Skocz do zawartości


Reedycje wszystkich albumów U2


1503 replies to this topic

#481 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 28 września 2008 - 23:17

Hmmmmmm podoba mi się to wydanie DVD, naprawdę ładnie wygląda, zwłaszcza lubię te opakowania Super Jawel Box, wyglądają o niebo lepiej niż takie "zwykłe" opakowania na filmy ;)

Ale ciekaw jestem czy zawartość książeczki pokryje się z tą z wydania Deluxe plus to co z CD? :unsure:

Tylko ta " 'Wielkość' płyty: 6.32 GB", a gdzie pozostałe ponad 1 GB, to przecież można zawsze wykorzystać na obraz!?!? Zwiększyć bitrate, ale widać znów jakieś niedociągnięcia... :blink:

#482 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 29 września 2008 - 08:12

Nie ma obowiązku zapełniania całych płyt. Albumy najczęściej trwają krócej niż 80 minut, też można by zapytać co z pozostałym miejscem.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#483 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 29 września 2008 - 10:31

Nie ma obowiązku zapełniania całych płyt. Albumy najczęściej trwają krócej niż 80 minut, też można by zapytać co z pozostałym miejscem.


Tylko, aby tu nie mylić 2 rzeczy. Płyty CD są nagrywane ze "stałą jakością"-w formacie bezstratnym, więc długość albumu przekłada się wprost na ilość danych. Ja nie każę nikomu robić albumów po 80 min :mellow:

DVD to inna bajka, poza audio, które jak PCM ma stały bitrate, trochę inaczej, ale podobnie jest z ze ścieżkami 5.1 w DTS i AC3, bo chociaż kompresowane to ze stałym bitrate, np. 448kbps ;)

To jeśli chodzi o obraz mamy do czynienia zazwyczaj/praktycznie zawsze ze zmiennym bitrate, czyli film o długości 1h może mieć dowolną wielkość!! Płyta CD ma zawsze taką samą!
Im większy bitrate tym lepszy obraz (oczywiście do pewnych granic) więc jak widzę, że jeszcze jakieś 1,5 GB pozostało wolnego miejsca to spokojnie można było to spożytkować na lepszą jakość obrazu, a nie "dłuższy" koncert :mellow:

Bo jak mówimy/słyszymy remaster to mamy na myśli poprawę jakości -> zwiększenie bitrate w tym pomaga, a po opisie depe widać, że dało się zrobić więcej/lepiej....

A nikt by się nie obraził, jakby np. teledyski z tego okresu dodali, lub jakieś kawałki Live... ;)

#484 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 29 września 2008 - 11:22

To jeśli chodzi o obraz mamy do czynienia zazwyczaj/praktycznie zawsze ze zmiennym bitrate, czyli film o długości 1h może mieć dowolną wielkość!!


Nie znam się na aspektach technicznych, ale chyba nie chcesz powiedzieć, że bitrate można zwiększać w nieskończoność ? Może z oryginalnych taśm UABRS nie dało się już więcej wycisnąć ?
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#485 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 29 września 2008 - 11:27

faktem jest, że sporo miejsca zostało i mogli wrzucić jakąś kolejną galerię, jakiś kolejny krótki dokument czy jakies bonusowe kawałki live z jakiegoś innego gigu na War Tour...

#486 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 29 września 2008 - 15:22

Im większy bitrate tym lepszy obraz (oczywiście do pewnych granic)

;) Teoretycznie nie mamy granic - nieskończonego bitrate i tak nie ma ;) , ale format DVD-Video ma swoje ograniczenia;
Bitrate na płycie DVD zgodnie ze specyfikacją to razem z audio coś około 10 Mbps, może trochę ponad, więc po odjęciu dźwięku zostaje jakieś 8 z kawałkiem. Jeśli bitrate Red Rocks utrzymuje się w tych okolicach to OK, nic więcej nie wyciśniemy (inną sprawa jest jakość masteringu- tu też mogły być błędy).
Nie chcę się zbytnio wypowiadać, bo nie widziałem, ale z tego co napisał depe: "ziarno na DVD jest okropne i wszechobecne." Więc jak mniemam nie jest najlepiej, efektem zbyt małego bitrate będzie wyraźna pikselizacja. :(

Plusem DVD jest to, że wyrobili się na czas, bo reszta wydań jak zwykle się opóźnia.... :P

#487 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 29 września 2008 - 16:55

Pitchfork jak zwykle nie dał plamy, i ocenił reedycję UABRS na 9.0/10. Warto zwrócić uwagę na, dokonane mimochodem, " rozgrzeszenie " zachowania Bono podczas Live Aid: " While most of the bands onstage in London and Philly that weekend remained aloof and distant from the enormous crowds, Bono waded into the photo pit to embrace and slow dance with a member of the audience-- a rare moment of real human connection at what was meant to be a showcase of global unity. "
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#488 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 30 września 2008 - 06:18

:angry: Dzisiaj dostałem z Merlina, gdzie zamówiłem Red Rocks w wersji deluxe, następującego maila:

Niestety nie będziemy mogli zrealizować go w deklarowanym wcześniej terminie.
Opóźnienie w realizacji może potrwać około tygodnia.


Czy ktoś jest już w posiadaniu wersji deluxe lub widział ją w sprzedaży?

-------------------------

Rock Serwis informuje że CD + DVD pojawi się w sprzedaży 6 października.
Dołączona grafika

#489 Look

Look

    Użytkownik

  • Members
  • 647 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 września 2008 - 09:17

:angry: Dzisiaj dostałem z Merlina, gdzie zamówiłem Red Rocks w wersji deluxe, następującego maila:
Czy ktoś jest już w posiadaniu wersji deluxe lub widział ją w sprzedaży?

-------------------------

Rock Serwis informuje że CD + DVD pojawi się w sprzedaży 6 października.



Jest na allegro. Sprzedaje music corner.

#490 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 30 września 2008 - 13:51

Całe dzisiejsze przedpołudnie spędziłem na szukaniu wersji deluxe, a jak się potem okazało, na szukaniu jakiejkolwiek wersji.

Odwiedziłem kilka Empików, nie znalazłem żadnej wersji. Punkt "info" mógłby nie istnieć - nic nie wiedzą. W sklepie Traffic Club za 86 zł znalazłem samo DVD.

Odechciało mi się, zwłaszcza, że to drugie rozczarowanie w ciągu kilku dni - czekam też na tego nieszczęsnego Gilmoura w wersji deluxe. W sklepach widziałem tylko wersję trzypłytową.


A czy wiadomo, czy ten music corner sprzedaje od ręki? Czy na zasadzie, jak tylko się pojawi to wysyłamy?

#491 SamLoomis

SamLoomis

    Użytkownik

  • Members
  • 27 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 30 września 2008 - 15:55

Music Corner sprzedaje wersje samego DVD. Narazie nasz polski dystrybutor - Universal niema wogóle wersji Deluxe, a amazon już przesunoł premierę na jutro!

#492 Look

Look

    Użytkownik

  • Members
  • 647 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 01 października 2008 - 10:50

Music Corner sprzedaje wersje samego DVD. Narazie nasz polski dystrybutor - Universal niema wogóle wersji Deluxe, a amazon już przesunoł premierę na jutro!



Na allegro reklamują DVD + CD

#493 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 01 października 2008 - 11:08

Wysłałem zapytanie do nich w tej sprawie, jak na razie bez odzewu.

Witam.
Aktualnie nie mamy na stanie Under The Blood w wersji cd +dvd
Pozdrawiam
music666


To po kiego grzyba wieszają to na allegro...

#494 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 02 października 2008 - 20:12

:angry: :( :angry: :(

No nie!! Na U2Wanderer:

2008-09-30: Site > It's out. The DVD / Remastered CD version of Under a Blood Red Sky arrives this week. Paul, one of our readers reports that The Electric Co. has been edited once again, this time not only taking out "Send in the Clowns" but also editing out the "I need a crowd..." bits that had survived in the previous edit. "Send in the Clowns" has also been edited out on the DVD. You think all these years later, U2 could figure out how to finally get permission to include that bit?! [AJ]


To już na niektórych VHS-ach były całe wersje Electric Co. i na późniejszych płytach CD, a tu taki numer!?!? To na "bootlegu" z Rockpalast zostawili Send In The Clowns, a tu nie? Ile tego wycinania, to tu to tam, to w środku piosenki.... <_< <_<
To tak jakby z każdego Bad by wycinać wszystkie "wstawki"... A liczyłem, że dadzą całe; to się przeliczyłem... :(

Edit: Jak czytam dalej na U2Wanderer to też powycinali co nieco w Two Hearts Beat As One, a mianowicie kawałek Let's twist again <_< http://www.u2wandere...msg1909#msg1909
Jak widać też Electric Co. z Bostonu na October edytowali
http://www.u2wandere...php?topic=515.0
mimo, że oryginalnie jest cały - nawet na The Complete U2. To na iTunes jest a na "porządnych" remasterach nie ma... :(

#495 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 03 października 2008 - 12:49

Jeszcze wczoraj Empik.com informował, że CD/DVD jest niedostępne, dziś ta wersja ma być wysyłana w 3-5 dni. Może jest już na stanie w sklepach? Niestety nie będę mógł dzisiaj tego sprawdzić.

#496 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 03 października 2008 - 16:35

No dobra, już się dowiedziałem i cofam poprzedni post <_<

To wszystko przez pana Stephen'a Sondheim'a :angry: , no i też U2 oczywiście. Wcześniej wiedziałem, że nie mieli pozwolenia na ten utwór, ale myślałem, że zapłacili co trzeba i pozwolenie już mają, otóż nie :(
jak piszą na http://u2faqs.com/history/a.html#6
w "porozumieniu" zaznaczyli, że U2 będą "wycinać" ten utwór ze wszystkich późniejszych edycji :(

No i teraz to pozamiatane, chyba, że prawa kiedyś wygasną do tego utworu <_< <_<

P.S. To były początki piractwa w wykonaniu Bono ;) A czy ktoś się orientuje, czy wersja CD(nie-remasterowana) UABRS sprzedawana w Polsce jest pocięta czy nie? :mellow:

#497 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 03 października 2008 - 17:29

Moja jest.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#498 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 03 października 2008 - 20:03

W MadiaMarkt w Zabrzu jest już wersja CD+DVD.
Cena dość wysoka - 129,90 zł - zważywszy na to, iż wersja DVD kosztuje 68,90 zł.
Wersja CD+DVD jest zrobiona dokładnie tak samo jak zremasterowane wersje deLuxe (2xCD) Boy, October i War.

#499 bee

bee

    saw things so much clearer

  • Moderatorzy
  • 2 109 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:in-between

Napisano 03 października 2008 - 23:19

To wszystko przez panią Stephen Sondheim :angry:


chyba raczej przez pana :P


A czy ktoś się orientuje, czy wersja CD(nie-remasterowana) UABRS sprzedawana w Polsce jest pocięta czy nie? :mellow:


ja mam ze snippetem, ale to jest pierwsze wydanie, na wznowieniach już raczej tego nie znajdziesz ;)

#500 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 04 października 2008 - 06:27

W MadiaMarkt w Zabrzu jest już wersja CD+DVD.


Na Merlinie również jest już informacja, że wysyłają w ciągu 24 godzin :D
Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych