Jump to content


Regulamin

Witam,

oto propozycja Regulaminu, zanim go umieścimy proponuję go ulepszyć. Czyli rzucajcie propozycjami co powinno się w nim znaleźć, a czego nie powinno być itd. Przepraszam za formatowanie, ale jest to wersja "na brudno", w oryginale wszystko się pięknie ułoży, pokoloruje itd.

§1.
Zasady ogólne:

  • Celem niniejszego regulaminu nie jest ograniczanie swobody korzystania z forum, ani tym bardziej ograniczanie dostępu do niego komukolwiek. Regulamin jest zbiorem zasad, których przestrzeganie ma pozwolić wykorzystać narzędzie, jakim jest forum w sposób optymalny.
  • Każda osoba korzystająca z forum jest zobowiązana to przestrzegania niniejszego regulaminu. Nieznajomość regulaminu nie jest wytłumaczeniem w sytuacji jego łamania.
  • Możliwość pisania na forum mają tylko osoby zarejestrowane.
  • Każdy użytkownik może posiadać tylko jedno konto, z którego będzie pisał posty.
  • Zakaz prowadzenia prywatnych wojen. Forum jest miejscem kulturalnych dyskusji.
  • Wszelakie sprawy prywatne należy rozwiązywać za pośrednictwem prywatnych wiadomości.
  • Na forum zabrania się umieszczania treści powszechnie uznanych za obraźliwe (pornografia, zboczenia, itp.).
  • Nie można używać takiego samego avatara jak inni. Wyjątkiem są avatary z dostępnej galerii na forum.
  • Sygnatura użytkownika nie może zawierać elementów, które zaburzają estetykę strony lub są niewidoczne dla użytkownika. Podpis może zawierać do dwóch linków zewnętrznych.

§2.

Topiki i posty:

1. Na forum nie można publikować treści, które są sprzeczne z prawem polskim i międzynarodowym, są szowinistyczne, antysemickie, rasistowskie, homofobiczne, wulgarne i obraźliwe. Nie wolno umieszczać treści nawołujących do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej i innych.

2. Tematy należy umieszczać w odpowiednich dla nich kategoriach (np. "The Newspaper Says" - dla ułatwienia wszystkie kategorie mają podpisy). Tematy napisane w nieodpowiednim dziale zostaną przesunięte

3. Zespół Obsługi Forum ma prawo do zmiany, zamknięcia, a nawet usunięcia tematu bez ostrzeżenia.

4. Zakaz używania przekleństw i wulgaryzmów.

5. Nie wolno pisać dwóch postów zaraz pod sobą w jednym temacie. W celu dodania czegoś do swojej wiadomości należy użyć edycji. Wyjątkiem jest sytuacja, w której, dodajemy posta do tematu, który nie był dawno poruszany, a mamy informację, która go uaktualni i wniesie coś do dyskusji na forum.

6. Staraj się unikać wypowiedzi ograniczających się do "tak", "zgadzam się" itp. Przedstaw własne argumenty.

7. Posty należy pisać w sposób jasny i zrozumiały.

8. Staraj się pisać poprawnie, bez błędów językowych.

9. Wszelkie uwagi o błędach ortograficznych czy interpunkcyjnych załatwia się poprzez prywatne wiadomości.

10. Posty zawierające emotikonę lub ich ciąg oraz posty zawierające długie ciągi znaków interpunkcyjnych (np. !!!!!!!!!!!!!!!!!!) i nic więcej są traktowane jako nie wnoszące nic do dyskusji i będą kasowane.

11. Zespół Obsługi Forum (Administratorzy i Moderatorzy) ma prawo do usunięcia postu, który obraża w jakiś sposób innych Użytkowników.

12. Na Forum nie można publikować postów, przekazywać informacji, obrazów i innych form przekazów od użytkowników, którzy są zabanowani. Takie przekazy będą kasowane

§3.

Konsekwencje karne:

Aby ograniczyć uciążliwe zachowania na Forum opracowano system ostrzeżeń.

System dotyczy osób, które łamią Regulamin Forum, a w szczególności:

- jawnie obrażają innych,
- doprowadzają do awantur na Forum,
- zamieszczają posty bez związku z dyskusją (przypadkowe, nieoczekiwane treści),
- przeprowadzają crossposting z poziomu Forum, tj. zamieszczają ten sam post/temat w kilku miejscach jednocześnie,
- mimo opcji edycji wysyłają w krótkich odstępach czasu kilka postów, z których każdy lakonicznie uzupełnia poprzedni,
- wbrew ponawianym prośbom uporczywie rozwijają w dyskusjach podwątki oddalające od głównych zagadnień tematu,
- używają wulgarnego słownictwa,
- bez uzasadnienia zakładają dla siebie więcej niż jedno konto na Forum.
- złośliwie i z premedytacją przeszkadzają Obsłudze Forum, tworząc bałagan i nieład.

Przewidziane konsekwencje:


1 ostrzeżenie: upomnienie regulaminowe (bez kary)

2 ostrzeżenie: zawieszenie możliwości publikacji postów na 24 godziny

3 ostrzeżenie: pięciodniowa premoderacja postów

4 ostrzeżenie: dwunastodniowa premoderacja postów

5 ostrzeżenie: zawieszenie możliwości publikacji postów na miesiąc


Premoderacja wiąże się z dodatkowym nadzorem i koniecznością zatwierdzania przed publikacją każdego wpisu wysłanego przez nadzorowanego użytkownika. Minimalny czas oczekiwania na zatwierdzenie wpisu: 15 minut, maksymalny - 15 godzin.

Kolejny etap: ban

Ban (tymczasowy lub definitywny, w zależności od przypadku) to kara przeznaczoną dla osób łamiących Regulamin Forum, w tym notorycznie awanturujących się, mnożących swoje profile na Forum, zaśmiecających tematy (spamowanie, czatowanie, rozwijanie podwątków), złośliwie przeszkadzających innym w dyskusjach, a jednocześnie wielokrotnie upominanych (wykorzystano wszystkie 5 ostrzeżeń).

Ostrzeżenia będą kierowane do użytkownika dokładnie w przedstawionej kolejności (od pierwszego do piątego). Pozostając na pierwszym poziomie ostrzeżeń można jednak uniknąć dalszych konsekwencji, o czym wspomniano poniżej.

Uzupełnienie

Sygnatury użytkowników podlegają zasadom dotyczących postów, w przypadku łamania zasad moderator może zabronić użytkownikowi modyfikacji podpisu.


Skutek poprawy:


Jeżeli użytkownik otrzymał tylko jedno ostrzeżenie (upomnienie regulaminowe), a w ciągu 30 dni nie otrzyma kolejnego, to jego konto ostrzeżeń zostanie wyzerowane. W takiej sytuacji kolejne jego ostrzeżenie będzie traktowane jako pierwsze.


Powyższa zasada dotyczy również użytkowników ukaranych przed wprowadzeniem Regulaminu.

O ostrzeżeniach (kto, za co i jaki poziom) Użytkownicy Forum będą informowani w dziale Forum > "Leave It Behind" > "Ostrzeżenia".

§3.

Regulamin działu A/V:

W przygotowaniu...


Postanowienia końcowe:

1. Jeśli masz jakiś problem techniczny, opisz go w dziale Forum > ?Leave It Behind? > "Pytania do moderatorów forum". Jeśli problem dotyczy Twojego konta (np. zmiana nicka itp.), zgłoś się do administratorów Forum (PM, E-MAIL, GG).

2. Jeśli masz jakieś uwagi, co do przestrzegania regulaminu na Forum skontaktuj się z Zespołem Obsługi Forum (Administratorzy i Moderatorzy).

3. W sprawach spornych, a nie objętych Regulaminem, a także w przypadku interpretacji zapisów Regulaminu, ostateczną i wiążącą decyzję podejmuje Zespół Obsługi Forum (Administratorzy i Moderatorzy).

4. O wszelkich zmianach w Regulaminie Użytkownicy Forum będą informowani w dziale Forum > "Leave It Behind" > "Zmiany w Regulaminie".

Powyższy Regulamin obowiązuje od dnia jego publikacji na Forum. Przyjmujemy, że wcześniej obowiązywał Regulamin nieformalny, którym były podstawowe zasady Netykiety.