Skocz do zawartości


Reedycje wszystkich albumów U2


1503 replies to this topic

#461 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 15 września 2008 - 18:40

Ja akurat nie zwalam winy na zespół w sensie Bono, Edge'a, Adama i Larry'ego, bo oni są od grania, a nie od sprawdzania, czy na okładkach płyt są błędy


Oczywiście, zgadzam się. Pisząc "U2", miałem na myśli całą korporację a nie Bogu ducha winnych czterech szarych muzyków ;)

#462 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 16 września 2008 - 00:28

OK! Ale mi chodzi o ceny reedycji U2. O DM wiem i tam jest CD/SACD & DVD i 70 zł, a tu są 2CD (+w obu "oprawa graficzna/książeczki" ;) ) a są po 100-115 w sklepach, na Allegro na szczęście taniej.

Możliwe, że chcą ale nie zawsze mogą postawić na jakość w 100%, w przyadku Genesis i DM to chyba z EMI wyszły takie pomysły i możliwe, że to wspierali bardziej niż np. Island, choć teraz to już Mercury a na prawdę Universal? Pewnie mają też coś do powiedzenia, w końcu to pod ich szyldem wychodzi a projekt ma się opłacać i może uznali, że 2CD wystarczą.

U2 pokazywali zwłaszcza na DVD, że to niejako stawiają na jakość kosztem np. utworów->Boston - no niby to przez LPCM wycięto 3 utwory hmmm, ale ponad 1GB na dysku znalazł się na dokument, a niby po co mieli 2 dysk DVD?

Tak jak LPCM(chyba jako oryginalny dźwięk) na ZooTV - przecież to na najzwyklejszych słuchawkach chowa się za zremasterowanym 5.1, ale dali może kosztem jakości obrazu. Choć wystarczyło by pewnie DD 2.0. <_<

Ale co ja tam wiem, decyzje zapadają na wyższym szczeblu i ani nie wiemy co na to zespół, ani co na to wydawnictwa.... ;)

#463 Michalrus

Michalrus

    Użytkownik

  • Members
  • 129 Postów

Napisano 17 września 2008 - 20:18

dzis dostalem swoj box z amazonu w ramach reklamacji... po 8 dniach :D tym razem wszystko gra... zwrocili wszystkie koszty i obeszlo sie bez CŁA

#464 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 17 września 2008 - 20:37

Coś na razie cicho w naszym kraju o reedycjach Red Rocks. Merlin i Rockserwis nie mają na razie tego wydawnictwa w swojej ofercie.

Natomiast fan.pl oferuje:

Wydanie deluxe - 101.95 zł:
http://www.fan.pl/sh...A_Blood_Red_Sky

Wersje podstawową - 32.95 zł:
http://www.fan.pl/sh...A_Blood_Red_Sky

No i DVD - 59.95 zł:
http://www.fan.pl/sh...ve_At_Red_Rocks

Wersja bonusowa to podbno 2 CD, ale w opisie wspominają już o CD + DVD.
Dołączona grafika

#465 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 17 września 2008 - 22:33

No trochę cicho o tych reedycjach. Trochę ta wersja Deluxe inna niż wcześniej. Najlepsze, że można kupić obie płyty osobno, a taniej! :huh: Chyba ta wersja Deluxe nie będzie cieszyć się zbytnim zainteresowaniem, choć przyznam, że kasę zbierałem właśnie z zamiarem jej kupna, ale wcześniej myślałem , że to będą 2 DVD !?, a tu takie coś <_< Pewnie tylko taka różnica, że w Deluxe będzie więcej zdjęć...
No i jakby nie patrząc to mam swoją reedycję CD+DVD jak DM ;) ale tu DVD jest łatwo dostępne osobno, więc 2 CD byłyby lepsze, z jakimiś nie wydanymi wcześniej kawałkami, rarytasami.
Jako bonus DVD można chyba sobie tylko kupić Rockpalast-Loreley, ale to małe pocieszenie... :rolleyes:

#466 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 18 września 2008 - 07:02

No i jakby nie patrząc to mam swoją reedycję CD+DVD jak DM ;) ale tu DVD jest łatwo dostępne osobno, więc 2 CD byłyby lepsze, z jakimiś nie wydanymi wcześniej kawałkami, rarytasami.
Jako bonus DVD można chyba sobie tylko kupić Rockpalast-Loreley, ale to małe pocieszenie... :rolleyes:


Akurat w przypadku Red Rocks nie narzekałbym na brak rarytasów i nie wydanych wcześniej kawałków. Przecież to wydawnictwo jest związane z konkretnym koncertem. Rarytasami mogłyby być co najwyżej kawałki zagrane na próbie przed tym występem :P
Dołączona grafika

#467 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 18 września 2008 - 09:59

Reedycje Red Rocks są już na Merlinie, w sprzedaży podobno od 26 września :P

CD -36,50 z:
http://merlin.pl/Und...t/4,619481.html

DVD - 67,50 zł:
http://merlin.pl/Liv...t/4,619480.html

Winyl - 92 zł:
http://merlin.pl/Und...t/4,619482.html

CD+DVD - 115 zł:
http://merlin.pl/Und...t/4,619486.html
Dołączona grafika

#468 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 18 września 2008 - 11:06

Nie, nie!! Mi nie chodzi o rarytasy z Red Rocks, bo mamy tym razem praktycznie cały koncert :)

Ale o inne występy, tak jak na DVD z PopMartu mamy inne koncerty na drugim dysku, czy ZooTV choć tu mniej.
A gdyby było drugie CD to też są koncerty z których można by wydać płytkę, jakieś rzadziej grane utwory, czy ciekawsze wersje - przy utworach "Live" zawsze coś można znaleźć. ;)

#469 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 18 września 2008 - 11:15

Marzy mi się by najnowszy album został wydany w technologii K2HD. Na prawdę słychać różnicę kolosalną, np. na płycie Pepe Romero - Flamenco K2HD, czuję jakby tańczyli obok mnie, masakra o.0


Hi-endowo offtopowo nam się zrobiło.

Tyle tylko, że słuchanie tych (niestety drogich) płyt na zwykłym sprzęcie (bez procesora K2HD) to jak oglądanie telewizji na sprzęcie FullHd z podłączoną anteną naziemną. Testowałem - nie polecam:).

Nie rozumiem trochę takie podejścia, że ktoś jest przeciwny 5.1 a np. chciałby wydań w o wiele mniej znanym i w pewnym sensie elitarnym K2HD.

Co do reedycji, nie miałbym nic przeciwko wydaniu ich w formacie 5.1.

Jakiś czas temu zainwestowałem w dobre słuchawki do odtwarzacza CD i to mi na razie wystarczy. Co prawda testowane w sklepie na konkretnym zestawie Harman Kardon brzmiały lepiej niż na moim leciwym JVC ale i tak nie żałuję zakupu.



Cena 115 na Merlinie do przełknięcia. Na oko w Empiksie pewnie około 150.

#470 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 18 września 2008 - 11:47

Hi-endowo offtopowo nam się zrobiło.

Tyle tylko, że słuchanie tych (niestety drogich) płyt na zwykłym sprzęcie (bez procesora K2HD) to jak oglądanie telewizji na sprzęcie FullHd z podłączoną anteną naziemną. Testowałem - nie polecam:).

Nie rozumiem trochę takie podejścia, że ktoś jest przeciwny 5.1 a np. chciałby wydań w o wiele mniej znanym i w pewnym sensie elitarnym K2HD.

Co do reedycji, nie miałbym nic przeciwko wydaniu ich w formacie 5.1.

Jakiś czas temu zainwestowałem w dobre słuchawki do odtwarzacza CD i to mi na razie wystarczy. Co prawda testowane w sklepie na konkretnym zestawie Harman Kardon brzmiały lepiej niż na moim leciwym JVC ale i tak nie żałuję zakupu.
Cena 115 na Merlinie do przełknięcia. Na oko w Empiksie pewnie około 150.

O rly?

Bo ja różnicę słyszę już na PianoCrafcie :P

Dołączona grafika


#471 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 19 września 2008 - 19:04

Cena 115 na Merlinie do przełknięcia. Na oko w Empiksie pewnie około 150.


Odrobinę taniej jest w Rock Serwisie. CD + DVD za 112,50 zł:
http://www.rockserwi...a...d=98779&l=1
Dołączona grafika

#472 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 19 września 2008 - 19:04

Jest tak tanio, że z radości wysłało mi się dwa posty na raz ^_^
Dołączona grafika

#473 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 20 września 2008 - 17:34

W Rock Serwisie są już promocje na nowe wydawnictwa.

Teraz ceny kształtują się następująco: CD - 32,90 zł, DVD - 60,90 zł, CD+DVD - 105,90 zł.
Dołączona grafika

#474 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 20 września 2008 - 20:23

Rzeczywiście tanio kupię tylko DVD. To już w tym tygodniu. :rolleyes:
Posted Image

#475 Look

Look

    Użytkownik

  • Members
  • 647 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 25 września 2008 - 10:53

W Rock Serwisie są już promocje na nowe wydawnictwa.

Teraz ceny kształtują się następująco: CD - 32,90 zł, DVD - 60,90 zł, CD+DVD - 105,90 zł.


A czy ktos sie orientuje czy amerykańskie wydanie będzie region 0 czy 1? coraz więcej koncertów mamy region free, ale nie mogę znaleźć info odnośnie tego wydawnictwa. Pytam bo na Amazon cena jak zwykle super 27 USD w porównaniu do 100 PLN wygląda trochę inaczej. Ach Ci biedni amerykanie...


Ok mam, region 1 czyli trzeba szykować miliardy i zakupić w Polandzie :huh:

#476 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 26 września 2008 - 15:50

Wersja DVD w cenie 68,90 zł pojawiła się dziś (Zabrze MediaMarkt).
Kolejne wersje (cen jeszcze nie znam) mają być w przyszłym tygodniu.

Na płytce koncert, który trwa 1h 21 min 26 sec oraz komentarz reżyserski o kulisach powstawania koncertu itp.
Komentarz ten dostępny jest w wersji audio ('nałożony' na koncert) lub w wersji tekstowej do poczytania na ekranie podczas trwania występu.
Albo w wersji audio+tekst.

Kilka pierwszych wrażeń.
Do dyspozycji mamy 3 ścieżki dźwiękowe: PCM 2.0; DD 5.1 oraz DTS 5.1
Dźwięk naprawdę wymiata! Szczególnie DTS.
Niestety totalna klapa jeśli chodzi o obraz.. podobno jest on 'regraded' ale nie bardzo wiem, w którą stronę zrobili oni tą 're-jakość' .. bo dam sobie rękę obciąć, że obraz na moim starym VHSie wygląda o niebo lepiej.. ziarno na DVD jest okropne i wszechobecne.
Do wydawnictwa dołączono mały booklet (fotki poniżej), w którym wyjaśniona została m.in. 'tajamnica' brakującego 'I Fall Down'..
W sekcji 'ROM' mamy 2 tapety oraz screensaver.
'Wielkość' płyty: 6.32 GB

Mimo wszystko jest to pozycja obowiązkowa! Szczególnie w wersji 'deluxe' - CD+DVD

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

#477 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 26 września 2008 - 20:28

Dzięki za info. W takim razie trzeba jutro jechać do MediaMarkt. ;)
Posted Image

#478 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 27 września 2008 - 11:03

"Under A Blood Red Sky", stan na 11.00 (warszawa):

CH Arkadia: Empik - brak, może będzie po 16, bo możliwe, że gdzieś w pudłach jeszcze leży (jak poinformował mnie pan z info).
SATURN: brak.

#479 NvK

NvK

    Użytkownik

  • Members
  • 287 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łarsała

Napisano 27 września 2008 - 15:25

Chyba ogólnie rzecz biorąc Empiki jeszcze nie dostały albo się nie wyrobiły, bo nawet w Juniorze nie ma. W MediaMarkt tylko DVD.

#480 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 27 września 2008 - 16:48

Myślę, że we wszystkich sklepach dostępne jest obecnie jedynie DVD. Tak też jest w Merlinie, gdzie DVD wysyłają od razu a pozostałe wydawnictwa mają być dostępne za 3-5 dni.
Dołączona grafika



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych