Skocz do zawartości


Reedycje wszystkich albumów U2


1503 replies to this topic

#501 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 04 października 2008 - 12:46

Na Merlinie również jest już informacja, że wysyłają w ciągu 24 godzin :D

Tak ? A ja nic nie widzę na merlinie ? :blink:

#502 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 04 października 2008 - 13:52

:blink:

http://merlin.pl/Und...t/4,619486.html

Na górze w prawie rogu jest informacja o czasie realizacji zamówienia.
Dołączona grafika

#503 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 04 października 2008 - 15:54

Dziwne wcześniej przegladalem U2 na Merlinie i nie było teraz rzeczywiście jest ... ;)

#504 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 04 października 2008 - 19:49

OK! ;) Bee masz rację, nie doczytałem :unsure: :unsure:

Jak widać na daty premier U2 zazwyczaj trzeba dawać poprawkę ;)

Taki jeszcze jeden szczegół mnie dziwi, choć na to zespół pewnie już wpływu nie miał, bo aż 5 utworów na UABRS jest z "Rockapalast", na CD zapewne są w wersji Stereo, ale na tym DVD, no i bootlegach z TV dźwięk jest Mono. Na płycie CD jest napisane "Location recording courtesy of "Rockpalast '83" WDR Television West Germany, August 20th 1983"; no chyba, że U2 nagrywali sobie osobno, a TV osobno. No bynajmniej 5.1 na DVD to to nie jest <_<

#505 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 05 października 2008 - 07:09

CD+DVD: wszystkie Empiki w Warszawie (stan na 04.10.2008, sprawdzone w bazie danych) - brak.

#506 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 05 października 2008 - 13:24

CD+DVD: wszystkie Empiki w Warszawie (stan na 04.10.2008, sprawdzone w bazie danych) - brak.

Łączę się w bólu.. ;)

Kilka uwag po dokładniejszym obejrzeniu DVD.
Obraz nie jast aż tak zły jak mi się początkowo wydawało ale i tak bardzo daleko mu do ideału.
Porównując zawartość DVD do bootleów 'Missing Red Rocks' zauważa się kilka zmian.
Przede wszystkim wycięli :angry: dwa bardzo istotne momenty z koncertu:
1. Około 60 sec z Two Hearts Beat As One - gdzie Bono świetnie zapodaje snippet 'Let's Twist Again'
2. Około 90 sec z Electric CO - wycięta końcówka solówki Edge'a (!!!) oraz cały snippet... :(
Tych dwóch fajnych elementów tego kultowego koncertu niestety ale nie znajdziemy na zremasterowanym DVD.
Na otarcie łez dołożyli trzy mało istone rzeczy:
1. Około 40 sec - Bono speech przed Surrender, gdzie Bono mówio nagrywaniu tego koncertu na taśmę filmową.
Co ciekawe, tej gadki nie ma na audio bootlegu...
2. Wydłużyli przerwę przed Party Girl z 7 sec do 35 sec. Dobra decyzja, bo w końcu widać jak schodzą ze sceny i na nią wracają, dłużej też pokazywana w tej scenie jest publiczność. Do tej pory było tak, że kończyli Gloria, 'Thank You, Goodnite' i od razu 'Party Girl'..
3. O około 40 sec dłuższe są napisy końcowe i footage podczas nich, widać m.in. publikę opuszczającą amfiteatr w Red Rocks


Dołączona grafika

#507 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 05 października 2008 - 17:21

Kilka uwag po dokładniejszym obejrzeniu DVD.
Obraz nie jast aż tak zły jak mi się początkowo wydawało ale i tak bardzo daleko mu do ideału.


Ciekawi mnie tylko bitrate czy wykorzystali w pełni, pewnie nie... :mellow: Miejsce na dysku jeszcze było. <_<

Porównując zawartość DVD do bootleów 'Missing Red Rocks' zauważa się kilka zmian.
Przede wszystkim wycięli :angry: dwa bardzo istotne momenty z koncertu:
1. Około 60 sec z Two Hearts Beat As One - gdzie Bono świetnie zapodaje snippet 'Let's Twist Again'
2. Około 90 sec z Electric CO - wycięta końcówka solówki Edge'a (!!!) oraz cały snippet... :(
Tych dwóch fajnych elementów tego kultowego koncertu niestety ale nie znajdziemy na zremasterowanym DVD.


Tak niestety :angry: powycinali , pisałem już wcześniej/"wyżej" - na Forum U2Wanderer opisywano te wycinki. No i niestety pewnie już nie zobaczymy pełnego Electric Co. No chyba, że z bootlegów <_<

Ale przy Two Hearts Beat As One to nie rozumiem, pewnie też nie mieli pozwolenia, ale chyba nikt nie chce dodatkowo kasy wydawać na prawa autorskie, to tu wytną to tam przytną, a i tak drożyzna się sprzeda <_< ;)

#508 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 06 października 2008 - 06:29

Na stronie: http://jamsbio.com/contest/U2 związanej z promocją Red Rocks można wygrać m.in. 4 bilety na nadochodzącą trasę koncertową zespołu.
Dołączona grafika

#509 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 07 października 2008 - 13:48

Olałem Empiki (byłem dziś z ciekawości, nadal nie ma CD+DVD w Juniorze) i zamówiłem sobie "Undera" w Merlinie. Wszystko szybko i sprawnie - zamówiłem w niedzielę, w poniedziałek miałem już informację, żeby czekać na zaproszenie po odbiór, a dziś podjechałem i odebrałem box.

Samego koncertu nie opisuję, bo to przecież klasyk, więc tak w skrócie. Oprawa graficzna bardzo mi się podoba, inna sprawa, że przyzwyczaiłem się do tych wydań wielkości standardowych DVD. Rozumiem jednak, że chcieli zachować podobny wygląd dla remasterów od "Boy" więc się nie czepiam.

Teraz jestem w trakcie oglądania DVD. Menu fajne - zachowany jakby archiwalny klimat całego zapisu. Co do obrazu - faktycznie jest kasza, zwłaszcza w co jaśniejszych momentach - jakość obrazu jednak mi specjalnie nie przeszkadza (być może na TV większym niż mój '26, robi się bardziej nieprzyjemnie). Po pewnym czasie zaczęły mnie jednak irytować smugi zostawiane przez światła. Zastanawiam się czy to od początku zabieg celowy, czy może ówczesna technika nie pozwalała takich rzeczy wyeliminować? Po odpaleniu opowieści director'a show, wszystko staje się jasne odnośnie smug.

Generalnie strasznie pociągający jest duch młodego U2, klimat Red Rocks (pochodnie itd). Niesamowita energia... Super, że udało się ją odświeżyć i wrzucić na DVD.

CD jeszcze nie słuchałem - nie wypowiadam się, posłucham sobie wieczorem.

#510 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 07 października 2008 - 13:59

Mnie się dobrze ogląda to DVD. Bono niesamowicie się prezentuje w tej szałowej fryzurze. :lol:
A co do filmu jakość nagrania 4/5
Posted Image

#511 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 08 października 2008 - 13:17

U2 Under A Blood Red Sky Easter Egg
Bono rozmawiający przez telefon oraz z fanami, ujęcia zakulisowe, przemontowana wersja SBSunday itp
Całość: 8 min 27 sec

1. Wkładamy DVD
2. Naciskamy 'MENU' --> pojawia się Menu Główne
Dołączona grafika
3. Klikamy na 'TRACK SELECTION' --> pojawia się Menu z wyborem tracków
Dołączona grafika
4. Klikamy na PASEK z napisem U2 LIVE AT RED ROCKS pod logo U2 -->
Dołączona grafika
5. Pojawia się plansza 'ENTER THE PASSWORD'
Dołączona grafika
6. Wybieramy cyferki: '7 2 7'
Dołączona grafika
7. Oglądamy bonusowy materiał :)
Dołączona grafika

Dołączona grafika

#512 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 08 października 2008 - 19:12

MM Bydgoszcz 119pln (mały off gilmour stocznia 2xcd+dvd 49,99wow!)

#513 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 12 października 2008 - 19:33

Darek to działa tylko w PC? bo w stacjonarnym nie mogę najechać na PASEK z napisem U2 LIVE AT RED ROCKS pod logo U2 -->?

Ad jakości, wysłuchałem obejrzałem no i kolejny raz bo 4 już pojawia się pytanie gdzie byłes mr edge gdy robiliście JT. Dzwiek super, pełna klasa, atomowa bomba... i mozna by dalej.... czekamy na kolejną re i tyle...
jeżeli natomiast chodzi o obraz to buuu jak mówili poprzednicy, dla mnie samo ziarno nie jest aż takie złe (podkreśla stare możliwości sprzętu itp chociaż myslałem że te mazakowe rysy to wyretuszują), lecz troche za bardzo podkolorowali ten koncercik, no ale cóż ważne, że to gra pieknie bo przeciez ja przynajmniej cenie ich za muzyke a nie za wyglad szczególnie w tamtych latach (patrz piłkarska fryka hahaa)

#514 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 13 października 2008 - 09:07

Ja sobie nie wyobrażam Red Rocks bez tych rys !
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#515 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 13 października 2008 - 13:27

może i masz rację... ale jakis nowy element, nowej, lepszej jakości, namacalny mógłby sie pojawic :)

#516 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 13 października 2008 - 17:14

Po kilkukrotnym "obcowaniu" z reedycją Red Rock czas na moją króciótką recenzję.

Szata graficzna wydania deluxe prezentuje się świetnie, podobnie jak trzech pierwszych albumów. Myślę, że zespół również przy kolejnych reedycjach zdecyduje się na takie same rozwiązanie.

O płycie CD trudno napisać coś odkrywczego. Jak dla mnie podstawowy cel reedycji, tj. poprawa jakości dźwięku, został zrealizowany ze słyszalnym efektem.

W przypadku DVD mógłbym napisać znacznie więcej ;) W tym miejscu muszę się przyznać, że wcześniej widziałem tylko urywki tego koncertu. Był to oczywiście świadomy wybór, już od dawna czekałem na wydanie tego koncertu na DVD, więc nie chciałem sobie psuć wrażeń poprzez oglądanie koncertu w jakości vhs-owej lub bootlegowej. Dzięki temu oglądanie Red Rock wiązało się dla mnie z dużą przyjemnością. Na jakościowe braki w nagraniu zwracałem uwagę przy pierwszym oglądaniu, przy ponownym staje się to jakby mniej uciążliwe. Bardzo dobra jest za to jakość dźwięku :)

Świetnie się stało, że po tylu latach oczekiwania doczekaliśmy się wreszcie tego DVD. Przydałoby się zdecydowanie teraz oficjalne wydanie jakiegoś koncertu z Boy, October, TUF i Lovetown Tour B)
Dołączona grafika

#517 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 13 października 2008 - 18:04

Ja bym chciała reedycje UNF oraz LoveTown.
Posted Image

#518 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 13 października 2008 - 19:00

Dokładnie. Zobaczyć jakiś koncert DVD z Lovetown Tour byłoby czymś niesamowitym.
Fragmenty z Sydney i Dublina mnie nie wystarczają.

#519 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 13 października 2008 - 19:26

Dokładnie. Zobaczyć jakiś koncert DVD z Lovetown Tour byłoby czymś niesamowitym.
Fragmenty z Sydney i Dublina mnie nie wystarczają.


Myślimy o tym samym? Noc sylwestrowa w Point Depot? :)

#520 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 13 października 2008 - 19:27

Dokładnie.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych