Skocz do zawartości


Zdjęcie

Arcade Fire


234 replies to this topic

#1 Stella

Stella

    Użytkownik

  • Members
  • 214 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Nowhere near

Napisano 23 listopada 2007 - 23:19

Właśnie mnie olśniło,że jeszcze nie ma tematu o tymże zespole.
Każdy z Was powinien kojarzyć chociaż 'wake up' z wiadomych powodów :) Ja mam do tej pory gęsią skórkę słuchając tego utworu. I to nie tylko ze względu na u2 i vertigo tour :P
Chyba jednak bliższy mi jest ich pierwszy album. Częściej słucham, bardziej mnie 'rusza'. No i taki Funeral to była dla mnie nowość,czyli nie kojarzyłam tego z niczym innym. Wydawało mi się takie.. no właśnie, jakie...? świeże - to złe słowo.
Z Neon Bible było inaczej. Pierwsze przesłuchanie - bez entuzjazmu. 'spodziewałam się czegoś lepszego' pewnie znowu chodziło mi o element zaskoczenia, tej 'nowości' a to w sumie wydawało się podobne do wcześniejszego 'smędzenia'.. Ale po powiedzmy trzykrotnym przesłuchaniu zaczęło mi się podobać. Z każdym kolejnym przesłuchaniem bardziej. Teraz nie słucham ani jednego albumu, ani drugiego. Bo.. nie wiem dlaczego. Zapomniałam?

#2 Sunrise

Sunrise

    Użytkownik

  • Members
  • 53 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Pruszcz Gdański

Napisano 17 sierpnia 2009 - 07:07

Każdy z Was powinien kojarzyć chociaż 'wake up' z wiadomych powodów :) Ja mam do tej pory gęsią skórkę słuchając tego utworu. I to nie tylko ze względu na u2 i vertigo tour :P


I ja to mam do tej pory ;) Zwłaszcza, jak słyszę tą piosenkę niespodziewanie, tak jak wczoraj w kinie na zapowiedzi filmu 'Where the wild things are' :)
Trailer do obejrzenia tu: http://www.youtube.c...h?v=--N9klJXbjQ

Piosenka została do tego filmu nagrana ponownie (http://www.mtv.com/n...cade_fire.jhtml)

#3 pablo

pablo

    26 lat z U2...

  • Members
  • 1 594 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Płock / Warszawa

Napisano 03 sierpnia 2010 - 13:45

I jak wrażenia, po przesłuchaniu III albumu?

Ja jestem na razie w trakcie drugiego przesłuchania.

Pierwszy utwór kojarzy się bardzo z MGMT

Na razie nie jestem w stanie wskazać jakiegoś killera







.

1. U2 * 2. Queen * 3. Metallica * 4. Marillion * 5. Pink Floyd * 6. R.Stones * 7. Iron Maiden * 8. Radiohead * 9. Deep Purple * 10. D.Mode

U2 TOP 10: The Unforgettable Fire, Exit, Luminous Times, All I Want Is You, Ultra Violet, Acrobat, The Ground Beneath Her Feet, Electrical Storm, Sometimes You Can't Make It On Your Own, Magnificent


#4 owczarzMT

owczarzMT

    "That's how my love goes"

  • Members
  • 1 274 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:warszawski Żo(L)iborz

Napisano 03 sierpnia 2010 - 13:50

http://www.allmusic....10:wzfuxzedld6e
1 VIII - 3 X 1944

Dołączona grafika

#5 Weronika

Weronika

    Użytkownik

  • Members
  • 2 927 Postów
  • Płeć:Kobieta

Napisano 03 sierpnia 2010 - 15:07

słucham pierwszy raz i..no słychać, że to arcade fire, nie da się pomylić z niczym innym i to mnie cieszy bardzo, brakowało mi ich. na razie, może poza jednym kawałkiem, wszystko mi się zlewa, ale mam nadzieję, że to tylko kwestia ilości przesłuchań jak to często bywa ;)

#6 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 03 sierpnia 2010 - 23:51

o, ale stary wątek wygrzebaliście ;)

http://www.allmusic....10:wzfuxzedld6e


nie sugerowałbym się ocenami ani reckami na AMG ;)

z płytą nadal mam tak samo jak na początku, czyli to się pewnie już niestety nie zmieni. jest to acrade fire, dobre, solidne arcade fire jakie lubimy, jest masa ciekawych riffów, muzycznej treści, wcale nie pustej, ok, to wszystko się zgadza, ale tam brakuje.. piosenek. za solidny jedynie songwriting właśnie album ma u mnie te 7/10 i chyba już nie skoczy. włączcie sobie Rebellion, utwór doskonały, porównajcie z nawet najlepszymi fragmentami tej płyty, tyle powiem.

#7 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 sierpnia 2010 - 12:47

Przecież ta płyta miecie !!!

#8 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 04 sierpnia 2010 - 13:18

z płytą nadal mam tak samo jak na początku, czyli to się pewnie już niestety nie zmieni.


KRVA, wiedziałem żeby nic nie pisać, aż się nie zmieni, bo się zmieniło na przestrzeni kilkunastu godzin :D może nie jakoś wybitnie, ale właśnie przy kolejnym przesłuchaniu w lepszej formie, parę hooków (takie niuansiki jak melodia zwrotki, wejście klawiszy gdzieś pod gitarami, synth-nakładka na bas a i całe kawałki i wcale nie half light II) mi się uczepiło uszu bardzo mocno i same piosenki, niektóre, kilka, sporo jakoś tak popłynęły same z siebie. choć nadal mam sporo zastrzeżeń (no nie jest to do końca dobrze napisany album, np. z brzegu taki Modern Man - choć kawałek ogólnie BARDZO dobry, zdecydowanie nie trafili w 'punkt' z rozwiązaniem napięcia, za długo) to dobra, ocene wystawie pewnie pod koniec roku jakąś właściwą dopiero :P

#9 user420

user420

    Użytkownik

  • Members
  • 5 213 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 sierpnia 2010 - 13:29

Przecież ta płyta miecie !!!



no wiadomo. podtrzymuje zdanie, ze plyta swietna im wyszla a utwor "suburban war" zasluguje nawet na 11/10.

#10 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 04 sierpnia 2010 - 22:28

"Rococo" przeszło ewolucje od 'niesłuchalne' do 'bardzo lubię!' ;p Half light I też miecie. Generalnie druga połowa płyty mi jeszcze nie weszła.
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#11 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 sierpnia 2010 - 06:36

Dla mnie wczesnym highlightem jest City With No Children, ale wczesne highlighty z reguły przechodzą. Póki co CWNC jest 9.5/10:)

#12 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 972 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 sierpnia 2010 - 14:51

Ja tylko przypominam, że dzisiaj na youtubie live broadcast z ich koncertu w Madison Square Garden w NY, wyreżyserowany przez Terry'ego Gilliama. Tylko nie wiem dokładnie, o której, na stronce jest napisane, że : 8/5 10PM ET / 7PM PT. Czyli, że o 22 czasu europejskiego?
http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#13 Witas

Witas

    Użytkownik

  • Members
  • 7 064 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 05 sierpnia 2010 - 15:33

7 PM PT (PACIFIC TIME)
10 PM ET (EASTERN=ATLANTIC TIME)
=4 AM CET (Central European Time, to co masz ustawione w komórce :P )

22:00 w Nowym Jorku to 19:00 w Los Angeles i 4:00 następnego dnia w Polsce.

#14 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 05 sierpnia 2010 - 17:57

Ocholera. Znów się nieprzespana nocka szykuje :P
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#15 vieux_capitaine

vieux_capitaine

    Użytkownik

  • Members
  • 1 041 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trójmiasto

Napisano 05 sierpnia 2010 - 21:24

Ma ktoś stronę z linkiem do tego broadcastu? bo ze zmęczenia nie mogę się dokopać.
Thru the darkness
of Future Past
the magician longs to see...
one chants out
between two worlds
Fire - walk with me.

#16 el_f

el_f

    Użytkownik

  • Members
  • 1 967 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:a different city

Napisano 03 września 2010 - 18:29

Właśnie zespół pochwalił się na fb linkiem do zapisu koncertu, więc w razie czego wrzucam: http://www.youtube.c...VO?blend=2&ob=1. Podobno "for a limited time only".

#17 Johnny99

Johnny99

    Nothingman

  • Members
  • 10 523 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Club Tip Top

Napisano 04 września 2010 - 09:33

Nie spodziewałem się, że po słabym i nudnym Neon Bible ten zespół nagra jeszcze coś ciekawego. A tu taka miła niespodzianka. O ile do poprzedniej płyty nie chciało się wracać, o tyle od tej trudno się oderwać. Zostawiając porównania do chyba niepowtarzalnego debiutu - Arcade Fire ewidentnie wracają do gry.
Drink Scotch whiskey all night long
And die behind the wheel

Tak uważam.

#18 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 25 stycznia 2011 - 01:58

Janie, jako fan Bossa musisz tak mówić. A ja powiem że to znakomity album, muzycznie, ale jakoś go po prostu nie czuję. W tym sensie czysto emocjonalnego odbierania muzyki jednak skończyli się dla mnie na Funeral, fragmentach Neon Bible, b-side'ach wielu, no i czasem na Suburbs nadal są. I dlatego mam z tą płytą kłopot, wiem że jest świetna, przecież, ale.. ale ;)

A generalnie to wykopuję wątek bo jest taka podobno potrzeba. Nie zawiedźcie mnie teraz, odpiszcie tu coś, już Wy wiecie kto :P

#19 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 25 stycznia 2011 - 02:05

Ja to się nie znam na Arcade Fire, do wczoraj znałem tylko "Wake Up" z racji koncertów U2 w 2005, no i posiadania tego na dysku w celu sporadycznego przesłuchania, ale po rekomendacji Acra Nurzyńskiego debiutanckiego krążka "Funeral" tej kanadyjskiej grupy, mogę tylko powiedzieć:

Arcade Fire - Rebellion (Lies)

Dziękuję za uwagę.

...
kawałek totalnie rozwala, jest tak piękny, że... błagam, nie róbcie mu krzywdy, słuchajcie na słuchawkach, ewentualnie z wypasionych głośników, nie tych w laptopie, nawet harman/kardon w Toshibie, no.. :)

Polecam,
OLB

#20 kade

kade

    Użytkownik

  • Members
  • 2 826 Postów
  • Płeć:Nie powiem

Napisano 25 stycznia 2011 - 02:05

Przesłucham, to napisze. Na razie czekam na przesyłke.

Pisała ja - zapóźniona w temacie AF



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych