Skocz do zawartości


Zdjęcie

Daniel Lanois (+ Soundedit Festival '09)


164 replies to this topic

#1 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 20 czerwca 2009 - 09:27

Daniel Lanois w Łodzi

Z nieukrywaną dumą informujemy, że jeden z najwybitniejszych producentów muzycznych na świecie, współtwórca sukcesów artystycznych U2, Boba Dylana, Petera Gabriela, znakomity muzyk, kompozytor i autor - Daniel Lanois będzie gościem festiwalu Soundedit '09.

W trakcie dwóch festiwalowych dni Lanois spotka się z publicznością podczas wyjątkowego muzycznego warsztatu, odbierze specjalną nagrodę Człowieka ze Złotym Uchem za wybitne osiągnięcia w dziedzinie dźwiękowej kreacji oraz zagra pierwszy i jedyny koncert w Polsce. Historyczne wydarzenie odbędzie się 12.09 o 20.00 klubie Wytwórnia Na scenie obok Lanois pojawią się członkowie jego najnowszego muzycznego projektu Black Dub : Trixie Whitley i Brian Blade.

Bilety na koncert w cenie 120 pln (tylko 500 sztuk!!!) można kupić w sieci Ticketpro.

Z biletem warto pojawić się w Łodzi już 11.09, upoważnia on bowiem do wzięcia udziału w odbywającym się tego dnia spotkaniu - warsztacie z Danielem Lanois oraz wejścia na pokaz filmu dokumentalnego o kanadyjskim artyście -"Here Is What Is" .

Już niebawem kolejne informacje o festiwalowych wydarzeniach.

Dołączona grafika

www.soundedit.pl
www.myspace.com/soundeditfestival
http://www.facebook....id=182136210452

#2 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 20 czerwca 2009 - 09:44

Przyjazd Lanois obił mi się o uszy ostatnio;)... ale koncert??

JA PIERDZIELE!!!!!

Koncert Lanois w Polsce...

Mogliby chociaż napisać kiedy tikety będą dostępne.

#3 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 20 czerwca 2009 - 09:59

bilety już na dniach :rolleyes:
dam info dokładnie kiedy.
niezłą gratką są także same warsztaty, bezpośredni kontakt z "warsztatem" Lanois niemal jak w Hannover Quay i to w Łodzi! myślę także że dla fanów U2 to niezła okazja dowiedzieć się nieznanych szczegółów powstawania albumów U2.
mighty Canadian niebawem w Polsce!

#4 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 22 czerwca 2009 - 13:13

Dziś w nocy śniło mi się, że wchodzę na "Ticketpro" i kupuję bilet na Lanois. I przed chwilą to uczyniłem.

BILETY SĄ JUŻ DOSTĘPNE:

http://www.ticketpro...iel-lanois.html

Jeszcze kilka tygodni temu szedłem sobie do pracy, słuchałem jakiegoś bootlega i myślałem "a gdyby tak w Polsce, echch. Marzenie. Dla kogo niby miałby grać?". A jednak udało się, przyjeżdża i zagra.

Generalnie najlepszy rok koncertowy dla mnie osobiście. U2, Radiohead i Lanois. Hattrick.

#5 człowiek

człowiek

    Użytkownik

  • Members
  • 372 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Kielce/Kraków

Napisano 23 czerwca 2009 - 08:29

Dziś w nocy śniło mi się, że wchodzę na "Ticketpro" i kupuję bilet na Lanois. I przed chwilą to uczyniłem.

BILETY SĄ JUŻ DOSTĘPNE:

http://www.ticketpro...iel-lanois.html

Jeszcze kilka tygodni temu szedłem sobie do pracy, słuchałem jakiegoś bootlega i myślałem "a gdyby tak w Polsce, echch. Marzenie. Dla kogo niby miałby grać?". A jednak udało się, przyjeżdża i zagra.

Generalnie najlepszy rok koncertowy dla mnie osobiście. U2, Radiohead i Lanois. Hattrick.


Hej Pat
No to się widzimy w Łodzi:)
Pozdro
Won't you come back tomorrow?
Can I sleep tonight?

#6 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 23 czerwca 2009 - 08:50

:),

a następnie po warsztatach zostajemy wziętymi producentami;).

Pozdrawiam i do zobaczenia!

Eja - ktoś jeszcze się wybiera? Kupujecie tikety?

#7 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 23 czerwca 2009 - 09:00

:),

a następnie po warsztatach zostajemy wziętymi producentami;).

Pozdrawiam i do zobaczenia!

Eja - ktoś jeszcze się wybiera? Kupujecie tikety?


jak nie fani u2 to kto?

widze sie z wami chlopaki w łodzi

#8 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 23 czerwca 2009 - 09:04

Dołączona grafika

;)

#9 Guest_piotrek85_*

Guest_piotrek85_*
  • Guests

Napisano 23 czerwca 2009 - 22:29

Eja - ktoś jeszcze się wybiera? Kupujecie tikety?

Nie mam 100% pewności czy będę ale bilet już zakupiony. :D

#10 TUFKAK_U2

TUFKAK_U2

    BejsmenT

  • Members
  • 2 607 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:There is no place like home ;)

Napisano 23 czerwca 2009 - 22:58

Hmmm.... kuszące !!! Zwłaszcza, że do Łodzi mam bardzo blisko ;) Warto byłoby zobaczyć Daniela nie tylko na koncercie, ale i także na tych warsztatach !

#11 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 11 lipca 2009 - 21:46

http://www.myspace.c...undeditfestival

na festiwalowym myspace możliwość odsłuchania znakomitego "Love Lives" autorstwa Black Dub - projektu Lanois, Trixie Whitley oraz Briana Blade'a.

#12 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 17 lipca 2009 - 17:55

Gareth Jones na Soundedit Festival '09!

Z ogromną radością informujemy, że Gareth Jones potwierdził swój przyjazd na Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit '09.
Mieszkający w Londynie Jones współtworzył brzmienie płyt takich wykonawców jak : Depeche Mode, Can, Interpol, Nick Cave, Gus Gus czy Garbage. Do legendy przeszedł okres pracy Jonesa w Berlińskim Hansa Studio oraz pionierskie zastosowania sprzętu cyfrowego, przy nagraniach Depeche Mode i Einstürzende Neubauten.

http://www.soundedit...h_jones_pl.html

#13 Max

Max

    nocny tabaskowicz

  • Moderatorzy
  • 9 091 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:The Joshua Tree National Park, CA

Napisano 18 lipca 2009 - 08:35

info o wydarzeniu jest nawet na u2tour.de


http://u2tour.de/news/article4146.html

#14 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 21 lipca 2009 - 08:14

Producent dwóch pierwszych płyt The Strokes na festiwalu producentów muzycznych w Łodzi !


Gordon Raphael
jest producentem muzycznym oraz muzykiem pochodzącym z Seattle. Raphael zasłynął z pracy z amerykańskim zespołem The Strokes produkując ich debiutancki album „Is this it” a także ich kolejny longplay zatytułowany „Room On Fire”. Ostatnio wyprodukował m.in. solowy album byłej wokalistki Skunk Anansie – Skin a także projekty: Fobia, Regina Spektor, Kill Kenada, The Moonies, Caroline Taucher, Charly Flynn oraz The Sound Expolsion. Raphael jako producent, inżynier dźwięku oraz muzyk czynny w swoim fachu od ponad dwóch dekad przebył długą i wyboistą drogę bez poważnej finansowej kompensaty, ale przynajmniej wydaje się że obecnie zbiera żniwo swojej bezkompromisowej muzycznej nieskazitelność. Raphael ostatnio cieszył się ze swojego największego sukcesu zza konsolety z zespołem The Strokes. Dorastający w Seattle w stanie Waszygnton, Gordon Raphael zakochał się w syntezatorze ARP Odyssey będąc już w szkole średniej i tak oto rozpoczęła się jego pogoń za karierą w branży muzycznej. Rzuciwszy naukę spędził końcówkę lat 70, dekadę kolejną aż do początku lat 90 grywając na klawiszach w zespołach, których stylistyka rozciągała się od progresywnego rocka po mroczną muzykę industrialną. W tym samym czasie Rapheal uczył się sztuki rejestrowania dźwięku eksploatując magnetofon szpulowy firmy Toshiba. Na początku lat 80 gdy jego działalność producencka przestała być anonimowa, Gordon Raphael rozpoczął współpracę z wieloma lokalnymi zespołami, nagrywając ich dema oraz single. Jedną z takich grup był zespół Green River, którego wokalistą był Mark Arm późniejszy frontman Mudhoney podczas gdy na gitarze oraz basie grali późniejsi członkowie Pearl Jam Eddie Vedder oraz Stone Gossard. W 1987 roku przeprowadził się do Nowego Jorku gdzie zaangażował się w komponowanie, nagrywanie oraz edytowanie ścieżek dźwiękowych do filmów. W międzyczasie pracował krótko jako kompozytor oraz producent dla World Domination, niezależnej wytwórni założonej przez Dave’a Allen’a byłego basistę Gang Of Four i Shriekback. Kolejnym przystankiem w życiowej tułaczce Rapheala było Los Angeles gdzie po otrzymaniu taśmy z rodzinnego Seattle z demo zespołu Sky Cries Mary, Raphael od razu wrócił do Seattle by stać się członkiem owego projektu w roli klawiszowca oraz gitarzysty. Praca Raphaela z The Strokes rozpoczęła się od lata 2000 roku kiedy to spotkanie po koncercie w klubie Luna Lounge zaowocowało wyprodukowaniem Epki „The Modern Age” otwierającej Strokes drzwi na gitarowe salony, poprzedzając w ten sposób powstanie dalszych efektów współpracy w postaci dwóch albumów studyjnych: „Is this it” oraz „Room On Fire”. Latem 2008 roku Raphael nagrywał pierwszy album szwedzkiego zespołu The Mondrians w Hiszpanii. Ostatnio współpracował z londyńskim niezależnym zespołem Ox.Eagle.Lion.Man.

#15 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 24 lipca 2009 - 00:04

milczenie większości forumowiczów oznaką braku jakiegokolwiek zainteresowania? trudno...widocznie nie wasz Target.

a tymczasem jak na razie najlepsze prasowe podsumowanie tego co czeka osoby, które przybędą 11 i 12 września do Łodzi:

http://muzyka.onet.p...3985,newsy.html

#16 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 25 lipca 2009 - 07:43

milczenie większości forumowiczów oznaką braku jakiegokolwiek zainteresowania? trudno...widocznie nie wasz Target.

a tymczasem jak na razie najlepsze prasowe podsumowanie tego co czeka osoby, które przybędą 11 i 12 września do Łodzi:

http://muzyka.onet.p...3985,newsy.html


Liczę, że koncertu Lanois nie zdominują utwory projektu Black Dub. Mam nadzieję, że usłyszymy coś z "Here Is What Is", "Acadie" czy "Rockets".

#17 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 10 sierpnia 2009 - 09:00

http://www.mmlodz.pl...ictChanged=true

:rolleyes:

#18 Spider

Spider

    Użytkownik

  • Members
  • 133 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wrocław

Napisano 12 sierpnia 2009 - 08:57

Dwie stopklatki z filmu który będzie wyświetlony na SoundEdit:

Dołączona grafika

Dołączona grafika
Fuck The Past, Kiss The Future !

#19 lucas007

lucas007

    Użytkownik

  • Members
  • 392 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Woodche

Napisano 17 sierpnia 2009 - 00:24

http://miasta.gazeta..._Soundedit.html

#20 U2roopa

U2roopa

    Użytkownik

  • Root Admin
  • 6 527 Postów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Skąd:Wawa

Napisano 19 sierpnia 2009 - 08:18

Słuchajcie, a może by tak po "Lanuła" wsiąść do jakiegoś bolidu, wskoczyć na A2 i przelecieć do Poznania?? Myślę, że dalibyśmy radę. Zdaję sobie sprawę, ze dotarlibyśmy raczej późno więc pomysł jest raczej z tych szalonych ale może ktoś by miał ochotę.

Z tym, że potrzebny jest i bolid i kierowca - oczywiście zrzuta na paliwko itd...

Niestety wszelkie inne środki lokomocji odpadają - zwyczajnie za późno.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych