Skocz do zawartości


Jesienna przecena w U2.shop


67 replies to this topic

#61 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 30 grudnia 2007 - 10:20

O dokladnie.

Clą od jakiejs kwoty i paczki z zadeklarowana wartoscia. A wiem, ze paczki wysylane kurierem sa ubezpieczone, wiec maja zadeklarowana wartosc. Urzad celny taka paczke moze sobie otworzyc i sprawdzic ile towar kosztuje, wiec zanizenie nie wchodzi w gre.

Dołączona grafika


#62 Kallan

Kallan

    Użytkownik

  • Members
  • 8 Postów

Napisano 07 lutego 2008 - 13:54

Przecena nadal aktualna, może warto wrócić do tematu?

Jest ktoś, kto móglby sie tym zająć?

#63 Guest_Mac_*

Guest_Mac_*
  • Guests

Napisano 07 lutego 2008 - 14:26

Przecena nadal aktualna, może warto wrócić do tematu?


Jakby ktoś realizował to zamówienie, to ja odpadam. Mówie od razu, żeby nie było kłopotów.

#64 Kłapouchy

Kłapouchy

    Iga

  • Members
  • 1 763 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:nie z Poznania

Napisano 08 lutego 2008 - 00:55

Najgorsze jest to, że nawet po przecenie mnie nie stać ;) Zwłaszcza, że za tą kwotę mam książki do gramatyki plus koszty przesyłki z Amazona ;)

last blog fb

 

 


#65 Michał

Michał

    Edziomaniak

  • Members
  • 934 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Zooropa

Napisano 08 lutego 2008 - 08:55

To nieszczęsne cło ...

Dołączona grafika


#66 Kallan

Kallan

    Użytkownik

  • Members
  • 8 Postów

Napisano 08 lutego 2008 - 13:41

Orientuje się może ktoś o ile wzrasta koszt całej zabawy przez cło?

#67 Kallan

Kallan

    Użytkownik

  • Members
  • 8 Postów

Napisano 04 maja 2008 - 13:15

Przecena jest nadal, może warto wrócić do tematu? Ma ktoś możliwość zorganizowania zakupu?

#68 Szadi

Szadi

    Użytkownik

  • Members
  • 137 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Trzebnica

Napisano 04 maja 2008 - 19:14

Witam wszystkich!

Znalazłem linka-> http://www.eony.pl/wysylka.html są tam opisane procedury wysyłki z Usa oraz jak naliczane jest cło. Okazuje się że:

"Cło
Niestety w części przypadków nie można przed nim uciec i trzeba je uiścić. Kwota cła jest naliczana od sumy wartości i opłaty za przesyłkę. Przekroczenie minimum (ok. $35) może, ale nie musi, spowodować doliczenie do przesyłki cła niezależnie od zawartości. Koniecznie trzeba sprawdzić na stronach polskich służb celnych, czy towar który sprowadzamy jest objęty cłem: Lista towarów objętych cłem, Lista towarów zwolnionych z cła .
Gdy nasz towar jest objęty cłem należy sprawdzić kwotę cła. W tym celu należy odnaleźć kod naszego towaru, a następnie obliczyć kwotę stawki celnej przy pomocy kalkulatora na stronach służb celnych .

Szukanie kodu towaru do oclenia
Kalkulacja stawki celnej

Wprowadzasz wyszukany kod, wprowadzasz kod kraju pochodzenia (Chiny to CN) i sprawdzasz stawkę celną. Musisz podąć wagę i cenę, ale wystarczy, że wpiszesz tam jakąkolwiek cyfrę. "

okazuje się że sprawa nie jest taka prosta :blink: <_<

nie wiem jakim cudem połapałem się w tym wszystkim, ale cło wyniesie (chyba) przy 5 koszulkach około 35 zł (??) dzisiejszy kurs $-2.23 czyli koszulka 18 zł



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych