Skocz do zawartości


Reedycje wszystkich albumów U2


1503 replies to this topic

#441 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 14 września 2008 - 19:27

Odległe?
Jedno i drugie dotyczy w naszym wałkowanym przypadku - dźwięku. Inaczej mówiąc jest to pierwsza, najbardziej elementarna płaszczyzna do porównań w naszej dyskusji. Także nawiązanie do traktora i auta nie jest trafione według mnie.

#442 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 14 września 2008 - 19:47

Widzisz porównanie traktora i samochodu tez dotyczy jazdy :P Jednak każdym z nich jeździ się inaczej i nadaje się do czego innego ^^

Dołączona grafika


#443 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 14 września 2008 - 20:09

Widzisz porównanie traktora i samochodu tez dotyczy jazdy :P Jednak każdym z nich jeździ się inaczej i nadaje się do czego innego ^^


Najbardziej łopatologicznie pisząc:

1. Jest sobie płyta zespołu Depeche Mode "Black Celebration" wydana w latach 80. Po 20 latach wychodzi jej reedycja z dźwiękiem 5.1 Różnica między 'nowym' materiałem a starymi taśmami jest zatrważająca - przede wszystkim wyraźnie słyszalna, dźwięk o niebo lepszy. Jeśli ktoś nie słyszy różnicy po remasteringu na 5.1 lub stwierdza, że 'to nic specjalnego' to na serio ma ucho rozdeptane przez słonia i to w zasadzie nie jest już nawet śmieszne.

2. Jest sobie płyta zespołu U2 "Joshua Tree" wydana w latach 80. Po 20 latach wychodzi jej reedycja z zremasterowanym dźwiękiem, lecz nie jest to DDS 5.1 Różnica odsłuchu na jakimś zwykłym dla przeciętnego zjadacza chleba odtwarzaczu jest praktycznie niesłyszalna. Naród skupia się w zasadzie (nie twierdzę, że źle) na koncercie DVD, ładnych litografiach i książeczce. Istota reedycji - czyli poprawienie w znaczącym stopniu jakości dźwięku, jak dla mnie i dla wielu fanów jak sądzę - gdzieś zaginęła.

Porzucamy 'fachowe' zastrzeżenie mówiące o tym, że nie ma sensu wydawać płyt audio w 5.1 czy też koncertów (ciekawe czemu?) i skupiamy się na jeden rzeczy: Lepiej by brzmiało w 5.1? Dam głowę, że lepiej.
Skoro twierdzisz, że 5.1 'nie służy' do remasterowania płyt audio, to proponuję wysyłkę twojej aplikacji do menegmentu Simple Minds, Blondie, Genesis czy Depeche Mode. Może się załapiesz na realizatora dźwięku;)

#444 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 14 września 2008 - 20:18

Pójdziemy razem do laryngologa zbadać słuch? A potem przejdziemy się do mnie na odsłuch? Zapraszam :)

Dołączona grafika


#445 Daniel84

Daniel84

  • Members
  • 3 657 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 14 września 2008 - 20:18

Ja też nie rozumiem, jaką zasadą kierowali się sztabowcy U2 wydając reedycje de facto poniżej obowiązującego najpopularniejszych wykonawców standardu. To chyba tylko i wyłącznie totalne nieróbstwo.

#446 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 14 września 2008 - 20:20

No ba zremasterujmy wszystko i wydajmy w 9.2 ;)

Pardon, 11.2!

Dołączona grafika


#447 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 14 września 2008 - 20:28

:unsure: Chyba niepotrzebnie zacząłem tą dyskusję o jakości, bo to dłuższa dyskusja choć "remastery" jak najbardziej się w to wpisują.

Michał, żeby było jasne generalnie chodzi o to, że te wydania mogły by być wydane dużo lepiej :) Poczytałem trochę o wydaniach remasterów DM i Genesis i w najgorszym miejscach są lepsze niż U2
http://www.highfidel...ka/0612/dm.html
http://highfidelity....08/genesis.html
Chodzi o to, że na dzisiejsze czasy wydanie 2 CD to trochę słabo. Ja już nie chcę dalej ciągnąć tego nieszczęsnego 5.1, bo wydania od tego nie stronią: u DM każda płyta jest wydana aż w 6 formach-3 rodzaje Stereo i 3 rodzaje wielokanałowego i nawet jak jakieś 5.1 jest złe to inne może być świetne - a u U2 tylko 1 stereo CD :( no bieda w tym porównaniu.

Już pal licho te 5.1, ale takie TJT w wersji stereo PCM 24 bity/96 kHz to była by poprawa jakości. 5.1 może to nie jest sedno, ale DTS może np. kodować w tych 24/96 i to jest poprawa jakości. :)

No a tak na zakończenie, bo już za dużo tej techniki w tym wątku to na same reedycje się cieszę, doskonałych nie ma, a pewnie za 20 lat wyjdą nowe i to w zupełnie innych formatach, pewnie lepszych :rolleyes:

#448 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 14 września 2008 - 20:33

No ja Was rozumiem :) Tyle, że spójrzcie na to trzeźwo, po co bawić się w kolejny master, mixowanie skoro i tak większość osób posiada zwykłe wieże Stereo? To zwiększałoby i tak już drogie koszty reedycji :) (kolejny dysk)

Marzy mi się by najnowszy album został wydany w technologii K2HD. Na prawdę słychać różnicę kolosalną, np. na płycie Pepe Romero - Flamenco K2HD, czuję jakby tańczyli obok mnie, masakra o.0

Dołączona grafika


#449 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 14 września 2008 - 21:19

:)
No tak, dla większości to nowe albumy mogłyby być wydawane w mp3 średniej jakości, bo na przenośnych odtwarzaczach i ta nie ma różnicy.
Koszty wyższe zapewne, ale przy 2CD i tak cena jest wysoka w sklepach-no właśnie pytanie za co :unsure: i tak po wszystkim, bo remastery już są i nic się nie zmieni, to może raczej coś na przyszłość.

Co do nowych albumów, to technika pozwala już na dużo i wydanie ich w lepszej jakości jest banalne - i mogą być to np. wydania kolekcjonerskie, bo nie wszystkim aż tak zależy na jakości.

A o K2HD to dopiero od ciebie usłyszałem, poczytałem, i rozumiem, że na zwykłym odtwarzaczu CD da się to też odtworzyć. Wcześniej czytałem o HDCD-potrzebny specjalny odtwarzacz, ale na zwykłych też chodzi. No i tu się jak najbardziej zgadzam, bo czemu by nie, choć szczerze w to wątpię i pewnie dostaniemy zwykłe CD <_< Obym się mylił.... ;)

#450 morfeusz

morfeusz

    Użytkownik

  • Members
  • 1 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 15 września 2008 - 07:03

hmm, to napewno prawda, że wszystko zależy od spzetu, na ktróym odtwarzamy owe remastery, ale prawda jest taka, jak juz bardzo ładnie to ujął w 1-2pkt. max. dla mnie JT to maskara oprócz własnie fajnego wydawnictwa i dvd to sama płyta, na której poprawienie jakości bardzoooooo liczyłem załamała mnie. Naprawde pomimo, iż mam wyczulony słuch na jakość, to naprawde na siłę wyszukuję tej porawy, inaczej jest juz z boy-war jest zdecydowanie lepiej ale zawsze mogłoby być ....

#451 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 15 września 2008 - 07:54

Naprawde pomimo, iż mam wyczulony słuch na jakość, to naprawde na siłę wyszukuję tej porawy, inaczej jest juz z boy-war jest zdecydowanie lepiej ale zawsze mogłoby być ....


Właśnie moja ocena jakości remasteringu przy lipcowych reedycjach została wydana w kontekście reedycji TJT oraz możliwości mojego sprzętu. Przy TJT równiez nie słyszę istotnej poprawy brzmienia, zupełnie inaczej jest niż przy reedycjach trzech pierwszych albumów. Nie sądzę, aby nie skorzystanie z DDS 5.1. czy innych cudów technologicznych wynikało z niedbalstwa ekipu, raczej jest to wynikiem przyjętej koncepcji przez zespół. W chwili obecnej nie posiadam jakiegoś wypasionego sprzętu do odtwarzania muzyki, więc coś takiego jak DDS 5.1. byłoby dla mnie zbędnym i myślę że takich osób jest więcej. Oczywiście to bardzo fajna sprawa (czego można doświadczyć chociażby przy wspomnianych DM), ale wolałbym żeby takie cuda zostały wydane jako odrębne wydawnictwa. Pozwala to bowiem narażenia na dodatkowe koszty osób nie mających tak dużych oczekiwań co do jakości dźwięku. Jedyne co może budzić kontrowersje to cena wydawnictw U2 w porównaniu np. do ulepszonych płyt DM czy Genesis. Zawsze można jednak podnieść kontrargument - dla fanów dla których liczy się bardziej "merytoryczna" zawartość płyt, reedycje U2 są naprawdę dużym rarytasem. Jak wiadomo też zespół nie ma za dużego wpływu na ceny swoich wydawnictw określane przez dystrybutorów muzyki. Sądzę więc, że gdyby U2 zdecydowałoby się na wydanie w DDS 5.1. to ceny byłyby kosmiczne. Może uda się tego uniknąć wydająć te płyty w lepszym formacie po jakimś czasie, gdy zapotrzebowanie na reedycji "ogółu" zostanie zaspokojone. Trochę też mi się wydaję, że pomysł wydania reedycji u U2 pojawił się zbyt późno, później robione je tak aby zdążyć przed premierą nowego albumu, wtedy jeszcze planowaną na jesień b.r.
Dołączona grafika

#452 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 15 września 2008 - 12:35

Sądzę więc, że gdyby U2 zdecydowałoby się na wydanie w DDS 5.1. to ceny byłyby kosmiczne.

Też tego bym się obawiał, choć nie wiem czy nie patrzę na to z perspektywy Polski, gdzie mimo silnej złotówki importerzy nadal trzymają ceny ( na marginesie kolejny powód, że wolałbym Euro :P ) - na zachodzie pewnie ceny nie są szokujące <_<

Trochę też mi się wydaję, że pomysł wydania reedycji u U2 pojawił się zbyt późno, później robione je tak aby zdążyć przed premierą nowego albumu, wtedy jeszcze planowaną na jesień b.r.

No racja, jeśli jeszcze do Świąt dojdą R&H i TUF to będzie nawałnica ;) jak dla mnie lekka dezorientacja-nowy album czy remastery, ale póki żadnych rzeczywistych Limited nie będzie to można kupić później.

#453 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 15 września 2008 - 15:04

Też tego bym się obawiał, choć nie wiem czy nie patrzę na to z perspektywy Polski, gdzie mimo silnej złotówki importerzy nadal trzymają ceny ( na marginesie kolejny powód, że wolałbym Euro :P ) - na zachodzie pewnie ceny nie są szokujące <_<


Reedycje DM 5.1 są w granicach 70, 80zł, więc znowu jakichś kosmicznych cen nie ma jak to się obawiacie;)
W przypadku U2, sądzę, że byłoby podobnie.

#454 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 15 września 2008 - 16:34

W przypadku U2, sądzę, że byłoby podobnie.


No chyba raczej nie. Skoro reedycje w wersji "kiepskiej" kosztują ponad 100 zł, to w wersji lepszejszej musiałyby być znacznie droższe.
Dołączona grafika

#455 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 15 września 2008 - 16:52

To chyba tylko i wyłącznie totalne nieróbstwo.



W przypadku U2 takie " nieróbstwo " wychodzi od ładnych paru lat dosłownie co chwilę. Ja również nie jestem w stanie w żaden sposób tego zrozumieć. Poziom wydawnictw zespołu w ciągu ostatnich lat ( nie chodzi mi o samą stronę muzyczną, tylko o wszelkie okołomuzyczne aspekty ) po prostu nie przystoi gwieździe tego formatu, i de facto kompromituje zespół. Nie pojmuję, dlaczego nadal nikt nic z tym nie zrobił, ciągle jest to samo.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#456 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 15 września 2008 - 17:06

Poza kiepścizną związaną z "zremasterowanym" dźwiękiem, są jeszcze niewybaczalne błędy w druku na okładkach płyt.

Czekam na odpowiedź Atomica, który ponownie - sprytnie będzie wybraniał zespół przed tą kompromitacją. Pewnie tym razem wina będzie leżeć po stronie ciemnych mocy lub złośliwych hohlików a nie zespołu ;)

Odnośnie cen... To faktycznie, za płytę w formacie 5.1 plus drugi dysk bonusowy z video, w przypadku DM płacimy ok. 80zł
Za "kiepską" wersję reedycji w przypadku U2 to też ok. 80zł Tutaj mamy tylko niby zremasterowany dźwięk. Taka cena to rozbój w biały dzień. Oczywiście nikt mi nie każe kupować, zwłaszcza w Polsce bo są amazony i inne wynalazki, ale tutaj U2 zgarnia kolejnego, bardzo dużego minusa.

#457 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 15 września 2008 - 17:22

Ja akurat nie zwalam winy na zespół w sensie Bono, Edge'a, Adama i Larry'ego, bo oni są od grania, a nie od sprawdzania, czy na okładkach płyt są błędy ( pomijając może bawienie się w remastering przez Edge'a, ale na tym powiedzmy się nie znam ). Niemniej uważam, że po tylu wpadkach ( a nie chodzi tylko o te nieszczęsne reedycje, problem ciągnie się już od kilku lat ) powinni już wreszcie zareagować.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#458 Maciej Lenn

Maciej Lenn

    Użytkownik

  • Members
  • 2 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Puławy (Lubelskie)

Napisano 15 września 2008 - 18:08

Mogłoby to brzmieć lepiej w Dolby Digital Surround. 5.1
Jeśli chodzi tylko i wyłącznie o dźwięk, to te reedycje są dla mnie klapą.


Sprawa jest ciekawa - jeżeli to zrobić na prawdę dobrze, to może to brzmieć lepiej. Słyszałem coś takiego odnoścnie NIN (album 'With Teeth'), grało to ciekawie. Natomiast problemem jest to, że to 5.1 trzeba jeszcze nie tyle mieć, co mieć dobrze ustawione. Usłyszeć TJT w 5.1 - świetnie, ale kurcze nie mam jak postawić sobie tych głośników. Dlatego zrobiłem z zestawu 5.1 zwykły stereo.. ;-) Druga bolączka to dla mnie fakt, że kocham słuchawki, a 5.1 nie ma z nimi zbyt wiele wspólnego. ;-)

#459 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 15 września 2008 - 18:26

Czekam na odpowiedź Atomica, który ponownie - sprytnie będzie wybraniał zespół przed tą kompromitacją. Pewnie tym razem wina będzie leżeć po stronie ciemnych mocy lub złośliwych hohlików a nie zespołu ;)


:D

Wysoko mi zawiesiłeś poprzeczkę. Tak więc... Moim zdaniem te błędy są konsekwencją dobrego serca członków zespołu. Poobsadzali oni stanowiska w firmie U2 rodziną i przyjaciółmi, a teraz niezręcznie im jest ich wylać za te wszystkie wpadki. Chociażby Sebastian Clayton powinien już pożegnać się dawno z obsługą U2.COM ;)

A tak na poważnie - może Paul McGuinness już powinien przejść na emeryturę? Podobnie jak Johnny nie sądzę, aby te decyzję podejmowali sami członkowie U2.
Dołączona grafika

#460 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 15 września 2008 - 18:30

Faktem jest, że panowie z U2 mają ogromny sentyment do ludzi. Możliwe, że to jest jeden z powodów.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych