Skocz do zawartości


Radiohead


1098 replies to this topic

#1081 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 972 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 27 września 2014 - 09:17

Właśnie to jest najfajniejsze - pomysł, żeby wykorzystać coś tak skojarzonego z piractwem jak torrenty do legalnej płatności jest genialny w swojej prostocie. Coś w rodzaju działalności polskiej akcji Legalna Kultura, która promuje serwisy streamingowe czy darmowe miejsca w sieci. Nawet jeśli nie okaże się to opłacalne, to ma wielką wartość edukacyjną, "hej gimby, patrzcie, z torrentów można ściągać też w legalny sposób!" ;)

 

Ja tez nie słyszałem o płatnych torrentach i wydaje się, że to pomysł samego Yorke'a. Nie wiem, czy platformy typu Bandcamp biorą jakąś dużą prowizję, ale z tego co zrozumiałem, założeniem akcji Thoma jest stworzenie prostszego sposobu dystrybucji, żeby każdy artysta mógł sobie postawić takie "paywalla". 


http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#1082 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 14 lipca 2015 - 11:54

https://www.youtube.com/watch?v=UgEJiIAeOwk

 

Thom i Headless Chickens. 5 lat później Radiohead wydali to na The Bends. Ciekawy wczesny wykon!

Jeśli było to sorry



#1083 Rodia

Rodia

    Użytkownik

  • Members
  • 1 869 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 03 maja 2016 - 16:17

https://www.youtube.com/watch?v=yI2oS2hoL0k



#1084 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 972 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 maja 2016 - 20:15

...ale to Jutu jest cały czas takie samo i słabe :/

 

Czy Radiohead nagrało kiedyś piosenkę o innej tonacji emocjonalnej? Albo z innym podejściem wokalnym? Nawet te smyczki, które są czymś nowym w ich twórczości były już dobrze przerobione na symfonicznej/filmowej ścieżce Greenwooda. Dobrze chociaż, że nie robią znowu płyty z samych sampli.


http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#1085 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 04 maja 2016 - 22:08

Radiohead to już od dawna jest jeden z tych zespołów które "grają to samo, nie oszukują". Tak się mówiło drzewiej o tych które w sumie nic nowego nie robią, ale nadal są wporzo, nadal piszą dobre kawałki. Ich evil twinsem są te które "zżerają własny ogon". All in all, nikt mi nie wmówi że Radiohead poszukują czegokolwiek nowego czy eksperymentują, nie, oni już tylko wydają dobre albumy/single w tym jednym stylu i tyle ;) Nigdy nie byłem ich prze-fanem więc mnie to satysfakcjonuje. Niezły kawałek. Choć to napięcie budowane uderzeniami i smykami od początku ewokuje strasznie "The Ghost Of You Lingers" Spoon, ten kawałek Radio mógłby robić za intro do wspomnianego bo i kończy się tam gdzie myślałem że to rozwiną, a i to moje pierwsze skojarzenie, przynajmniej rytmiczne i z wrażeniem że tam Radio mogli zmierzać.



#1086 Yarpen

Yarpen

    Użytkownik

  • Members
  • 972 Postów
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano 04 maja 2016 - 23:48

Radiohead to już od dawna jest jeden z tych zespołów które "grają to samo, nie oszukują". Tak się mówiło drzewiej o tych które w sumie nic nowego nie robią, ale nadal są wporzo, nadal piszą dobre kawałki. Ich evil twinsem są te które "zżerają własny ogon". All in all, nikt mi nie wmówi że Radiohead poszukują czegokolwiek nowego czy eksperymentują, nie, oni już tylko wydają dobre albumy/single w tym jednym stylu i tyle ;) Nigdy nie byłem ich prze-fanem więc mnie to satysfakcjonuje. Niezły kawałek. Choć to napięcie budowane uderzeniami i smykami od początku ewokuje strasznie "The Ghost Of You Lingers" Spoon, ten kawałek Radio mógłby robić za intro do wspomnianego bo i kończy się tam gdzie myślałem że to rozwiną, a i to moje pierwsze skojarzenie, przynajmniej rytmiczne i z wrażeniem że tam Radio mogli zmierzać.

 

Ciekawy wątek, wiesz że jestem ich wielkim fellow-fanem, ale jednak nie pasuje mi zupełnie to porównanie, bo 

1. Burn the witch jest bardzo rozbudowane instrumentalnie, bogate orkiestrowo, a Ghost wręcz przeciwnie - suche, uderzające tępo klawisze. Jednak smyki nie uciekną od swojej dźwięczności.

2. Ghost of you lingers jest meeeega seksowne, kolejna cecha której od zawsze brakuje Radiohead. 

 

Czy tylko ja mam tak, że wyrosłem z Radiohead? Jakoś w liceum, na wysokości ostatniej płyty. Niesamowicie się nimi jarałem na samym początku słuchania muzyki, OK Computer to było największe objawienie obok U2, doznawanie, jakieś nowe elektroniczne podejścia, całą komputerową wrażliwość sobie na nich zbudowałem. A teraz już nie. Trochę szkoda :/


http://sit-and-wonder.blogspot.com/

#1087 acr

acr

    mam tu fajne drzewko

  • Moderatorzy
  • 17 741 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:skądinąd.

Napisano 05 maja 2016 - 00:21

Hm, poniekąd się zgadzamy tylko nie chce mi się punktować już tego Radio bo to nie jest piosenka warta dyskusji, ja zwróciłem uwagę na czynniki czysto muzyczne (taki mam okres moze że emocje wole na drugim  planie). Ja się nigdy Radiohead akurat nie jarałem, stąd mam inne podejście. No ale jak ktoś chce wyrywać licealistki to trzeba znać, jak Marqueza, nie ;p



#1088 corso

corso

    Użytkownik

  • Members
  • 3 831 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Black Diamond Bay

Napisano 08 maja 2016 - 19:29

Ale fajnie acr że przypomniałeś Ghost of you...

Zupełnie o tej piosence zapomniałem, a kiedyś słuchałem jej kilkadziesiąt razy dziennie.

:-)



#1089 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 28 maja 2016 - 18:08

Z początku album do mnie w ogóle nie przemawiał, ale teraz, po mniej więcej czwartym pełnym odsłuchu jestem pod niemałym wrażeniem, znowu odwalili kawał dobrej roboty, Tinker Tailor, Present Tense, Daydreaming, The Numbers, Ful Stop to kawałki niesamowite, dopracowane i bardzo bogate pod względem technicznym, do tego bardzo dużo robią te orkiestrowe smaczki. Jednak nie zawiedli! i muszę przyznać, że dzięki temu wróciłem do nich, a wraz z tym wróciła też gejdioheadowa faza :D



#1090 Paweł =

Paweł =

    Użytkownik

  • Members
  • 1 151 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:CHORZÓW

Napisano 29 maja 2016 - 10:41

Płyta całkiem przyjemna, ale gdyby tak jeszcze z dwa żwawsze numery w stylu Burn The Witch, byłoby super.


Moje Konto Youtube - http://www.youtube.c...iew=0&flow=grid

 

 

 


#1091 Unknown Caller

Unknown Caller

    Użytkownik

  • Members
  • 974 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Heartland

Napisano 09 września 2016 - 22:20

Bardzo dobry album, słucham nadal dość regularnie i cały czas robi wrażenie. Aranżacje smyków są doskonałe i właściwie nie ma tu słabego kawałka. Klasa. Straciłem wiarę w ten band za sprawą kilku ostatnich dokonań ale jeśli tak ma rzeczywiście wyglądać ich płytowe pożegnanie (True Love Waits wydaje się na to wskazywać) to trudno wymarzyć sobie bardziej godne.

See through in the sunlight


#1092 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 16 września 2016 - 19:23

bardzo ciekawe wykonanie Present Tense z ostatniej płyty:

 

https://www.youtube.com/watch?v=6hgVihWjK2c



#1093 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 20 października 2016 - 14:36

Po raz pierwszy od 14 lat Radiohead wystąpią na festiwalu Glastonbury (jako headliner), 23 czerwca 2017 roku.

 

http://pitchfork.com...017-tour-dates/



#1094 OneLazyBastard

OneLazyBastard

    Użytkownik

  • Members
  • 2 874 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warschau Bloody Warschau

Napisano 20 października 2016 - 19:34

Radiohead na Open'erze

 

lol



#1095 Rodia

Rodia

    Użytkownik

  • Members
  • 1 869 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Warszawa

Napisano 17 maja 2017 - 14:03

Siemaneczko.

 

Czy ktoś jedzie na Radio na Openera? ;)



#1096 The Fly

The Fly

    Użytkownik

  • Members
  • 2 153 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:się biorą dzieci?

Napisano 17 maja 2017 - 15:27

Siemaneczko.

 

Czy ktoś jedzie na Radio na Openera? ;)

Yup



#1097 feedback

feedback

    Użytkownik

  • Members
  • 2 409 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:melancholy hill

Napisano 17 maja 2017 - 19:06

mam w planach.. ale to jeszcze nic pewnego

Midnight is where the day begins.


#1098 andie

andie

    (not) original of the species

  • Moderatorzy
  • 5 687 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:znad Nilu

Napisano 17 maja 2017 - 22:11

mam w planach.. ale to jeszcze nic pewnego

[2]


Is there an order in all of this disorder
Is it like a tape recorder
Can we rewind it just once more

#1099 evay

evay

    an accident waiting to happen

  • Moderatorzy
  • 2 213 Postów
  • Płeć:Kobieta
  • Skąd:Krakow

Napisano 11 czerwca 2019 - 12:43

 

We got hacked last week - someone stole Thom’s minidisk archive from around the time of OK Computer, and reportedly demanded $150,000 on threat of releasing it.

So instead of complaining - much - or ignoring it, we’re releasing all 18 hours on Bandcamp in aid of Extinction Rebellion: https://radiohead.bandcamp.com

Just for the next 18 days. So for £18 you can find out if we should have paid that ransom.

Never intended for public consumption (though some clips did reach the cassette in the OK Computer reissue) it’s only tangentially interesting. And very, very long. Not a phone download. Rainy out, isn’t it though?

Jx





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych