Johnny99 i Felis Immanis na jednym z koncertów Londynu ;) Może kiedyś pojadę na zlot albo koncert w przyszłym roku to poznam więcej fanów ;)

#16 Grace

Grace

    Użytkownik

  • Members
  • 437 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:gw / poznań

Napisano 30 lipca 2008 - 02:24

1. Pierwszy bootleg - TJT Tour, koncert z 12 czerwca 87 (Londyn, Wembley Stadium).

2. Pierwsza koszulka - HTDAAB, kupiona za niecałe 20zł w którymś ze sklepów internetowych.

4. Pierwszy singiel - Hold Me Thrill Me Kiss Me Kill Me (jedyny jaki posiadam).

5. Pierwsza kaseta VHS - Brak.

6. Pierwsza płyta CD - All That You Can't Leave Behind, którą tato zakupił w którymś z warszawskich sklepów na moje 15 urodziny.

7. Pierwszy vinyl - Wprawdzie nie "mój", ale... Rattle and Hum 2LP, w ogóle moja pierwsza styczność z U2, obecnie zapewne wala się gdzieś wśród ojcowych, garażowych rupieci <_<

8. Pierwsza książka - U2 by U2 zakupiona na Allegro.

9. Pierwszy kontakt z fanami - Joshua Forum, poza światem wirtualnym - 22 czerwca 2007r. (Malta, Poznań).

#17 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 30 lipca 2008 - 17:30

No proszę :D

O co kaman??

Dokładnie ! Przyznam się bez bicia, że miałem szczery zamiar kupować wszystkie single, nie jestem jednak w stanie zmobilizować się do nabycia np. Window In The Skies DVD.. ( a wiele razy już miałem okazję ). Mam nadzieję, że po nowej płycie będzie lepiej ( choć reedycje znów nie dają podstaw do optymizmu ).

WITSky to w ogóle śmieszny DVD singiel jest..
To taki Video-Singiel, na którym nie ma clipu z promowaną piosenką.. :huh:

#18 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 30 lipca 2008 - 18:18

To taki Video-Singiel, na którym nie ma clipu z promowaną piosenką..


To było kuriozum roku. Jestem ciekaw, czy jakikolwiek inny wykonawca kiedykolwiek wpadł na równie absurdalny pomysł.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#19 madeinpoland

madeinpoland

    Użytkownik

  • Members
  • 994 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 lipca 2008 - 18:26

Pierwszy bootleg-Glasgow,koncert z War Tour

Pierwszy ściągnięty bootleg- j.w.

Pierwsza Koszulka- Bono na pierwszym planie,na drugim mniej medialni członkowie zespołu i duże czerwone "V" przechodzące przez przód koszulki,z tyłu spis koncertów europejskiego lega VT.

Pierwszy singiel- All Because Of You-ahhh ta radocha,gdy odpakowywałem paczkę z empik.pl xD

Pierwsza kaseta VHS- Zdecydowanie nie moja epoka. Nie posiadam żadnej.

Pierwsza płyta cd- The Joshua Tree

Pierwszy winyl-Nie posiadam.

Pierwsza książka- Sprzysiężenie Na Rzecz Nadzieji,pożyczona od wujka xD

Pierwszy kontakt z fanami- Właściwie mam od zawsze :D Mój wujek może nie stawia U2 na pierwszym miejscu,ale jest gorącym orędownikiem i na pewno ten zespół jest w czołówce jego best of :) .Jeśli chodzi o fora internetowe,swe pierwsze kroki stawiałem na badzie. Świetne forum,panowała tam miła atmosfera. Do dziś mam kontakt z paroma osobami. No i jak widać kolonia bada zadomowiła się również na sajcie :)
Dołączona grafika

#20 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 30 lipca 2008 - 18:40

Pierwszy kontakt z fanami- Właściwie mam od zawsze :D Mój wujek może nie stawia U2 na pierwszym miejscu,ale jest gorącym orędownikiem i na pewno ten zespół jest w czołówce jego best of :) .Jeśli chodzi o fora internetowe,swe pierwsze kroki stawiałem na badzie. Świetne forum,panowała tam miła atmosfera. Do dziś mam kontakt z paroma osobami. No i jak widać kolonia bada zadomowiła się również na sajcie :)



jako kto tam byłeś ??
bo nicka nie pamiętam.
Co do tej atmosfery to: bez komentarza

PS Gratuluje Wujka, mój niestety jest muzycznym analfabetą
"wysłuchać TEGO nie może" :D
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych