Skocz do zawartości

Reedycje wszystkich albumów U2

1417 replies to this topic

#1361 niesamowity

niesamowity

Użytkownik

• Members
  • 54 Postów

Napisano 10 września 2020 - 19:54

Myślałem o kupnie winylowego boxa , ale ta cena to  jakiś dramat. Chyba jednak sobie odpuszczę .

#1362 Koziol

Koziol

Użytkownik

• Members
  • 317 Postów

Napisano 10 września 2020 - 20:38

https://www.hhv.de/s...-edition-763475

Nic tylko brać

#1363 majkeel

majkeel

Użytkownik

• Members
  • 576 Postów

Napisano 10 września 2020 - 20:39

Ciekawy jaki jest nakład tego lp boxu.

last  

#1364 star

star

Użytkownik

• Members
  • 616 Postów

Napisano 10 września 2020 - 20:58

Jest jeszcze wydanie 2 CD. Można by pomyśleć, że druga płytka to będą te b-sidy i rarytasy, a tu... pocięty Boston. Czy ktoś to w ogóle ogarnia? A może jako fani jesteśmy uczestnikami jakiegoś eksperymentu socjologicznego...? Czy to wydanie 2 CD dla kogokolwiek będzie atrakcyjne? Jak oni robią nas w wała. Aż się przypomina alternatywna wersja teledysku "Numb". Chyba chłopaki powinni go sobie włączyć https://youtu.be/B3FQh58VP54 (15 sekunda)

It's no secret that the stars are falling from the sky

#1365 MartinTexas

MartinTexas

Użytkownik

• Members
  • 2 573 Postów

Napisano 10 września 2020 - 21:40

Tutaj pełen spis demówek i nie tylko. Obstawiam, że z 10 piosenek spokojnie mogłoby zostać wydane.

https://www.u2songs....mos/demos_2000s

Liczyłem, że w końcu uslyszymy Stucka z Jaggerem.

Dokładnie, cały czas myślałem, ze jak za kilka lat wydadzą wersję Deluxe to uświadczymy tej wersji, a tu dupa....

Wg U2 Songs, jedyną do tej pory nieznaną rzeczą z tej reedycji będą.. cztery nowe remiksy. Absolutna żenada.

To jest śmieszne, nawet znanych rzeczy nie ma wszystkich (Elevation Tomb Raider mix, Walk On single version etc). Ten box nie sprawdzi się więc nawet na zasadzie "przynajmniej wszystko w jednym miejscu". Jedyny plus to, jeżeli dobrze widzę, Ground Beneath Her Feet w oryginalnej trackliście wszystkich wersji. W tym jednym przypadku ktoś pomyślał. Reszta to po prostu wstyd.

Rzeczywiście to samo pomyślałem o The Ground Beneath Her Feet - szok, że ktoś na to wpadł, ale z drugiej strony na CD2 jest tyle miejsca, że bez różnicy. :(

Jak zauważyłem info o reedycji ATYCLB dzisiaj to na moment się ucieszyłem, ale szybko mina mi zrzedła. <_< Serio był problem, aby wrzucić 3-4 dodatkowe wersje demo? Wersje alternatywne? O wersjach singlowych, czy Tomb Raider mix nie wspomnę, bo to tragedia. Wrzucenie audio z Bostonu to już szczyt wszystkiego. Tyle innych koncertów mają nagranych! Już bym wolał 2 dodatkowe płyty z pozostałymi remiksami.

Całe szczęście mam w kolekcji większość singli z tego okresu i masę ciekawych B-side'ów. Tu nawet 30% tego nie ma. Mogli np. dorzucić niewydane utwory z Farmclub.com, czy Paryża 2000. Ale nie po co!? Boston gotowy wystarczy zrippować DVD i gotowe.

Mnie, od powtarzanej zawartosci, jeszcze bardziej denerwuje format... LP... no kurfa gdzie jest 'save the planet', sie pytam - to raz. A dwa - no na prawde, XXI wiek... zamiast jakosc wyzylowac do jakiegos DSD, 5.1, 24/192... to w dol...

W zyciu nie kupie.

pozdro, Wiercioch

A gdzie U2 i takie rzeczy, jak album w 5.1. Nie zapominaj, że to zespół, co nagrywa koncert w 4K i wydaje później tylko na DVD! :wacko:

Za 10 lub 20 lat ktoś wyczuje ponownie kasę i znowu dostaniemy TJT, TUF, ATYCLB itd. w 5.1.

Edit: Tu masz wersję 24-bitową, ale nadal przy 44,1 kHz: https://www.qobuz.co...2/d8pcx197kee0a Choć szczerze nie chce mi się wierzyć, że to prawdziwe 24-bity, zwłaszcza w wersjach demo....

#1366 vicryn

vicryn

Użytkownik

• Members
  • 225 Postów

Napisano 13 września 2020 - 19:17

zastanawiam się dla kogo w zasadzie są te boxy? bo „nie fan” nie będzie czerpać przyjemności z remixow skoro fan (jak ja) srednio przepada za słuchaniem tego typu kawałków - w końcu to nie czyste U2. To samo wersje live - ludzie zdecydowanie wola słuchać wersji albumowych niż koncertowych - to pokazała jakas ankieta ostatnio. Ile osób kupi boxa ze znanymi w większości piosenkami za 500 zł skoro np wydania winyli z unikatowymi materiałami wydane w 7 do 10 tys egz można kupić spokojnie przez kilka lat? czyli ze nie ma nawet 10 tys die hard fanów na świecie? po co to wszystko? czy jakby U2 otworzyło swoj firmowy sklep, jak Stonesi w tym tygodniu w Londynie to ktoś by tam w ogóle wszedł na zakupy?

#1367 majkeel

majkeel

Użytkownik

• Members
  • 576 Postów

Napisano 14 września 2020 - 15:36

W dużym procencie jestem zaznajomiony z demówkami zespołu, ale akurat te z okresu ATYCLB gdzieś musiały mi się schować i wczoraj pierwszy raz je usłyszałem. Gościu wrzucił je miesiąc temu, ale pewnie w sieci są od dawna, do końca nie wiem. Nie ma tu pełnoprawnej piosenki, bardziej jammowanie w studiu czy na scenie przed koncertem. 

Coffe Shop

You Gotta Give Me Some

You Got to Get Yourself Down

Sprawdźcie z ciekawości:

https://www.youtube....nDestino/videos

Przepraszam, że tak offtopowo, ale na te demówki bardziej czekam, niż na te z ATYCLB.

last  

#1368 MartinTexas

MartinTexas

Użytkownik

• Members
  • 2 573 Postów

Napisano 14 września 2020 - 22:21

W dużym procencie jestem zaznajomiony z demówkami zespołu, ale akurat te z okresu ATYCLB gdzieś musiały mi się schować i wczoraj pierwszy raz je usłyszałem. Gościu wrzucił je miesiąc temu, ale pewnie w sieci są od dawna, do końca nie wiem. Nie ma tu pełnoprawnej piosenki, bardziej jammowanie w studiu czy na scenie przed koncertem. 

Coffe Shop
You Gotta Give Me Some
You Got to Get Yourself Down

Sprawdźcie z ciekawości:

https://www.youtube....nDestino/videos

Pewnie sami nie pamiętają, że takie coś grali, bo to było w trakcie trasy. :unsure: A swoją drogą Coffe Shop brzmi nawet przyjemnie. Trochę pracy w studio i były by z tego dobre kawałki właśnie na płytę z out-take'ami. W końcu na poprzednie reedycje dopracowywali piosenki.

Nie wierzę, że nic ze studia nie zostało?? Do tego wersje demo i alternatywne. Zawsze coś się znajdzie, ale po co...

Jest jeszcze We Love You z trasy:

Nie wspomną o DVD, które zebrałoby wszystkie wersje teledysków na jedną płytę, jakieś niepublikowane, lub trudno dostępne wersje oraz na np. występ z Farmclub, to już by było coś.

Przepraszam, że tak offtopowo, ale na te demówki bardziej czekam, niż na te z ATYCLB.

W sumie żaden offtop ;) ale niestety po tym co zrobili z ATYCLB, Zooropą, czy wogólw (póki co) pominięciem R&H nie liczyłbym na nic specjalnego. Wrzucą Passengers jako bonusy i tyle dostaniemy, a na DVD (albo 2 CD) już wiadomo, że będzie PopMart z Meksyku.

Z czasów Pop i PopMartu również z chęcią bym usłyszał pełną i dopracowaną wersję "I Don't Wanna Wait", ale o tym pewnie też nie pamiętają. :rolleyes:

#1369 Koziol

Koziol

Użytkownik

• Members
  • 317 Postów

Napisano 17 września 2020 - 16:51

Boston masaczusets  ;)

Załączone miniatury

• WhatsApp Image 2020-09-17 at 17.41.18.jpeg

#1370 Johnny99

Johnny99

Nothingman

• Members
  • 10 515 Postów

Napisano 20 września 2020 - 21:43

Nie wiem czy gdzieś o tym jest, ale z okazji reedycji oficjalny kanał U2 zaczął wrzucać zremasterowane (HD/4K) wersje klipów - na pierwszy ogień Stuck In A Moment i Beautiful Day (Eze Version). I to jest akurat super inicjatywa, zwłaszcza że ma być więcej, nie tylko z okresu ATYCLB i nie tylko oficjalne klipy (także np. live'y). Trochę mi to osładza rozczarowanie boxem. 

Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#1371 Gone

Gone

Użytkownik

• Members
  • 1 095 Postów

Napisano 21 września 2020 - 00:04

Czas najwyższy.
"I believe in the Kingdom Come.. Then all the colours will bleed into one, bleed into one.."

#1372 MartinTexas

MartinTexas

Użytkownik

• Members
  • 2 573 Postów

Napisano 23 września 2020 - 22:00

Nie wiem czy gdzieś o tym jest, ale z okazji reedycji oficjalny kanał U2 zaczął wrzucać zremasterowane (HD/4K) wersje klipów - na pierwszy ogień Stuck In A Moment i Beautiful Day (Eze Version). I to jest akurat super inicjatywa, zwłaszcza że ma być więcej, nie tylko z okresu ATYCLB i nie tylko oficjalne klipy (także np. live'y). Trochę mi to osładza rozczarowanie boxem.

Trochę tak, ale wtedy spytam dlaczego nie można było dołączyć Blu-Ray'a do Boxa ze zremasterowanymi teledyskami??? A nie sory? Co takiego... DVD co najwyżej oczywiście, jak w przypadku Berlina ostatniego. :rolleyes:

Ale lepiej na YouTube niż nigdzie. Może w końcu dostaniemy dobrej jakości teledysk do Elevation, bo to co jest na YouTube w jakości 360p to tragedia. Na DVD chyba trochę lepiej wypada, ale i tak kicha, bo ktoś zamiast zmontować teledysk w 16:9, wciska to na siłę w format 4:3 i tak się kończy.

Teledysk Stuck In A Moment wygląda na prawdę nieźle, może więcej takich okazów się pojawi na kanale U2.

#1373 vicryn

vicryn

Użytkownik

• Members
  • 225 Postów

Napisano 25 września 2020 - 04:23

w końcu po latach Stateless na spotify! i to jest dobry piątek.

#1374 soulmate.

soulmate.

Użytkownik

• Members
  • 1 682 Postów

Napisano 25 września 2020 - 10:12

Ej, czy wokal jest aktualny? Bo tak mi to brzmi, jakby to był Bono 2020.

IrishGirl z u2.heh.pl

#1375 acr

acr

mam tu fajne drzewko

• Moderatorzy
  • 17 670 Postów

Napisano 25 września 2020 - 11:35

Prawie na pewno inna ścieżka wokalu. Bez sensu, ta piosenka zawsze była 10/10 (tak, uważam że to jedna z najlepszych ever piosenek U2) i nic w niej nie trzeba było poprawiać. Fajnie przestrzennie zmasterowali brzmienie ale... czy ona właśnie nie winna być nieco duszna, nieco taka przybijająca brzmieniem? Trudno mi powiedzieć. Raczej wolę oryginał niż ten master.

#1376 czapelka

czapelka

Użytkownik

• Members
  • 58 Postów

Napisano 25 września 2020 - 13:11

Myślicie, że to inna ścieżka wokalu? Mi z kolei wydaje się (szczególnie po szczególnym zaśpiewie "I've got no hope in this world" w pierwszej zwrotce, gdy Boniasowi tak jakby lekko załamywał się głos), że to jest ten sam wokal co na soundtracku do Million Dollar Hotel.

#1377 Koziol

Koziol

Użytkownik

• Members
  • 317 Postów

Napisano 25 września 2020 - 13:21

Dla mnie to brzmi jak 50/50 trochę zostawili wokalu trochę dograli. Dla mnie stara wersja lepiej brzmi, jest cieplejsza ta strasznie szorstka.

#1378 star

star

Użytkownik

• Members
  • 616 Postów

Napisano 25 września 2020 - 16:37

Możecie wrzucić gdzieś to podrasowane stateless?  B)

It's no secret that the stars are falling from the sky

#1379 vicryn

vicryn

Użytkownik

• Members
  • 225 Postów

Napisano 25 września 2020 - 18:03

są pierwsze ceny boxow w krajowym necie. sklep dvd max 5cd 428 zł a LP 948 zł. w Empiku póki co tylko wydanie podwójne cd za 56 zł.

#1380 Yarpen

Yarpen

Użytkownik

• Members
  • 956 Postów

Napisano 25 września 2020 - 18:45

https://youtu.be/en023xLSBMM

Levitate wrzucone na oficjalnego YouTube'a. Fajna sprawa, widać że się postarali z tym teledyskiem

http://sit-and-wonder.blogspot.com/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych