Skocz do zawartości


Reedycje wszystkich albumów U2


1503 replies to this topic

#421 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 14 września 2008 - 15:55

Ja jestem za. Niektóre sklepy internetowe mają już w zapowiedziach to DVD. Ale że należy do tego podchodzić z rezerwą pokazała "przesprzedaż" nowego albumu. Jeszcze w 2006r.źródła powołujące się na zespół podawały, że to co nagrał zespół w Ameryce Południowej najpierw trafi do kin a później na DVD. Z uwagi na zbliżającą się premierę nowego albumu takie DVD raczej musiałoby się ukazać przed premierą nowej płyty. Z uwagi na reedycje ciężko jest zaś takie DVD gdzieś wcisnąć.
Dołączona grafika

#422 NvK

NvK

    Użytkownik

  • Members
  • 287 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Łarsała

Napisano 14 września 2008 - 15:59

Chociaż pierwsze z brzegu - Beautiful Ghost, pojawiło się na TJT.


Nie wszystko z Complete U2 musi być udostępnione na takich samych zasadach. Pojedyncze utwory z Bostonu 81 też są na reedycji, ale to tylko kilka utworów, a nie całość.

Nie chciałbym aby zabrakło drugiego CD z b-side'ami i nie publikowanymi kawałkami.


Z okresu RAH nie ma zbyt dużo potencjalnych utworów studyjnych


No to w końcu jak?

Osobiście bardzo ucieszyłbym się gdyby dołączyli DVD z Dublina, ale bardzo w to nie wierzę :)

U2 3D było określane jako sposób realiizacji koncertów w przyszłości. Znając U2 będą chcieli przebić sami siebie.


Jakoś nie bardzo wiem jak z 3D mogliby zrobić film w jeszcze bardziej 3D. Ale narzekać nie będę, chętnie obejrzę nową trasę kinie :P To są jednorazowe eksperymenty, czy to taki film jak Rattle and Hum, czy właśnie U23D, które notabene chyba już w przyszłym roku ma pojawić się na blue-rayu... jakieś takie pogłoski chodziły, zdaje się że też po tym forum. Co do daty nie jestem pewny, ale co do samych przebąkiwanych zamiarów i nośnika - jak najbardziej.

#423 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 14 września 2008 - 16:00

Mogłoby to brzmieć lepiej w Dolby Digital Surround. 5.1
Jeśli chodzi tylko i wyłącznie o dźwięk, to te reedycje są dla mnie klapą.

Chyba drwisz? Na co Ci DDS 5.1 w materiale audio?

Chyba, że mówisz o materiałach z koncertów, ale to też mija się z celem.

Dołączona grafika


#424 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 14 września 2008 - 16:05

No to w końcu jak?


Koncert z Dublina na DVD chciałbym bardzo. Ale CD bez b-side'owych kawałków i rarytasów sobie nie wyobrażam ;) Takich kawałków nie ma jednak zbyt dużo, bo sesja do RAH była bardzo ograniczona, z tego co pamiętam powstało w jej trakcie kilka jeszcze coverów, które nie zostały opublikowane.
Dołączona grafika

#425 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 14 września 2008 - 16:19

Chyba drwisz? Na co Ci DDS 5.1 w materiale audio?


No co ty? A po co 5.1 na DVD z koncertu, a czemu Stereo a nie Mono. Zgodzę się, że materiał był nagrany w Stereo, ale niech nikt nie mówi, że 5.1 z tego zrobić się nie da (choć to dużo więcej roboty) i niekoniecznie dodałbym to jako polepszenie jakości, a raczej inną formę odtwarzania, bo dźwięk już jest zremasterowany.

Wystarczy popatrzeć na reedycje Depeche Mode!! :) 1 dysk to CD/SACD album + 2 dysk na DVD album w DTS i DD5.1 i PCM :) bonusy (niektóre też w 5.1), oraz jakieś filmowe dokumenty.
I w tym wypadku można powiedzieć, że więcej to już chyba się nie da (pomijam, rzeczy typu 6.1, 7.1 itd. ;) )

Choć osobiście nie narzekam, że remasterują stare albumy, choć jak zwykle za mało bonusów-płytę Boya można było "wypchać" na maxa - na płycie mamy 80 minut do dyspozycji :P

Takie TJT świetnie by brzmiało w 5.1, format CD lubię, ale nie oszukujmy się jest przestarzały - sam to za mało.
Taki koncert z Paryża, o ile początku nie nagrali czy co? C'mon Everybody urwane na bootlegu to Help mogli zostawić <_<
A i dźwięk 5.1 zremasterowany by nie przeszkadzał - tak jak ZooTV świetnie odnowili. Ale widać się nie chce...... <_<

R&H - ja mam nadzieję, że to będą 3 płyty - nawet jak na DVD byłby inny koncert niż Dublin to też świetnie, choćby takie z Sydney-ciekawe set listy - inne utwory tam grali.
Ale to pewnie by wykluczyło TUF z tego roku, jakby miało też mieć 3 płyty - ale wolę poczekać, a mić 2 DVD dodatkowe, zamiast tylko 4 CD. :rolleyes:

#426 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 14 września 2008 - 16:25

Ależ ja Cię rozumiem. Tyle, że sens to ma wg. mnie, gdy materiał pierwotnie nagrywany jest do tego celu. Koncert to inna sprawa, tam mamy się poczuć jakbyśmy byli na tym koncercie. Ostatnio słuchałem jakiejś barokowej płyty w 5.1, to to ma sens, nagrywane w katedrze, rozmieszczenie instrumentów itp. itd. Ale U2? U2 najlepiej brzmi w stereo :) Ludzie kupcie sobie dobre monitory, wzmacniacze stereo, odtwarzacz CD i kable :P i puśćcie sobie płytę, powiedzmy takie TJT lub nawet koncert :P Wrażenia są nieporównywalnie lepsze niż zestaw 5.1, gdzie głównie oszałamia woofer, a kolumny podbarwiają dźwięk ^^

Dołączona grafika


#427 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 14 września 2008 - 16:36

Takie TJT świetnie by brzmiało w 5.1, format CD lubię, ale nie oszukujmy się jest przestarzały - sam to za mało.
Taki koncert z Paryża, o ile początku nie nagrali czy co? C'mon Everybody urwane na bootlegu to Help mogli zostawić <_<


Na DVD z Paryża coverów zabrakło ze względów oszczędnościowych - musieliby uzyskać zgodę na publikację tych kawałków, być może za tym musiałyby pójść jakieś profity finansowe.
Dołączona grafika

#428 MartinTexas

MartinTexas

    Użytkownik

  • Members
  • 2 593 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Legnica

Napisano 14 września 2008 - 17:04

Dlatego piszę, że 5.1 to nie poprawa jakości, ale jako coś nowego, Stereo ciągle może być wspólnie z tym. ;) Ja będę jednak zdania, że przy użyciu 5.1 można uatrakcyjnić album. ;) Choć Stereo nie jest złe w ich wykonaniu.

Co do coverów to względy finansowe zawsze wchodzą w grę, ale jakby tak wycinać wszystko to ZooTV beż Unchained Melody, Satellite Of Love i Can't Help Falling In Love wyglądałyby okropnie - choć to inne tour. Znana sprawa z Send In The Clowns w Electric Co. co się kończyło cięciem utworów.

Choć na prawach autorskich aż tak się nie znam, ale kilka utworów i tak jest na tym koncercie w wersji "urywkowej" tzw. "snnipet", i są wypisane przypisach do DVD, więc prawa do nich też mieć musieli. :mellow: stąd takie Help to byłby tylko jeden z wielu coverów na tym DVD. ;)

Być może o uzyskanie praw The Beatles jest trudniejsze niż innych wykonawców - jak w przypadku teledysku Window In The Skies, było trudno o ich wizerunek, dopiero w 2 wersji ich widzimy ;)

#429 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 14 września 2008 - 17:24

Patrzac na 2 płytowe reedycje Boy-War, to co znalazło się na 2gim dysku, to jak to jest wydane, ze nie zrobili DTS czy innego surround 5.1; reedycje DM CD/SACD uważam za naprawdę genialne. Tyla.

#430 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 14 września 2008 - 17:36

Chyba drwisz? Na co Ci DDS 5.1 w materiale audio?

Chyba, że mówisz o materiałach z koncertów, ale to też mija się z celem.



Posłuchaj sobie wspominanych już tutaj reedycji Depeche Mode.
Tyle w tym temacie.

#431 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 14 września 2008 - 17:39

Słyszałem, nic specjalnego.

Dołączona grafika


#432 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 14 września 2008 - 18:00

Chyba słoń Ci na ucho nadepnął :D



ok, już się nie śmieję.

#433 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 14 września 2008 - 18:13

Chyba jednak raczej nie ;]

Przesłuchaj sobie płytę stereo w K2HD,a odechce Ci się DDS 5.1, dts, THX ;p

Dołączona grafika


#434 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 14 września 2008 - 18:23

Nie wiem czy dobrze myślę: uważasz, że obecny remastering dźwięku przy JT i ostatnich trzech reedycjach jest czymś lepszym od 5.1 ???

#435 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 14 września 2008 - 18:32

Nie :) Uważam po prostu, że 5,1 jest w przypadku płyt audio zbędny :)

Dołączona grafika


#436 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 14 września 2008 - 18:40

Zbędny, nie zbędny...
W każdym bądź razie lepszy niż to co mamy teraz. Jest to fakt niezaprzeczalny.

#437 kofta123

kofta123

    Użytkownik

  • Members
  • 382 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Cieszyn / Świętochłowice

Napisano 14 września 2008 - 18:43

miałem kiedyś jakieś takiego popularne creativy 4.1, a niedawno kupiłem 5.1 i jest duuużo lepiej.
Zanim kupiłem też mi się wydawało, że nie będzie takiej różnicy, ale jednak:)
I tak preferuje stare wzmacniacze i głośniki teraz robią szmelc. kiedyś był wspaniały sprzęt jak np. wzmacniacz mojego dziadka traviata i głośniki od ojca jakiejś tam firmy takiej mało znanej w markecie, ale lepszej niż większość z tam obecnych, które mam niedługo dostać:)
To taki mały offtop ale tyczy się reedycji mojego sprzętu, jeśli można tak powiedzieć.:P

Sygnaturka





#438 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 14 września 2008 - 19:00

Zbędny, nie zbędny...
W każdym bądź razie lepszy niż to co mamy teraz. Jest to fakt niezaprzeczalny.

Absolutnie nieprawda. To zupełnie inna sprawa :P

Dołączona grafika


#439 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 14 września 2008 - 19:02

No cóż, jedni słyszą znaczącą różnicę, inni - nie (co jest dość dziwne).
Grochem o ścianę rzucać mi się już nie chce.
Koniec dyskusji.

#440 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 14 września 2008 - 19:21

No cóż, jedni słyszą znaczącą różnicę, inni - nie (co jest dość dziwne).
Grochem o ścianę rzucać mi się już nie chce.
Koniec dyskusji.

Różnica jest, ale jak można porównywać zupełnie odległe od siebie formaty? To tak jakby porównywać traktora z samochodem :P

Dołączona grafika




Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    Bing (1)