Skocz do zawartości


Reedycje wszystkich albumów U2


1503 replies to this topic

#21 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 05 grudnia 2007 - 14:25

Island, under exclusive licence to Mercury Records, czy coś w tym stylu. Depe pewnie się lepiej orientuje, o co w tym biega.

Jeżeli za rok miała by wyjść reedycja Rattle&Hum, a przecież prawdopodobnie wtedy wydadzą również nowy album, to decydenci stwierdzą, że to za dużo jak na kieszeń fana.


Mogą tak stwierdzić, ale nie muszą. W tym roku mieliśmy cały wysyp wydawnictw U2.. z drugiej strony - nie było wśród nich nowego albumu, a nowy album zawsze jest najważniejszy. Nowa płyta " zdusi " każde inne równoległe wydawnictwo U2. Raczej więc by się to nie opłacało. Ale niekoniecznie muszą te wydawnictwa wychodzić w okrągłe rocznice.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#22 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 05 grudnia 2007 - 14:25

Przyznaje Wam rację. Materiał jest. Wcześniejsze słowa pisałem nie podpierając się żadnymi źródłami.

Wydaje mi się, że problem może być innego rodzaju: Jeżeli za rok miała by wyjść reedycja Rattle&Hum, a przecież prawdopodobnie wtedy wydadzą również nowy album, to decydenci stwierdzą, że to za dużo jak na kieszeń fana.

A tak przy okazji, to kto wydał Joshua Tree? Island? Pytam, bo nie mam teraz płyty przy sobie.

Island.

Ja moze nie tyle co chcialbym reedycje, co znakomity koncert z Osaki 01.12 na DVD :P

Dołączona grafika


#23 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 05 grudnia 2007 - 14:56

Island, under exclusive licence to Mercury Records, czy coś w tym stylu. Depe pewnie się lepiej orientuje, o co w tym biega.


A nowe płyty wydają teraz pod innym szyldem, prawda? Więc tu jest nadzieja.


Ale niekoniecznie muszą te wydawnictwa wychodzić w okrągłe rocznice.


Nadzieja numer 2

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#24 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 05 grudnia 2007 - 15:24

Ja moze nie tyle co chcialbym reedycje, co znakomity koncert z Osaki 01.12 na DVD tongue.gif


Ba, oczywiście, że to jeden z najlepszych koncertów U2 w ogóle, pytanie tylko, czy został zarejestrowany :P

A nowe płyty wydają teraz pod innym szyldem, prawda?


Na razie jeszcze żadnej płyty nie wydali pod innym szyldem, z tego co wiem. Ale czekam co powie depe.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#25 Guest_depe_*

Guest_depe_*
  • Guests

Napisano 15 grudnia 2007 - 08:38

Sorki ale nie zauważylem wcześniej tego pytania do mnie.

Na reedycji TJTree znajdziemy Label Code - kod wytwórni płytowej (LC 00268), który mówi nam, że płytę w EU wydała Mercury Records.
W USA TJTree wydało Interscope Records.
Na reedycji TJTree znajdziemy jeszcze logo Island Records - prawdopodobnie dlatego, że była ona pierwszą, która wydała TJTree i zapewne posiada prawa do nagrań.
Label Code Island Records to LC 00407 - który znajdziemy na wcześniejszych płytach U2 oraz na płytach innych wykonawców należących do Island np. PJ Harvey, Bon Jovi itp.

Wszystke w/w wytwórnie należą do giganta Universal Music.
Dołączona grafika

Wracając do tematu, w wywiadzie dla stacji radiowej Phantom FM Paul McGuinness potwierdza plany reedycji innych płyt U2 na wzór TJTree :)
Zapytany o przebieg nagrań na nowy album odpowiada, że jest zadowolony z progresu aczkolwiek prace nad albumem są dopiero we 'wczesnej fazie' i niewiele może na ten temat powiedzieć.

Z innych źródeł zbliżonych do U2 dowiedziałem się, że nowy album ukaże się w terminie jesień 2008/wiosna 2009 - czyli nic nowego..

Poniżej link do podcastu - wywiad z Paulem McGuinness'em - warto posłuchać!
http://www.phantom.i...index.php?id=49

#26 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 15 grudnia 2007 - 12:02

To by tłumaczyło te " exclusive license ". Island już nie wydaje U2, natomiast nadal ma prawa do nagrań, i wydaje " licencje " dla Mercury i Interscope, które są obecnymi wydawcami nagrań U2. Z tego wniosek, że na nowej płycie prawdopodobnie loga Island już nie będzie.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#27 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 13 lutego 2008 - 20:39

Kolejne reedycje albumów U2?
23:28 11-lut-2008 UTC / U2roopaatu2.com
Prawdopodobnie 20 maja na rynku będą dostępne reedycje albumów "Boy", "October" i "War".
W serwisie Amazon.com dodano już wyżej wymienione pozycje, niestety brak jeszcze jakichkolwiek szczegółów. Ze skrótów można wywnioskować, że będą dostępne wersje deluxe, które być może przyniosą dodatkowy album CD.

www.u2-site.com
Posted Image

#28 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 13 lutego 2008 - 20:49

Kolejne reedycje albumów U2?


Marysiu, wiemy to już od dawna.

#29 Fledge

Fledge

    Admin

  • Members
  • 1 019 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Poznan

Napisano 15 lutego 2008 - 17:06

Uuuu, nastepne reedycje. Znowu ten nienasycony apetyt na kasę. I kolejne odgrzewane kotlety.
U2

#30 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 lutego 2008 - 17:26

Nuda i nic więcej. <_<
Posted Image

#31 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 15 lutego 2008 - 17:57

Znowu ten nienasycony apetyt na kasę.


Odezwał się skromny pokutnik.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#32 eveglider

eveglider

    she travels outside of karma

  • Moderatorzy
  • 930 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:'out of this world'

Napisano 15 lutego 2008 - 18:42

Uuuu, nastepne reedycje. Znowu ten nienasycony apetyt na kasę. I kolejne odgrzewane kotlety.

Gdzie nie spojrzeć narzekasz, krytykujesz, obwiniasz... współczuję Ci.

wszystko co genialne jest proste
heartland
szukam sponsora do wystrzelenia mnie w kosmos!..


#33 One_U2 - fan

One_U2 - fan

    Użytkownik

  • Members
  • 2 857 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 15 lutego 2008 - 18:54

Spokojnie może nie będzie tak zle poczekajmy na liste utworów. :rolleyes:
Posted Image

#34 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 15 lutego 2008 - 19:48

Starałem się ułożyć zupełnie wstępną własną nieoficlajną listę jakie koncerty mogłyby się pojawić na nowych reedycjach :) Wychodzi mi na razie coś takiego [sprawa do przedyskutowania, myslę że macie też inne pomysły] /brałem pod uwagę dostępne soundboardy bądź profesjonalne videa lub takie, które na 99% są w archiwum zespolu/

Boy
Haga, któryś z Bostonów lub Hilversum

October
tu wybór już mniejszy, Gateshead, lub NY z Lido Beach

War
Glasgow, tudzież 1982-12-06 - London [Out Of Control and Twilight both missing - byłaby to wielka gratka], 1982-12-02 Manchester [w sumie 20 piosenek, czyli byłoby jak za "nowszych" czasów]

TUF
najbardziej prawdopodobny Dortmund, Nantes też wchodzi w grę

TJT
-

R&H
??? nie wiem czy byłby sens dodawać nowe video, jeśli jeden film już jest, jednak myślę że Dubliński sylwestrowy koncert to byłoby to :)

Achtung Baby
Sztokholm, tudzież Waszyngton [telefon do Busha]

Zooropa
najbardziej prawdopodobne - Adelaida, ostatecznie 1993-08-28 - Dublin lub Bazylea


przy kolejnych albumach stawiam już bardzo duży znak zapytania odnośnie ich reedycji

POP
tutaj wybór bardzo duży, myślę że jednak największe szanse mają Santiago i Sarajevo, bo z broadcastów MTV raczej nie skorzystają

ATYCLB
obstawiałbym któryś z koncertów po 9/11, które jak wiadomo były czadowe i poruszające [z reguły]. Myślę o NY 10/25 albo South Bend [jesli nagrali 1 kamerkę to reszte na pewno też mają w archiwach :)]. Ostatecznie zamykające ET Miami

HTDAAB
??? Cały Mediolan? :D

#35 Atomic_Mario

Atomic_Mario

    Użytkownik

  • Members2
  • 5 734 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Świnoujście :)

Napisano 16 lutego 2008 - 00:40

Uuuu, nastepne reedycje. Znowu ten nienasycony apetyt na kasę. I kolejne odgrzewane kotlety.


Rzeczywiście to wstrętne, że zespół zarabia na tym co sobie wypracował przez 30 lat pracy. Wiem Fledge, że dla Ciebie nie ma to wielkiego znaczenia, ale dla mnie możliwość posiadania np. 11 O'Clock Tick Tock na oficlanym wydawnictwie to wielka sprawa.

R&H
??? nie wiem czy byłby sens dodawać nowe video, jeśli jeden film już jest, jednak myślę że Dubliński sylwestrowy koncert to byłoby to :)


Nie mamy żadnego oficjalnego wydawnictwa z Lovetown. Koncert z Dublina jak najbardziej, obowiązkowo :rolleyes:
Dołączona grafika

#36 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 16 lutego 2008 - 08:39

Wolalbym Osake, ale nie wiem czy rejestrowali ten koncert.

Dołączona grafika


#37 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 16 lutego 2008 - 09:39

Dodam parę słów od siebie.


Boy
Haga, któryś z Bostonów lub Hilversum


Moim zdaniem najbardziej prawdopodobny wydaje się tutaj koncert z Hagi, może i Belfast podejdzie. San Francisco jest tylko z dwóch kamer, więc siłą rzeczy odpada. Czemu bierzesz pod uwagę koncerty audio?:)

October
tu wybór już mniejszy, Gateshead, lub NY z Lido Beach


Stawiam na Berlin '81 lub NYC Lat Night At The Ritz. Gateshead to festival więc raczej też odpada.

War
Glasgow, tudzież 1982-12-06 - London [Out Of Control and Twilight both missing - byłaby to wielka gratka], 1982-12-02 Manchester [w sumie 20 piosenek, czyli byłoby jak za "nowszych" czasów]


Tutaj największe szanse ma wspominany już przez Zbycha Red Rocks, full version.

TUF
najbardziej prawdopodobny Dortmund, Nantes też wchodzi w grę


Wczoraj sobie obejrzałem Dortmund. Ciemny trochę. No ale pewnie to nie będzie przeszkodą, skoro taki Paryż '87 wydali, gdzie połowa obrazu to czarna otchłań. Marzy mi się jakiś koncert z Under An Australian Sky Tour.

R&H
??? nie wiem czy byłby sens dodawać nowe video, jeśli jeden film już jest, jednak myślę że Dubliński sylwestrowy koncert to byłoby to :)

Chyba każdy chciałby koncert noworoczny na DVD. Konkurencję stanowi według mnie koncert z Sydney z 18 listopada, którego fragmenty możemy oglądać na Lovetown Special (program emitowany niegdyś na MTV).

Achtung Baby
Sztokholm, tudzież Waszyngton [telefon do Busha]


Tutaj wybór jest spory. Osobiście chciałbym ZOO TV Anaheim.

Zooropa
najbardziej prawdopodobne - Adelaida, ostatecznie 1993-08-28 - Dublin lub Bazylea
przy kolejnych albumach stawiam już bardzo duży znak zapytania odnośnie ich reedycji


Adelaide to taki prototyp Sydney, byłbym zawiedziony jego wydaniem. Bazylea byłaby dobra. Chociażby ze względu na karykatury muzyków na początku koncertu :lol:

POP
tutaj wybór bardzo duży, myślę że jednak największe szanse mają Santiago i Sarajevo, bo z broadcastów MTV raczej nie skorzystają


No ale Sarajevo jako tako raczej pro-shotem nie jest. Ucieszyłbym się na widok Johannesburga w formacie DVD. Może Foxboro, może Rotterdam? jest w czym wybierać.

#38 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 16 lutego 2008 - 09:58

Dodam parę słów od siebie.

Ależ proszę, lista jest luźna, będziemy ją dopracowywać a nuż (nóż?) się okaże że mamy rację :)

Moim zdaniem najbardziej prawdopodobny wydaje się tutaj koncert z Hagi, może i Belfast podejdzie. San Francisco jest tylko z dwóch kamer, więc siłą rzeczy odpada.

Siłą rzeczy mogą dorzucić do POPa jednokamerowe Las Vegas :) Również uważam, że Haga lub Belfast.

Czemu bierzesz pod uwagę koncerty audio?:)

nieprawda :P

Stawiam na Berlin '81 lub NYC Lat Night At The Ritz. Gateshead to festival więc raczej też odpada.

Gateshead może być równie dobrze wrzucone w okrojonym secie na extrasy. Chłopaki mają tutaj większe pole manewru.

Tutaj największe szanse ma wspominany już przez Zbycha Red Rocks, full version.

To jest oczywiste, ale z drugiej strony mogą go wydać jeszcze raz na takiej zasadzie jak Sydney, Mexico itd. czyli remasterujemy, poprawiamy, dorzucamy bonusy, nagrywamy na DVD i kolejny film. A wtedy już mogą uznać że do DVD Warowego trzeba dać coś innego.

Wczoraj sobie obejrzałem Dortmund. Ciemny trochę. No ale pewnie to nie będzie przeszkodą, skoro taki Paryż '87 wydali, gdzie połowa obrazu to czarna otchłań. Marzy mi się jakiś koncert z Under An Australian Sky Tour.

Mimo wszystko, panowie pokazali przy TJT, że nie będą się bawić w klejenie nowego filmu, tylko poprawią dawny oficjalny koncert. A pokazali też że mogą naprawdę dużo dobrego zrobić w fazie produkcyjnej, myślę że Dortmund byłby naprawdę "wyfiokowany" i nie gorszy w ogolądaniu od Paryża TJT.

Chyba każdy chciałby koncert noworoczny na DVD. Konkurencję stanowi według mnie koncert z Sydney z 18 listopada, którego fragmenty możemy oglądać na Lovetown Special (program emitowany niegdyś na MTV).

sylwester w całości, fragmenty z Sydney na bonusy ;)

#39 Yasiu

Yasiu

    .

  • Members
  • 2 675 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kraków

Napisano 16 lutego 2008 - 09:58

Tutaj wybór jest spory. Osobiście chciałbym ZOO TV Anaheim.

No tak, Ty chcesz Anaheim, ja chcę Dortmund [no co, klika piosenek krąży po sieci :)]. Myślę że znów nie będą się bawić tylko jednak poprawią Waszyngton albo Sztokholm.

Adelaide to taki prototyp Sydney, byłbym zawiedziony jego wydaniem. Bazylea byłaby dobra. Chociażby ze względu na karykatury muzyków na początku koncertu :lol:

Oczywiście ja również nie chciałbym Adelaidy mając pod ręką Sydney, Bazylea prezentuje się w takim wypadku bardzo atrakcyjnie, tylko czy? :)

No ale Sarajevo jako tako raczej pro-shotem nie jest. Ucieszyłbym się na widok Johannesburga w formacie DVD. Może Foxboro, może Rotterdam?

Myślę, że z Sarajewem i Rotterdamem jest jak z Warszawą, czyli całość jest w archiwum. Czemu niby Sarajevo nie jest proshotem? moim zdaniem na DVD trafi końcówka trasy, kiedy to już było płynnie i stadiony były zawsze pełne. Santiago jest w takim wypadku bardzo możliwe.

jest w czym wybierać.

Dokładnie. Myślę że do ostatniej chwilinie będziemy wiedzieć jak będzie. Zwłaszcza, że panowie nie zawsze muszą mieć koncert na bonusach, mogą dać jakieś dłuższe dokumenty i do tego fragmenty live.
Pożyjemy, zobaczymy

#40 Guest_Mrówa_*

Guest_Mrówa_*
  • Guests

Napisano 16 lutego 2008 - 10:29

Achtung Baby
Sztokholm, tudzież Waszyngton [telefon do Busha]




Wyobrażacie sobie w dodatkach na 3 płycie teledysk "Acrobat" Bartka? :)
TO by było genialne, ale to raczej tylko marzenia.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych