Skocz do zawartości


Reedycje wszystkich albumów U2


1503 replies to this topic

#981 ZBYCH

ZBYCH

    Użytkownik

  • Members
  • 486 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 04 sierpnia 2011 - 15:03

The limited numbered Uber Deluxe Box Set contains:

? Limited edition numbered lithograph
? Gatefold wallet containing 6 CD audio discs
? Gatefold wallet containing 4 DVD discs
? Album vinyl on 180gsm black vinyl in wide spine sleeve with 2 x inner bags
? 5×7? clear vinyl in original sleeves housed in a slipcase
? 84pg hardback book
? 16pg 12×12 oversized booklet
? Branded sunglasses
? 4 x enamel badges
? Propaganda magazine
? 16 art prints in wallet
? Sticker sheet

THIS BOX SET CONTAINS A LIMITED EDITION NUMBERED LITHOGRAPH

A limited, numbered uber Deluxe Edition is a magnetic puzzle tiled box containing 6 CDs including the original Achtung Baby album, the follow-up album, Zooropa, B-sides and re-workings of previously unheard material recorded during the Achtung Baby sessions. 4DVDs including ?From The Sky Down?, Zoo TV, all the videos from Achtung Baby plus bonus material. Also 5 clear 7? vinyl singles in their original sleeves, 16 art prints taken from the original album sleeve, an 84-page hardback book, a copy of Propaganda magazine, 4 badges, a sticker sheet, and a pair of Bono?s trademark ?The Fly? sunglasses.

Track Listing:

? Track Listing Not Final

CD1 - Achtung Baby

01. Zoo Station
02. Even Better Than The Real Thing
03. One
04. Until The End Of The World
05. Who?s Gonna Ride Your Wild Horses
06. So Cruel
07. The Fly
08. Mysterious Ways
09. Tryin? To Throw Your Arms Around The World
10. Ultra Violet (Light My Way)
11. Acrobat
12. Love Is Blindness

CD2 - Zooropa

01. Zooropa
02. Babyface
03. Numb (The Edge)
04. Lemon
05. Stay (Faraway, So Close!)
06. Daddy?s Gonna Pay for Your Crashed Car
07. Some Days Are Better Than Others
08. The First Time
09. Dirty Day (Bono and The Edge)
10. The Wanderer

CD3 - Uber Remixes

01. Night and Day (Steel string remix)
02. Real Thing (Perfecto Mix)
03. Mysterious Ways (Solar Plexus Extended Club Mix)
04. Lemon (Perfecto Mix)
05. Can?t help falling in love (Triple peaks Remix)
06. Lady with the spinning head (extended Dance remix)
07. Real Thing (V16 Exit Wound Remix)
08. Mysterious Ways (Ultimatum Mix)
09. The Lounge fly mix
10. Mysterious Ways (The Perfecto Remix)
11. One (Apollo 440) ? Mix Master [S-109]

CD4 - Unter Remixes

01. Mysterious Ways (Tabla Motown Remix)
02. Mysterious Ways (Appollo 440 Magic Hour Remix)
03. Can?t help Falling in Love (Mystery Train Dub)
04. One (Apollo 440) ? Ambient Master [S-109]
05. Lemon (Momo?s Reprise)
06. Salome (Zooromancer Remix)
07. Real Thing (Trance Mix)
08. Numb (Gimme Some More Dignity Mix)
09. Mysterious Ways (Solar Plexus Magic hour Remix)
10. Numb (The Soul Assassins Mix)
11. Real Thing (Apollo 440 Stealth Sonic Remix)

CD5 - B-sides and Bonus Tracks

01. Lady with the spinning head (UV1)
02. Blow Your House ? Analogue Mix Bono Edit 190711
03. Salome
04. Even Better Than the Real Thing (Single)
05. Satelite of love
06. Wild Horses (Temple Bar Remix)
07. Heaven And Hell ? In Truth Mix 211711
08. Oh Berlin ? Analogue Mix 1 190711 (needs an edit)
09. Near the Island (instr) Night train from Rostock.
10. Down All The Days (Vsn 1) [CD#4/07] (needs edits)
11. Paint it black
12. Fortunate Son
13. Alex Descends into Hell for a bottle of Milk/Korova
14. Where did it all go wrong
15. Everybody loves a winner edit between take 2+3
16. Real Thing (Fish out of water mix)

CD6 - ?Baby? Actung Baby

01. ?Baby? Zoo Station
02. ?Baby? Even Better Than The Real Thing
03. ?Baby? One
04. ?Baby? Until The End Of The World
05. ?Baby? Who?s Gonna Ride Your Wild Horses
06. ?Baby? So Cruel
07. ?Baby? The Fly
08. ?Baby? Mysterious Ways
09. ?Baby? Tryin? To Throw Your Arms Around The World
10. ?Baby? Ultra Violet (Light My Way)
11. ?Baby? Acrobat
12. ?Baby? Love Is Blindness

Achtung Baby 12" Vinyl

SIDE A

01. Zoo Station
02. Even Better Than The Real Thing
03. One

SIDE B

01. Until The End of The World
02. Who?s Gonna Ride Your Wild Horse*
03. So cruel

SIDE C

01. The Fly
02. Mysterious Way
03. Tryin? To Throw Your Arms Around The World

SIDE D

01. Ultra Violet
02. Acrobat
03. Love Is Blindness

5 x 7? Vinyl Singles
01. Fly
02. Mysterious Ways
03. Real Thing
04. One
05. Wild Horses

DVD

01. From The Sky Down ? a documentary
02. Videos
03. Bonus Material
04. ZooTV Live From Sydney ? the concert




Where is Stockholm?
Where is Outside Broadcast

Where the F* are Zooropa B-sides and outtakes?

#982 verisx

verisx

    Użytkownik

  • Members
  • 387 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Napisano 04 sierpnia 2011 - 15:05

No właśnie, ten koncert wciąż można kupić a jedynie nakład dwupłytowego Limited Deluxe z Sydney został wyczerpany. Teraz okazuje się, że to nie jest takie Limited. :P Pewnie gdy przyjdzie czas na reedycję Popa to najmniejszej linii oporu dorzucą DVD z Meksyku ze wszystkimi dodatkami jakie się tam znajdowały. :D


No właśnie, wygląda na to, że dwupłytowe Syndey było tak długo limited, jak długo McGuinness nie wpadł na kolejny ze swoich genialnych pomysłów: Chodźcie wydamy reedycje za 500 funtów, przecież i tak kupią.

#983 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 04 sierpnia 2011 - 15:41

No tak, nie wziąłem pod uwagę, że zamiast ripu audio mp3 z Sydney jak przewidywałem, można wcisnąć ludziom DVD Z SYDNEY :D! Cyrk!

#984 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 04 sierpnia 2011 - 16:26

Teraz już wiem, że wszystko się może zdarzyć...
Przegięcie...
I żal...
12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#985 Lnx

Lnx

    Użyszkodnik

  • Members
  • 790 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 04 sierpnia 2011 - 16:38

2 CD z remixami, DVD z Sydney i cena über boxa - 1800...

Wow. :blink:

- Ilu członków U2 potrzeba, by zmienić żarówkę?
- Jednego - Bono trzyma żarówkę, a świat kręci się wokół jego tyłka.


#986 Ceasar_Of_Rome_Forrever

Ceasar_Of_Rome_Forrever

    Mr Spock

  • Members
  • 3 170 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:City of Blinding Lights Śrem

Napisano 04 sierpnia 2011 - 17:35

jest moc, ja sie zadowole wersją tańsza a resztę, no cóż Mcguiness kiedyś coś wspominał o piractwie... :P
Dołączona grafika
Max Biaggi Ceasar Trade List

#987 Owłos

Owłos

    Użytkownik

  • Members
  • 5 524 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Órsynuw

Napisano 04 sierpnia 2011 - 18:00

Ej, ja chętnie bym zakosił te okulary oddzielnie :D
"I went out there
in search of experience
to taste and to touch
and to feel as much
as a man can
before he repents"

#988 Mo.

Mo.

    Użytkownik

  • Members
  • 914 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 04 sierpnia 2011 - 18:20

ha, samymi okularkami też bym nie pogardziła.
"I will not hear what you have to say

Cause I need freedom now
And I need to know how
To live my life as it's meant to be"

#989 smoke

smoke

    Użytkownik

  • Members
  • 1 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łódź

Napisano 04 sierpnia 2011 - 18:49

A oto zdjęcie tego interesu za 1800 zeta...

http://www.u2.com/ne...e/baby-grows-up

I specjalna strona poświęcona wydawnictwu...

http://achtungbaby.u2.com/
12.08.2010-AWD Arena-Hannover/Germany
Never, ever, to be forgotten...
The best birthday in my life...

#990 blindness

blindness

    Użytkownik

  • Members
  • 240 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Elbląg

Napisano 04 sierpnia 2011 - 19:47

pojawiło się na amazonie w USA, ciekawe ile będzie taniej

#991 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 04 sierpnia 2011 - 20:59

To jest generalnie dla fanow-kolekcjonerow, nie "zwyklych fanow". Prawdopodobnie naklad zmiesci sie w 5000 boxow, sprzeda w ciagu dnia-dwoch, i tyle go widzieli. Za 20 lat bedzie wart 5 razy tyle. Wiec, moi drodzy, nie placzcie za bardzo za tym zestawem, bo nie ma za czym. Wszystko, lacznie z ksiazkami, zaraz bedzie w jednym packu na pebie, czy czyms podobnym.
Ale fakt, okularow zal...

A, Zbychu, Heaven and Hell - to nagranie z "Soul Preachera". Chyba, ze chodzilo Ci, ze to jakis dziwny mix - wtedy faktycznie, to byc moze cos nowego.

W ogole, troche szkoda, ze nie pomysleli, aby dodac do tego wszystkiego plytke, ktora sie nazywa nie "b-sides" tylko "unreleased album". Wtedy zainteresowanie byloby 100000x wieksze :D.

#992 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 04 sierpnia 2011 - 23:48

Faktycznie przegięli pałkę ale właśnie złożyłem pre order na Ubera. Co tam, raz się żyje, a środki mi się zwolniły po tym jak nie wygrałem biletów na Euro :-)
Największe przegięcie to że zamiast Sztokholmu mamy Sydney ale cóż innej reedycji AB nie będzie.

No i pytanie czy w przyszłym roku albo w 2017 doczekamy się edycji Over The Joshua Tree, przy której zbledną nasze obecne skromne boxy ;-)

See through in the sunlight


#993 anton

anton

    .

  • Members
  • 1 310 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznań

Napisano 05 sierpnia 2011 - 06:34

e tam, wszyscy psioczycie na McGuinnessa, a ten człowiek to jest geniusz w swoim fachu! zdecydowanie wie jak robić interesy, i to mi nawet imponuje. ;)

#994 blindness

blindness

    Użytkownik

  • Members
  • 240 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Elbląg

Napisano 05 sierpnia 2011 - 06:35

Ja też się zdecyduję na zakup tak czy owak. Niemniej czekam na USA, bo mam wrażenie, że nawet jak mi dowalą cło i VAT to i tak będzie taniej. A są sposoby, żeby tych opłat uniknąć, więc może kilka stówek w kieszeni zostanie :)

#995 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 05 sierpnia 2011 - 07:19

Najbardziej cieszy mnie to, że wersja "uber deluxe" nie będzie różniła się od wersji "super deluxe" pod względem zawartości muzycznej. Tak więc jeśli kogoś kręcą takie rzeczy jak okulary czy winyle z kawałkami dostępnymi również na CD to niech cierpi :D Mnie takie rzeczy w ogóle nie interesują.

Jak można było się spodziewać zawartość reedycji wzbudzi kontrowersję. Z DVD z Sydney też uważam to za przesadę. Szczególnie, że mają nagrania z innych ciekawych koncertów, w tym z 1992r. kiedy trasa różniła się znacznie od jej odsłony z roku następnego. Założeniem było chyba to, aby w jednym miejscu zgromadzić wszytsko to co wiąże się z czasami Achtunga. Jest też nadzieja, że chodzi o DVD z pierwszego koncertu z Sydney. Jako, że był to wyjątkowy koncert w historii U2 może chcą go uwiecznić? ( :P ).

Największą kontrowersją jest jednak to, że połączona reedycja Achtunga i Zooropy będzie raczej reedycją Achtunga, a zremastowana Zooropa będzie spełniać rolę tylko bonusowej CD. Już Zbych zwrócił uwagę na pominięcie b-side'ów z Zooropy. No chyba, że szykuje się nam sytuacja, że wersja deluxe Zooropy (2 X CD) będzie zawierała takie rarytasy, natomiast Super Deluxe już nie :blink:
Dołączona grafika

#996 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 05 sierpnia 2011 - 08:09

Właśnie to samo chciałem napisać - to jest reedycja Achtunga, a w tej sytuacji płytka z Zooropą służy tylko jako kolejny wypełniacz boksa. Nie wiadomo też, czy temat Zooropy zostanie uznany za zamknięty czy też możemy jeszcze w przyszłości liczyć na jej oddzielną reedycję z bonusami.

Co do zamówienia to w US na pewno będzie sporo taniej ale poza wspomnianymi cłem i VAT-em trzeba doliczyć koszty samej przesyłki, która w przypadku takiego pudła nie będzie tania. Przesyłka z UK jest darmowa w ramach opcji Super Saver Delivery.

See through in the sunlight


#997 blindness

blindness

    Użytkownik

  • Members
  • 240 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Elbląg

Napisano 05 sierpnia 2011 - 08:21

Właśnie to samo chciałem napisać - to jest reedycja Achtunga, a w tej sytuacji płytka z Zooropą służy tylko jako kolejny wypełniacz boksa. Nie wiadomo też, czy temat Zooropy zostanie uznany za zamknięty czy też możemy jeszcze w przyszłości liczyć na jej oddzielną reedycję z bonusami.

Co do zamówienia to w US na pewno będzie sporo taniej ale poza wspomnianymi cłem i VAT-em trzeba doliczyć koszty samej przesyłki, która w przypadku takiego pudła nie będzie tania. Przesyłka z UK jest darmowa w ramach opcji Super Saver Delivery.

w rose bowl przesyłka to było 9 USD, więc ile drożej? Ostatnio zamawiałam z amazon 4 kartony butów pudło było ogromne a koszt przesyłki 50 USD. Reasumując myślę, że 20-30 USD to max. Ale spoko, niech się określą z ceną, to trzeba będzie przekalkulować.

#998 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 sierpnia 2011 - 09:28

Każdy kupi co go kręci. Osobiście jak wiekszość forumowiczów tylko JT uważam za porządny re. Ostatnie wydawnictwo "Pająka" kupiłem tylko wydanie BD i nie żałuje aczkolwiek w HBO HD leciał w 5.1 cały z pl tłumaczeniem wiec sensowaność zakupu też pozostawiam...:) jak ma się go na dysku dekodera.
Jeżeli jeszcze to sydney byłoby na blue to jakoś widze sens ale tak to już ida na maxiora po minimum.
Pozostaje sobie tylko pomarudzić w gronie... ot tyle. Mam nadzieję że chociaz fajerwerki będą w samej jakości re AB i zoo, bo na UF i kilku innych szaleństw nie było!

#999 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 05 sierpnia 2011 - 09:29

Pasadena Box<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<Ubrer Sruber AB Box<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<What's next?

Najbardziej cieszy mnie to, że wersja "uber deluxe" nie będzie różniła się od wersji "super deluxe" pod względem zawartości muzycznej. Tak więc jeśli kogoś kręcą takie rzeczy jak okulary czy winyle z kawałkami dostępnymi również na CD to niech cierpi :D Mnie takie rzeczy w ogóle nie interesują.

Całe szczęście, że nie będzie się różniła. <_< To już przegięcie totalne. Takie dorzucanie na siłę winyli to wyłudzanie kasy w żywe oczy. Po co komu single na winylu? Oryginalne można jeszcze kupić i to pewnie wyjdzie taniej!


Jak można było się spodziewać zawartość reedycji wzbudzi kontrowersję. Z DVD z Sydney też uważam to za przesadę. Szczególnie, że mają nagrania z innych ciekawych koncertów, w tym z 1992r. kiedy trasa różniła się znacznie od jej odsłony z roku następnego. Założeniem było chyba to, aby w jednym miejscu zgromadzić wszytsko to co wiąże się z czasami Achtunga.

No tak, ale przy AB nie dodawali filmu R&H! <_< Teraz już wiemy, że chętnie by dodali tylko pewnie licencji nie mieli........
No rzesz tyle mieli innych koncertów. Co więcej ten koncert w znacznej części dotyczy Zooropy, a poza tym mają zremasterowany i cały obrobiony to co będą się męczyć...... Stockholm - taaaaaaaa.......................kiego wała od MG

Największą kontrowersją jest jednak to, że połączona reedycja Achtunga i Zooropy będzie raczej reedycją Achtunga, a zremastowana Zooropa będzie spełniać rolę tylko bonusowej CD. Już Zbych zwrócił uwagę na pominięcie b-side'ów z Zooropy. No chyba, że szykuje się nam sytuacja, że wersja deluxe Zooropy (2 X CD) będzie zawierała takie rarytasy, natomiast Super Deluxe już nie :blink:

Where the F* are Zooropa B-sides and outtakes?

No wychodzi na to, że potraktowali Zooropę jak zbiór B-SIdeów z AB :mellow: Poza 2 remixami Lemon i 2 Numb nic więcej! TO jakieś przegięcie, w ogóle z wpychaniem tego albumu tutaj na siłę. W ogóle Numb (The Soul Assassins Mix) to Też mam nadzieję, że będzie wersja 2CD osobno i tam dorzucą coś z Zooropy. Albo i nie? Tylko 1CD, ale nawet nic o tym nie piszą.

Real Thing (Fish out of water mix) - czyżby to ten nowy mix - który pojawił się w podkładzie w wideo na facebooku? Niezbyt ciekawy - w porównaniu do wersji Live, a może coś innego?

Bonus DVD - może tam będzie jakiś koncert? Ale obawiam się, że mogą wpakować dokumenty, a najgorsze - 2 DVD z ZooTV Sydney <_<

Videos - OK, tylko po co nowa płyta od razu? To oczekiwałbym wszystkich wersji (One ma ze 4?), nie wydane na DVD LiB czy teledyski z Zooropy w dodatku. Ale obawiam się, że skończy się na Cameos VHS.

Przegięcie, przegięcie i jeszcze raz przegięcie. Po tym Boxie ludzie zapomną o Pasadenie. To jak oni wydadzą nowy album??? Te Boxy rosną w nieskończoność a wraz animi ceny.

#1000 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 05 sierpnia 2011 - 09:36

Szczerze mówiąc nigdy nie pałałem sympatią do McGuinnessa ale trzeba przyznać, że w przeszłości doskonale ustawił zespół pod względem finansowym. Teraz jednak gość odrobinkę oderwał się od rzeczywistości. Dobra, każdy kupi taką wersję na jaką go stać, to już stały argument w naszych bojach i się z tym pogodziłem. Natomiast nie rozumiem dlaczego zespół ma swoich najwierniejszych (bo rozumiem, że głównie tacy kupują wydawnictwa w wersjach najbardziej urozmaiconych) za idiotów. Mam na półce 2DVD ZooTv z Sydney, więc czemu teraz w najbogatszej reedycji "Achtunga" wciska mi się znowu to samo wydawnictwo??? Przecież to jest tak rażące lecenie w ciula, że bardziej się chyba nie da. Chociaż, można by jeszcze do tego zestawu wcisnąć niezremasterowanego "Achtunga", bo przecież są fani, którzy być może nie mają go na półce i nie będą mogli porównać do wersji zremasterowanej.

Wkładanie do tej reedycji "Zooropy" to już totalne nieporozumienie, bo przy całej reszcie związanej z "Achtungiem" wygląda jak ubogi kuzyn z Kazachstanu. Ogranicza jednak koszty zespołowi, dwie reedycje = większy koszt produkcji (projekt, wytworzenie itd. itd.). I to jest właśnie geniusz Paula McGuinnessa.

Zastanawiam się jeszcze czy takie wydawnictwo może być jakąkolwiek inwestycją i dochodzę do wniosku, że nie. Ceny będą spadać, a BOXy w pojedynczych sztukach jeszcze długo będą zalegać na sklepowych półkach (przynajmniej w Polsce).



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych